Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

CANON 5d mark III vs 5ds alebo pockat na 5d mark IV

Swifty50s
Swifty50s 2016-07-12 13:28:32+02
Ahojte, chystam sa prejst na FF z canon 60D. Na FF mam uz objektiv 24-70 f2,8 II ale riesim dilemu ktory z tychto fotakov. Primarne na fotenie svatieb, portretov pripadne modu. (video sa nechystam nejak extra tocit). Pozrel som uz X recenzii a zacinam byt z toho jelen. Hlavne predpoklady su - zvladnutie vyssieho Iso a hlavne ostre detailne fotky. Canon 5dm IV by mal vyjst cca v auguste (rumors)ale neviem kedy sa bude predavat u nas a ani za kolko. Mark III viem zohnat za cca 2000e a5Ds za 2500e. Ako by ste sa rozhodli vy? Pri danych zanroch ake kriteria sledujete? Komenty na moje portfolio ma nezaujimaju kedze sem uz fotky neupujem. Dakujem za kazdu normalnu reakciu a radu.
 
wilier
2016-09-15 21:47:44+02
príspevok od: f64
Asi tazko Mam ho pred sebou na stole.
vidim to este tak na mesiac a budem zdielat rovnake pocity
 
Roman Point
2016-09-16 08:51:33+02
príspevok od: fatality
neviem,co to tu splietas..ake "len vytahovanie udajov z tienov" a len na iso 100..?..
tu mas metodiku:
https://www.dxomark.com/About/In-depth-measurements/DxOMark-testing-protocols/Noise-dynamic-range
a obrazok dole je vysledok..
ja neviem,to je tak tazke pre fanboys rozdychat,ze Canon jednoducho v urcitom obdobi mal horsie snimace vo fotakoch,nez konkurencia? a vsemozne to obhajovat nepotrebnostou velkeho dyn. rozsahu popr. pouzitelneho iso? ved to pochopitelne vedia aj v samotnom Canone a nove snimace uz maju dyn.rozsah podstatne lepsi,co vidno aj z prilozeneho jpgu..
Tak si pozri napr porovnanie 5D4 vs. D810 kde jednoznačne v DR vyhral Nikon. Sedí to hej ? Daj si do porovnania k týmto dvom telam aj D750.

5DmkIV od ISO200 lepsi DR ako D810 a od ISO 400 lepsi DR ako D750 ak teda čítam správne priebeh.. Takže ani jeden nie je jednoznačne lepší alebo horší celé dxo je volovina a tu sa to len znova potvrdilo..
D5 od nikonu prepadák? Hovienko to len doxo a jeho štýl meranie z neho spravili žobráka. Dávajú ho iné poloprofi zrkdlovky dole. Ok ale stále je to parádny stroj..
 
fatality
2016-09-16 11:45:28+02
príspevok od: Roman Point
Tak si pozri napr porovnanie 5D4 vs. D810 kde jednoznačne v DR vyhral Nikon. Sedí to hej ? Daj si do porovnania k týmto dvom telam aj D750.

5DmkIV od ISO200 lepsi DR ako D810 a od ISO 400 lepsi DR ako D750 ak teda čítam správne priebeh.. Takže ani jeden nie je jednoznačne lepší alebo horší celé dxo je volovina a tu sa to len znova potvrdilo..
D5 od nikonu prepadák? Hovienko to len doxo a jeho štýl meranie z neho spravili žobráka. Dávajú ho iné poloprofi zrkdlovky dole. Ok ale stále je to parádny stroj..
neviem..mas problem citat s porozumenim? nikto nevyhral,nikto neprehral..
ta scores tabulka sa viaze ku konkretnym zanrom a LEN ju beru do uvahy povrchne sa o problematiku zaujimajuci fotografi,amateri popr. uplny BFUs..
kto chce vediet viac a presne,pozrie si grafy..oni ich neskryvaju..ale nieco do tej zhrnujucej
tabulky museli dat..a kedze krajina sa foti na ISO 100,tak landscape DR uvadzaju pri ISO 100..
ze sa DR meni priebehom ISO je jasne a kto ho chce poznat podrobne,pozrie si grafy..
 
Roman Point
2016-09-16 12:47:29+02
príspevok od: fatality
neviem..mas problem citat s porozumenim? nikto nevyhral,nikto neprehral..
ta scores tabulka sa viaze ku konkretnym zanrom a LEN ju beru do uvahy povrchne sa o problematiku zaujimajuci fotografi,amateri popr. uplny BFUs..
kto chce vediet viac a presne,pozrie si grafy..oni ich neskryvaju..ale nieco do tej zhrnujucej
tabulky museli dat..a kedze krajina sa foti na ISO 100,tak landscape DR uvadzaju pri ISO 100..
ze sa DR meni priebehom ISO je jasne a kto ho chce poznat podrobne,pozrie si grafy..
Nepochopil si čo som ti písal. Hovoríme o tom istom len z opačného konca
 
wilier
2016-09-20 01:48:12+02
príspevok od: Roman Point
Nepochopil si čo som ti písal. Hovoríme o tom istom len z opačného konca
priznaj, ze mal canon starsiu generaciu cipov horsiu, ako sony (nikon...) a mozme ist dalej tiez mam canon radsej ako nikon, ale fakty su fakty
 
wilier
2016-09-20 01:49:27+02
nemame tu este ziadneho stastneho vlastnika novucickej 5dmk4? nech nam popise svoje prve, subjektivne pocity
 
f64
2016-09-20 05:36:02+02
príspevok od: wilier
nemame tu este ziadneho stastneho vlastnika novucickej 5dmk4? nech nam popise svoje prve, subjektivne pocity
ved Point pisal, ze ju ma, tak nech porozprava
 
Roman Point
2016-09-20 05:54:37+02
príspevok od: f64
ved Point pisal, ze ju ma, tak nech porozprava
Ja som sa spýtal či aj ty Ty si napísal že ju máš pred sebou tak píš
 
Roman Point
2016-09-20 05:55:56+02
príspevok od: wilier
priznaj, ze mal canon starsiu generaciu cipov horsiu, ako sony (nikon...) a mozme ist dalej tiez mam canon radsej ako nikon, ale fakty su fakty
To je pomerne dlho známe tak 2-3 roky tam nie je o čom sa baviť
 
Cako
ocenenie redakciou 2016-11-30 09:35:21+01
príspevok od: Roman Point
A ako ta uchvatil 5DsR? Lebo vo všetkých možných parametroch je 5D4 lepší. Ok údajne má 5DsR DR 14.9, ale ani 5D4 nebude ďaleko od toho ( to je ten najposlednejsi parameter pre rozhodovanie )
tiež súhlasim s tým názorom, že je asi 5DsR lepší. Pozeral som, študoval, porovnával. Okrem toho vyššieho DR a pár vymožeností mi za to asi nestojí. Takisto sa rozhodujem čo časom zoberiem, možno ak cena klesne na nejakých 2600 tak to bude fajn.
Tá ostrosť pri 100% na 5D IV je strašná. Súhlasím s recenziou ktorú písal Ondřej Prosický. Bolo tam niečo v tom zmysle, že kvalita 5D IV je rovnaká ako 5D II. Myslené na detaily, ostrosť. Akurát je tam viac megapixelov. Akoby tých 20 a niečo mega čo mal II bolo zväčšených na 30 digitálne. To ma najviac mrzí a sklamalo. Neviem načo tam dávajú taký silný AA filter, alebo čím to je. Žeby to bolo kvôli tomu, aby bolo pri väčšej citlivosti menej šumu?
 
Šály Ivan
ocenenie redakciou 2016-11-30 10:58:19+01
príspevok od: Cako
tiež súhlasim s tým názorom, že je asi 5DsR lepší. Pozeral som, študoval, porovnával. Okrem toho vyššieho DR a pár vymožeností mi za to asi nestojí. Takisto sa rozhodujem čo časom zoberiem, možno ak cena klesne na nejakých 2600 tak to bude fajn.
Tá ostrosť pri 100% na 5D IV je strašná. Súhlasím s recenziou ktorú písal Ondřej Prosický. Bolo tam niečo v tom zmysle, že kvalita 5D IV je rovnaká ako 5D II. Myslené na detaily, ostrosť. Akurát je tam viac megapixelov. Akoby tých 20 a niečo mega čo mal II bolo zväčšených na 30 digitálne. To ma najviac mrzí a sklamalo. Neviem načo tam dávajú taký silný AA filter, alebo čím to je. Žeby to bolo kvôli tomu, aby bolo pri väčšej citlivosti menej šumu?
Niekoľko rokov som fotil s Canonom 5 D Mk ll . Na jar som si kúpil 5Dsr. Je to lepší foťäk . Ale až tak priepastný rozdiel v tom nevidím.
Proste foťåk fotku nerobí.
Je fakt ,že sa mi pracuje ľahšie. Fotka má viac detailov,ale musim fotiť vždy s predsklopenym zrkadlom , má prehladnejsie menu .ale komplikovanejsi spõsob ostrenia......takto by som mohol pokračovať do nekonecna........ výsledok?.....nevyberieš si....
 
Roman Point
2016-11-30 12:12:44+01
príspevok od: Cako
tiež súhlasim s tým názorom, že je asi 5DsR lepší. Pozeral som, študoval, porovnával. Okrem toho vyššieho DR a pár vymožeností mi za to asi nestojí. Takisto sa rozhodujem čo časom zoberiem, možno ak cena klesne na nejakých 2600 tak to bude fajn.
Tá ostrosť pri 100% na 5D IV je strašná. Súhlasím s recenziou ktorú písal Ondřej Prosický. Bolo tam niečo v tom zmysle, že kvalita 5D IV je rovnaká ako 5D II. Myslené na detaily, ostrosť. Akurát je tam viac megapixelov. Akoby tých 20 a niečo mega čo mal II bolo zväčšených na 30 digitálne. To ma najviac mrzí a sklamalo. Neviem načo tam dávajú taký silný AA filter, alebo čím to je. Žeby to bolo kvôli tomu, aby bolo pri väčšej citlivosti menej šumu?
Praveze posledné modely 1Dx2, 5DmkIV, 80D, EOS M5 síce majú AA filter ale mal by byť o viac ako polovicu slabší než aký sa dával doteraz niekde som čítal že je to len tretina.. Každopádne sused má 5D4 a chvíľu som s nim cvakal a potom pozeral rawka a je perfektne ostrý.. Ja si myslím že máš skôr problém s FF/BF..
 
Cako
ocenenie redakciou 2016-11-30 12:44:52+01
príspevok od: Roman Point
Praveze posledné modely 1Dx2, 5DmkIV, 80D, EOS M5 síce majú AA filter ale mal by byť o viac ako polovicu slabší než aký sa dával doteraz niekde som čítal že je to len tretina.. Každopádne sused má 5D4 a chvíľu som s nim cvakal a potom pozeral rawka a je perfektne ostrý.. Ja si myslím že máš skôr problém s FF/BF..
niee ja ho nemám ja len usudzujem z toho čo som mal k dispozícií na internete, čo som porovnával RAW súbory. Študoval som snáď každú jednu fotografiu ktorú som našiel na nete A keď som čítal do toho Prosického recenziu, tak sa mi to len utvrdilo. A tomu človeku celkom verím.
No uvidíme, počkám si na ďalšie recenzie. Aj tak sa mi ten foťák nejakou ostrosťou, prenosom detailu nezdá.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()