Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát pre začínajúceho fotografa

lucy23
2016-07-19 00:28:14+02
Zdravím, chcela by som poradiť pri výbere fotoaparátu pre začínajúceho fotografa. Na začiatok by som ešte nechcela úplnú špičku, ale skôr niečo pomer cena - výkon, niečo vhodné na učenie sa základov. Vďaka za každú radu
 
Filip Minárik
2016-07-19 00:56:54+02
príspevok od: lucy23
Zdravím, chcela by som poradiť pri výbere fotoaparátu pre začínajúceho fotografa. Na začiatok by som ešte nechcela úplnú špičku, ale skôr niečo pomer cena - výkon, niečo vhodné na učenie sa základov. Vďaka za každú radu
Tak vseobecne - 1. fotak obehany, je zbytocne do niecoho vrazat prachy, ked este nevies co od toho budes chciet... (neskor sa urcite zidu..).

Ak si ochotna nosit vacsi, tazsi fotak s rychlim ostrenim (vyuzijes na rychlejsej akcie, zvierat..)
- spravi starska amaterska zrkadlovka za 200e rovnaku sluzbu ako nova polo, pro.. mozno l epsiu, menej funkcii, staci sa orientovat - clona, iso, cas a vycibrit zaklady

Ak nieco mensie, lahsie, CSC - pomalsie ostrenie, reakcie, ostatne ako zrkadlovka super na krajinku, makro, bezne fotenie, bazar okolo 200e so setovym objektivom,

Ak este lahsie mensie tak lepsi kompakt - tu stratis moznost vymeny objektivu...

Hadam to aspon trocha pomoze, neviem, ci si chcela konkretnejsie?
 
helmiczka
2016-07-19 07:40:25+02
Ako prvy fotak urcite staci nieco starsie - v anglictine http://www.makeuseof.com/tag/never-buy-new-dslr-always-buy-used-dslr/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-07-19 08:46:42+02
príspevok od: helmiczka
Ako prvy fotak urcite staci nieco starsie - v anglictine http://www.makeuseof.com/tag/never-buy-new-dslr-always-buy-used-dslr/
Nesuhlasim. Novy fotoaparat ma zaruku 2 roky, na zaciatok staci zrkadlovka so setakom. Da sa kupit od cca 300€. To nie je horibilna suma. Samozrejme, ak chce niekto vyspelejsi model a financie su obmedzene, tak fotak z druhej ruky je lacnejsi.

Lucy23, kludne si kup akykolvak systemovy fotak (zrkadlovku alebo bezzrkadlovku/CSC). Je vlastne jedno aku, aj tak sa s nim dlhe a dlhe mesiace budes ucit fotit. Ked sa do toho viac dostanes, budes uz o technike aj foteni nieco vediet a budes lepsie specifikovat, copotrebujes a aka technika bude najlepsie vyhovovat tvojim potrebam.

Stanov si rozpocet, pridaj k nemu aspon 20% na drobne prislusenstvo a rozhodni sa, ci pojdes do zrkadlovky, alebo CSC fotoaparatu. Ak si zaplatis aspon konto Classic, mozes si vo fotoskole precitat rady o tom, ako si vybrat fotak a co ta ako zaciatocnicku caka.
 
Hedko
2016-09-06 18:42:58+02
Ahoj prosim chcem sa spytat ktory si vybrat?
Olympus OM-D E-M 10 alebo OM-D E-M 10 MARK || ?
PROSIM O RADU ☺ Dakujem
 
belco
2016-09-06 19:05:02+02
príspevok od: Hedko
Ahoj prosim chcem sa spytat ktory si vybrat?
Olympus OM-D E-M 10 alebo OM-D E-M 10 MARK || ?
PROSIM O RADU ☺ Dakujem
Toto je otazka rozpočtu. Ak su na to prostriedky tak zober novsi model Mark II. Inak na ephote najdes recenziu Mark II od Karola Srnca, kde ho porovnava aj so starsou verziou Olympus OM-D E-M 10.
 
-rs-
2016-09-06 20:33:44+02
príspevok od: Hedko
Ahoj prosim chcem sa spytat ktory si vybrat?
Olympus OM-D E-M 10 alebo OM-D E-M 10 MARK || ?
PROSIM O RADU ☺ Dakujem
ak planujes obcas aj nejake video, skor by som siel do mark II.
ale je to otazka rozpoctu, fotia rovnako dobre...
 
Hedko
2016-09-07 08:08:29+02
Niekde som citala ze mark || ma vacsi sum ako predchodca a co sa tyka zaostrovania pohybujucich sa predmetov nic moc. Tak neviem a preto sa pytam. Dakujem obom za reakciu
 
blahoslav J B Art
2016-09-07 16:09:55+02
príspevok od: Hedko
Ahoj prosim chcem sa spytat ktory si vybrat?
Olympus OM-D E-M 10 alebo OM-D E-M 10 MARK || ?
PROSIM O RADU ☺ Dakujem
clanok ako na zavolanie
http://www.digineff.cz/clanek/olympus/olympus-om-d-e-m10-mark-ii-0
 
ttimma
2016-09-08 13:36:32+02
Ahojte, ja som tu uplne nova, tiez som teraz na 30tku dostala od priatela Canon EOS M3, a chcem sa naucit fotit velmi ma to bavi, zaujima, doteraz som bohuzial fotila len na takych obycajnych fotakoch.. ja by som ale potrebovala, ci sa nenajde niekto kto by mi poukazoval na tom mojom fotaku, co a ako, ponastavoval veci, povysvetloval...sama z manualu mi je dost tazko vzdy som bola ten typ co radsej niekoho pocuval a ucil sa ako sam cital je nejaka fotoskola, alebo kde by som sa to mohla naucit a ziskat cenne informacie? dakujem
 
Marcel Rebro
2016-09-08 13:57:32+02
príspevok od: ttimma
Ahojte, ja som tu uplne nova, tiez som teraz na 30tku dostala od priatela Canon EOS M3, a chcem sa naucit fotit velmi ma to bavi, zaujima, doteraz som bohuzial fotila len na takych obycajnych fotakoch.. ja by som ale potrebovala, ci sa nenajde niekto kto by mi poukazoval na tom mojom fotaku, co a ako, ponastavoval veci, povysvetloval...sama z manualu mi je dost tazko vzdy som bola ten typ co radsej niekoho pocuval a ucil sa ako sam cital je nejaka fotoskola, alebo kde by som sa to mohla naucit a ziskat cenne informacie? dakujem
Pripni fotku celej postavy (najlepsie v bikinach) a snad sa nejaky dobrovolnik najde.

Ak nie skus gugel.

A ak ani gugel nepomoze skus toto :
http://www.akf.sk/
 
nehemah
2016-09-08 14:19:45+02
príspevok od: Marcel Rebro
Pripni fotku celej postavy (najlepsie v bikinach) a snad sa nejaky dobrovolnik najde.

Ak nie skus gugel.

A ak ani gugel nepomoze skus toto :
http://www.akf.sk/


to by mohlo fungovať

 
ttimma
2016-09-08 20:59:25+02
príspevok od: Marcel Rebro
Pripni fotku celej postavy (najlepsie v bikinach) a snad sa nejaky dobrovolnik najde.

Ak nie skus gugel.

A ak ani gugel nepomoze skus toto :
http://www.akf.sk/
nebudem tu radsej povokovat, lebo by ste sa o mna pobili ale dakujem za cenne rady
 
fatality
2016-09-09 11:39:16+02
príspevok od: ttimma
nebudem tu radsej povokovat, lebo by ste sa o mna pobili ale dakujem za cenne rady
kym neuvidime,neuverime
 
Gerry
2016-09-09 13:01:31+02
príspevok od: Hedko
Ahoj prosim chcem sa spytat ktory si vybrat?
Olympus OM-D E-M 10 alebo OM-D E-M 10 MARK || ?
PROSIM O RADU ☺ Dakujem
ja by som odporucil mark ii, mne prisiel pred 3 tyzdnami a som s nim nadmieru spokojny, sikovny maly fotacik
 
Elka
2017-01-24 10:30:08+01
Ahojte,som na materskej, chcela by som začať fotit detičky v interieri ale aj exterieri a neskor sa tomu venovat aj profesionalne,ak mi to pojde..Môžete mi poradit poloprofesionalny fotoaparat, a tiez 1-2 objektivy, pripadne externy blesk? Ďakujem.
 
fofoja
2017-01-24 10:44:21+01
príspevok od: Elka
Ahojte,som na materskej, chcela by som začať fotit detičky v interieri ale aj exterieri a neskor sa tomu venovat aj profesionalne,ak mi to pojde..Môžete mi poradit poloprofesionalny fotoaparat, a tiez 1-2 objektivy, pripadne externy blesk? Ďakujem.
 
JohnNewton
2017-01-24 10:45:40+01
príspevok od: Elka
Ahojte,som na materskej, chcela by som začať fotit detičky v interieri ale aj exterieri a neskor sa tomu venovat aj profesionalne,ak mi to pojde..Môžete mi poradit poloprofesionalny fotoaparat, a tiez 1-2 objektivy, pripadne externy blesk? Ďakujem.
Náčelník ephota Karol, si s tým dal dosť práce, tak šup študovať. A nečakať že z piatich viet na fóre budeš múdrejšia. Kniha- černobíla fotografie- z roku páne mala skoro 600 strán

www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()