Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Sekundarny fotoaparat pre stare skla

stereus
2016-12-14 22:10:07+01
Nakolko zvazujem pri upgrade ostat pri Nikone (kombinacia faktorov obrazova kvalita/cenova dostupnost objektivov poraza Sony), chcel by som sa spytat ci by ste vedeli poradit nejaky naozaj lacny (kupovat budem urcite pouzity, ideal do 100 eur) ale zaroven kvalitativne obstojny fotoaparat ku starym sklam (zvacsa M42, Helios, Pentacon, mozno neskor aj drahsie typu Trioplan, Oreston..). Ci nieco od Canonu a la 450D, alebo Sony.

Dakujem.
 
blahoslav J B Art
2016-12-15 15:39:45+01
príspevok od: stereus
Nakolko zvazujem pri upgrade ostat pri Nikone (kombinacia faktorov obrazova kvalita/cenova dostupnost objektivov poraza Sony), chcel by som sa spytat ci by ste vedeli poradit nejaky naozaj lacny (kupovat budem urcite pouzity, ideal do 100 eur) ale zaroven kvalitativne obstojny fotoaparat ku starym sklam (zvacsa M42, Helios, Pentacon, mozno neskor aj drahsie typu Trioplan, Oreston..). Ci nieco od Canonu a la 450D, alebo Sony.

Dakujem.
zda sa mi zbytocne kupovat dalsie telo, ked mozes pouzit to, co mas, hlavne ak je to nejaky vyssi model zrkadlovky, ktora ma stabilizovany cip, vyklopny displej, zivy nahlad, fokus peaking a lupu
... cize take bezne veci, co ma moj zakladny model bezzrkadlovky Olympus M10
 
stereus
2016-12-15 18:01:18+01
príspevok od: blahoslav J B Art
zda sa mi zbytocne kupovat dalsie telo, ked mozes pouzit to, co mas, hlavne ak je to nejaky vyssi model zrkadlovky, ktora ma stabilizovany cip, vyklopny displej, zivy nahlad, fokus peaking a lupu
... cize take bezne veci, co ma moj zakladny model bezzrkadlovky Olympus M10
Mam Nikon a planujem pri nom ostat, ten nie je vhodny pre stare skla, kvoli nekonecnu.
 
jeffe2
2016-12-15 19:51:25+01
Ak Nikon a staré objektívy, tak je tu ešte systém Nikon 1 + redukcia. Ja mám Nikon 1 J1, tie sa dajú kúpiť pod 100 €
Navyše sa dajú použiť aj objektívy Nikon F ideálne s originálnym adaptérom FT-1, ktorý ale stojí viac ako Nikon 1 J1. Mne sa ho podarilo kúpiť cez eBay za približne 150€, tie čínske bez elektroniky majú obmedzené použitie...
 
mllpo
2016-12-15 20:06:40+01
príspevok od: stereus
Mam Nikon a planujem pri nom ostat, ten nie je vhodny pre stare skla, kvoli nekonecnu.
Existuju aj redukcie s optickym clenom, kt. umoznuju ostrit na nekonecno. Za par penazi a problem je vyrieseny...
 
jeffe2
2016-12-15 20:21:49+01
príspevok od: mllpo
Existuju aj redukcie s optickym clenom, kt. umoznuju ostrit na nekonecno. Za par penazi a problem je vyrieseny...
Optický člen degraduje kvalitu objektívu...
 
blahoslav J B Art
2016-12-15 20:55:39+01
príspevok od: stereus
Mam Nikon a planujem pri nom ostat, ten nie je vhodny pre stare skla, kvoli nekonecnu.
'Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.'
Albert Einstein
 
mllpo
2016-12-15 21:22:49+01
príspevok od: jeffe2
Optický člen degraduje kvalitu objektívu...
Ruku na srdce, kolko ludi realne spozna rozdiel? Okrem toho, stale sa bavime o starych sklach...
 
JakubH
2016-12-15 21:31:31+01
príspevok od: mllpo
Ruku na srdce, kolko ludi realne spozna rozdiel? Okrem toho, stale sa bavime o starych sklach...
Ruku na srdce, existuje dosť starých skiel, ktoré svojou kvalitou porazia tie dnešné . Optický člen je blbosť, musel by si naraziť na fakt kvalitný, väčšinou to natoľko degraduje obraz, že aj bez zoomovania vidíš rozdieľ.

K otázke: do zrkadla by som nešiel, nájdi si nejaké telo, ktoré má focus peaking, ale to budeš asi musieť ísť s cenou hore...
 
red arrow
2016-12-15 22:34:26+01
Ja som riesil prave tu istu dilemu pred vyse dvomi rokmi a rozhodol som sa pre csc Oly PEN PL7. Neskutocny komfort oproti D90 Ak chces pouzite telo, hladaj na bazosi csc Oly PEN PL5 a vyssie ci OMD alebo Sony NEX. Myslim ze budes velmi spokojny.

 
stereus
2016-12-16 10:30:30+01
príspevok od: mllpo
Existuju aj redukcie s optickym clenom, kt. umoznuju ostrit na nekonecno. Za par penazi a problem je vyrieseny...
Tie samozrejme mam, aj s opt. clenom aj bez clena. Opticky clen jednak kvalitu degraduje ze to poznat je, ale najma, niektore objektivy nikonecno aj tak nedosiahnu.
 
martinmlm
2016-12-16 20:28:33+01
Kto je šikovný, /ako ja /, ten si redukciu upraví. Ak neostrí na nekonečno, treba skrátiť redukciu o 0,5 až 1mm.
 
stereus
2016-12-16 23:46:32+01
A cim?
 
stereus
2016-12-16 23:47:01+01
príspevok od: martinmlm
Kto je šikovný, /ako ja /, ten si redukciu upraví. Ak neostrí na nekonečno, treba skrátiť redukciu o 0,5 až 1mm.
A cim?
 
martinmlm
2016-12-17 16:48:23+01
príspevok od: stereus
A cim?
Na sústruhu?
 
Iygor
2016-12-18 09:35:28+01
príspevok od: martinmlm
Na sústruhu?
Asi nie si v obraze.
Pri Nikone ostrenie na nekonečno s M42 objektívmi (na čo sa zadávateľ témy pýta) nie je možné. Musel by frézovať niekoľko milimetrov z tela fotoaparátu
 
martinmlm
2016-12-18 15:13:19+01
príspevok od: Iygor
Asi nie si v obraze.
Pri Nikone ostrenie na nekonečno s M42 objektívmi (na čo sa zadávateľ témy pýta) nie je možné. Musel by frézovať niekoľko milimetrov z tela fotoaparátu
OJ JOJ, som zabudol /som to robil pred 2rokmi/, že treba urobit aj upravu objektívu. Príklad Helios:
1. odrezat aby sa posunul doraz /vnútri je ešte miesto aby sa čočky posunuli dozadu
2. zkrátit závit,
3. zkrátit kolík
4. ztenšit redukciu....TU BY SA DALO ODSTRANIT CELé TO ZUBATé ČUDO, ČO BY MOHLO NAHRADIT KROK č.1,
 
Iygor
2016-12-18 16:02:34+01
príspevok od: martinmlm
OJ JOJ, som zabudol /som to robil pred 2rokmi/, že treba urobit aj upravu objektívu. Príklad Helios:
1. odrezat aby sa posunul doraz /vnútri je ešte miesto aby sa čočky posunuli dozadu
2. zkrátit závit,
3. zkrátit kolík
4. ztenšit redukciu....TU BY SA DALO ODSTRANIT CELé TO ZUBATé ČUDO, ČO BY MOHLO NAHRADIT KROK č.1,
Čiže nestačí upraviť redukciu...

Robiť túto úpravu na všetkých objektívoch je asi pre väčšinu (vrátane mňa) nereálne, to je praktickejšie kúpiť druhé telo (napr.CSC), tak ako uvažuje stereus...
 
martinmlm
2016-12-18 16:46:52+01
príspevok od: Iygor
Čiže nestačí upraviť redukciu...

Robiť túto úpravu na všetkých objektívoch je asi pre väčšinu (vrátane mňa) nereálne, to je praktickejšie kúpiť druhé telo (napr.CSC), tak ako uvažuje stereus...
Písal som , že "KTO JE ŠIKOVNý" . Ak nejde o finančnú výhodnost, ale o to aby tam ten objektív pasoval, tak sa dá ...sa ni podarilo na jednen adaptér nikon1-nikonF napasovat okrem M42 ešte olympus OM, Takže mám jeden adaptér na 3 tipy bajonetov.
 
martinmlm
2016-12-18 16:50:20+01
príspevok od: martinmlm
Písal som , že "KTO JE ŠIKOVNý" . Ak nejde o finančnú výhodnost, ale o to aby tam ten objektív pasoval, tak sa dá ...sa ni podarilo na jednen adaptér nikon1-nikonF napasovat okrem M42 ešte olympus OM, Takže mám jeden adaptér na 3 tipy bajonetov.
...typy aké i y sa tam píše?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()