Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 7D mark II vs Canon 70D

Palino18
2017-01-07 14:37:15+01
Poradte prosím pri kúpe jedného, alebo druhého tela.
Čítal som už veľa recenzií, ale stále som si nie istý.
Canon 7D mark II je o nejakých 700€ drahší, je tento cenový rozdiel podľa vás dostatočne vyvážený lepšou kvalitou fotoaparátu? Fotím prevažne portréty v ateliéri a exteriéri a občas turistika na horách. Môj názor je kúpiť si Canon 70D a priplatiť za lepší objektív, čo vy nato?
 
fatality
2017-01-07 15:15:22+01
príspevok od: Palino18
Poradte prosím pri kúpe jedného, alebo druhého tela.
Čítal som už veľa recenzií, ale stále som si nie istý.
Canon 7D mark II je o nejakých 700€ drahší, je tento cenový rozdiel podľa vás dostatočne vyvážený lepšou kvalitou fotoaparátu? Fotím prevažne portréty v ateliéri a exteriéri a občas turistika na horách. Môj názor je kúpiť si Canon 70D a priplatiť za lepší objektív, čo vy nato?
80D
 
Palino18
2017-01-07 16:07:40+01
príspevok od: fatality
80D
každej rady si vážim, ale veľmi si mi nepomohol
 
patrac00
2017-01-07 16:24:54+01
prečo? Pokiaľ nefotíš prevažne šport 80-ka je idealny pomer cena/výkon
 
Palino18
2017-01-07 16:41:32+01
príspevok od: patrac00
prečo? Pokiaľ nefotíš prevažne šport 80-ka je idealny pomer cena/výkon
ale pýtal som sa na 70D a nie na 80D
 
Roman Point
2017-01-07 17:32:39+01
príspevok od: Palino18
ale pýtal som sa na 70D a nie na 80D
Pokiaľ si vyberas fotoaparát tak aspoň +- v rovnakých parametroch. Teda pokiaľ vieš čo chceš..
A to je dnes 7DmkII vs. 80D.
70D pre jej problémy s AF by som neodporúčal nikomu..
Čo sa týka 7DmkII... Hneď prvé z čoho budeš nadšený bez ohľadu na to čo chceš fotiť je AF systém. Jeho presnosť, rýchlosť, sledovanie objektu ( cez hľadačik ), v druhom rade je tu buffer jednoducho držíš spúšť a ono to nonstop bude cvakať ( limit samozrejme má ), dva sloty pre karty.
80D je menšie ľahšie. Vyklapaci displej si zamiluješ hneď to je jasné. AF 45 bodový je dobre rozdelený, všetky body sú krížové a 27 bodov funguje aj pri clone f8 ( to nemá ani 7DmkII ) to by si využil pri namontovaní teleobjektivu spolu s extenderom. Kvalita obrazu je vynikajúca a nový režim vyvazenia bielej je super. Fotenie cez LV a natáčanie videa? Asi bude veľmi veľa situácií kedy to vyuziješ lebo to funguje naozaj perfektne. Kopec soft výbavy ako timelapse, Bulb s časovačom ( nepotrebuješ diaľkovú spúšť ).

Čo sa týka fotenia portrétov a krajinky 80D vďaka dynamickému rozsahu, zvládaniu vyššieho isa, pohodlnosti a rýchlosti pracovať v režime LV prekonáva aj 7DmkII a 70D bez problémov.
Btw. aj keď to potrebovať nebudeš tak rýchlosť snímania 80D je 7sn/s a 7D mkII 10 to zas tak strašné nebude
Každopádne čo si ja najviac cením je tracking systém v LV, celkovo rýchlosť snímania ( aj dotykom ) v LV, v režime M pri nastavení autoISO možnosť korekcie expozície ( čo mali doteraz iba Nikon fotoaparáty )

Takže odpoveď na tvoje rozhodovanie je 80D odfotis s ním všetko a aj šport. Ten šport zvládne 7D lepšie ale nie je to až tak obrovský rozdiel..
70D snímačom, prácou v LV a občasnými problémami s AF systémom by si mal z rozhodovania vyhodiť úplne.
Ak si rozhodnutý pre 70D tak si sa tu nemal pýtať. Ak je pre teba 7DmkII príliš drahé mal si dať do možnosti 70D vs 760D aby sa dalo o tom diskutovať.
Víťaz by ale stále zostal 80D čo sa týka pomeru ceny, kvality a schopností.
Pokiaľ teda nejdeš brať bazarový kúsok..
 
Palino18
2017-01-07 17:52:33+01
príspevok od: Roman Point
Pokiaľ si vyberas fotoaparát tak aspoň +- v rovnakých parametroch. Teda pokiaľ vieš čo chceš..
A to je dnes 7DmkII vs. 80D.
70D pre jej problémy s AF by som neodporúčal nikomu..
Čo sa týka 7DmkII... Hneď prvé z čoho budeš nadšený bez ohľadu na to čo chceš fotiť je AF systém. Jeho presnosť, rýchlosť, sledovanie objektu ( cez hľadačik ), v druhom rade je tu buffer jednoducho držíš spúšť a ono to nonstop bude cvakať ( limit samozrejme má ), dva sloty pre karty.
80D je menšie ľahšie. Vyklapaci displej si zamiluješ hneď to je jasné. AF 45 bodový je dobre rozdelený, všetky body sú krížové a 27 bodov funguje aj pri clone f8 ( to nemá ani 7DmkII ) to by si využil pri namontovaní teleobjektivu spolu s extenderom. Kvalita obrazu je vynikajúca a nový režim vyvazenia bielej je super. Fotenie cez LV a natáčanie videa? Asi bude veľmi veľa situácií kedy to vyuziješ lebo to funguje naozaj perfektne. Kopec soft výbavy ako timelapse, Bulb s časovačom ( nepotrebuješ diaľkovú spúšť ).

Čo sa týka fotenia portrétov a krajinky 80D vďaka dynamickému rozsahu, zvládaniu vyššieho isa, pohodlnosti a rýchlosti pracovať v režime LV prekonáva aj 7DmkII a 70D bez problémov.
Btw. aj keď to potrebovať nebudeš tak rýchlosť snímania 80D je 7sn/s a 7D mkII 10 to zas tak strašné nebude
Každopádne čo si ja najviac cením je tracking systém v LV, celkovo rýchlosť snímania ( aj dotykom ) v LV, v režime M pri nastavení autoISO možnosť korekcie expozície ( čo mali doteraz iba Nikon fotoaparáty )

Takže odpoveď na tvoje rozhodovanie je 80D odfotis s ním všetko a aj šport. Ten šport zvládne 7D lepšie ale nie je to až tak obrovský rozdiel..
70D snímačom, prácou v LV a občasnými problémami s AF systémom by si mal z rozhodovania vyhodiť úplne.
Ak si rozhodnutý pre 70D tak si sa tu nemal pýtať. Ak je pre teba 7DmkII príliš drahé mal si dať do možnosti 70D vs 760D aby sa dalo o tom diskutovať.
Víťaz by ale stále zostal 80D čo sa týka pomeru ceny, kvality a schopností.
Pokiaľ teda nejdeš brať bazarový kúsok..
ďakujem za rozumné vysvetlenie,,,čítal som že 70D ma problémy s ostrením, ale či je to pravda...
takže vzhľadom na tvoje rady asi pôjdem skôr za tou 80D, má aj kvalitnejšie telo a lepší AF.
 
Roman Point
2017-01-08 06:51:39+01
príspevok od: Palino18
ďakujem za rozumné vysvetlenie,,,čítal som že 70D ma problémy s ostrením, ale či je to pravda...
takže vzhľadom na tvoje rady asi pôjdem skôr za tou 80D, má aj kvalitnejšie telo a lepší AF.
Asi si tu chvíľu.. Ale bolo tu zopár ľudí 2-3 čo najprv založili príspevok o problémoch s AF pri 70Dcke a potom tie fotaky boli tu v inzercii čo je chrapunstvo ale tak budiš..
Áno 80D sa super drží, je utesnené, 100%ny optický hranol, perfektný AF ktorý robia spolu s novým DualPixelom z toho fotaku nástroj pre radosť doslova.. Ako som už niekde písal.. 6D a 80D som kúpil naraz kvôli vianočnemu cashbacku. A používam ich tak že 80D má cca 3000 záberov za sebou a 6D 800-900 čo vypovedá o yom z ktorým fotakom je radosť pracovať..
Chybu nespravis ba naopak budeš maximálne spokojný.
 
boris74
2017-01-08 09:46:53+01
Nechcem zakladať novú tému, tak sa tu spýtam na tú 80d-čku..To ostrenie v LV je dobre použiteľné aj u objektívov, ktoré nie sú STM a nano USM ?
 
Palino18
2017-01-08 10:45:05+01
príspevok od: Roman Point
Asi si tu chvíľu.. Ale bolo tu zopár ľudí 2-3 čo najprv založili príspevok o problémoch s AF pri 70Dcke a potom tie fotaky boli tu v inzercii čo je chrapunstvo ale tak budiš..
Áno 80D sa super drží, je utesnené, 100%ny optický hranol, perfektný AF ktorý robia spolu s novým DualPixelom z toho fotaku nástroj pre radosť doslova.. Ako som už niekde písal.. 6D a 80D som kúpil naraz kvôli vianočnemu cashbacku. A používam ich tak že 80D má cca 3000 záberov za sebou a 6D 800-900 čo vypovedá o yom z ktorým fotakom je radosť pracovať..
Chybu nespravis ba naopak budeš maximálne spokojný.
ešte raz veľká vďaka za cenné rady, vážim si, že si si našiel čas!
Presne nejaké podobné argumenty som chcel čítať.
Dosť som sa tej 70D bál, ohľadom toho čo som sa dočítal,
niekde ju vychvaľujú a niekde hania,,,kto sa v tom má vyznať.
 
Roman Point
2017-01-08 13:46:05+01
príspevok od: boris74
Nechcem zakladať novú tému, tak sa tu spýtam na tú 80d-čku..To ostrenie v LV je dobre použiteľné aj u objektívov, ktoré nie sú STM a nano USM ?
Pri objektivoch USM, USD, HSM žiadny problém s presnosťou alebo rýchlosťou. Stále však treba počítať s tým že STM a nanoUSM s tým telom pracuje bleskovo a pri videu nie je vidieť žiadne sekanie. Preostrovani je maximálne plynulé.
Tamron 24-70f2.8 USD s tým dunguje svižne napríklad
Ale 50stm ( 100€ ) 10-18 IS STM ( 170-180€ použitý ) su mega dobrá kombinácia s týmto telom či už na video, fotenie cez LV, alebo klasické fotenie cez hľadačik. A ja vážne rozmýšľam že by som si prikúpil k tomu telu aj 55-200 IS STM na hranie ( video atď ) tiež stojí pár drobných a pracuje výborne.
 
Lubo.Karch
2017-01-10 09:31:34+01
70D neber
Ja osobne som ho mal a nebol som spokojny s ostrenim. Na nete su tony skusenosti s tym. Niekto to ma OK, niekto si mysli ze to ma OK a niekto to ma zle.
Podla mna je to nevydareny model a urcite by som sa mu vyhol, nakolko ako ti uz vyssie radili je tu vydarena 80D.
Kupil som 6D kvoli FF a lepsiemu foteniu v slabsom svetle/interieri, lebo sport velmi nefotim, cize mi nevadi ze je troska pomalsi. Tiez som uvazoval 7D mkII
takže tak.
 
Palino18
2017-01-12 13:11:36+01
príspevok od: Lubo.Karch
70D neber
Ja osobne som ho mal a nebol som spokojny s ostrenim. Na nete su tony skusenosti s tym. Niekto to ma OK, niekto si mysli ze to ma OK a niekto to ma zle.
Podla mna je to nevydareny model a urcite by som sa mu vyhol, nakolko ako ti uz vyssie radili je tu vydarena 80D.
Kupil som 6D kvoli FF a lepsiemu foteniu v slabsom svetle/interieri, lebo sport velmi nefotim, cize mi nevadi ze je troska pomalsi. Tiez som uvazoval 7D mkII
takže tak.
tiež diky za odpoveď,,,,
pôjdem do 80D
 
patrac00
2017-01-12 14:54:23+01
... ale pýtal si sa na 70D
 
Roman Point
2017-01-13 05:28:39+01
príspevok od: patrac00
... ale pýtal si sa na 70D
Ale my myslíme na jeho peňaženku + plus na schopnosti, prípadne problémy + známu poruchovosť konkrétnych tiel.
Hádam nie si jeden z nespokojných majiteľov 70D ktorý by rád aby aj niekto iný nadával že 70D mu ostrí od buka do buka a sem tam ani neostrí a nechcel by si aby sa aj on popálil
 
patrac00
2017-01-13 08:17:35+01
nie, nie (mám 80D), bol to len joke, pozrie môj príspevok na začiatku vlákna...
 
martin_kubik
2017-01-13 09:31:16+01
Mám 7D mk II a odporúčil by som ti Canon 760D + objektív...70D má problémy s ostrením podľa toho na aký kus narazíš....80D je zas pomerne nový model, ktorému cena len začne za chvílu klesať.....760D má veľmi podobný výstup ako 80D, taktiež sa už neradí v svojej medzi amatérske APS-C....Na tvoje požiadavky a buget to bude 760D najlepšia voľba
 
martin_kubik
2017-01-13 09:35:37+01
Mám 7D mk II a odporúčil by som ti Canon 760D + objektív...70D má problémy s ostrením podľa toho na aký kus narazíš....80D je zas pomerne nový model, ktorému cena len začne za chvílu klesať.....760D má veľmi podobný výstup ako 80D, taktiež sa už neradí v svojej triede medzi amatérske APS-C....Na tvoje požiadavky a buget to bude 760D najlepšia voľba
 
Palino18
2017-01-13 11:31:17+01
príspevok od: patrac00
... ale pýtal si sa na 70D
to je pravda, lenže vďaka tejto diskusii, som zistil čo bude najlepšia voľba.
Je dosť možné, že ak by som nedal túto tému už by som mal doma 70D .
A s tým by asi aj prišlo veľké sklamanie, preto ešte raz veľká vďaka, každému,
kto sa zastavil a napísal svoj názor
 
Palino18
2017-01-13 11:33:05+01
príspevok od: martin_kubik
Mám 7D mk II a odporúčil by som ti Canon 760D + objektív...70D má problémy s ostrením podľa toho na aký kus narazíš....80D je zas pomerne nový model, ktorému cena len začne za chvílu klesať.....760D má veľmi podobný výstup ako 80D, taktiež sa už neradí v svojej medzi amatérske APS-C....Na tvoje požiadavky a buget to bude 760D najlepšia voľba
veľká vďaka aj za tvoj názor a skúsenosti.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()