Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Výber fotoaparátu na točenie videí

Kubec7
2017-01-10 15:46:22+01
Ahojte, som začínajúci amatér (ovládam teóriu, mám už niečo nafotené, ale zatiaľ nie na svojom) a potrebujem radu od skúsenejších fotografov.

Hľadám DSLR s ktorou sa však bude hlavne natáčať. Nemusí to byť úplne najnovší model (rozpočet je celkom obmedzený - cca 500 - 600€). Potrebujem radu ohľadom výberu modelu a parametrov objektívu, ktorý sa hodí viac na natáčanie ako na bežné fotografovanie.

Ďakujem.
 
fatality
2017-01-10 16:49:10+01
príspevok od: Kubec7
Ahojte, som začínajúci amatér (ovládam teóriu, mám už niečo nafotené, ale zatiaľ nie na svojom) a potrebujem radu od skúsenejších fotografov.

Hľadám DSLR s ktorou sa však bude hlavne natáčať. Nemusí to byť úplne najnovší model (rozpočet je celkom obmedzený - cca 500 - 600€). Potrebujem radu ohľadom výberu modelu a parametrov objektívu, ktorý sa hodí viac na natáčanie ako na bežné fotografovanie.

Ďakujem.
ak dslr a video,tak Canon..najlepsie s dualpixel snimacom..
 
JohnNewton
2017-01-10 16:50:14+01
príspevok od: Kubec7
Ahojte, som začínajúci amatér (ovládam teóriu, mám už niečo nafotené, ale zatiaľ nie na svojom) a potrebujem radu od skúsenejších fotografov.

Hľadám DSLR s ktorou sa však bude hlavne natáčať. Nemusí to byť úplne najnovší model (rozpočet je celkom obmedzený - cca 500 - 600€). Potrebujem radu ohľadom výberu modelu a parametrov objektívu, ktorý sa hodí viac na natáčanie ako na bežné fotografovanie.

Ďakujem.
No zváž to DSLR, natáčanie cez EVF je predsa len iný komfort ako cez LCD panel.
 
Fuser
2017-01-11 13:33:47+01
Ak chces video do velmi starych fotakov by som sa nehrnul. Kazdym rokom kvalita "fotakov" ide hore.
Taktiez s velkym a tazkym video-fotakom sa horsie naraba t.j. potrebujes mat NEROZTRASENY obraz.

Panasonic LUMIX DMC-LX100: (4K 3840×2160 px @ 25p (MP4 100 Mbps) Full HD 1920×1080 px @ 50p (AVCHD a MP4))
Světelnost objektivu: F1,7 - F2,8
Typ senzoru: 4/3" Live MOS (17,3 x 13,0 mm)

Jedna vec je video natocit a druha vec ho pekne spracovat (zabere to viac casu ako tocenie) preto nieje vsetko o technike.
 
asverusko
2017-01-11 14:10:26+01
Na točenie (aj) svadieb používam k úplnej spokojnosti Panasonic LX 100 obyčajne na statíve. S glidecamom používam Panasonic LX7. Ďalej ešte používam 2 kamery Canon G25. Odskúšal som si video s Canonom 600D - bolo to mizerné.
 
zenes
2017-01-11 19:38:31+01
príspevok od: Kubec7
Ahojte, som začínajúci amatér (ovládam teóriu, mám už niečo nafotené, ale zatiaľ nie na svojom) a potrebujem radu od skúsenejších fotografov.

Hľadám DSLR s ktorou sa však bude hlavne natáčať. Nemusí to byť úplne najnovší model (rozpočet je celkom obmedzený - cca 500 - 600€). Potrebujem radu ohľadom výberu modelu a parametrov objektívu, ktorý sa hodí viac na natáčanie ako na bežné fotografovanie.

Ďakujem.
este stale prevlada degenerovany nazor, ze fotoaparat dokaze nahradit kameru. NIE NEDOKAZE! Zariadenie navrhnute na videozaznam nedokaze plnohodnotne nikdy nahradit fotoaparat a NAOPAK v akejkolvek cene! Ak chces prevazne tocit tak co spekulujes. Prezil som niekolko technologii od BETACAMov, DVCAMov, HDCAMov, XDCAMov ale ty tocici s mega mikrofonmy na fotakoch ako bojuju/nebojuju s clonou, focusom, ohniskom, hlbkou ostrosti su mi na smiech...
 
RLCV
2017-01-11 23:25:15+01
Pripajam sa k Fuser-ovmu dovetku o spracovani videa.. ale k teme..


Ak chces natacat len tak for fun be nejakeho vacsieho kreativneho zameru tak si kup hoc aj handycam a vysledne zabery sa ti budu viac pacit ako z akejkolvek zrkadlovky, mirrorlessu alebo cinema camery.

Musis si sam rozmysliet hlavne ze co a v akych podmienkach chces tocit.. .fotak/kamera je povedal by som tak 10 - 20 % uspechu. mozes natocit super kvalitne zabery aj na iphone a totalny shit na 50 tisicovu RED kameru.

kvalitu vysledneho videa ti znacne ovplyvnia svetelne podmienky - pri nizsich cenovych kategoriach je pomaly tocenie nad ISO 1200 nemozne kvoli sumu. takze sa treba pripravit aj na investiciu do aspon akej takej svetelnej techniky.

viac ako samotna kamera ti mozu dopomoct rozne slidery, stabilizatory, zeriavy /hoc aj improvizovane/ cokolvek co da zaberom dynamiku.

video je nanestasite financne omnoho narocnejsia disciplina ako fotografia.

ked ti mam poradit ak sa chces vybrat touto cestou, poobzeraj sa mozno po bazarovom EOS 70D / mal by sa dat zohnat v medziach tvojho rozpoctu - a odporucam budovat hlavne zasobu univerzalneho prislusenstva (svetla, audio, slider, steadycam, gimbal, jib, BATERKY) a svetelnych, ked aj manualnych objektivov (tu sa nestotoznujem velmi s nazorom zenes-a / kto svoju techniku vie ovladat tak je jedno ci ma fotak, kameru alebo telefon / avsak suhlasim ze po vonku beha spusta "kameramanov" so zrkadlovkami v automatickom rezime)

Canon ma dobre vybudovany video lineup a ak by si nahodou potreboval adaptovat tie skla v buducnosti napr na sony alebo akykolvek mirrorless system (pripadne cinema kameru RED,Blackmagic) tak nebudes mat problem a buchat si hlavu o stenu ked budes predavat skla z akehokolvek ineho systemu pod cenu.

ale co je najdolezitejsie, uvedom si ze nic z tej vybavy napotrebujes na to aby si zacal. Kup fotak, zacni tocit, a postupne setri a po jednom dokupuj vybavu a dalsi kus si kup az po tom ako pouziteie predosleho zvladnes na 100%

zelam vela stastia
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()