Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Výber ultrazoomu 300€

tarpon
2017-05-26 10:07:37+02
Ahojte,

hľadám ultrazoom do 300€. Chcel by som aby fotil do RAW a mal manuálny režim. Mal by to byť fotoaparát na bežné fotenie z drvivej väčšiny v prírode. Pokukujem po Panasonicu FZ72, len neviem či rozsah zoomu nie je až prehnaný. Vedeli by ste mi poradiť niečo podobné? Nákupu z druhej ruky sa nebránim.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-05-26 10:39:49+02
Problemom lacnejsich ultrazoomov je maly snimac, rovnaky ako v kompaktoch za par Eur. Obrazova kvalita je preto podpriemerna. Tieto fotoaparty maju vacsinou dve clony, manualne nastavenie preto nie je velmi vyuzitelne. Z hladiska expozicie ti staci korekcia.
Slusne fotia ultrazoomy s 1" snimacom. Panasonic FZ1000/FZ2000, Sony RX10.
Ak pod fotenim v prirode myslis fotenie zvierat, tak ultrazoomy na to nie su vhodne. Maximalne za slnecneho pocasia, niekde v obore a ZOO. Kacice, labute, samozrejme nie za letu.
 
z80
2017-05-26 10:46:49+02
príspevok od: tarpon
Ahojte,

hľadám ultrazoom do 300€. Chcel by som aby fotil do RAW a mal manuálny režim. Mal by to byť fotoaparát na bežné fotenie z drvivej väčšiny v prírode. Pokukujem po Panasonicu FZ72, len neviem či rozsah zoomu nie je až prehnaný. Vedeli by ste mi poradiť niečo podobné? Nákupu z druhej ruky sa nebránim.
Mozno Stylus 1, ma trochu vacsi snimac ako bezne ultrazoomy a svetelnost f/2.8 v celom rozsahu, takze sa da fotit aj ked je o nieco menej svetla. Mam ho, takze viem o com hovorim.
Na ebay sa da zohnat pouzity okolo 300 Euro.
 
fatality
2017-05-27 11:11:59+02
príspevok od: tarpon
Ahojte,

hľadám ultrazoom do 300€. Chcel by som aby fotil do RAW a mal manuálny režim. Mal by to byť fotoaparát na bežné fotenie z drvivej väčšiny v prírode. Pokukujem po Panasonicu FZ72, len neviem či rozsah zoomu nie je až prehnaný. Vedeli by ste mi poradiť niečo podobné? Nákupu z druhej ruky sa nebránim.
a musi to byt ultrazoom..?..teda fotak co spaja minusy dvoch kategorii..velkost zrkadlovky a vystup kompaktu..
 
vlados
2017-05-27 20:42:35+02
Ale zas taky ultrazoom spaja vyhody kompaktu a zrkadlovky.... Jednoduchost pouzivania a look profesionala so zrkadlovkou....-) zalezi od uhla pohladu.
 
fatality
2017-05-28 11:41:04+02
príspevok od: vlados
Ale zas taky ultrazoom spaja vyhody kompaktu a zrkadlovky.... Jednoduchost pouzivania a look profesionala so zrkadlovkou....-) zalezi od uhla pohladu.
no ked je vyhodou velkost a "look" a napriek tomu fotky jak z kompaktu,nech sa paci ☺
+ jednoduchost je v auto rezime rovnaka..ci kompakt,uzoom alebo zrkadlovka..
ja osobne,ak by teda velkost nevadila, by som z bazosu zobral d3200+18-105 (300)
a bol by som uuuplne niekde inde..
 
z80
2017-05-28 18:45:07+02
príspevok od: fatality
no ked je vyhodou velkost a "look" a napriek tomu fotky jak z kompaktu,nech sa paci ☺
+ jednoduchost je v auto rezime rovnaka..ci kompakt,uzoom alebo zrkadlovka..
ja osobne,ak by teda velkost nevadila, by som z bazosu zobral d3200+18-105 (300)
a bol by som uuuplne niekde inde..
Prave ze ta velkost castokrat vadi. D3200 sa do vrecka strcit neda.
Ultrazoom robi fotky s priblizne rovnakou kvalitou ako mobil a to 90% ludi staci. Tie blbinky, co pojdu aj tak len na Facebook alebo maximalne na 10x15 tlac, vyssiu kvalitu ani nepotrebuju.
 
fatality
2017-05-28 21:23:36+02
príspevok od: z80
Prave ze ta velkost castokrat vadi. D3200 sa do vrecka strcit neda.
Ultrazoom robi fotky s priblizne rovnakou kvalitou ako mobil a to 90% ludi staci. Tie blbinky, co pojdu aj tak len na Facebook alebo maximalne na 10x15 tlac, vyssiu kvalitu ani nepotrebuju.
no len ked sa typek pyta na ultrazoom s raw a manualom do 300,tak sa mu snazim poradit aj tuto moznost,lebo velkost mu evidentne nevadi,je to v cene a vystup je omnoho lepsi..a kam to pojde,vie len on,kedze sa zatilal nevynadril ☺
 
tarpon
2017-06-02 16:13:41+02
Takže som nakoniec upustil od ultrazoomu a prešiel do kompaktného segmentu, keďže viac mi ide o kompaktnosť ako ultra zoom. To je myslím aj odpoveď na kúpu zrkadlovky. A keď som zhodnotil všetky pre a proti skončil som nakoniec pri Sony RX100 II. Vďaka za rady.
 
Budiž svetlo
2017-08-06 10:10:38+02
Taký malý ultrazoom mať vo vrecku je lákavé. Sám som neodolal (už po viacerý krát - no tentokrát som hladal naozaj malý vreckový so zoomom max 10-20x. Viac je už sadomaso blbosť. Aj tých 20x je vlastne hovadina. Hladal som podľa "kvality" výstupu ak sa to tak dá nazvať - ojazdené a lacné. S čo najmenej MPx. Ako taký kompromis sa ukázal Panasonic Lumix TZ25. Má to rozumných 12 Mpx a 16x zoom - k tomu vcelku ušlú kresbu až do rohov aj farby a DR na vreckový ultrazoom dobré. Do nejakých ISO 800 to s prižmúreným okom až tak nešumí a nežehlí. Treba ale vypnúť tie barličky ako iRozlíšenie .. Za 90€ je to slušné mydielko. JE to pár rokov staré a doba pokročila, no kto hľadá niečo maličké s páčivými a atraktívnymi dovolenkovými fotkami, nebude sklamaný.
 
Budiž svetlo
2017-08-06 11:28:06+02
ten západ slnka je 16x zoom - tie komíny a budovy sú fotené z diaľky 17 km
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()