Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Sony Alpha SLT-A58 - začiatočnik

Thire
2017-07-16 19:10:26+02
Zdravím, potrebujem poradiť pri kúpe fotoaparátu. Chcel by som ho využívať aj ako kameru, a padol mi do oka tento inzerát https://foto.bazos.sk/inzerat/75268053/Predam-SONY-ALPHA-A58-ako-NOVY-2X-objektiv--brasna-TOP.php pravdepodobne je to zlá voľba, keďže sa do fotenia nevyznam tak by som vás chcel poprosit o pomoc pri výbere (to len ak je tento model zlá kúpa) rozpočet mám okolo 500 eur prípadne by som prihodil 100ku chcel by som fotit popri cestovaní. Vďaka za odpovede
 
bonifacko
2017-07-16 19:50:26+02
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/sony-slt-a58/

Ten objektív bude mat ohnisko nie 12-55, ale 18-55. Inzerent tam nevie napisať spravne ani parametre.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-07-16 20:14:23+02
Pre začiatočníka zostava rovnako dobrá, ako ktorákoľvek s podobnými parametrami, ale od iného výrobcu. Mínus? Budúcnosť SLT je nejasná, ktovie či v nich Sony bude pokračovať. Ťažšie sa zháňa nové i použité príslušenstvo, ako je tomu u Canonu a Nikonu.
 
blahoslav J B Art
2017-07-16 20:33:31+02
na fotenie popri cestovani by som si kupil nieco mensie a prenosnejsie, nejaky 1'' kompakt ...
ak by som iba cestoval popri foteni, tak potom by mohlo byt aj taketo hebedo
 
dekarbon
2017-07-16 23:22:29+02
ja som Sony a58 vlastnil kým som neprešiel na A77II.Pre začiatočníka môžem potvrdiť že A58 je super volba len treba rátať stým že to má polopriepustné zrkadlo takže je tam ubytok svetla.Čo sa mi podarilo zistiť tak až cca-1EV.Troška sa to dá kompenzovať extra svetelnými objektívmi ja mám pokupené F1.4 F1.8 a najhoršiu svetelnosť mám F2.8.Ide o to že sony SLT má čipy trošička blbo riešiené pre ISo výkon.Ak chceš ísť do A58 tak choď do toho ako začiatočník ale maj na pamúti že to bude do buducnma chcieť svetelné objektívy aby si mal čo najmenší šum a mohol používať ISO 100 čo najčasrtejšie a aby ti fotoaparát dorátaval krátke časy aby si to vedel udržať z ruky a za ďalšie treba mať na pamati to že ak Sony A58 kúpiš nejaký extra ISO výkon pri nízkej svetelnosti fotografovanej sceny nečakaj.Maximálne použitelné je ISO 1600,tak isto aj pri a77II vyššie by som nešiel lebo potom je už šum naozaj výárazný a na footgrafiach sa strácaju detaily a kresba.Ja som vedel do čoho idem vedel som že to predávať nebudem vedel som že vrazím do niečoho prachy čo už asi nikdy nepredám ale chcel som to tak a vedel som do čoho idem.Takže ano A58 pre začiatočníka fajn ale pamätaj na tie veci čo som písal vyššie.
 
M41
2017-07-16 23:44:18+02
Ako pise Dekarbon.
Dobry fotak, kym sa nezacne stmievat
To neznamena ze sa potom uz neda fotit, len v takom pripade skor staticke sceny
zo stativa. To zvlada fakt dobre. Ja s nim fotim este stale, ovladanie mi vyhovuje.
Treba aj spomenut poslabsi display. Myslim ze na zaciatok ti bohate postaci a
budes spokojny.
 
Thire
2017-07-17 14:03:10+02
príspevok od: dekarbon
ja som Sony a58 vlastnil kým som neprešiel na A77II.Pre začiatočníka môžem potvrdiť že A58 je super volba len treba rátať stým že to má polopriepustné zrkadlo takže je tam ubytok svetla.Čo sa mi podarilo zistiť tak až cca-1EV.Troška sa to dá kompenzovať extra svetelnými objektívmi ja mám pokupené F1.4 F1.8 a najhoršiu svetelnosť mám F2.8.Ide o to že sony SLT má čipy trošička blbo riešiené pre ISo výkon.Ak chceš ísť do A58 tak choď do toho ako začiatočník ale maj na pamúti že to bude do buducnma chcieť svetelné objektívy aby si mal čo najmenší šum a mohol používať ISO 100 čo najčasrtejšie a aby ti fotoaparát dorátaval krátke časy aby si to vedel udržať z ruky a za ďalšie treba mať na pamati to že ak Sony A58 kúpiš nejaký extra ISO výkon pri nízkej svetelnosti fotografovanej sceny nečakaj.Maximálne použitelné je ISO 1600,tak isto aj pri a77II vyššie by som nešiel lebo potom je už šum naozaj výárazný a na footgrafiach sa strácaju detaily a kresba.Ja som vedel do čoho idem vedel som že to predávať nebudem vedel som že vrazím do niečoho prachy čo už asi nikdy nepredám ale chcel som to tak a vedel som do čoho idem.Takže ano A58 pre začiatočníka fajn ale pamätaj na tie veci čo som písal vyššie.
A vedeli by ste mi povedať načo si pri kúpe z druhej ruky dávať pozor? Ináč som strašne rád že sa našiel niekto kto ho aj používal
 
M41
2017-07-17 21:25:05+02
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/sprievodca-kupujuceho/digitalny-fotoaparat-z-druhej-ruky/

Navrhol by som, ohmatat, vyskusat, porobit par fotiek s oboma objektivmi.
A58 neni podla mna znama nejakymi vadami, takze to bude hlavne na tom, ako s nou
majitel zachadzal. 1000 fotiek, to je ako nove. Mrkni na zrkadlo (ktore je vlastne len folia)
ci je v pohode. To moze byt nachylne na poskodenie, ked clovek pri cisteni nedava pozor.
 
j.matrix
2017-07-17 23:14:27+02
ubytok cez zrkadlo je okolo 1/3 - 1/2 EV. nevyhoda a58 je ze je to downgrade a57, skor je to pokracovatel a33/37. Plastovy bajonet, nova patica na blesk a vacsia baterka ako stare modely. pre zaciatocnika dobry model

 
dekarbon
2017-07-18 08:26:39+02
príspevok od: j.matrix
ubytok cez zrkadlo je okolo 1/3 - 1/2 EV. nevyhoda a58 je ze je to downgrade a57, skor je to pokracovatel a33/37. Plastovy bajonet, nova patica na blesk a vacsia baterka ako stare modely. pre zaciatocnika dobry model

to EV bolo iba odhad takže môže byť
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()