Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Ricoh GR II vs. Fuji x70 vs. x100t

victt
2017-07-22 23:57:10+02
Hladám niečo malé na cestovanie a tieto tri modely mi prídu ako najlepšia voľba. Najviac budem fotiť architektúru poprípade prírodu.

Osobne sa mi najviac pozdáva GR II, v pomere kvalita/cena (asi o 300€ manej ako x100t) ale nemám žiadne skúsenosti s touto značkou.

Čo by ste mi odporučili? Poprípade nejaké iné nápady v podobnej cenovej kategórií? Vďaka za rady
 
seifi
2017-07-23 11:04:19+02
na architektúru by som bral širšie ohnisko, lepšie 16, no určite nie viac ako 24 v prepočte na FF ; a možno canon 1300 + obj. 10-22 (16-33 v prepočte) ... spolu za 800,-
ak nniečo menšie s 24mm objektívom potom napr. napr. Lumix GX80 + 12-32 (v prepočte 24-64) za 650 ... predám ti ho za 425,- s rezervnou batériou , mám ho od febr. tohto roku, so zárukou
 
balaza
2017-07-23 20:50:40+02
GRII je vynikajuci stroj, kludne konkurujuci Fuji(mam GRII aj Fuji E1). Tie moznosti customizacie nastaveni som nevidel pri ziadnej znacke. Autofocus niekedy potrapi, hlavne pri nizsej hladine svetla. Inak perfektny nastroj.
 
marcus_labeo
2017-07-24 08:42:55+02
Aktuálne sa pohrávam s myšlienkou na nejaký záložný malý foťák pre túry, keď zrkadlovka aj s tým najmenším objektívom je jednoducho príliš veľká/ťažká. Ak teda človek chce maličký foťák veľkosti mydlovej krabičky, ktorý vojde v pohode do vrecka a nebude na túre zavadzať/zaťažovať, ale chce zároveň vysokú kvalitu, vychádza mi to najlepšie na ten Ricoh GR II. Napozeral som x videí na youtube, vrátane porovnávačiek s X70 či X100 a záver bol jednoznačný: jediný skutočne vreckový foťák je Ricoh. Už Fuji X70 je kvôli trčiacemu objektívu podstatne menej skladný (o ešte väčšej X100 nehovoriac) a tam už potom nemá zmysel kompakt, ale nejaký porovnateľne veľký CSC s pancakom. Ricoh GR kvôli vysúvacemu objektívu je o triedu menší. Pritom má parádny APSC snímač (rovnaký, ako mali Pentax K-5 II či Nikon D7000) a na krajinky vhodný širokouhlý objektív (objektív X100 s 35mm je už dosť úzky). Napriek výzoru krabičky má aj plnohodnotné ovládanie a dobrú ergonómiu (slušný grip, 2 rollery). Má len jediný problém: cenu, ktorú si drží v podstate rovnakú od jeho predstavenia, žiadna zľava ani výpredajová cena.
 
fatality
2017-07-24 11:00:10+02
príspevok od: marcus_labeo
Aktuálne sa pohrávam s myšlienkou na nejaký záložný malý foťák pre túry, keď zrkadlovka aj s tým najmenším objektívom je jednoducho príliš veľká/ťažká. Ak teda človek chce maličký foťák veľkosti mydlovej krabičky, ktorý vojde v pohode do vrecka a nebude na túre zavadzať/zaťažovať, ale chce zároveň vysokú kvalitu, vychádza mi to najlepšie na ten Ricoh GR II. Napozeral som x videí na youtube, vrátane porovnávačiek s X70 či X100 a záver bol jednoznačný: jediný skutočne vreckový foťák je Ricoh. Už Fuji X70 je kvôli trčiacemu objektívu podstatne menej skladný (o ešte väčšej X100 nehovoriac) a tam už potom nemá zmysel kompakt, ale nejaký porovnateľne veľký CSC s pancakom. Ricoh GR kvôli vysúvacemu objektívu je o triedu menší. Pritom má parádny APSC snímač (rovnaký, ako mali Pentax K-5 II či Nikon D7000) a na krajinky vhodný širokouhlý objektív (objektív X100 s 35mm je už dosť úzky). Napriek výzoru krabičky má aj plnohodnotné ovládanie a dobrú ergonómiu (slušný grip, 2 rollery). Má len jediný problém: cenu, ktorú si drží v podstate rovnakú od jeho predstavenia, žiadna zľava ani výpredajová cena.
ak na tury staci fix,tak ricoh je urcite dobra volba..ale ani coolpix A nieje zla,ak ide aj o cenu..
a ak by nevadil 4/3,niektore z pidi panasonicov su fajn..aj s 12-24 palacinkou..
 
marcus_labeo
2017-07-24 11:17:01+02
príspevok od: fatality
ak na tury staci fix,tak ricoh je urcite dobra volba..ale ani coolpix A nieje zla,ak ide aj o cenu..
a ak by nevadil 4/3,niektore z pidi panasonicov su fajn..aj s 12-24 palacinkou..
Určite ani to nie je zlá voľba, ak chceš zoom. Ak ti ale stačí jedno širokouhlé ohnisko, ten Ricoh je o triedu lepší foťák: jednak APSC vs. 4/3", potom pre daný foťák optimalizovaný kvalitný objektív vs. podpriemerný setový zoom a napokon rozmery a hmotnosť: aj ten najmenší zoom trčí z tela o dosť viac, ako vysúvací objektív Ricohu a tiež váži viac, ako ľahučký Ricoh (napr. Pana GX850 + 12-32mm: 339g vs. GR: 245 g).
 
fatality
2017-07-24 11:45:05+02
príspevok od: marcus_labeo
Určite ani to nie je zlá voľba, ak chceš zoom. Ak ti ale stačí jedno širokouhlé ohnisko, ten Ricoh je o triedu lepší foťák: jednak APSC vs. 4/3", potom pre daný foťák optimalizovaný kvalitný objektív vs. podpriemerný setový zoom a napokon rozmery a hmotnosť: aj ten najmenší zoom trčí z tela o dosť viac, ako vysúvací objektív Ricohu a tiež váži viac, ako ľahučký Ricoh (napr. Pana GX850 + 12-32mm: 339g vs. GR: 245 g).
myslim,ze podstatny rozdiel je ten objektiv a snimac..neviem si predstavit turu/situaciu,kde by vadili rozmery a vaha trebars gm5+12-24 a grII uz nie ☺
 
marcus_labeo
2017-07-24 12:59:18+02
príspevok od: fatality
myslim,ze podstatny rozdiel je ten objektiv a snimac..neviem si predstavit turu/situaciu,kde by vadili rozmery a vaha trebars gm5+12-24 a grII uz nie ☺
Jasné, GM5 (mimochodom už sa nevyrába) je miniatúrna a v batohu nič nezaváži, ale predsalen do vrecka ju na rozdiel od GR asi nedáš: http://j.mp/2tDnGSz
Plus ako píšeš, hlavný rozdiel bude v kvalite fotiek (danej snímačom a objektívom).
Každopádne žiadateľ vyberá len z kompaktov a asi nechce CSC a oproti X70 a X100 je GR výrazne menší/ľahší.
 
Miro Bartánus
2017-07-24 16:10:14+02
Tiež som nedávno vyberal medzi GRII a X70 ako doplnok k FF zrkadlovke. U mňa vyhrala X70 kvôli analógovým clona + čas ovládačom, otočnému LCD a funkcii touch focus. GRII sa (asi) lepšie ovláda jednou rukou, je menej nápadná, lepšie strčíš do vrecka a nemá AA filter. Naopak nepáči sa mi na ňom (ako na všetkých kompaktoch) vysúvací objektív, podľa mňa to "straaaaaašne" spomaľuje. Kúpil som si k tomu https://www.amazon.de/dp/B01EHKR60U, namontujem len zadný člen a nosím bez krytky. Zobral som menej nápadnú celočiernu verziu v Alze. Po dvoch týždňoch som spokoný, až na implementáciu WiFi transferu na Android fón, ale to som vraj mal príliš UX a user friendly predstavy Chlapci z fujista.sk mi povedali že sa už nevyrába, takže rozhoduj sa rýchlo ale s kľodom, že ani jedna z tvojich možností nie je zlá

Good luck a dobré svetlo!
 
seifi
2017-07-24 17:52:11+02
príspevok od: marcus_labeo
Určite ani to nie je zlá voľba, ak chceš zoom. Ak ti ale stačí jedno širokouhlé ohnisko, ten Ricoh je o triedu lepší foťák: jednak APSC vs. 4/3", potom pre daný foťák optimalizovaný kvalitný objektív vs. podpriemerný setový zoom a napokon rozmery a hmotnosť: aj ten najmenší zoom trčí z tela o dosť viac, ako vysúvací objektív Ricohu a tiež váži viac, ako ľahučký Ricoh (napr. Pana GX850 + 12-32mm: 339g vs. GR: 245 g).
balík cukríkov ti bude vadiť ? ale je rozdiel, či máš ohnisko od 24 po 64 alebo pevnú 28-mičku; ak mám 64mm, tak výrezy urobím priamo v teréne a nie doma so širokého záberu; a tiež je rozdiel, či máš na architektúru 24 a či 28mm, nie ?
tá palacinka bude asi 12-32 a nie 12-24; inak Karol S. tu písal o 12-32 ako o prekvapujúco dobrom objektíve ...
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/panasonic-lumix-dmc-gx80/
 
blahoslav J B Art
2017-07-24 19:56:31+02
aj ked o street fotografii, ale su tam spomenute Ricoh, Micro4/3 a Leica
https://www.olympuspassion.com/2017/07/16/best-camera-street-photography/
 
marcus_labeo
2017-07-25 10:13:49+02
príspevok od: seifi
balík cukríkov ti bude vadiť ? ale je rozdiel, či máš ohnisko od 24 po 64 alebo pevnú 28-mičku; ak mám 64mm, tak výrezy urobím priamo v teréne a nie doma so širokého záberu; a tiež je rozdiel, či máš na architektúru 24 a či 28mm, nie ?
tá palacinka bude asi 12-32 a nie 12-24; inak Karol S. tu písal o 12-32 ako o prekvapujúco dobrom objektíve ...
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/panasonic-lumix-dmc-gx80/
Ešte raz: autor témy vyberá spomedzi kompaktov s pevnými sklami a Ty mu ponúkaš CSC so zoomom. Jasné, že teoreticky 24-64mm je lepšie, ako 28mm, ale potom je lepšie 24-1000mm a teda nejaký ultrazoom. Síce ten senzor aj objektív UZ stoja za prd, ale je tu praktickejší zoom, nie?
Ak niekedy niekto vymyslí, ako spraviť zoomovací kompakt s APSC senzorom, ktorý bude vreckový, bude to super (najbližšie mal k tomu Canon G1x, ale tomu k APSC ešte chýbalo a hlavne nebol vreckový). Ale zatiaľ máme vreckový APSC kompakt len s pevným ohniskom, resp. potom väčší a neskladnejší zoom s menším senzorom. Ešte by som bol ochotný sa baviť o CSC s nejakým pevným pancakom (ktorý by mohol byť opticky slušnejší, ako setový zoom 12-32mm)
http://j.mp/2tVcRXo
 
victt
2017-07-25 12:35:52+02
Vďaka za rady, nakoniec som zobral Ricoh.
 
marekking1
2017-07-25 14:18:53+02
Ja mam nikon coolpix A kamos ma ricoh gr a chodime spolu na tury Ricoh je fotak s najlepsim ovladanim aky som kedy videl oproti nikonu coolpix A ma chladnejsie farby. Ostrenie je na oboch pomalsie v zlom osvetleni ale da sa. Kvalita fotiek je porovnatelna. Mne viac vyhovuje nikon kvoli obrazovym profilom a automatickej korekcii optickych chyb v lightroome. Ale kazdopadne ricoh je skvela volba cize dobra kupa.
 
PeCh
2017-07-25 21:27:38+02
Ricoh osobne nepoznám, preto ho nebudem haniť. Osobne by som si vybral X70, nakoľko už inú Fujiny mám a som s ňou spokojný. Ako prednosti by som uviedol:
* In camera RAW processing
* Fuji filmové profily
* Podľa mňa super ovládanie Fujín
* Politiku vylepšovania fotoaparátu novými firmvérmi.

X70 by som preferoval pred X100 kvôli veľkosti. X100 mi prišla až príliš veľká, to už by som išiel rovno do X-E2 (tú mám). Navyše by som si k tej X70 zobral aj širokouhlú predsádku.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()