Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Širokouhlý objektív na interieri a telo

bobo33
bobo33 2017-09-05 14:15:03+02
Čavte, tak je predomnou prvý krát kúpa zrkadlovky. Fotiť momentálne budem výhradne interieri a exterieri budov a k tomu by mal zodpovedať aj set na fotenie. Internet a diskusie prechádzam už dlhšiu dobu ale priznám sa často krát sa v tých všetkých nových výrazoch ( pre mňa ) ako ohnisková vzdielenosť, ISO, sveteľnosť atď strácam. Týmto by som sa chcel obrátiť na vás skúsenejších harcovníkov či by ste mi nevedeli poradiť čo si mám teda vlastne kúpiť aby to splnilo funkciu ktorú od foťáku chcem a nemusel som za pol roka alebo tri mesiace investovať znova do kúpy nového. Rád by som sa za set fotoaparát + objektív zmestil do 1000,- Eur

S toho čo som sa na internete dočítal som zistil že potrebujem širokouhlý objektív, našiel som si tieto ale neskôr zistil že asi potrebujem niečo s väčšou svetelnosťou kedže chcem fotiť hlavne interieri bytov.

Canon 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM
NIKON 10-20 MM F/4,5-5,6G VR AF-P DX NIKKOR

Vo výbere značky nemám nejakú preferenciu ale asi klasika Nikon, Canon atď.

Ďakujem vám veľmi pekne dúfam že mi niečo poradíte, majte pekný deň
 
Marcel Rebro
2017-09-20 09:23:55+02
Používam bežne na interiéry širokáč a z ruky. Len treba ísť s foťákom trochu nižšie, aby neboli výrazné deformácie. A ešte používam dron. Ale nefotím tento žáner profesionálne. Len pre vlastné / rodinné potreby. A myslím že v kontexte toho čo vidím bežne na realitných weboch je to v pohode.
 
alkaline
2017-09-20 09:29:15+02
...to nie je pocit...to je otrepaná fráza...a napriek snahe o vyrovnanie perspektívy je to nepôsobí ani prirodzene ani pútavo...takže v tomto prípade škoda práce...s výškou záberu súhlasím...ale opäť platí že občas výnimka potvrdzuje pravidlo...
 
acton
2017-09-20 09:31:22+02
príspevok od: Marcel Rebro
"Tak som to chcel / Tak to chcel zákazník" ... druhý najpopulárnejší argument na vecnú kritiku. Hneď po "Kúp si kvalitnejší monitor / Navštív očného". A samozrejme nesmieme zabudnúť ani na "S tvojim portfóliom ..."

Vážne si myslíš, že zákazník tam chcel mať orezané dvere vľavo?
A nastupuje rebrovska agresivita.... majitel otvoril tie dvere a pripomenul aby boli vidiet v zabere, ale rebro tam samozrejme bolo a vie, ze klamem.
Rebro a ked uz si spomenul moje portfolio, kedysi jeden fotograf mi povedal, nechod do restauracie kde maju hrube menu a nedaj sa fotit nikomu kto ma stovky fotografii na webe. Sa cudujem, ze s tebou vobec niekto komunikuje. How
 
Marcel Rebro
2017-09-20 09:36:17+02
príspevok od: acton
A nastupuje rebrovska agresivita.... majitel otvoril tie dvere a pripomenul aby boli vidiet v zabere, ale rebro tam samozrejme bolo a vie, ze klamem.
Rebro a ked uz si spomenul moje portfolio, kedysi jeden fotograf mi povedal, nechod do restauracie kde maju hrube menu a nedaj sa fotit nikomu kto ma stovky fotografii na webe. Sa cudujem, ze s tebou vobec niekto komunikuje. How
Zabudol som na "Už len teba sme tu potrebovali ..."

... a skús čítať s porozumením
 
acton
2017-09-20 10:02:54+02
príspevok od: Marcel Rebro
Zabudol som na "Už len teba sme tu potrebovali ..."

... a skús čítať s porozumením
Ved mas tu moc ma vymazat z tohoto webu nie? Nebude mi vobec chybat.
 
acton
2017-09-20 10:04:33+02
príspevok od: acton
Ved mas tu moc ma vymazat z tohoto webu nie? Nebude mi vobec chybat.
Pardon malo to byt- Nebudes...
 
alkaline
2017-09-20 21:50:48+02
príspevok od: acton
Pardon malo to byt- Nebudes...
...nebuď precitlivelý...
...šak diskutujeme...marcel rebro má pravdu...ale jestvuje ďalšia rovina...v ktorej tento tvoj argument škrípe...a ňou je samotný význam tvrdenia...
...jestvuje vzácna skupina homogénnych klientov s ktorými sa dá viesť naozaj vzrušujúci tvorivý dialóg...na konci ktorého je skvelý výsledok...ale väčšinou je to bieda...ich predstavy sú chabé a inšpirované povrchnými často prchavými podnetmi...
...takže zákazníka si vypočuješ... to je dobré pre kľudný začiatok a potom to urobíš dobre...tak aby k nemu na základe tvojej práce aj niekto prišiel...
...a ešte čosi...
...každý ktorého poznám to robí takto...mi prijde od tak názorovo vyhraneného človeka tvojho formátu trochu úsmevné...😉
 
acton
2017-09-21 08:23:41+02
príspevok od: alkaline
...nebuď precitlivelý...
...šak diskutujeme...marcel rebro má pravdu...ale jestvuje ďalšia rovina...v ktorej tento tvoj argument škrípe...a ňou je samotný význam tvrdenia...
...jestvuje vzácna skupina homogénnych klientov s ktorými sa dá viesť naozaj vzrušujúci tvorivý dialóg...na konci ktorého je skvelý výsledok...ale väčšinou je to bieda...ich predstavy sú chabé a inšpirované povrchnými často prchavými podnetmi...
...takže zákazníka si vypočuješ... to je dobré pre kľudný začiatok a potom to urobíš dobre...tak aby k nemu na základe tvojej práce aj niekto prišiel...
...a ešte čosi...
...každý ktorého poznám to robí takto...mi prijde od tak názorovo vyhraneného človeka tvojho formátu trochu úsmevné...😉
Pocuvaj ty niesi nahodou chory? To mozno funguje na slovensku, ze to mozes podla seba spravit ked ti za to zaplatia 10 eur, ked povie majitel ze chce mat otvorene dvere nech to budi dojem, ze su otvorene pre kazdeho tak ty by si ich zavrel, tebe musi nacisto hrabat, co to tu vobec meles? Si slepy? Nevidis, ze to je restauracia a nie byt? Ved ty ani nevies co je to panorama v HDR. Nemam pocit z tvojich fotografii, ze by si mohol nieco komentovat.
 
Marcel Rebro
2017-09-21 08:47:22+02
príspevok od: acton
Pocuvaj ty niesi nahodou chory? To mozno funguje na slovensku, ze to mozes podla seba spravit ked ti za to zaplatia 10 eur, ked povie majitel ze chce mat otvorene dvere nech to budi dojem, ze su otvorene pre kazdeho tak ty by si ich zavrel, tebe musi nacisto hrabat, co to tu vobec meles? Si slepy? Nevidis, ze to je restauracia a nie byt? Ved ty ani nevies co je to panorama v HDR. Nemam pocit z tvojich fotografii, ze by si mohol nieco komentovat.
Paráda ... ideš presne podľa učebnice vecnej argumentácie

"S tvojim portfóliom ..."

"Argumentum ad hominem" sa tomu hovorí v Lozorne
 
acton
2017-09-21 08:49:01+02
príspevok od: Marcel Rebro
Paráda ... ideš presne podľa učebnice vecnej argumentácie

"S tvojim portfóliom ..."

"Argumentum ad hominem" sa tomu hovorí v Lozorne
Ty by si si mal prejst tvoje komentare lebo ty si tu s tym zacal.
 
alkaline
2017-09-21 09:03:03+02
príspevok od: acton
Pocuvaj ty niesi nahodou chory? To mozno funguje na slovensku, ze to mozes podla seba spravit ked ti za to zaplatia 10 eur, ked povie majitel ze chce mat otvorene dvere nech to budi dojem, ze su otvorene pre kazdeho tak ty by si ich zavrel, tebe musi nacisto hrabat, co to tu vobec meles? Si slepy? Nevidis, ze to je restauracia a nie byt? Ved ty ani nevies co je to panorama v HDR. Nemam pocit z tvojich fotografii, ze by si mohol nieco komentovat.
...priateľu...maskovať hlúposť aroganciou je najhorší spôsob ako si udržať ego pri živote...
...vzhľadom na úroveň tvojej komunikácie nemá význam ďalej strácať čas...na záver len toľko...
s tvojou schopnosťou chápať sa vôbec nedivím že ti klienti diktujú...skôr sa divím že nejakých máš...
nazdar...👍👍👍
 
Marcel Rebro
2017-09-21 09:06:30+02
príspevok od: alkaline
...nebuď precitlivelý...
...šak diskutujeme...marcel rebro má pravdu...ale jestvuje ďalšia rovina...v ktorej tento tvoj argument škrípe...a ňou je samotný význam tvrdenia...
...jestvuje vzácna skupina homogénnych klientov s ktorými sa dá viesť naozaj vzrušujúci tvorivý dialóg...na konci ktorého je skvelý výsledok...ale väčšinou je to bieda...ich predstavy sú chabé a inšpirované povrchnými často prchavými podnetmi...
...takže zákazníka si vypočuješ... to je dobré pre kľudný začiatok a potom to urobíš dobre...tak aby k nemu na základe tvojej práce aj niekto prišiel...
...a ešte čosi...
...každý ktorého poznám to robí takto...mi prijde od tak názorovo vyhraneného človeka tvojho formátu trochu úsmevné...😉
V pohode. Kolega acton ide len podľa príručky. "Každý ktorého poznám" je len ďalšia z techník používaných profesionálnymi diskutérmi. Nazýva sa aj "Argumentum ad populum" alebo "Zovšeobecňovanie".
 
acton
2017-09-21 09:09:19+02
príspevok od: alkaline
...priateľu...maskovať hlúposť aroganciou je najhorší spôsob ako si udržať ego pri živote...
...vzhľadom na úroveň tvojej komunikácie nemá význam ďalej strácať čas...na záver len toľko...
s tvojou schopnosťou chápať sa vôbec nedivím že ti klienti diktujú...skôr sa divím že nejakých máš...
nazdar...👍👍👍
Ved ty nediskutujes, ty tu meles stale o tom istom a ked ti clovek vysvetli tak ty nanovo, si prejdi historiu co si tu pisal, ty chces aj toho co si objedna fotografiu aj vsetkych ostatnych vzdy presviedcat o tvojej pravde...pritom nemas o tom ani paru.
 
Marcel Rebro
2017-09-21 09:09:51+02
príspevok od: acton
Pocuvaj ty niesi nahodou chory? To mozno funguje na slovensku, ze to mozes podla seba spravit ked ti za to zaplatia 10 eur, ked povie majitel ze chce mat otvorene dvere nech to budi dojem, ze su otvorene pre kazdeho tak ty by si ich zavrel, tebe musi nacisto hrabat, co to tu vobec meles? Si slepy? Nevidis, ze to je restauracia a nie byt? Ved ty ani nevies co je to panorama v HDR. Nemam pocit z tvojich fotografii, ze by si mohol nieco komentovat.
No ale k tým dverám. Dajme tomu že ich tam zákazník chcel mať. Kus amputovaných / zabudnutých dverí teda budí rôzne dojmy, ale že sú otvorené pre každého medzi ne určite nepatrí.
 
acton
2017-09-21 09:16:06+02
príspevok od: Marcel Rebro
No ale k tým dverám. Dajme tomu že ich tam zákazník chcel mať. Kus amputovaných / zabudnutých dverí teda budí rôzne dojmy, ale že sú otvorené pre každého medzi ne určite nepatrí.
Rebro poslem ti kontakt na majitela, je to pakistanec tak mu to vytmav co su to za sposoby otvorene dvere v restauracii, inac co myslis? Kolky ludia zo 100 co uvidia tie fotografie nepojde na indicke jedlo iba preto lebo su tam tie dvere? Co tu prosim vas riesite???
 
helmiczka
2017-09-21 10:11:02+02
Ja vám neviem. Z estetického hľadiska mi tie otvorené dvere tiež vadia, ale z hľadiska praktického som rád, že vidím, ako je miestnosť usporiadaná ešte predtým, než tam vojdem. Do internetovej prezentácie je to podľa mňa fajn.
Ľutujem autora tejto témy.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()