Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Výber zrkadlovky na film

tony.dot
2017-10-08 17:28:08+02
Ahojte, chcel by som si kúpiť zrkadlovku na film, pár krát som držal v ruke nejakú digitálnu zrkadlovku, pár základov viem ale inak som začiatočník. Na film chcem fotiť preto lebo sa mi páči ten retro vintage look, a tá celá mágia okolo toho. Rozmýšľam nad kúpou Canon AE-1 vs AE-1 Program vs A-1. Aké sú medzi nimi rozdiely, čo sa týkajú samotnej fotky, obtiažnosti a technických aspektov?Môžete mi prosím vás poradiť čo kúpiť, a nejaké rady pri kúpe? Chcel by som fotiť z každého trochu ľudí, mesto, prírodu a určite aj nejaké fotky v noci. Chcem kupovať z ebay
 
JakubH
2017-10-09 02:50:41+02
príspevok od: tony.dot
Ahojte, chcel by som si kúpiť zrkadlovku na film, pár krát som držal v ruke nejakú digitálnu zrkadlovku, pár základov viem ale inak som začiatočník. Na film chcem fotiť preto lebo sa mi páči ten retro vintage look, a tá celá mágia okolo toho. Rozmýšľam nad kúpou Canon AE-1 vs AE-1 Program vs A-1. Aké sú medzi nimi rozdiely, čo sa týkajú samotnej fotky, obtiažnosti a technických aspektov?Môžete mi prosím vás poradiť čo kúpiť, a nejaké rady pri kúpe? Chcel by som fotiť z každého trochu ľudí, mesto, prírodu a určite aj nejaké fotky v noci. Chcem kupovať z ebay
Podľa dotazu by som sa vrátil z5 k digitálu a naučil sa základné veci, inak nebudeš spokojný. Podľa žánru si vyberáš film (citlivosť), takže telo by som povedal čo sadne do ruky a vhodný objektív (ohnisko). Na začiatok postačí hocičo aby si vyskúšal a potom by som šiel do niečoho drahšieho (a potom aj budeš vedieť čo treba). Je to náročnejšie než digitál a než sa vycvakáš minieš veľa peňazí na filmy, preto skús radšej digital a potom neskôr film.
 
tony.dot
2017-10-09 12:46:00+02
Naozaj by som si chcel vyskúšať kinozrkadlovku, mne sa nepáči digitál, mám rád ten feeling, to zrno
 
bobo222
2017-10-09 14:00:07+02
Ak chceš čisto manuál, tak Minolta X-700, Nikon F, Nikon FE, Pentax LX. Napríklad...
Ale rátaj s tým, že ak to robíš ČB tak to zmákneš aj sám doma, ale farba je o dosť väčší problém a nájsť niekoho kto to dobre vyvolá a "hlavne" potom dobre oscanuje na kvalitnom scanneri je celkom náročné.
Osobne som rozdal tmavú komoru. nainštaloval NIK software a tam sa dá look starých fotiek dosiahnuť celkom ľahko. Ale samozrejme, skúsiť treba všetko.
 
tony.dot
2017-10-09 14:44:52+02
príspevok od: bobo222
Ak chceš čisto manuál, tak Minolta X-700, Nikon F, Nikon FE, Pentax LX. Napríklad...
Ale rátaj s tým, že ak to robíš ČB tak to zmákneš aj sám doma, ale farba je o dosť väčší problém a nájsť niekoho kto to dobre vyvolá a "hlavne" potom dobre oscanuje na kvalitnom scanneri je celkom náročné.
Osobne som rozdal tmavú komoru. nainštaloval NIK software a tam sa dá look starých fotiek dosiahnuť celkom ľahko. Ale samozrejme, skúsiť treba všetko.
Môžeš mi prosím ťa povedať viac o tej minolte x-700 prečo by si ju uprednostnil pred canonom ae-1? :
 
bobo222
2017-10-09 15:41:37+02
príspevok od: tony.dot
Môžeš mi prosím ťa povedať viac o tej minolte x-700 prečo by si ju uprednostnil pred canonom ae-1? :
Tažko povedať že nejako uprednostnil, sú to skrátka klasiky, ak majú čistú dráhu, sú dobre pretesnené, mechanika nezadrháva a netrhá film a závierka drží časy, tak je to de facto jedno. Podstatný je objektív a film.
Musíš skrátka naraziť na dobrý kus, skús sa poradiť na temnakomora.cz, ako postupovať pri výbere. Aj dobre vypadajúci kus môže mať zlepené lamely alebo poškodené plátno závierky, prípadne trhá film. Aby si svoje filmové dobrodružstvo nezačal obháňaním servisu.
P.S. tú Minoltu mám doma, tak preto...
 
mirosz
2017-10-09 16:31:24+02
príspevok od: tony.dot
Ahojte, chcel by som si kúpiť zrkadlovku na film, pár krát som držal v ruke nejakú digitálnu zrkadlovku, pár základov viem ale inak som začiatočník. Na film chcem fotiť preto lebo sa mi páči ten retro vintage look, a tá celá mágia okolo toho. Rozmýšľam nad kúpou Canon AE-1 vs AE-1 Program vs A-1. Aké sú medzi nimi rozdiely, čo sa týkajú samotnej fotky, obtiažnosti a technických aspektov?Môžete mi prosím vás poradiť čo kúpiť, a nejaké rady pri kúpe? Chcel by som fotiť z každého trochu ľudí, mesto, prírodu a určite aj nejaké fotky v noci. Chcem kupovať z ebay
Pozri ponuku tohto pana, ako predajcu ho odporucam z vlasnej skusenosti. Ma vsak skor starsie stroje, manualne...ako kedy...
Ja osobne som zacal digitalnymi zrkadlovkami Nikon, cize mam Nikon objektivy a preto som potom zohnal aj filmove zrkadlovky Nikon... Nikon F3, Nikon F90X
https://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail=55117&telefon=0949211384&jmeno=Peter
 
belco
2017-10-09 17:17:05+02
Odporučam, pre jednoduchší život zrkadlovku so vstavaným expozimetrom a hlavne takú, čo používa bateriu, čo sa dá bez problémov kúpiť. Teraz už záleží na tom ako veľmi túžiš byť pri fotení na film retro. Lebo existuju aj pokročilé zrkadlovký na film, ktore ovládanim pripomínaju dnešné foťáky alebo chceš čisto len volič času a clony a všetko je na tebe. Ja osobne som velmi spokoný aj s Olympusom OM-20. Páči sa mi aj Canon AE-1 Program.
 
rybana
2017-10-09 18:40:25+02
nevihoda bateriovich zrkadloviek je ze ked ti dojde stava tak fotat stoji na druhu stranu ti fotak dokaze poradit. cize si treba najpr ujasnit aky typ zrkadlovky chces ci plne manualnu alebo aj s elektronikou.

v pripade spominanych minolt su to krasne strojceky jak x700 tak napr xd7 a ich velka vyhoda je ze ze objektivy na ne stoja par supov. maju prioritu clony aj casu. na druhej strane ale ak sa na nich nieco pokazi co sa aj zvikne tak ju mozes rovno vyhodit do kosa pretoze tu elektroniku vnich uz nikto neopravy.

cize najvyhodnejsie su zrkadlovky s hodinovými strojcekmi kde bateria pohana len expozimeter pri minolte jeto napriklad neznicitelny tank srt 101alebo canon F1 pripadne o dost drahsi nikon FM2.

alebo je tu este jedna moznost a to je nikon FM3A ktory je znich najdrahsi ale ponuka uz aj prioritu clony

olympus su tiez fain ale na nich sa zvykne kazit natahovanie.

urci si hlavne rozpocet kolko do toho chces vrazit a podla toho sa rozhoduj
 
tony.dot
2017-10-09 18:49:36+02
Aha a tie baterky sa ťažko zháňajú, prípadne sú moc drahé? A na tú minoltu sa nedajú nasadiť také isté objektívy ako na ten canon ae-1? Lebo kamarát mi vravel že by mi požičal nejaký objektív čo mu doma stojí a že by mal pasovať na ten canon. Tak rozpočet mám obmedzený, niečo okolo 100€ chcem kúpiť, mám síce viac peňazí, ale tie si chcem nechať na filmy a vyvolávanie fotiek
 
rybana
2017-10-11 15:37:27+02
ako ktore niektore sa uz zohnat nedaju ale takych jen par niektore sa daju zohnat v pohode niektore v skor v obchodoch s baterkami. a nie tie objektivy medzi sebou niesu kompatibilne
 
tony.dot
2017-10-12 17:00:47+02
Ďakujem všetkým za rady, snáď niečo vyberiem
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()