Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Sony RX100 alebo Canon G9X Mark II

ivan1081
ivan1081 2017-11-13 19:07:15+01
Prijemny den vsetkym prajem,
mam dilemu medzi tymito dvoma modelmi kompaktov. Pripadne by ste mi vedeli poradit iny skladny profikompakt s dobrym ostrejsim obrazovym vystupom? Pripadne sa oplati nejaky miroless s podobnymi parametrami a vhodnym objektivom? Cena do 600, ale radsej menej (do 500 Eur). Dakujem vopred velmi pekne.
 
Marcel Rebro
2017-11-14 18:12:12+01
príspevok od: acton
ved prave preto je RX 100 pre ludi ktory to vsetko nechaju na fotak, potom tak tie fotky aj vyzeraju.
To aká bude výsledná fotografia je primárne na fotografovi. Fotoaparát je len nástroj.
 
JohnNewton
2017-11-14 18:30:52+01
príspevok od: Marcel Rebro
To aká bude výsledná fotografia je primárne na fotografovi. Fotoaparát je len nástroj.
No jo, a niekedy to je lepšie nechať na fotoaparáte, hlavne keď človek nevie čo robí. Napríklad portrét širokáčom na clone 22 a následne sa zázračne aplikuje soft ktorý vyrobí "očarujúci" 3D efekt...
 
Azimut
2017-11-14 18:54:52+01
príspevok od: acton
ved prave preto je RX 100 pre ludi ktory to vsetko nechaju na fotak, potom tak tie fotky aj vyzeraju.
Čiže dobre,nie? Neber to tak vážne...
 
ivan1081
2017-11-14 19:19:51+01
Ďakujem veľmi pekne za reakcie. a postrehy.
So Sony RX100 I som trošku mal možnosť fotiť. Fotky boli naozajn fajn, ale zaujímali ma názory aj ostatných.
Neviem, ako sa v tomto prípade rozhodnúť, ak by som šiel do Sony. Či RX100 I za výhodnú cenu, alebo II či III. Celkom by ma zaujímalo, či je ten rozdiel šumu výraznejší. Samozrejme recenzie som pozeral a prečítal o všetkých, vrátane Canonov a Panasonicov. Z tých fotografií to však úplne posúdiť neviem.
Rád fotím RAW, ale často sa mi stane, že rád nechám na túre pracovať aj automatiku. Používam najčastejšie prioritu clony.
Fotím najčastejšie krajinu, vrchy, prírodu ako takú. Ale najmä výhľady z kopcov.
Doteraz som fotil bez hľadáčika (s ním len na zrkadlovke) a s pevným displejom. Takže nechýba mi to, ale to len preto, lebo iné som nevyskúšal a všetko to je určite často na nezaplatenie.
Od LX100 som čakal aj ja naozaj viac, a to nielen čo sa týka pixelového rozlíšenia.
Rád fotím vrchy horizontu pri západe Slnka, ale na to mi asi žiadna z týchto možností nepomože. Ide mi o to, aby pri tom bolo čo najmenej šumu. Samozrejme v hraniciach možností. Zázraky iste neočakávam.
Rovnako sa často stretávam s kontrastnými scénami. Les v tieni a obloha výrazná. Používam HDR ako výpomoc, ale zas fotka stratí na kontraste. čo je pochopiteľné.
Čo sa týka porovnávania obrazovej kvality používam stránku dkamera.de, kde sa dajú všetky spomínané fotoaparáty navoliť a porovnať. Myslíte si, že je to vcelku výpovedné? V tomto porovnávaní mi príde G7X Mark II nie veľmi dobrý. G9X Mark II lepšie. A čo hodnotenie DXoMark? Aké máte skúsenosti a postrehy.
Ďakujem za ďalšie postrehy a rady ako aj tie doterajšie.

 
z80
2017-11-14 20:21:44+01
príspevok od: ivan1081
Ďakujem veľmi pekne za reakcie. a postrehy.
So Sony RX100 I som trošku mal možnosť fotiť. Fotky boli naozajn fajn, ale zaujímali ma názory aj ostatných.
Neviem, ako sa v tomto prípade rozhodnúť, ak by som šiel do Sony. Či RX100 I za výhodnú cenu, alebo II či III. Celkom by ma zaujímalo, či je ten rozdiel šumu výraznejší. Samozrejme recenzie som pozeral a prečítal o všetkých, vrátane Canonov a Panasonicov. Z tých fotografií to však úplne posúdiť neviem.
Rád fotím RAW, ale často sa mi stane, že rád nechám na túre pracovať aj automatiku. Používam najčastejšie prioritu clony.
Fotím najčastejšie krajinu, vrchy, prírodu ako takú. Ale najmä výhľady z kopcov.
Doteraz som fotil bez hľadáčika (s ním len na zrkadlovke) a s pevným displejom. Takže nechýba mi to, ale to len preto, lebo iné som nevyskúšal a všetko to je určite často na nezaplatenie.
Od LX100 som čakal aj ja naozaj viac, a to nielen čo sa týka pixelového rozlíšenia.
Rád fotím vrchy horizontu pri západe Slnka, ale na to mi asi žiadna z týchto možností nepomože. Ide mi o to, aby pri tom bolo čo najmenej šumu. Samozrejme v hraniciach možností. Zázraky iste neočakávam.
Rovnako sa často stretávam s kontrastnými scénami. Les v tieni a obloha výrazná. Používam HDR ako výpomoc, ale zas fotka stratí na kontraste. čo je pochopiteľné.
Čo sa týka porovnávania obrazovej kvality používam stránku dkamera.de, kde sa dajú všetky spomínané fotoaparáty navoliť a porovnať. Myslíte si, že je to vcelku výpovedné? V tomto porovnávaní mi príde G7X Mark II nie veľmi dobrý. G9X Mark II lepšie. A čo hodnotenie DXoMark? Aké máte skúsenosti a postrehy.
Ďakujem za ďalšie postrehy a rady ako aj tie doterajšie.

Na tej stranke ma dkamera.de ma G7X MII hodnotenie "sehr gut" a v hodnoteniach ma vo vsetkych kategoriach 4,5-5 hviezdiciek (z 5), tak neviem kde sa tam da najst, ze nie je velmi dobry.
http://www.dkamera.de/testbericht/canon-powershot-g7-x-mark-ii/fazit.html
 
ivan1081
2017-11-14 21:07:48+01
Pardon. Zle som to popisal. Vsetky spiminane fotoaparaty maju vo vseobecnosti vyborne hodnotenia, G7X nevynimajuc. Skir myslim priame porovnanie obrazovych vystupov vedla seba hore v zalozke Bildqualitat na hlavnej stranke dkamera.de. Je to moj subjektivny pocit podotykam.
http://www.dkamera.de/testbericht/bildqualitaet/
 
blahoslav J B Art
2017-11-14 22:18:41+01
príspevok od: ivan1081
Ďakujem veľmi pekne za reakcie. a postrehy.
So Sony RX100 I som trošku mal možnosť fotiť. Fotky boli naozajn fajn, ale zaujímali ma názory aj ostatných.
Neviem, ako sa v tomto prípade rozhodnúť, ak by som šiel do Sony. Či RX100 I za výhodnú cenu, alebo II či III. Celkom by ma zaujímalo, či je ten rozdiel šumu výraznejší. Samozrejme recenzie som pozeral a prečítal o všetkých, vrátane Canonov a Panasonicov. Z tých fotografií to však úplne posúdiť neviem.
Rád fotím RAW, ale často sa mi stane, že rád nechám na túre pracovať aj automatiku. Používam najčastejšie prioritu clony.
Fotím najčastejšie krajinu, vrchy, prírodu ako takú. Ale najmä výhľady z kopcov.
Doteraz som fotil bez hľadáčika (s ním len na zrkadlovke) a s pevným displejom. Takže nechýba mi to, ale to len preto, lebo iné som nevyskúšal a všetko to je určite často na nezaplatenie.
Od LX100 som čakal aj ja naozaj viac, a to nielen čo sa týka pixelového rozlíšenia.
Rád fotím vrchy horizontu pri západe Slnka, ale na to mi asi žiadna z týchto možností nepomože. Ide mi o to, aby pri tom bolo čo najmenej šumu. Samozrejme v hraniciach možností. Zázraky iste neočakávam.
Rovnako sa často stretávam s kontrastnými scénami. Les v tieni a obloha výrazná. Používam HDR ako výpomoc, ale zas fotka stratí na kontraste. čo je pochopiteľné.
Čo sa týka porovnávania obrazovej kvality používam stránku dkamera.de, kde sa dajú všetky spomínané fotoaparáty navoliť a porovnať. Myslíte si, že je to vcelku výpovedné? V tomto porovnávaní mi príde G7X Mark II nie veľmi dobrý. G9X Mark II lepšie. A čo hodnotenie DXoMark? Aké máte skúsenosti a postrehy.
Ďakujem za ďalšie postrehy a rady ako aj tie doterajšie.

vyberas to ako buducu manzelku na cely zivot ... sak zajdi do obchodu ... osahaj si ich ... kup ... a ak ti nebude vyhovovat ... tak vratis
 
ivan1081
2017-11-14 22:50:06+01
Vyzera to hrozostrasne z mojej strany, ale nie je to take ako sa na prvy pohlad mozno zda. Som asi zbytocne konkretny. Co uz so mnou. Asi rad diskutujem .
 
K1000
2017-11-15 10:49:21+01
Na RX100 nedám dopustiť. Som s ním nadmieru spokojný.

Ak sa rozhodneš pre neho, odporúčam III, ktorý má podľa mňa najlepší pomer cena / výkon. Verzia II má oveľa menej svetelný objektív a chýba mu hľadáčik.

Vylepšenia vo verziách IV a V zas za ten nárast ceny už podľa mňa nestoja.
III vyhráva.
 
ivan1081
2017-11-15 18:30:11+01
príspevok od: K1000
Na RX100 nedám dopustiť. Som s ním nadmieru spokojný.

Ak sa rozhodneš pre neho, odporúčam III, ktorý má podľa mňa najlepší pomer cena / výkon. Verzia II má oveľa menej svetelný objektív a chýba mu hľadáčik.

Vylepšenia vo verziách IV a V zas za ten nárast ceny už podľa mňa nestoja.
III vyhráva.
Diky za tip. Tiez som prave nad touto moznostou uvazoval. Len trosku drahsie a nad moj limit.
 
acton
2017-11-16 16:41:28+01
príspevok od: JohnNewton
No jo, a niekedy to je lepšie nechať na fotoaparáte, hlavne keď človek nevie čo robí. Napríklad portrét širokáčom na clone 22 a následne sa zázračne aplikuje soft ktorý vyrobí "očarujúci" 3D efekt...
zazracne aplikuje soft?
 
fatality
2017-11-16 18:33:52+01
príspevok od: ivan1081
Diky za tip. Tiez som prave nad touto moznostou uvazoval. Len trosku drahsie a nad moj limit.
https://www.eglobalcentral.eu/index.php?mobile#/product/13955 ?
 
marekking1
2017-11-17 11:20:55+01
príspevok od: ivan1081
Ďakujem veľmi pekne za reakcie. a postrehy.
So Sony RX100 I som trošku mal možnosť fotiť. Fotky boli naozajn fajn, ale zaujímali ma názory aj ostatných.
Neviem, ako sa v tomto prípade rozhodnúť, ak by som šiel do Sony. Či RX100 I za výhodnú cenu, alebo II či III. Celkom by ma zaujímalo, či je ten rozdiel šumu výraznejší. Samozrejme recenzie som pozeral a prečítal o všetkých, vrátane Canonov a Panasonicov. Z tých fotografií to však úplne posúdiť neviem.
Rád fotím RAW, ale často sa mi stane, že rád nechám na túre pracovať aj automatiku. Používam najčastejšie prioritu clony.
Fotím najčastejšie krajinu, vrchy, prírodu ako takú. Ale najmä výhľady z kopcov.
Doteraz som fotil bez hľadáčika (s ním len na zrkadlovke) a s pevným displejom. Takže nechýba mi to, ale to len preto, lebo iné som nevyskúšal a všetko to je určite často na nezaplatenie.
Od LX100 som čakal aj ja naozaj viac, a to nielen čo sa týka pixelového rozlíšenia.
Rád fotím vrchy horizontu pri západe Slnka, ale na to mi asi žiadna z týchto možností nepomože. Ide mi o to, aby pri tom bolo čo najmenej šumu. Samozrejme v hraniciach možností. Zázraky iste neočakávam.
Rovnako sa často stretávam s kontrastnými scénami. Les v tieni a obloha výrazná. Používam HDR ako výpomoc, ale zas fotka stratí na kontraste. čo je pochopiteľné.
Čo sa týka porovnávania obrazovej kvality používam stránku dkamera.de, kde sa dajú všetky spomínané fotoaparáty navoliť a porovnať. Myslíte si, že je to vcelku výpovedné? V tomto porovnávaní mi príde G7X Mark II nie veľmi dobrý. G9X Mark II lepšie. A čo hodnotenie DXoMark? Aké máte skúsenosti a postrehy.
Ďakujem za ďalšie postrehy a rady ako aj tie doterajšie.

Fotene Rx100 mk1

https://500px.com/photo/163196151/road-to-moutains-by-marek-jaro%C5%A1?ctx_page=1&from=user&user_id=9495321

ja som ho mal ako zalozak namiesto zrkadlovky. da sa s tym nafotit vsetko mozne. detaily su super len vzhlaodm na maly cip chyba tam akasi plasticita. Vsetko ma velku hlbku ostrosti. Potom som kupil nikon coolpix A a kvalita je este lepsia. ten sa uz asi neda zohnat. super fotaky su Fujifilm X70 alebo ricoh Gr II. Ricoh som mal moznost vyskusat je bezkonkurencky co sa tyka ovladania. Vsetky z nich maju aspc cip ale pevne ohnisko, cize treba s tym ratat. Ale na vylety a krajinu parada. A este uricite by som nesiel do rx100 prvej generacie je tam taky kompaktovy sum, nie velmi ale pokial si zvyknuty na zrkadlovku tak ti to mozno bude vadit. Ak bz si nieco potreboval ohladom sony kludne sa ozvi.
 
landov
2017-11-17 14:06:03+01
príspevok od: ivan1081
Diky za tip. Tiez som prave nad touto moznostou uvazoval. Len trosku drahsie a nad moj limit.
Ja som kupoval RX100III vo februari za 560€ z Eglobalcentral.eu
 
fatality
2017-11-17 14:32:01+01
príspevok od: landov
Ja som kupoval RX100III vo februari za 560€ z Eglobalcentral.eu
fcul 466..
 
Marcel Rebro
2017-11-17 14:47:35+01
príspevok od: fatality
fcul 466..
za 660 som vydražil RX100V
 
fatality
2017-11-17 14:59:00+01
príspevok od: Marcel Rebro
za 660 som vydražil RX100V
tiez peknee..
 
ivan1081
2017-11-17 16:39:31+01
Pekne si chlapci vediete.
 
guessWho
2017-11-18 12:58:21+01
Pridám sa k téme. Naozaj teda vyhráva RX100 III nad všetkými? Do môjho užšieho výberu sa dostal Canon PowerShot G7 X Mark II (nie G9 ako original post), Sony alpha a6000/a5100 a práve RX100 III.

Rád by som to občas použil aj na video.

Vďaka
 
z80
2017-11-18 18:40:22+01
príspevok od: guessWho
Pridám sa k téme. Naozaj teda vyhráva RX100 III nad všetkými? Do môjho užšieho výberu sa dostal Canon PowerShot G7 X Mark II (nie G9 ako original post), Sony alpha a6000/a5100 a práve RX100 III.

Rád by som to občas použil aj na video.

Vďaka
Miesas rozlicne triedy - RX100 III a G7X II su fotaky ktore strcis do vrecka, A5100/A6000 so setakom do vrecka nestrcis (mozno s pancake pevnym objektivom, ale tam ta bude limitovat ohnisko).
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()