Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rada pri kúpe fotoaparátu

stevo123
2018-01-30 11:18:09+01
Dobrý deň, som tu nový a potreboval by som poradiť ohľadne kúpi nového fotoaparátu. Vôbec sa v tom nevyznam. Momentalne vlastním fotoaparát Panasonic Lumix DMZ-FZ200 ale po 3 rokoch mi na ňom odchádza elektronika (zoomuje si ako sa mu zachce). Fotil som s nim iba autá v exteriéry ale nakoľko som prešiel na fotenie do interiéru už mi nestačí. Čiže potrebujem poradiť nejaký fotoaparát na fotenie áut (interiér/exteriér auta) v interiéri. V miestnosti mam 30 ledkových neónov (farba studená biela), veľkost miestnosti cca 50 m2. Vôbec sa v tom nevyznám do akého typu fotoaparátu mám ísť. Či mi stačí nejaká kvalitná bezzrkadlovka, kompakt alebo mám ísť do zrkadlovky. Čo mi strašne vadí na zrkadlovke je ich veľkosť a hlavne váha fotoaparátu nakoľko nefotím zo statívu a pri hodinovom fotení prídem o ruky Viem, že niektoré nové kompakty, bezzrkadlovky maju v sebe čip, ktorý sa približuje zrkadlovke. Mám možnosť kúpiť zrkadlovku Canon 6D full frame s objektivom za 1400 eur ale stale ma odrádza váha foťáku a radšej by som išiel do niečoho hlavne ľahšieho. Poprosím o radu, či mi bude stačit kompakt/bezzrkadlovka alebo ísť radšej do tej zrkadlovky. Za každú radu ďakujem
Rozpočet cca 1500 EUR +-
 
Luboss7
2018-01-30 12:48:21+01
Na uvedený účel úplne stačí kvalitný kompakt. Ja by som si pozrel kompakt s čipom o veľkosti 1´´, hlavne aby mal svetelný objektív a dosť široké ohnisko (ekvivalent 28, alebo ešte lepšie 24 mm).
Napr.
https://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/sony-cyber-shot-dsc-rx100v/#
alebo niečo podobné
 
francesco
2018-01-30 13:07:54+01
príspevok od: Luboss7
Na uvedený účel úplne stačí kvalitný kompakt. Ja by som si pozrel kompakt s čipom o veľkosti 1´´, hlavne aby mal svetelný objektív a dosť široké ohnisko (ekvivalent 28, alebo ešte lepšie 24 mm).
Napr.
https://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/sony-cyber-shot-dsc-rx100v/#
alebo niečo podobné
Suhlasim, este by som dodal, ze ak fotis stojace auta vo vnutri, urcite by som to fotil zo stativu.
 
Luboss7
2018-01-30 13:24:19+01
Myslím, že pýtajúci to nechce komplikovať, takže bude fotiť z ruky. Možno by stačila aj staršia verzia uvedeného foťáku za polovičnú cenu Službu urobí rovnakú.
 
francesco
2018-01-30 13:26:27+01
To nie je komplikacia, ale nevyhnutnost
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-01-30 13:39:56+01
Vzhladom na to, ze nevieme, ako chces aby fotky vyzerali a co presne na nich bude, tazko radit. Zatial len vidime, ze si pohodlny a pre dobru fotku nie si ochotny spravit to, maximum. Pritom si ochotny dat do techniky 1500€. Bez podrobnejsich informacii, pripadne fotiek na ukazku, tu vsetci budeme strielat od buka do buka, od kompaktu s 1" snimacom, po FF zrkadlovku.
 
marianr
2018-01-30 14:07:45+01
Aký má byť výstup? 300x300 pixelov do ešopu, alebo 1200 na prezeranie, alebo plagáty až bilboardy?
 
stevo123
2018-01-30 16:17:52+01
Jedná sa o autá na predaj, čiže potrebujem aby boli zachytené aj najmenšie detaily ako z vonku tak aj z vnútra a aby sa ostrosť približovala zrkadlovke. Stále poviem, že pri predaji auta cez internet robí veľmi veľa prvý dojem, čiže preto potrebujem aby fotografie boli naozaj kvalitné takmer totožné so zrkadlovkou (aj keď po nahratí fotografií na internet sa samozrejme automatický zmenšia keďže inzertné portály nepodporujú veľkosť formátu napr. 4000x3000).
Ešte som zabudol dodať keďže som písal ze zrkadlovka je veľká a ťažká, že sa nestotožňujem ani s úplne malými fotoaparatmi ako je ten na linku vyššie SONY Cyber-Shot DSC-RX100V. Momentálne mám požičaný Canon G16 kvôli tomu, že môj blbne. Ale veľkosťou mi moj úplne vyhovuje aj keď nie je to podmienka, ale skôr niečo väčšie ako je napr ten môj od Panasonicu.
Prepáčte za možno neodborné výrazy, ale vôbec sa nevyznám v tejto oblasti a tie čipy a objektívy (ekvivalent 24,28) mi vôbec nič nehovoria som úplný laik.
Ďakuejm ešte raz za každú radu chlapi
 
Otecadams
2018-01-30 22:15:54+01
príspevok od: stevo123
Jedná sa o autá na predaj, čiže potrebujem aby boli zachytené aj najmenšie detaily ako z vonku tak aj z vnútra a aby sa ostrosť približovala zrkadlovke. Stále poviem, že pri predaji auta cez internet robí veľmi veľa prvý dojem, čiže preto potrebujem aby fotografie boli naozaj kvalitné takmer totožné so zrkadlovkou (aj keď po nahratí fotografií na internet sa samozrejme automatický zmenšia keďže inzertné portály nepodporujú veľkosť formátu napr. 4000x3000).
Ešte som zabudol dodať keďže som písal ze zrkadlovka je veľká a ťažká, že sa nestotožňujem ani s úplne malými fotoaparatmi ako je ten na linku vyššie SONY Cyber-Shot DSC-RX100V. Momentálne mám požičaný Canon G16 kvôli tomu, že môj blbne. Ale veľkosťou mi moj úplne vyhovuje aj keď nie je to podmienka, ale skôr niečo väčšie ako je napr ten môj od Panasonicu.
Prepáčte za možno neodborné výrazy, ale vôbec sa nevyznám v tejto oblasti a tie čipy a objektívy (ekvivalent 24,28) mi vôbec nič nehovoria som úplný laik.
Ďakuejm ešte raz za každú radu chlapi
Ak sa Ti pozdáva tvoj Panasonic, tak niečo podobné ale s lepším výstupom by mohol byť Panasonic FZ1000, no z ruky to možno stále nebude ono.
 
fatality
2018-01-31 02:09:13+01
https://www.fotovideoshop.sk/shop/panasonic-dmc-lx100-black-panasonic-lumix-dmc-lx100/p-2005531.xhtml
a za liter chod na dovolenku
 
drotar
2018-01-31 11:14:16+01
Kedze si uplny laik a mas predstavu ako maju fotky vyzerat, ale nemas skusenosti ako to technicky zvladnut, tak by som si na to objednal fotografa a mas vystarane.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-01-31 12:02:35+01
Predpokladám, že sa jedná o predaj ojazdených vozidiel. Vzhľadom na to, že na internet nemôžeš umistniť fotky v plnom rozlíšení, nie je kvalita snímača až tak dôležitá. Samozrejme, čím lepší snímač, tým menej problémov s kvalitou, čo sa týka expozície a šumu. Najideálnejší je tu nejaký kompromis, stredná cesta. Dostatočne veľký snímač, fotoaparát pre mierne pokročilých až pokročilých. Odporúčam nejakú bezzrkadlovku, lebo je menšia ko zrkadlovka a lepšie sa s ňou pracuje. Ponúka sa tu hneď niekoľko modelov. Myslím, že je jedno, ktorý z nich si vyberieš.
Canon EOS M6, Olympus OM-D E-M 10 Mark III, Panasonic GX80, Panasonic G80, Sony A6000/A6300.
Mojím osobným favoritom je, v tvojom prípade, Panaonic G80 s objektívom 12-60/3,5-5,6.
 
stevo123
2018-01-31 13:36:42+01
príspevok od: Karol Srnec
Predpokladám, že sa jedná o predaj ojazdených vozidiel. Vzhľadom na to, že na internet nemôžeš umistniť fotky v plnom rozlíšení, nie je kvalita snímača až tak dôležitá. Samozrejme, čím lepší snímač, tým menej problémov s kvalitou, čo sa týka expozície a šumu. Najideálnejší je tu nejaký kompromis, stredná cesta. Dostatočne veľký snímač, fotoaparát pre mierne pokročilých až pokročilých. Odporúčam nejakú bezzrkadlovku, lebo je menšia ko zrkadlovka a lepšie sa s ňou pracuje. Ponúka sa tu hneď niekoľko modelov. Myslím, že je jedno, ktorý z nich si vyberieš.
Canon EOS M6, Olympus OM-D E-M 10 Mark III, Panasonic GX80, Panasonic G80, Sony A6000/A6300.
Mojím osobným favoritom je, v tvojom prípade, Panaonic G80 s objektívom 12-60/3,5-5,6.
Ten Panasonic G80 by mi veľkosťou a držaním v ruke vyhovoval asi najviac. Ak Canon tak nebude lepší EOS M5 ako M6?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-01-31 13:38:18+01
príspevok od: stevo123
Ten Panasonic G80 by mi veľkosťou a držaním v ruke vyhovoval asi najviac. Ak Canon tak nebude lepší EOS M5 ako M6?
Canon je na moj vkus predrazeny a ponuka objetivov je slaba. Rozdiel medzi M5 a M6 je v tom, ze jeden ma hladacik a druhy nie.
 
stevo123
2018-01-31 13:40:49+01
Aha sorry M5 je už asi zrkadlovka. Len nerozumiem špecifikácii: "Táto mimoriadne prenosná zrkadlovka bez zrkadla"
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-01-31 13:56:37+01
príspevok od: stevo123
Aha sorry M5 je už asi zrkadlovka. Len nerozumiem špecifikácii: "Táto mimoriadne prenosná zrkadlovka bez zrkadla"
Zase popis pisal nejaky debil. Ten by k motorke napisal popis, ze je to skvele auto bez dvoch kolies.
 
katjo
2018-01-31 14:21:56+01
príspevok od: fatality
https://www.fotovideoshop.sk/shop/panasonic-dmc-lx100-black-panasonic-lumix-dmc-lx100/p-2005531.xhtml
a za liter chod na dovolenku
https://www.eglobalcentral.eu/#/product/19372
a za liter choď na dovolenku
 
fatality
2018-01-31 15:02:00+01
príspevok od: katjo
https://www.eglobalcentral.eu/#/product/19372
a za liter choď na dovolenku
vyskoci tam vseobecna stranka/reklama..ale tipujem(podla toho isteho linku,co si pastol inde) ze sa jedna o gx80+12-32..urcite je to vo vseobecnosti vyborny fotak ale ja som reagoval na konkretne poziadavky steva123..
fotenie z ruky indoor a moznost zachytenia aj najmensich detailov..a to tebou uvedeny nesplna..
lx100ka ma omnoho svetelnejsi objektiv,fotenie z ruky na nizkych iso bude malina a ma aj velmi slusne makro vyuzitelne na male detaily..
a na eglobal stoja +- rovnako..
 
katjo
2018-01-31 18:35:41+01
príspevok od: fatality
vyskoci tam vseobecna stranka/reklama..ale tipujem(podla toho isteho linku,co si pastol inde) ze sa jedna o gx80+12-32..urcite je to vo vseobecnosti vyborny fotak ale ja som reagoval na konkretne poziadavky steva123..
fotenie z ruky indoor a moznost zachytenia aj najmensich detailov..a to tebou uvedeny nesplna..
lx100ka ma omnoho svetelnejsi objektiv,fotenie z ruky na nizkych iso bude malina a ma aj velmi slusne makro vyuzitelne na male detaily..
a na eglobal stoja +- rovnako..
Ano, je to gx85+12-32, cena kúsok nižšia ako lx100, ten má zas lepšiu optiku - aj keď nevymennu..
Ako foťák však celkovo vyjde lepšie gx85(80), naviac má vyklapatelny displej:

http://cameradecision.com/compare/Panasonic-Lumix-DMC-LX100-vs-Panasonic-Lumix-DMC-GX85

Ak bude treba ísť kvalitou hore, má k dispozícii dalsich slušných 900€ na optiku.
 
fatality
2018-02-01 12:54:22+01
príspevok od: katjo
Ano, je to gx85+12-32, cena kúsok nižšia ako lx100, ten má zas lepšiu optiku - aj keď nevymennu..
Ako foťák však celkovo vyjde lepšie gx85(80), naviac má vyklapatelny displej:

http://cameradecision.com/compare/Panasonic-Lumix-DMC-LX100-vs-Panasonic-Lumix-DMC-GX85

Ak bude treba ísť kvalitou hore, má k dispozícii dalsich slušných 900€ na optiku.
stale si myslim ze jeho poziadavkam vyhovuje viac lx100ka..svetle wide,tele,makro,vsetko v jednom za skvelu cenu..nemusi menit objektivy a calovat za ne dalsie stovky..
ps.tie +- porovnania su trosku srandovne,ked sa na ne pozres blizsie..zopar bodov k veci,zopar chybnych,zopar od veci a hned sa fotak moze zdat lepsi/horsi..pritom zalezi od tvojich osobnych preferencii/potrieb..
ja dam do placu radsej toto,nez to,ci je nejaky parameter o 5% lepsi/horsi od druheho.. ..
https://www.flickr.com/search/?text=lx100%20car&sort=relevance
a stevo nech sam posudi,ci mu to staci,alebo nie.. ..
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()