Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rada pri kúpe fotoaparátu

stevo123
stevo123 2018-01-30 11:18:09+01
Dobrý deň, som tu nový a potreboval by som poradiť ohľadne kúpi nového fotoaparátu. Vôbec sa v tom nevyznam. Momentalne vlastním fotoaparát Panasonic Lumix DMZ-FZ200 ale po 3 rokoch mi na ňom odchádza elektronika (zoomuje si ako sa mu zachce). Fotil som s nim iba autá v exteriéry ale nakoľko som prešiel na fotenie do interiéru už mi nestačí. Čiže potrebujem poradiť nejaký fotoaparát na fotenie áut (interiér/exteriér auta) v interiéri. V miestnosti mam 30 ledkových neónov (farba studená biela), veľkost miestnosti cca 50 m2. Vôbec sa v tom nevyznám do akého typu fotoaparátu mám ísť. Či mi stačí nejaká kvalitná bezzrkadlovka, kompakt alebo mám ísť do zrkadlovky. Čo mi strašne vadí na zrkadlovke je ich veľkosť a hlavne váha fotoaparátu nakoľko nefotím zo statívu a pri hodinovom fotení prídem o ruky Viem, že niektoré nové kompakty, bezzrkadlovky maju v sebe čip, ktorý sa približuje zrkadlovke. Mám možnosť kúpiť zrkadlovku Canon 6D full frame s objektivom za 1400 eur ale stale ma odrádza váha foťáku a radšej by som išiel do niečoho hlavne ľahšieho. Poprosím o radu, či mi bude stačit kompakt/bezzrkadlovka alebo ísť radšej do tej zrkadlovky. Za každú radu ďakujem
Rozpočet cca 1500 EUR +-
 
roka222
2018-02-02 12:44:03+01
príspevok od: MagickVamp
Nie 60? mne to tak z brucha na 60Mpx vyzera skor. No FF ku nekonkuruje to je jasne, mensie svetlocitlive bunky atd. Ale ked si pozries vlastnosti toho 20 Mpx snimaca tak su vyborne aj napriek tej hustote, co by bola tak polka uspechu, ale s pro sklami od Olympusu sa to dokaze aj velmi efektivne preniest. Jasne ze velke FF sklo to prenesie efektivnejsie z FF cipu, ale je to na urovni APSC co je super + vyhoda 5 osej ako bonus pri foteni z ruky pomoze drzat oproti zrkadlovke minimalne polovicne casy aj pri stabilizovanych objektivoch umozni ist dole s ISO co sa tiez podpise na vystupe. Pomer cena/kvalita je diskutabilny aj u M1mkII ale to uz je na filozoficku debatu, kde zavazia skor uz len subjektivne pohlady.
FF = 864 mm2
Oly = 225 mm2 plocha snímača
pomer 3,84
 
fatality
2018-02-02 12:48:37+01
príspevok od: MagickVamp
Nie 60? mne to tak z brucha na 60Mpx vyzera skor. No FF ku nekonkuruje to je jasne, mensie svetlocitlive bunky atd. Ale ked si pozries vlastnosti toho 20 Mpx snimaca tak su vyborne aj napriek tej hustote, co by bola tak polka uspechu, ale s pro sklami od Olympusu sa to dokaze aj velmi efektivne preniest. Jasne ze velke FF sklo to prenesie efektivnejsie z FF cipu, ale je to na urovni APSC co je super + vyhoda 5 osej ako bonus pri foteni z ruky pomoze drzat oproti zrkadlovke minimalne polovicne casy aj pri stabilizovanych objektivoch umozni ist dole s ISO co sa tiez podpise na vystupe. Pomer cena/kvalita je diskutabilny aj u M1mkII ale to uz je na filozoficku debatu, kde zavazia skor uz len subjektivne pohlady.
sa nam to tu nejak odklonilo.. ..
podla mna sa treba trochu vzit do zadavatelovych potrieb a neradit pausalne,co by bolo vhodne pre mna samotneho..
podla toho,co pise,je uplny amater,co doteraz fotil s 1/2.3 UZ,nevie co je ohniskova vzdialenost,clona,atd.,nejake pp rawov,stmavovanie,zosvetlovanie tienov,brut upravy a menenie objektivov u neho nehrozia a jedine,co potrebuje je,aby mu fotak dobre indoor z ruky odfotil celok a detaily aut a nebol velmi velky..
a kedze to bude pre webove stranky,nemusi mat ani nejake hovadske rozlisenie..
tympadom su to vsetky mensie 4/3 a apsc fotaky so svetlou "zoom" optikou schopnou snimat aj makro alebo aspon close up..
a ked si to takto zhrnem,furt mi vychadza najlepsie ta lx100ka ..
ale chapem,ze ked amater vidi "len" 13Mpix a 500e,tak to nemoze byt dobry fotak ..
pritom vdaka tej optike strci(pre tieto potreby) do vacku vacsinu zostav,co ma napadnu..
 
JohnNewton
2018-02-02 17:43:12+01
Nič v zlom, ale toľko bludov v 13 riadkoch som už dávno nečítal Náhodne vyberám: 30 LEDkových
neónov na 50m štvorcových, váha fotoaparátu a starosť o zdravie rúk ( choď do posilovne alebo si aspoň striedaj ruky pri obľúbenej činnosti ) Nevyhadzuj peniaze za foťák, objednaj si fotografa. A hlavne, nemaj všetkých za blbov...
 
stevo123
2018-02-03 09:53:31+01
príspevok od: JohnNewton
Nič v zlom, ale toľko bludov v 13 riadkoch som už dávno nečítal Náhodne vyberám: 30 LEDkových
neónov na 50m štvorcových, váha fotoaparátu a starosť o zdravie rúk ( choď do posilovne alebo si aspoň striedaj ruky pri obľúbenej činnosti ) Nevyhadzuj peniaze za foťák, objednaj si fotografa. A hlavne, nemaj všetkých za blbov...
Fotograf nepripadá do úvahy. Ročne sfotím cca 100 aut. Ak mi nájdeš fotografa, ktorý bude fotiť cca hodinu auto za 10 eur tak 5 eur dám ešte tebe, že si mi ho zohnal . Už som si to zisťoval a nikto to robiť nebude. Ak ak som si zisťoval cenu u fotografa a nie jedného tak pri tej sume krát cca 100 aut za rok mi spraví takú sumu, že si kupil profesionálnu FF zrkadlovku s objektívopm a ešte pôjdem aj na dovolenku A ruky si striedaš možno ty ja nie

fatality to v poslednom komente vystihol som v tomto úplný amáter
 
JohnNewton
2018-02-03 10:31:11+01
príspevok od: stevo123
Fotograf nepripadá do úvahy. Ročne sfotím cca 100 aut. Ak mi nájdeš fotografa, ktorý bude fotiť cca hodinu auto za 10 eur tak 5 eur dám ešte tebe, že si mi ho zohnal . Už som si to zisťoval a nikto to robiť nebude. Ak ak som si zisťoval cenu u fotografa a nie jedného tak pri tej sume krát cca 100 aut za rok mi spraví takú sumu, že si kupil profesionálnu FF zrkadlovku s objektívopm a ešte pôjdem aj na dovolenku A ruky si striedaš možno ty ja nie

fatality to v poslednom komente vystihol som v tomto úplný amáter
Jasné, tie ruky som Ti pre to poradil Keby mala byť pravda že máš na 50 m.štvorcových 30 led trubíc(nie neónov, to je čosi imé) tak tam môžeš chodiť so slnečnými okuliarmi a pohodlne fotiť všetko mobilom. Vôbec nemusíš uvažovať o FF . To sú luxusné svetelné podmienky, či to bude 4/3, APSC alebo FF nehrá veľmi roľu. Tak že ak máš preferenciu hmortnosť, iste si niečo nájdeš.
 
stevo123
2018-02-03 11:46:15+01
Vymazal som reklamu zo steny aby niekto nepovedal, že si tu robím reklamu Je to už fotka, ktorá ide na web a trochu prisvetlená. Je vidno, že môj foťák na to už nestačí a vidno tam už ten šum.
 
Luboss7
2018-02-03 12:44:58+01
príspevok od: stevo123
Vymazal som reklamu zo steny aby niekto nepovedal, že si tu robím reklamu Je to už fotka, ktorá ide na web a trochu prisvetlená. Je vidno, že môj foťák na to už nestačí a vidno tam už ten šum.
Ak chceš konkrétnu radu, musíš urobiť dve veci:
1/ zistiť aké máš svetelné podmienky, urob napr. 1 fotku auta zvonku a 1 fotku interiéru (vnútri v aute bude určite o dosť menej svetla) a z exifu zisti, aké bolo nastavenie ISO, clona a čas (alebo si to pozri pri pozretí fotky na foťáku), tak presne zistíš koľko máš svetla (píšeš že máš stále rovnaké podmienky),
2/ napíš aké veľké fotky potrebuješ (napr. 1000x1500pixelov a pod.).
Potom môžeš dostať konkrétnu radu, aký foťák potrebuješ.
 
Otecadams
2018-02-03 16:23:43+01
príspevok od: stevo123
Vymazal som reklamu zo steny aby niekto nepovedal, že si tu robím reklamu Je to už fotka, ktorá ide na web a trochu prisvetlená. Je vidno, že môj foťák na to už nestačí a vidno tam už ten šum.
Máš dosť veľký hendikep v tom že fotíš do JPEG, ale pozeral som že práve LX100, čo ti radí Fatality, ho má celkom dobre vyriešený + veľmi dobrá svetelnosť a "veľký" čip. Určite by si s ním nespravil chybu, akurát by si mal možno problém s rozdielnou ergonómiou a malým rozsahom objektívu v porovnaní s tým, čo máš teraz.
 
kevo7
2018-02-04 11:10:02+01
príspevok od: stevo123
Vymazal som reklamu zo steny aby niekto nepovedal, že si tu robím reklamu Je to už fotka, ktorá ide na web a trochu prisvetlená. Je vidno, že môj foťák na to už nestačí a vidno tam už ten šum.
Pre porovnanie, podobné fotky robené z ruky, svetlo cez okná - Sony RX100 -JPG
 
stevo123
2018-02-05 09:59:15+01
Chlapi a čo poviete na Sony Alpha 7? Má v sebe čip CMOS ale je to full frame. Cez víkend som bol v jednom obchode s foto technikou a tam ho dosť chválili. Vraveli, že buď tento od Sony alebo ten od Olympusu, ktorý radil Karol Srnec Olympus OM-D E-M 10 Mark III. Ten od Sony je veľkosťou a váhou úplne super. Akurát mi vraveli, že Sony nemá taký veľký výber objektívov aj keď na moje fotenie by mi niečo od nich stačilo. V základe sa dá kúpiť s objektívom 28-70mm.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-02-05 10:20:22+01
príspevok od: stevo123
Chlapi a čo poviete na Sony Alpha 7? Má v sebe čip CMOS ale je to full frame. Cez víkend som bol v jednom obchode s foto technikou a tam ho dosť chválili. Vraveli, že buď tento od Sony alebo ten od Olympusu, ktorý radil Karol Srnec Olympus OM-D E-M 10 Mark III. Ten od Sony je veľkosťou a váhou úplne super. Akurát mi vraveli, že Sony nemá taký veľký výber objektívov aj keď na moje fotenie by mi niečo od nich stačilo. V základe sa dá kúpiť s objektívom 28-70mm.
Prva A7 foti dobre, snimac je kvalitny. Na moj vkus je to ale dost nedokonaly fotak, co pri foteni aut v interieri nevadi. Setak 28-70 je mizerny. Ani drahsi 24-70 mie je az taky zazrak na to kolko stoji. Samotny fotak sa teda cenovo oplati, ale objektivy k nemu uz nie.
Pre tvoje uceli mi aj tak najlepsie vychadza nejaky M43, napr. Panasonic G80 s 12-60/3,5-5,6.
 
drotar
2018-02-05 11:06:17+01
Svoj nazor som uz napisal a dokonca sa tu objavil ten isty od niekoho iného. Si to zhrnme. Hladas fotoaparat aby si nim urobil fotografie na komercne pouzitie, aby si prezentoval tovar ktory predavas. Zaroven si laik ktory nema ziadne skusenosti s fotenim, pouzivanim foto techniky, osvetlenim, filtrami, post upravami atd. Takze z toho vychadza iba jedno. Ak si kupis akykolvek fotoaparat vystup z neho bude vzdy na urovni toho co pouzivas teraz. Ziady sebalepsi fotoaparat neurobi super fotku. Tu robi fotograf. A ty nim niesi. Mozes sa to naucit ale bude ta to stat vela casu, nervov a nakoniec aj penazi. A kym sa to naucis vysledky budu zalostne. Takze moja rada znie rovnako. Najdi si fotografa, kludne aj dobrého amatera a zbavis sa problemu. Na nejakom vyrovnani sa urcite vzdy da dohodnut. A na zaver iba tolko. Ty zijes s predaja a fotografi z fotenia. Preto si kazdy z vas svoju vyplatu za svoju robotu ktoru ovlada zasluzi. Casy uz davno skoncili ked sme vsetci vedeli murovat, opravovat auta, domace spotrebice a pod. Ja som rad ze uz to tak nieje. Moje auto je v servise, za ich sluzby rad zaplatim. A kym mi opravuju auto ja si na to zarobim trebarz fotenim. A vsetci su spokojni. Alebo nemam pravdu ?
 
blahoslav J B Art
2018-02-05 11:20:30+01
príspevok od: stevo123
Chlapi a čo poviete na Sony Alpha 7? Má v sebe čip CMOS ale je to full frame. Cez víkend som bol v jednom obchode s foto technikou a tam ho dosť chválili. Vraveli, že buď tento od Sony alebo ten od Olympusu, ktorý radil Karol Srnec Olympus OM-D E-M 10 Mark III. Ten od Sony je veľkosťou a váhou úplne super. Akurát mi vraveli, že Sony nemá taký veľký výber objektívov aj keď na moje fotenie by mi niečo od nich stačilo. V základe sa dá kúpiť s objektívom 28-70mm.
ak vychádzam z toho, co tu dookola píšeš a krutis sa okolo rôznych foťákov ako pes okolo chvosta a zoberiem do uvahy tvoju 1 pridanú fotku, vyjde mi výsledok, že najslabším článkom v tvojom celom sucasnom reťazci si ty sám ... budem sa zase opakovať, ale najviac by ti k lepším fotkám pomohol dobrý workshop produktovej fotografie ... kde sa dozvies aku techniku kúpiť, ako používať svetlo, ako fotiť a ako upravovať fotky
 
PeCh
2018-02-05 11:36:49+01
Za mňa len toľko, že fotka, čo si tu dal, nie je až taká zlá. V bazároch sú zväčša rádovo horšie fotky a nikomu to nevadí. Pokiaľ ide o nové autá, tam sa pri prezentácii používajú fotky od výrobcu, predajca nemá dôvod si robiť iné fotky. Okrem toho, ani fullframe A7 (špičkový foťák) by si nedosiahol oveľa lepšiu fotku (mal by si len trocha menej šumu) ale všetko ostatné (miesto, nasvietenie, kompozícia) zostanú rovnaké a teda investovať iba kvôli takýmto fotkám 1500+ € do nového fotoaparátu je zbytočnosť. Ešte keby si ho vedel využiť aj nejako inak. Podľa mňa nekupuj nič viac ako Sony RX100 III, Pana LX100, OM-D E-M 10 (prvá generácia). V princípe ti stačí najlacnejší mirrorless, zrkadlovka, či kompakt s 1" čipom (mydlá pod 1" čip sú zbytočné a je výhodnejšie kúpiť radšej slušný mobil). Skôr sa zaujímaj, aby mal dostatočne široký objektív.
 
helmiczka
2018-02-05 13:28:04+01
Priznám sa, že tiež som chvíľu skúmal, o akom šume je snímke od steva123 reč. Pri prezeraní na webe by mi určite nevadil, ako píše PeCh, tak patrí k tomu lepšiemu, čo je.
Viac než šum mi tam vadí slabšia kresba - je nastavená najvyššia kvalita snímania? IrfanView mi tvrdí, že na fotke od steva123 napočítal 32 000 unikátnych farieb, a na fotkách od keva7 okolo 200 000.
Ale okometricky vidím, že aj fotky od keva7 majú dosť nedostatkov, hlavne prepal na vrchu palubovky na snímke interiéru mi vadí.
Ale opäť - keby takto vyzerali všetky fotky v bazároch, bolo by to super.
 
kevo7
2018-02-05 14:09:04+01
príspevok od: helmiczka
Priznám sa, že tiež som chvíľu skúmal, o akom šume je snímke od steva123 reč. Pri prezeraní na webe by mi určite nevadil, ako píše PeCh, tak patrí k tomu lepšiemu, čo je.
Viac než šum mi tam vadí slabšia kresba - je nastavená najvyššia kvalita snímania? IrfanView mi tvrdí, že na fotke od steva123 napočítal 32 000 unikátnych farieb, a na fotkách od keva7 okolo 200 000.
Ale okometricky vidím, že aj fotky od keva7 majú dosť nedostatkov, hlavne prepal na vrchu palubovky na snímke interiéru mi vadí.
Ale opäť - keby takto vyzerali všetky fotky v bazároch, bolo by to super.
Priznám sa, nepočítal som koľko unikátnych farieb som vyfotil
Urobil som pre manželku pár cvakov o novom aute pomocou RX100 z ruky a bez prídavného osvetlenia, a chcel som ukázať, že tá kvalita pre takéto účely je postačujúca. Teda podľa mňa. Keď nie, treba poveriť (a zaplatiť) fotografa, ako to bolo už povedané. Osobne si myslím, že lepší foťák bez teoretickej prípravy a praxe tu nepomôže.
 
fatality
2018-02-05 14:25:31+01
príspevok od: kevo7
Priznám sa, nepočítal som koľko unikátnych farieb som vyfotil
Urobil som pre manželku pár cvakov o novom aute pomocou RX100 z ruky a bez prídavného osvetlenia, a chcel som ukázať, že tá kvalita pre takéto účely je postačujúca. Teda podľa mňa. Keď nie, treba poveriť (a zaplatiť) fotografa, ako to bolo už povedané. Osobne si myslím, že lepší foťák bez teoretickej prípravy a praxe tu nepomôže.
ako nejaky by pomohol..so slusnym snimacom+svetlou optikou so schopnostou snimat aj makro/closeup..
ale typkovi je evidentne jedno,co mu tu kto radi,on si sem prisiel odobrit SVOJ vyber..
nie podla potrieb,ale podla klucu cim drahsie,tym lepsie.. ..
 
stevo123
2018-02-05 14:28:10+01
Ak mi admin stránky povolí resp. Karol Srnec tuším je šéfredaktor stránky povoli sem hodiť link tak sem dám link z celého nafoteného auta. Bez povolenia to nechcem robiť aby niekto nepovedal, že si tu propagujem svoju reklamu a pod. Ak mi to povolí dám už link predaného vozidla.
 
stevo123
2018-02-09 12:30:14+01
Žiadna reakcia

Ešte poprosím názor na jeden foťák...Canon G5X?
 
blahoslav J B Art
2018-02-09 13:02:21+01
príspevok od: stevo123
Žiadna reakcia

Ešte poprosím názor na jeden foťák...Canon G5X?
robis z toho kovbojku ... sak daj link a hotovo, ak to nebude OK, tak ti to zablokuju ... co sa tyka modelov fotakov, vsetko uz bolo povedane a napisane ... len ty to stale nemozes pochopit ... aj ked pochybujem, ze si si to precital a pochopil
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()