Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rada pri kúpe fotoaparátu

stevo123
stevo123 2018-01-30 11:18:09+01
Dobrý deň, som tu nový a potreboval by som poradiť ohľadne kúpi nového fotoaparátu. Vôbec sa v tom nevyznam. Momentalne vlastním fotoaparát Panasonic Lumix DMZ-FZ200 ale po 3 rokoch mi na ňom odchádza elektronika (zoomuje si ako sa mu zachce). Fotil som s nim iba autá v exteriéry ale nakoľko som prešiel na fotenie do interiéru už mi nestačí. Čiže potrebujem poradiť nejaký fotoaparát na fotenie áut (interiér/exteriér auta) v interiéri. V miestnosti mam 30 ledkových neónov (farba studená biela), veľkost miestnosti cca 50 m2. Vôbec sa v tom nevyznám do akého typu fotoaparátu mám ísť. Či mi stačí nejaká kvalitná bezzrkadlovka, kompakt alebo mám ísť do zrkadlovky. Čo mi strašne vadí na zrkadlovke je ich veľkosť a hlavne váha fotoaparátu nakoľko nefotím zo statívu a pri hodinovom fotení prídem o ruky Viem, že niektoré nové kompakty, bezzrkadlovky maju v sebe čip, ktorý sa približuje zrkadlovke. Mám možnosť kúpiť zrkadlovku Canon 6D full frame s objektivom za 1400 eur ale stale ma odrádza váha foťáku a radšej by som išiel do niečoho hlavne ľahšieho. Poprosím o radu, či mi bude stačit kompakt/bezzrkadlovka alebo ísť radšej do tej zrkadlovky. Za každú radu ďakujem
Rozpočet cca 1500 EUR +-
 
JohnNewton
2018-02-09 13:32:50+01
príspevok od: blahoslav J B Art
robis z toho kovbojku ... sak daj link a hotovo, ak to nebude OK, tak ti to zablokuju ... co sa tyka modelov fotakov, vsetko uz bolo povedane a napisane ... len ty to stale nemozes pochopit ... aj ked pochybujem, ze si si to precital a pochopil
A preto je moja rada pri kúpe fotoaparátu nasledovná:

a.) kúp si korčule (autor Marcel )
b.) kúp si čo chceš
 
Azimut
2018-02-09 14:15:52+01
Ja len tak: totok som odfotil za pochodu v obchodnom dome so Sony RX 100, ISO 800. Určite by to nebolo do katalógu na kriedový papier ale na web na predaj by to hádam aj stačilo...
 
Azimut
2018-02-09 14:16:18+01
Jaj ešte fotka:
 
stevo123
2018-02-09 16:14:58+01
príspevok od: blahoslav J B Art
robis z toho kovbojku ... sak daj link a hotovo, ak to nebude OK, tak ti to zablokuju ... co sa tyka modelov fotakov, vsetko uz bolo povedane a napisane ... len ty to stale nemozes pochopit ... aj ked pochybujem, ze si si to precital a pochopil
Predstav si, že som to všetko prečítal. A nie nerobím z toho kovbojku len neviem ale asi si nečítal ty, že som úplný laik a vôbec sa do tých foťákov nevyznám preto si pýtam radu aby som nekúpil somarinu ale kúpil za tie prachy najlepšie. Nebavíme sa o veci za 5 eur. Myslím, že fórum slúži ľudom a ak ti je problém vyjadriť sa alebo prečítať príspevok nikto ti nevraví, že to máš robiť. Nie každý sa narodil taký vševed ako ty, že vieš všetko a nepotrebuješ radu. Hawk
 
blahoslav J B Art
2018-02-09 18:01:18+01
príspevok od: stevo123
Predstav si, že som to všetko prečítal. A nie nerobím z toho kovbojku len neviem ale asi si nečítal ty, že som úplný laik a vôbec sa do tých foťákov nevyznám preto si pýtam radu aby som nekúpil somarinu ale kúpil za tie prachy najlepšie. Nebavíme sa o veci za 5 eur. Myslím, že fórum slúži ľudom a ak ti je problém vyjadriť sa alebo prečítať príspevok nikto ti nevraví, že to máš robiť. Nie každý sa narodil taký vševed ako ty, že vieš všetko a nepotrebuješ radu. Hawk
precitat si mozno precital ... ale nepochopil
 
vladdo
2018-09-14 20:58:08+02
Ahoj,
chcem sa poradit co sa tyka sumu a novsich Nikonov oproti mojej D3100 ktora ma Exceed 2. V porovnani s Exceed 4 alebo 5?
Uz som upravil mozno 5 tisice foto v NEF, komporis medzi ISO a redukciou sumu /detailami - no bud to je zasumene (ISO 800) alebo ak dam redukciu sumu tak zas miznu detaily -hlavne listy stromov su uplne divne.
AKo su na tom novsie snimace?
Diky
 
fatality
2018-09-14 21:38:10+02
príspevok od: vladdo
Ahoj,
chcem sa poradit co sa tyka sumu a novsich Nikonov oproti mojej D3100 ktora ma Exceed 2. V porovnani s Exceed 4 alebo 5?
Uz som upravil mozno 5 tisice foto v NEF, komporis medzi ISO a redukciou sumu /detailami - no bud to je zasumene (ISO 800) alebo ak dam redukciu sumu tak zas miznu detaily -hlavne listy stromov su uplne divne.
AKo su na tom novsie snimace?
Diky
urcite lepsie..aj 16mpix aj 24mpix..
 
vladdo
2018-09-15 19:44:14+02
Diky. Ak by bolo aj nejake foto na porovnanie, privital by som.
Pridavam foto pri ISO 200 s redukciou a bez. Vidiet tam ako tie ihlicnate stromy dost "zlialo" dokopy. Bez redukcie sumu je to dost zrnite napriek malemu ISO.
Inac nemam nic proti 3100 vke ine.
 
acton
2018-09-16 11:23:45+02
príspevok od: stevo123
Dobrý deň, som tu nový a potreboval by som poradiť ohľadne kúpi nového fotoaparátu. Vôbec sa v tom nevyznam. Momentalne vlastním fotoaparát Panasonic Lumix DMZ-FZ200 ale po 3 rokoch mi na ňom odchádza elektronika (zoomuje si ako sa mu zachce). Fotil som s nim iba autá v exteriéry ale nakoľko som prešiel na fotenie do interiéru už mi nestačí. Čiže potrebujem poradiť nejaký fotoaparát na fotenie áut (interiér/exteriér auta) v interiéri. V miestnosti mam 30 ledkových neónov (farba studená biela), veľkost miestnosti cca 50 m2. Vôbec sa v tom nevyznám do akého typu fotoaparátu mám ísť. Či mi stačí nejaká kvalitná bezzrkadlovka, kompakt alebo mám ísť do zrkadlovky. Čo mi strašne vadí na zrkadlovke je ich veľkosť a hlavne váha fotoaparátu nakoľko nefotím zo statívu a pri hodinovom fotení prídem o ruky Viem, že niektoré nové kompakty, bezzrkadlovky maju v sebe čip, ktorý sa približuje zrkadlovke. Mám možnosť kúpiť zrkadlovku Canon 6D full frame s objektivom za 1400 eur ale stale ma odrádza váha foťáku a radšej by som išiel do niečoho hlavne ľahšieho. Poprosím o radu, či mi bude stačit kompakt/bezzrkadlovka alebo ísť radšej do tej zrkadlovky. Za každú radu ďakujem
Rozpočet cca 1500 EUR +-
kup si napr canon 600d + 50mm f 1,4, lacne a bude ti to robit top fotografie, zozenies to do 500 eur...
 
fatality
2018-09-16 14:21:20+02
príspevok od: vladdo
Diky. Ak by bolo aj nejake foto na porovnanie, privital by som.
Pridavam foto pri ISO 200 s redukciou a bez. Vidiet tam ako tie ihlicnate stromy dost "zlialo" dokopy. Bez redukcie sumu je to dost zrnite napriek malemu ISO.
Inac nemam nic proti 3100 vke ine.
na webe je plno fotiek,aj rawy aj jpgy v plnom rozliseni..
kazda nova generacia snimacov ma lepsie rozlisenie,dr aj mensi sum..
nikon - 16mpix aj 24mpix asi to najlepsie,co sa da z apsc vydolovat..
sony - to iste..
pentax - to iste..
fuji - to iste..(na krajinu trochu problem,ak nevies vhodne vyvolat rawy - x trans)
(pravdepodobne pouzivaju vsetci snimace od sony)..
canon - posledne 24mpix tiez super..
ak si kupis cokolvek s tymito snimacmi,bude to krok vpred..(samozrejme dobre sklo podmienkou)
ak ti ani tie nebudu stacit,pomoze ti len fullframe..
 
vladdo
2018-09-22 16:12:42+02
Takze mozem dat porovnanie Exceed2 a 4 v D3400. ISO 800
Neviem,ale zda sa mi to rovnake(ak nie horsie) ako D3100. Je to bez noise reduction.

Cital som ze vylepsenie procesorov 2 generacie vyssie ,sa tyka hlavne vylepsenia vykonu, co nie je az tak dolezite pri RAW, neviem, ci aj sumovo su lepsie na tom????
Ale inac obrazok je celkovo taky zivsi ostrejsi.
Dajte vediet
 
vladdo
2018-09-25 20:13:51+02
teraz buc mudry
 
MaxGamut
2018-09-26 01:54:21+02
Procesor a snimac su 2 rozne veci.
Tie posledne 2 obrazky su neostre ako svina. A este ma aj kazdy inak nastavenu bielu.
To sa potom tazko porovnava.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()