Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát (+objektív) s max. kvalitou výstupu do ~600€

DropDead
2018-03-18 18:26:10+01
Plánujem začať znovu s foto a hľadám niečo (hlavne bazár, s takýmto rozpočtom si v oblasti mihi-endu nezačvachtám), čo by ma stálo tak približne 600€. Mierim na max. obrazovú kvalitu za dané peniaze, nepotrebujem nič na fotenie športu, no ocenil by som, ak by tam bola aspoň jakž-takž nejaká flexibilita. Ergonómiu takmer nemusím riešiť, spomínal som aj v minulosti, že mne by stačila ergonomicky aj D3XXX od Nikonu, kde človek vie meniť celé trio (clona (tlačidlo a roller), čas uzávierky (roller), ISO (cez FN tlačidlo a roller). T.j. nie som obmedzený a dokážem ísť hociktorým smerom.

Určite potrebujem aj objektív, stačí mi aj pevné sklo ohniska do 50mm. Čo najlepšia svetelnosť. Zoomu sa nebránim.

Bude sa s tým fotiť hlavne produktovka, architektúra (cca niečo takéhoto druhu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1505374069496189.1073741827.100000708305802&type=1&l=950aa524e6 ), možno nejaká streetovka.

Určite som sa chcel opýtať osobitne aj na tipy u:
- bez-zrkadloviek (tieto sledujem len letmo kvôli tomu, kam sa technológia samotná posúva),
- Canony (ak ide o DSLR, tak ja už roky hovorím, že stačí zobrať aj D3200+ (ale skôr D3300, kde už je odstránený OLPF) a človek dostane senzor s famóznou kvalitou výstupu ale pred pár dňami som narazil na info, že aj 80D senzor sa už začal u Canonov share-ovať, tak som chcel zistiť, či máte na to nejaké info...bolo by to zaujímavé, ak by sa do hľadáčika vrátili aj Canony).

Ak niečo máte, dajte vedieť - nie je to urgentná kúpa, skôr hľadám to správne.
 
Otecadams
2018-03-19 10:03:27+01
príspevok od: DropDead
Plánujem začať znovu s foto a hľadám niečo (hlavne bazár, s takýmto rozpočtom si v oblasti mihi-endu nezačvachtám), čo by ma stálo tak približne 600€. Mierim na max. obrazovú kvalitu za dané peniaze, nepotrebujem nič na fotenie športu, no ocenil by som, ak by tam bola aspoň jakž-takž nejaká flexibilita. Ergonómiu takmer nemusím riešiť, spomínal som aj v minulosti, že mne by stačila ergonomicky aj D3XXX od Nikonu, kde človek vie meniť celé trio (clona (tlačidlo a roller), čas uzávierky (roller), ISO (cez FN tlačidlo a roller). T.j. nie som obmedzený a dokážem ísť hociktorým smerom.

Určite potrebujem aj objektív, stačí mi aj pevné sklo ohniska do 50mm. Čo najlepšia svetelnosť. Zoomu sa nebránim.

Bude sa s tým fotiť hlavne produktovka, architektúra (cca niečo takéhoto druhu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1505374069496189.1073741827.100000708305802&type=1&l=950aa524e6 ), možno nejaká streetovka.

Určite som sa chcel opýtať osobitne aj na tipy u:
- bez-zrkadloviek (tieto sledujem len letmo kvôli tomu, kam sa technológia samotná posúva),
- Canony (ak ide o DSLR, tak ja už roky hovorím, že stačí zobrať aj D3200+ (ale skôr D3300, kde už je odstránený OLPF) a človek dostane senzor s famóznou kvalitou výstupu ale pred pár dňami som narazil na info, že aj 80D senzor sa už začal u Canonov share-ovať, tak som chcel zistiť, či máte na to nejaké info...bolo by to zaujímavé, ak by sa do hľadáčika vrátili aj Canony).

Ak niečo máte, dajte vedieť - nie je to urgentná kúpa, skôr hľadám to správne.
Maximálnu kvalitu výstupu v tejto cene poskytuje 24 mpix. APS-C snímač od SONY. Ten používa Nikon, Pentax a Sony, ale zdá sa mi, že paradoxne Sony s neho vie "vyžmýkať" najmenej. Najlacnejší Pentax s týmto snímačom je K-70, ktorý je trochu mimo rozpočet, ale má výhodu vo funkcii pixelshift, ktorá kvalitu výstupu posúva ešte ďalej. Takže ostáva Nikon a za mňa D5500. Asi žiadne prekvapenie...
Ozaj, ešte som zabudol na Samsung NX500 .
 
Guma
2018-03-19 10:56:57+01
kup si nejaku D3200 alebo iny DX a k tomu pevne skla DX 35 1.8 a 50 1.8
 
DropDead
2018-03-20 09:50:25+01
Ja som aj tak důmal, že by som hlavne důmal nad kúskami bez OLPF, teda niečo v tomto rozsahu
https://www.outdoorphotographer.com/images/stories/2015/may/lowpass/chart.pdf
videl som tam práve aj Fuji, tak preto ma zaujímal aj input na margo bezzrkadloviek, kde ale mám potom trošku obavu o dostupnosť/kvalitu/cenu objektívov.

Rana na istotu ako vravíte je určite zatiaľ ale D3300/D5300+ telo od ruky a objektív už podľa toho, čo príde, ako celkom zaujímavé budgetové riešenia mi boli odporúčané aj Yongnuo 35/50
http://www.yongnuo.eu/lens/
aj keď pri cenách starších D3XXX/D5XXX by som si, verím mohol pokojne dovoliť aj orig. sklo.
 
DropDead
2018-03-22 20:48:03+01
Niečo som si všimol...jednu vec, ktorú som v texte nespomenul (je to veľmi subjektívna preferencia) ale aj pri väčších aparátoch potrebujem batériový grip. Avšak, teraz si začínam všímať, že mnoho z nich (hlavne pre lacnejšie foťáčiky) potrebujú prepojovací káblik pre funkčnosť spúšte. Len sa mi to zdá ale tým pádom môžem vylúčiť hocjaké telá okrem vyšších rád (XXD Canonov a 7XXX Nikonov)?
 
JakubH
2018-03-23 10:53:23+01
príspevok od: DropDead
Niečo som si všimol...jednu vec, ktorú som v texte nespomenul (je to veľmi subjektívna preferencia) ale aj pri väčších aparátoch potrebujem batériový grip. Avšak, teraz si začínam všímať, že mnoho z nich (hlavne pre lacnejšie foťáčiky) potrebujú prepojovací káblik pre funkčnosť spúšte. Len sa mi to zdá ale tým pádom môžem vylúčiť hocjaké telá okrem vyšších rád (XXD Canonov a 7XXX Nikonov)?
"Ergonómiu takmer nemusím riešiť" a riešiš ju aj tak, ale áno okrem vyšší rad musíš mať káblik...
 
rk.
2018-03-23 14:59:30+01
Dumas nad nesmrtelnostou chrusta Riesis dopad OLPF na obrazovu kvalitu ale ides na telo dat setovy objektiv, pripadne noname pevne sklo. A to vsetko v kontexte zanrov, kde si mozes vsetko nachystat a fotit zo stativu (produktovka, architektura). V ramci entry levelu mas skoro jedno, ci to bude Canon / Nikon / Sony / Pentax. Ale asi v takom poradi ako pisem by som ich zoradil podla secondhand ponuky, co je online. Ja by som isiel do Nikonu / Sony.
 
DropDead
2018-03-24 17:56:28+01
Setový som spomínal len v súvislosti s ponukou bazáru (často sa tam objavujú celé zostavy).
O objektív sa veľmi nestrachujem, trebárs pevné 50tky na zrkadlá sa tak často povaľujú po bazároch za babku.

Ak smiem, čo si myslel Sonyčkom? Teda aké modely (asi nie A68, či?)?
 
rk.
2018-03-25 20:23:30+02
príspevok od: DropDead
Setový som spomínal len v súvislosti s ponukou bazáru (často sa tam objavujú celé zostavy).
O objektív sa veľmi nestrachujem, trebárs pevné 50tky na zrkadlá sa tak často povaľujú po bazároch za babku.

Ak smiem, čo si myslel Sonyčkom? Teda aké modely (asi nie A68, či?)?
Do 600 aj s nejakými objektívmi sa zmestíš aj s A6000, keď budeš chvíľu hľadať, prípadne keď pozrieš ebay. Ale rátaj s tým, že budeš spracovávať rawy ... jpeg engine má podľa mňa Sony strašný, oni z toho senzoru vedia dostať von dosť, ale nie do jpegu priamo z foťáku.
 
DropDead
2018-03-29 07:28:29+02
To je úplne v pohode, fotím do JPEGu len možno 5% prípadov. Ďakujem, pozriem sa na to.
 
marcus_labeo
2018-03-29 08:38:11+02
Za 600 eur skutočne len zrkadlovka, mirrorlessy si za svoju trendovosť nechajú priplatiť. S ohľadom na kvalitu už odporúčaný Sony 24 MPx senzor, ktorý sa dáva do zrkadloviek Nikon a Pentax. Ale ani Canon by som nezatracoval, aktuálny 24 MPx senzor už je na úrovni. Takže pár mojich tipov:
Pentax K-70, Nikon D3400, príp. ak to cenovo vyjde, D5600, Canon 200D, príp. 800D.
Napr. 800D je na eglobalcentral za 500 eur a okolo stovky kúpiš buď 50/1,8, 40/2,8 alebo 24/2,8. Alebo o stovku lacnejší 200D a máš jeden objektív navyše.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()