Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Sony RX 100 iii vs Canon G7X MARK II

papa222444@gmail.com
papa222444@gmail.com 2018-05-29 08:53:54+02
Ahojte,
čakám príprastok do rodiny, preto chcem kúpiť foťak pre fotenie a točenie rodinných chvíl,zároveň foťak na turistiku. Pri rôznych porovnaniach vychádza vždy o niečo lepšie Sony RX100 iii (hľadáčik, panorama, lepšie video). Ide mi však o to, ako sa s fotakmi narába, skrátka či je dotyková obrazovka Canonu veľmi veľký prínos, pretože nie som človek, ktorý bude tráviť veľa času s nastavovaním správnych parametrov pre jednu fotku čo u Sony bez dotykovej obrazovky môže trvať dlhšie. V prípade turistiky s totálnymi makačmi na to nie je ani čas. Zároveň som amatér, čo sa fotenia týka, takže obávam sa, aby neboli niektoré nastavenia u Sony schované v Menu tak, že sa tam ani náhodou nedostanem.
Pozeral som diskusie predtýmto, no je tu porovnávaný až Sony RX100 IV, ten však pre mňa je už v "neschválenej" cenovej hladine.
Za každý postreh ďakujem.
 
acton
2018-06-02 16:36:12+02
príspevok od: Radusqko
No ako sa to tu rozbehlo Kazdopadne mobily sli neskutocne
s kvalitou hore a ked sa to skombinuje so silou ich vypoctovej techniky vznikaju naozaj zaujimave vysledky. Pekny clanok o tom je na ‎petapixel.com/2018/04/20/huawei-p20-pro-vs-canon-5ds-r-im-stunned
Vseobecne technika ani nie s kvalitou ale pouzitelnostou napreduje, telefony sa popri tom iba zviezli... poniektori tu pisete v tom zmysle ako keby vyvoj fotoaparatov robily firmy ako apple alebo samsung a canon s nikonom sa iba prizeraju.
 
MagickVamp
2018-06-02 22:32:18+02
príspevok od: acton
Vseobecne technika ani nie s kvalitou ale pouzitelnostou napreduje, telefony sa popri tom iba zviezli... poniektori tu pisete v tom zmysle ako keby vyvoj fotoaparatov robily firmy ako apple alebo samsung a canon s nikonom sa iba prizeraju.
Nikon a Canon sa len prizeraju z tronu, v pravy cas sa zapoja. jedine sony im nebezpecne slape na paty a z pohladu potrieb beznych uzivatelov ich aj vo vela veciach predci a ak by dlhodobe nereagovali tak by ich sony aj z tronu zosadila ale myslim ze sa coskoro zapoja a uplne to vsetko pomeni.
 
acton
2018-06-02 22:44:31+02
príspevok od: MagickVamp
Nikon a Canon sa len prizeraju z tronu, v pravy cas sa zapoja. jedine sony im nebezpecne slape na paty a z pohladu potrieb beznych uzivatelov ich aj vo vela veciach predci a ak by dlhodobe nereagovali tak by ich sony aj z tronu zosadila ale myslim ze sa coskoro zapoja a uplne to vsetko pomeni.
Urcite nespia na vavrinoch
 
acton
2018-06-02 22:44:32+02
príspevok od: MagickVamp
Nikon a Canon sa len prizeraju z tronu, v pravy cas sa zapoja. jedine sony im nebezpecne slape na paty a z pohladu potrieb beznych uzivatelov ich aj vo vela veciach predci a ak by dlhodobe nereagovali tak by ich sony aj z tronu zosadila ale myslim ze sa coskoro zapoja a uplne to vsetko pomeni.
Urcite nespia na vavrinoch
 
acton
2018-06-03 15:13:48+02
príspevok od: acton
Vseobecne technika ani nie s kvalitou ale pouzitelnostou napreduje, telefony sa popri tom iba zviezli... poniektori tu pisete v tom zmysle ako keby vyvoj fotoaparatov robily firmy ako apple alebo samsung a canon s nikonom sa iba prizeraju.
Chcem si nasypat popol na hlavu, ked som tu dnes prezeral niektore fotografie doslo mi, ze nemam pravdu, pozeral som fotografie od 500 eurovych fotoaparatov sony a olympus a musim uznat aj moj stary mobil robi Kvalitnejsie fotografie...
 
JohnNewton
2018-06-03 16:17:42+02
príspevok od: acton
Chcem si nasypat popol na hlavu, ked som tu dnes prezeral niektore fotografie doslo mi, ze nemam pravdu, pozeral som fotografie od 500 eurovych fotoaparatov sony a olympus a musim uznat aj moj stary mobil robi Kvalitnejsie fotografie...
Trepeš sprostosti, ako obyčajne, iba si chceš pokecať
 
acton
2018-06-03 16:35:43+02
príspevok od: JohnNewton
Trepeš sprostosti, ako obyčajne, iba si chceš pokecať
Nemam kedy kecat, musim zehlit..
 
Marcel Rebro
2018-06-05 17:23:30+02
Nový hráč
https://www.dpreview.com/news/1644577141/sony-announces-cyber-shot-rx100-vi-with-24-200mm-zoom
 
z80
2018-06-05 18:07:00+02
príspevok od: Marcel Rebro
Nový hráč
https://www.dpreview.com/news/1644577141/sony-announces-cyber-shot-rx100-vi-with-24-200mm-zoom
Cena pekne "sonacky mastna". 1200 USD, co bude u nas 1500 € .
 
Marcel Rebro
2018-06-06 07:52:42+02
príspevok od: z80
Cena pekne "sonacky mastna". 1200 USD, co bude u nas 1500 € .
Väčšinou to vychádza EUR=USD. No uvidíme.
 
z80
2018-06-06 08:05:38+02
príspevok od: Marcel Rebro
Väčšinou to vychádza EUR=USD. No uvidíme.
Treba pripocitat europsku "socialnu vymozenost" DPH.
 
papa222444@gmail.com
2018-06-24 22:46:02+02
Dik za info, tiez som rozmyslal aj o mobile a fotak za 800 Ecok nechcem, to uz je viac ako cez rozpocet. Stale sa rozhodujem medzi canon g7x mark ii a sony rx 100 iii.Cenovo ich viem zohnat za rovnaku sumu, ale cim dlhsie citam, tak oba trpia nachylnostou na prach. Pri sony vymienaju komplet objektiv, a to s mojimi prstiskami nedam. Pri canone vrtaju dieru pod vrchnou sosovkou a cez nu potom cistia sosovku zospodu. Mam pocit, ze takto skor ci neskor skoncim.Kto mate jeden alebo druhy fotak, prosim ako sa o ne starate a ako ste na tom s prachom?
 
acton
2018-06-25 08:08:32+02
príspevok od: papa222444@gmail.com
Dik za info, tiez som rozmyslal aj o mobile a fotak za 800 Ecok nechcem, to uz je viac ako cez rozpocet. Stale sa rozhodujem medzi canon g7x mark ii a sony rx 100 iii.Cenovo ich viem zohnat za rovnaku sumu, ale cim dlhsie citam, tak oba trpia nachylnostou na prach. Pri sony vymienaju komplet objektiv, a to s mojimi prstiskami nedam. Pri canone vrtaju dieru pod vrchnou sosovkou a cez nu potom cistia sosovku zospodu. Mam pocit, ze takto skor ci neskor skoncim.Kto mate jeden alebo druhy fotak, prosim ako sa o ne starate a ako ste na tom s prachom?
Groteskne cim sa tu bavite, vrtanie dier pre cistenie sosovky... mal som 10 rokov Canon PowerShot G11 co bala vreckova verzia profesionalnych zrkadloviek, ten fotoaparat fotil lepsie ako mnohe teraz dostupne znacky, nikdy ani naznak po nejakom prachu alebo poruche.
Seria canon g sa vyraba uz asi 20 rokov a vzdy to bola spicka na trhu.
 
Marcel Rebro
2018-06-25 08:19:30+02
príspevok od: papa222444@gmail.com
Dik za info, tiez som rozmyslal aj o mobile a fotak za 800 Ecok nechcem, to uz je viac ako cez rozpocet. Stale sa rozhodujem medzi canon g7x mark ii a sony rx 100 iii.Cenovo ich viem zohnat za rovnaku sumu, ale cim dlhsie citam, tak oba trpia nachylnostou na prach. Pri sony vymienaju komplet objektiv, a to s mojimi prstiskami nedam. Pri canone vrtaju dieru pod vrchnou sosovkou a cez nu potom cistia sosovku zospodu. Mam pocit, ze takto skor ci neskor skoncim.Kto mate jeden alebo druhy fotak, prosim ako sa o ne starate a ako ste na tom s prachom?
Mám Sony RX100 I, II, III a V. Starám sa o ne tak, že sa o ne v podstate nestarám. Skialpy, lezenie, bike ... aj keď trochu oráchané, ale fungujú. Prach vnútri som si nevšimol, z povrchu ho ofúkam ...
 
Marcel Rebro
2018-06-25 08:20:56+02
Z tohto víkendu ... RX100V
 
acton
2018-06-25 08:25:48+02
príspevok od: papa222444@gmail.com
Dik za info, tiez som rozmyslal aj o mobile a fotak za 800 Ecok nechcem, to uz je viac ako cez rozpocet. Stale sa rozhodujem medzi canon g7x mark ii a sony rx 100 iii.Cenovo ich viem zohnat za rovnaku sumu, ale cim dlhsie citam, tak oba trpia nachylnostou na prach. Pri sony vymienaju komplet objektiv, a to s mojimi prstiskami nedam. Pri canone vrtaju dieru pod vrchnou sosovkou a cez nu potom cistia sosovku zospodu. Mam pocit, ze takto skor ci neskor skoncim.Kto mate jeden alebo druhy fotak, prosim ako sa o ne starate a ako ste na tom s prachom?
Inac ked ti mozem poradit pri vybere fotaku nikdy neber v uvahu cb fotografie, cb prevod zakrije vsetky nedostatky ci fotaku alebo fotografa, je to najjednoduchsie vyretusovanie fotografie.
 
fatality
2018-06-25 13:56:55+02
príspevok od: acton
Groteskne cim sa tu bavite, vrtanie dier pre cistenie sosovky... mal som 10 rokov Canon PowerShot G11 co bala vreckova verzia profesionalnych zrkadloviek, ten fotoaparat fotil lepsie ako mnohe teraz dostupne znacky, nikdy ani naznak po nejakom prachu alebo poruche.
Seria canon g sa vyraba uz asi 20 rokov a vzdy to bola spicka na trhu.
ach jaj acton..jediny groteskny si tu ty .. nekriticky canon fanboy .. g11(snimac 1/1.7) = vreckova verzia profesionalnych zrkadloviek ..
 
acton
2018-06-25 14:18:39+02
príspevok od: fatality
ach jaj acton..jediny groteskny si tu ty .. nekriticky canon fanboy .. g11(snimac 1/1.7) = vreckova verzia profesionalnych zrkadloviek ..
To by si musel pochopit fatty co som napisal, v tom case si ten fotoaparat kupovalo dost vela fotografov ktory obcas nechali fotovybavu doma, na odlahcenie... ale ty aj tak nevies o com je rec, niekedy nie je podstatny snimac ale kto ma v ruke ten fotak.
 
juve16
2018-06-25 15:50:31+02
príspevok od: Marcel Rebro
Mám Sony RX100 I, II, III a V. Starám sa o ne tak, že sa o ne v podstate nestarám. Skialpy, lezenie, bike ... aj keď trochu oráchané, ale fungujú. Prach vnútri som si nevšimol, z povrchu ho ofúkam ...
celkom slusny masaker
ale asi lepsie ako ked ma niekto techniku vo vakuu a o foteni len teoretizuje
predsa, je to len spotrebna vec
 
Marcel Rebro
2018-06-25 16:04:24+02
príspevok od: juve16
celkom slusny masaker
ale asi lepsie ako ked ma niekto techniku vo vakuu a o foteni len teoretizuje
predsa, je to len spotrebna vec
No táto konkrétne (RX100III) mi padla pri lezení. Poskakovala po skalách asi 20 metrov nadol. Zliezol som pre ňu len aby som zachránil fotky. A na počudovanie funguje. Okrem EVF. Tak som kúpil 5ku. Sneh, dážď, prach ... vedeli by rozprávať. Ale máš pravdu. Je to pracovný nástroj teda lopata
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()