Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Sony RX 100 iii vs Canon G7X MARK II

papa222444@gmail.com
papa222444@gmail.com 2018-05-29 08:53:54+02
Ahojte,
čakám príprastok do rodiny, preto chcem kúpiť foťak pre fotenie a točenie rodinných chvíl,zároveň foťak na turistiku. Pri rôznych porovnaniach vychádza vždy o niečo lepšie Sony RX100 iii (hľadáčik, panorama, lepšie video). Ide mi však o to, ako sa s fotakmi narába, skrátka či je dotyková obrazovka Canonu veľmi veľký prínos, pretože nie som človek, ktorý bude tráviť veľa času s nastavovaním správnych parametrov pre jednu fotku čo u Sony bez dotykovej obrazovky môže trvať dlhšie. V prípade turistiky s totálnymi makačmi na to nie je ani čas. Zároveň som amatér, čo sa fotenia týka, takže obávam sa, aby neboli niektoré nastavenia u Sony schované v Menu tak, že sa tam ani náhodou nedostanem.
Pozeral som diskusie predtýmto, no je tu porovnávaný až Sony RX100 IV, ten však pre mňa je už v "neschválenej" cenovej hladine.
Za každý postreh ďakujem.
 
juve16
2018-06-25 16:10:59+02
Ja tiež riešim dilemu výberu kompaktu k zrkadlovke a zatiaľ u mňa vyhráva G7X. Cenovo sú tie foťáky zhruba rovnako, výstup je podobný. Podľa mňa je to o pocite a sympatiách ku konkrétnemu modelu. Sony mi príde veľmi malý a mám problém ho držať v ruke. Ešte ma zaujal jazdený FUJI X100S, ktorý sa dá kúpiť okolo 400 EUR, má snímač z APSC, hľadáčik, ale nemá zoom, len pevné ohnisko a je mohutnejší ako tieto dva "vreckáče". Ale to je večná dilema, každý model a značka niečo má a niečo nemá.
 
juve16
2018-06-25 16:48:20+02
príspevok od: Marcel Rebro
No táto konkrétne (RX100III) mi padla pri lezení. Poskakovala po skalách asi 20 metrov nadol. Zliezol som pre ňu len aby som zachránil fotky. A na počudovanie funguje. Okrem EVF. Tak som kúpil 5ku. Sneh, dážď, prach ... vedeli by rozprávať. Ale máš pravdu. Je to pracovný nástroj teda lopata
vzdy sa pobavim, ked citam inzeraty fototechniky, ked sa tam pise "stav noveho"..."takmer nepouzity, iba odskusany"...."pouzity 5krat" ...a pod. Naco si to ti ludia kupuju???????
 
landov
2018-06-25 17:59:23+02
príspevok od: juve16
Ja tiež riešim dilemu výberu kompaktu k zrkadlovke a zatiaľ u mňa vyhráva G7X. Cenovo sú tie foťáky zhruba rovnako, výstup je podobný. Podľa mňa je to o pocite a sympatiách ku konkrétnemu modelu. Sony mi príde veľmi malý a mám problém ho držať v ruke. Ešte ma zaujal jazdený FUJI X100S, ktorý sa dá kúpiť okolo 400 EUR, má snímač z APSC, hľadáčik, ale nemá zoom, len pevné ohnisko a je mohutnejší ako tieto dva "vreckáče". Ale to je večná dilema, každý model a značka niečo má a niečo nemá.
Fuji X100s som mal, bol to fajnovy street fotacik, ale po case chybal mi zoom a sirsie ohnisko na dovolenky a tury. Potom som mal RX100III vynikajuca opticka kvalita a svetelnost s ohladom na 1", ale ten hladacik bol viac/menej (ne)pouzitelny. Nakonioec som zatial zakotvil pri Canone G1X MK3, ktory az na svetelnost (ale pouzivam ho na dovolenky, vylety a tury) a cenu je vynikajuci.
 
landov
2018-06-25 18:04:52+02
Som si nevsimol, ze nazov temy je vyber iba z dvoch fotakov...sorry za OT.
 
papa222444@gmail.com
2018-06-26 07:47:14+02
Aby som to nejak zhrnul, citam si o tom vela, takze skusim zhrnut nejaké teoretické veci k RX100 iii a G7X mk2:
Výhody RX 100 III:
panoráma priamo vo foťaku
hľadáčik
lepšie video
pri kompakte tak aj menšie rozmery
dlhšia výdrž baterie

Nevýhody RX100III:
nemá dotykovú obrazovku
menší zoom a nižšia svetelnoť oproti G7X mk2
horší grip - dá sa dokupiť
nemá od výroby apku na časozber - dá sa obklukou dokúpiť (inak prístup sony tak to je otras)
neprehladné ukladanie fotiek v priečinkoch na karte


výhody g7x mkII:
dotyková obrazovka
lepší grip
časozber priamo od výroby
väčší zoom (4x pri G7X mk2, 3x pri Rx 100 iii)
lepšia stabilizácia obrazu
lepší Bokeh

nevýhody g7x mkII:
nemá panorámu a ani nemá na to apku na dokúpenie
nemá hladáčik
troška väčšie rozmery
horšia výdrž batérie (cca o 60 fotiek oproti g7xmkII)

Trošku okolo nich:
- pri G7Xmk2 je viac popísaného o zaprášení šošovky zvnútra ako pri RX100 iii , riešením je vysávač alebo vrtanie dierok do objektívu na čistenie (viacere videa na nete)
- autofocus pri videách pri G7x mkII je trocha pomalší ako pri sony rx 100 iii
- batérie z číny sú lacnejšie na sony rx100iii
- mslím si že Canon G7X mk2 je asi vhodnejší pre laika ako som ja, vraj má intuitívnejšie ovládanie aj vďaka dotykovej obrazovke
- ako ochrana pred prachom sa dá na oba objektívy nalepiť magfilter(princíp magnetu) alebo ešte jeden filter od firmy čo má v názve lens (k tomu som sa dostal iba raz, ale rozdiel je v tom, že k tomu druhemu sa da dať aj klasická krytka na objektiv), Ten filter zvažujem preto, aby ked budem fotit deti mi nesahali nahodou priamo na sosovku.
- G7Xmk2 častejšie používajú vlogery mám dojem
- ceny su dobre aj na amazone (len treba číhať), na eglobalecentral, a teraz na g7x mk2 je oproti iným dobra cena u nás v TPD

S tou odolnosťou ma presvedčil príspevok tu na fóre od Rebra, za toto má Sony u mňa asi viac bodov. Je to dosť penazi za ten fotak, ale na druhu stranu, ked ho budem setrit, a radsej nebrat, tak mi je nanic. Canon má u mna body skor za to ovladanie - myslím si , že je asi lepšie pre laika.

Toľko zhrnutie pre tých, čo sa rozhoduju o týchto dvoch fotakoch, ja sa stále točím dokola. Každý ma v tejto cene niečo dobré a niečo zlé, pokiaľ by som chcel len všetko dobré, tak sa bavíme o vyšších sumách a to ja už neakceptujem.



 
Marcel Rebro
2018-06-26 08:12:09+02
príspevok od: papa222444@gmail.com
Aby som to nejak zhrnul, citam si o tom vela, takze skusim zhrnut nejaké teoretické veci k RX100 iii a G7X mk2:
Výhody RX 100 III:
panoráma priamo vo foťaku
hľadáčik
lepšie video
pri kompakte tak aj menšie rozmery
dlhšia výdrž baterie

Nevýhody RX100III:
nemá dotykovú obrazovku
menší zoom a nižšia svetelnoť oproti G7X mk2
horší grip - dá sa dokupiť
nemá od výroby apku na časozber - dá sa obklukou dokúpiť (inak prístup sony tak to je otras)
neprehladné ukladanie fotiek v priečinkoch na karte


výhody g7x mkII:
dotyková obrazovka
lepší grip
časozber priamo od výroby
väčší zoom (4x pri G7X mk2, 3x pri Rx 100 iii)
lepšia stabilizácia obrazu
lepší Bokeh

nevýhody g7x mkII:
nemá panorámu a ani nemá na to apku na dokúpenie
nemá hladáčik
troška väčšie rozmery
horšia výdrž batérie (cca o 60 fotiek oproti g7xmkII)

Trošku okolo nich:
- pri G7Xmk2 je viac popísaného o zaprášení šošovky zvnútra ako pri RX100 iii , riešením je vysávač alebo vrtanie dierok do objektívu na čistenie (viacere videa na nete)
- autofocus pri videách pri G7x mkII je trocha pomalší ako pri sony rx 100 iii
- batérie z číny sú lacnejšie na sony rx100iii
- mslím si že Canon G7X mk2 je asi vhodnejší pre laika ako som ja, vraj má intuitívnejšie ovládanie aj vďaka dotykovej obrazovke
- ako ochrana pred prachom sa dá na oba objektívy nalepiť magfilter(princíp magnetu) alebo ešte jeden filter od firmy čo má v názve lens (k tomu som sa dostal iba raz, ale rozdiel je v tom, že k tomu druhemu sa da dať aj klasická krytka na objektiv), Ten filter zvažujem preto, aby ked budem fotit deti mi nesahali nahodou priamo na sosovku.
- G7Xmk2 častejšie používajú vlogery mám dojem
- ceny su dobre aj na amazone (len treba číhať), na eglobalecentral, a teraz na g7x mk2 je oproti iným dobra cena u nás v TPD

S tou odolnosťou ma presvedčil príspevok tu na fóre od Rebra, za toto má Sony u mňa asi viac bodov. Je to dosť penazi za ten fotak, ale na druhu stranu, ked ho budem setrit, a radsej nebrat, tak mi je nanic. Canon má u mna body skor za to ovladanie - myslím si , že je asi lepšie pre laika.

Toľko zhrnutie pre tých, čo sa rozhoduju o týchto dvoch fotakoch, ja sa stále točím dokola. Každý ma v tejto cene niečo dobré a niečo zlé, pokiaľ by som chcel len všetko dobré, tak sa bavíme o vyšších sumách a to ja už neakceptujem.



Panoráma priamo vo foťáku je fajn vec, ale nie na serióznu robotu. Výstup je JPEG s limitovanými možnosťami ďalších úprav.

Magfilter ako ochrana pred prachom to slúžiť určite nemá a nebude. Akurát si môžeš na foťáčik dať 52mm CPL alebo ND. Používam oba - sem tam.

A všeobecne : ešte som o probléme prachu v týchto foťákoch nepočul. A ani nečítal. Ale asi to bude tým že viac fotím ako čítam
 
papa222444@gmail.com
2018-06-26 16:28:42+02
príspevok od: Marcel Rebro
Panoráma priamo vo foťáku je fajn vec, ale nie na serióznu robotu. Výstup je JPEG s limitovanými možnosťami ďalších úprav.

Magfilter ako ochrana pred prachom to slúžiť určite nemá a nebude. Akurát si môžeš na foťáčik dať 52mm CPL alebo ND. Používam oba - sem tam.

A všeobecne : ešte som o probléme prachu v týchto foťákoch nepočul. A ani nečítal. Ale asi to bude tým že viac fotím ako čítam
S tým prachom sa to týka hlavne G7X mark II, nehovorím však z vlastnej skusenosti, ale z recenzii na tento fotak. Prikladám link na to ako takýto zaprasený fotak vyzera a aj na krkolomne riesenie.

https://www.youtube.com/watch?v=8mk4897pG64&t=4s

Sony RX 100 asi na tom nie je tak, aby používatelia vrtali diery do objektívu. V prípade sony rx 100 sa o prachu v objektíve píše len minimálne oproti canon g7x mark II. Oba sú to dobré fotaky, chcem aby mi ten, ktorý kúpim, aj nejakú dobu vydržal.

Fotil som často, keď som bol študent a mal som čas hrať sa s nastaveniami foťáku a s fotkami v PC. Fotak postupne išiel do úzadia a používam mobil, no keďže čakám prvý prírastok do rodiny, tak chcem dobré fotky a videá na zaznamenanie rodinných chvíl a pokiaľ čas dovolí tak aj turistík. Čo ale čas nedovolí a asi ani manželka je to, aby som sa "hral" na PC s fotkami.

Na turistiku som braval väčší fotak a fotil som ním, iba panorámy som fotil mobilom. Nie som expert na fotenie, kolega mi odporučil, aby som sa zameral na dobrý svetelný objektív a pri kompaktoch z toho vyšli RX 100 iii a G7X mark 2.

Škoda, že tu nenapíše aj niekto, kto má G7X mark 2, že by potvrdil alebo vyvrátil ten prach.

 
fatality
2018-06-26 21:07:25+02
príspevok od: papa222444@gmail.com
S tým prachom sa to týka hlavne G7X mark II, nehovorím však z vlastnej skusenosti, ale z recenzii na tento fotak. Prikladám link na to ako takýto zaprasený fotak vyzera a aj na krkolomne riesenie.

https://www.youtube.com/watch?v=8mk4897pG64&t=4s

Sony RX 100 asi na tom nie je tak, aby používatelia vrtali diery do objektívu. V prípade sony rx 100 sa o prachu v objektíve píše len minimálne oproti canon g7x mark II. Oba sú to dobré fotaky, chcem aby mi ten, ktorý kúpim, aj nejakú dobu vydržal.

Fotil som často, keď som bol študent a mal som čas hrať sa s nastaveniami foťáku a s fotkami v PC. Fotak postupne išiel do úzadia a používam mobil, no keďže čakám prvý prírastok do rodiny, tak chcem dobré fotky a videá na zaznamenanie rodinných chvíl a pokiaľ čas dovolí tak aj turistík. Čo ale čas nedovolí a asi ani manželka je to, aby som sa "hral" na PC s fotkami.

Na turistiku som braval väčší fotak a fotil som ním, iba panorámy som fotil mobilom. Nie som expert na fotenie, kolega mi odporučil, aby som sa zameral na dobrý svetelný objektív a pri kompaktoch z toho vyšli RX 100 iii a G7X mark 2.

Škoda, že tu nenapíše aj niekto, kto má G7X mark 2, že by potvrdil alebo vyvrátil ten prach.

mam mk I..ma rovnaku optiku..a po vyse 2r nie kazdodenneho pouzivania, v beznom prostredi(vylety,mesto,tury,dovolenky,ale ziaden extrem typu pust,solna planina su v nom tri zrnka prachu bez zjavneho vplyvu na vysledne foto..
 
z80
2018-06-26 21:52:23+02
príspevok od: papa222444@gmail.com
S tým prachom sa to týka hlavne G7X mark II, nehovorím však z vlastnej skusenosti, ale z recenzii na tento fotak. Prikladám link na to ako takýto zaprasený fotak vyzera a aj na krkolomne riesenie.

https://www.youtube.com/watch?v=8mk4897pG64&t=4s

Sony RX 100 asi na tom nie je tak, aby používatelia vrtali diery do objektívu. V prípade sony rx 100 sa o prachu v objektíve píše len minimálne oproti canon g7x mark II. Oba sú to dobré fotaky, chcem aby mi ten, ktorý kúpim, aj nejakú dobu vydržal.

Fotil som často, keď som bol študent a mal som čas hrať sa s nastaveniami foťáku a s fotkami v PC. Fotak postupne išiel do úzadia a používam mobil, no keďže čakám prvý prírastok do rodiny, tak chcem dobré fotky a videá na zaznamenanie rodinných chvíl a pokiaľ čas dovolí tak aj turistík. Čo ale čas nedovolí a asi ani manželka je to, aby som sa "hral" na PC s fotkami.

Na turistiku som braval väčší fotak a fotil som ním, iba panorámy som fotil mobilom. Nie som expert na fotenie, kolega mi odporučil, aby som sa zameral na dobrý svetelný objektív a pri kompaktoch z toho vyšli RX 100 iii a G7X mark 2.

Škoda, že tu nenapíše aj niekto, kto má G7X mark 2, že by potvrdil alebo vyvrátil ten prach.

G7X II mam asi rok a ziadny prach v nom nie je. Pouzivam ho hlavne na turistiku, dovolenky a v podobnych "necistych" prostrediach.
 
acton
2018-06-28 11:01:28+02
Nedalo mi, isiel som do obchodu pozriet na obidva fotaky, maju jedno spolocne a to, ze su skoro identicke, sony si dalo zalezat aby okopirovalo canon ... mal som na mysli dizajn.
Canon ma lepsie asi uplne vsetko, ovladanie, zoom a ten prach to sa presvedcim sam, kupil som ho.
 
MagickVamp
2018-06-28 12:40:15+02
Ja mam tiez G7xmkII par mesiacov....nosim to po vreckach a davam mu zabrat...uz som snim fotil aj v miernom dazdi. Zatial pohoda...kompaktik...
 
fatality
2018-06-28 13:26:58+02
príspevok od: acton
Nedalo mi, isiel som do obchodu pozriet na obidva fotaky, maju jedno spolocne a to, ze su skoro identicke, sony si dalo zalezat aby okopirovalo canon ... mal som na mysli dizajn.
Canon ma lepsie asi uplne vsetko, ovladanie, zoom a ten prach to sa presvedcim sam, kupil som ho.
klames vedome,alebo si az fakt tak zaslepeny canon fanboy,ze to nevidis?
prva rx100 rok vydania 2012,prvy g7x rok 2014..
 
acton
2018-06-28 14:04:21+02
príspevok od: fatality
klames vedome,alebo si az fakt tak zaslepeny canon fanboy,ze to nevidis?
prva rx100 rok vydania 2012,prvy g7x rok 2014..
V cim to klamem fatty?
 
fatality
2018-06-28 14:25:49+02
príspevok od: acton
V cim to klamem fatty?
fakt nedopina? 😊
 
acton
2018-06-28 16:07:31+02
príspevok od: fatality
fakt nedopina? 😊
prejdi si canon seriu g kedy bol vytvoreny ten tvar a ovladanie.
 
fatality
2018-06-28 16:50:36+02
príspevok od: acton
prejdi si canon seriu g kedy bol vytvoreny ten tvar a ovladanie.
ahhaa..takze male mydelnicky so spustou,pasm a krizovym ovladacom,zopar funkcnymi tlacitkami,korekciou expozicie vymyslel vlastne canon?
 
acton
2018-06-28 17:53:52+02
príspevok od: fatality
ahhaa..takze male mydelnicky so spustou,pasm a krizovym ovladacom,zopar funkcnymi tlacitkami,korekciou expozicie vymyslel vlastne canon?
Ved sa tu bavime o mydlach, alebo panko nevie kde je sever?
 
fatality
2018-06-28 18:38:32+02
príspevok od: acton
Ved sa tu bavime o mydlach, alebo panko nevie kde je sever?
no ved bavime..a tie su tu "odjakziva"..nikon,canon,kodak,yashica,casio..atd..tak v com akoze "okopirovalo" sony od canonu cierny kvaadrik s objektivom a gombiickami? 😊
 
acton
2018-06-28 18:42:43+02
príspevok od: fatality
no ved bavime..a tie su tu "odjakziva"..nikon,canon,kodak,yashica,casio..atd..tak v com akoze "okopirovalo" sony od canonu cierny kvaadrik s objektivom a gombiickami? 😊
niekedy v 2005tom kamarat si na tyzden pozical odo mna canon a nechal mi sony cybershot alebo ako sa to volalo, nemam pocit, ze to ovladanie na tom fotaku bolo nejak podobne tomu co ma teraz a to canon na serii g uz pouzival podobne ovladanie.
 
fatality
2018-06-28 18:53:33+02
príspevok od: acton
niekedy v 2005tom kamarat si na tyzden pozical odo mna canon a nechal mi sony cybershot alebo ako sa to volalo, nemam pocit, ze to ovladanie na tom fotaku bolo nejak podobne tomu co ma teraz a to canon na serii g uz pouzival podobne ovladanie.
tak..ja som si uz tiez presiel roznymi modelmi a mam pocit (na lepsich modeloch,nie mydlach za 60e),ze je to vsade podobne..onoff,pasm,korekcia expo,vzadu krizovy ovladac a 3-4 funkcne tlacitka..
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()