Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon g1x mark2 versus canon g7x mark2 ?

vlados
2018-06-04 14:31:41+02
Dobry den, vyberam si nastupcu svojej starej s90, a rozhodujem sa medzi tymito dvomi. Velkost, vaha, rozlisenie nerozhoduju. Rozhoduje bookeh a kvalita vystupu v jpeg. Hlavne na ohnisku 50mm. Dakujem za nazory.
 
fatality
2018-06-04 15:59:30+02
príspevok od: vlados
Dobry den, vyberam si nastupcu svojej starej s90, a rozhodujem sa medzi tymito dvomi. Velkost, vaha, rozlisenie nerozhoduju. Rozhoduje bookeh a kvalita vystupu v jpeg. Hlavne na ohnisku 50mm. Dakujem za nazory.
podla grafu dole,najkrajsi bokeh,teda najviac rozostrene pozadie bude mat lx100..po nej
g1xm2 a nakoniec g7xm2..na maximalnej ohniskovej vzdialenosti "zoomu"..
najkrajsi bokeh na 50mm bude mat lx100..
jpg maju vsetky vyborny,takze skor su to ine parametre,podla ktorych sa rozhodni..
potreba hladaciku,uchopenie,ovladanie,vyklopny display,video..atd..
https://www.dpreview.com/files/p/articles/9166939407/images/Equiv_Ap.png
 
vlados
2018-06-04 16:25:13+02
Hladacik nechcem, ovladanie radsej canon ako pana, video vobec, vyklopny displej je vyhodou ale nie je vobec rozhodujuci.. v podstate je rozhodujuca kvalita a bookeh na 50mm. Ani rx100. Rozhodujem sa v ramci znacky canon. Keby mali ich csc lepsie objektivy, tak idem do csc. Lenze v sucasnej situacii uprednostnim mensie rozmery kompaku pred csc, lebo narast kvality by asi nebol adekvatny narastu rozmerov. Uz gx1mk2 je dost velky, ale este stale je znesitelny.
 
fatality
2018-06-04 16:47:59+02
príspevok od: vlados
Hladacik nechcem, ovladanie radsej canon ako pana, video vobec, vyklopny displej je vyhodou ale nie je vobec rozhodujuci.. v podstate je rozhodujuca kvalita a bookeh na 50mm. Ani rx100. Rozhodujem sa v ramci znacky canon. Keby mali ich csc lepsie objektivy, tak idem do csc. Lenze v sucasnej situacii uprednostnim mensie rozmery kompaku pred csc, lebo narast kvality by asi nebol adekvatny narastu rozmerov. Uz gx1mk2 je dost velky, ale este stale je znesitelny.
vravim o lx100,nie rx100..lx100 je tiez kompakt a tiez velmi kvalitny,ak ide o bokeh,ma ich zo vsetkych menovanych najkrajsi,aj na 50mm..ma najsvetlejsiu optiku..je mensi,ako g1xm2 a ma lepsiu optiku,ako g7xm2..ale ked ti ide viac o znacku,ako pozadovane vlastnosti,budiz..
 
vlados
2018-06-04 17:02:22+02
Hm, mal som dlhe roky canon, a som zvyknuty na jeho ovladanie. Preto je otazka g1x a g7x. Ale tvoj graf to rozriesil. Dakujem za link
 
fatality
2018-06-04 17:14:18+02
príspevok od: vlados
Hm, mal som dlhe roky canon, a som zvyknuty na jeho ovladanie. Preto je otazka g1x a g7x. Ale tvoj graf to rozriesil. Dakujem za link
za malo..
ja s ovladanim jednoduchsich fotakov roznych znaciek nemam problem..ine to je pri csc,dslr,najma profi..tam zvyk z jedneho systemu moze robit problem pri ovladani druheho..
ale napriek tomu mam rozne znacky a clovek si aspon trenuje mysel ..
takisto pri vyvolavani v roznych raw editoroch.. ..
 
fatality
2018-06-04 17:23:17+02
príspevok od: vlados
Hm, mal som dlhe roky canon, a som zvyknuty na jeho ovladanie. Preto je otazka g1x a g7x. Ale tvoj graf to rozriesil. Dakujem za link
a ak teda zoberes g1xm2, moc si si oproti eos-m-kam velkostne nepolepsil..taka m100+22mm je dokonca mensia..aj niektore ine kombinacie..ale pevne sklo asi nechces..
 
vlados
2018-06-04 18:05:21+02
Jj, bral by som csc s objektivom eq 50mm s dobrou svetelnostou typu pancake.. to by bolo ok. Teoreticky som rozmyslal nad fuji x100f plus telekonvektor. To je alternativa k tomu vyberanemu canonu. Len financne by som sa dostal na strop mojho mozneho limitu na moje hobby.
 
fatality
2018-06-04 18:20:52+02
príspevok od: vlados
Jj, bral by som csc s objektivom eq 50mm s dobrou svetelnostou typu pancake.. to by bolo ok. Teoreticky som rozmyslal nad fuji x100f plus telekonvektor. To je alternativa k tomu vyberanemu canonu. Len financne by som sa dostal na strop mojho mozneho limitu na moje hobby.
to by poriesila x100t (financie ..mam ju,a je fajn..
a inak.. potom celkom nechapem to s ovladanim..x100 ma dost podobne ovladanie ako lx100..
ak nevadi tam,nebude ani pri lx100..
 
vlados
2018-06-04 18:27:49+02
Hm, fuji je moja vysnivana znacka. To by som azda aj obetoval trochu studia ovladania. -)
 
fatality
2018-06-04 19:10:04+02
príspevok od: vlados
Hm, fuji je moja vysnivana znacka. To by som azda aj obetoval trochu studia ovladania. -)
vsetko su fo len fotaky.. ..dnes uz fotiace vsetky velmi dobre..nad nase schopnosti.. ..
s90 ti podla mna nedava ziadnu velku vyhodu v ovladani novych canonov oproti inym znackam..a viac znaciek by rozsirilo pocet moznosti..aj niektore olympusy a lumixy s pevnou 25mm by stali za zvazenie..male,relativne lacne..fuji+35mm/f2..sony...atd..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()