Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Sony a7II + 28-70 alebo Sony a6300 + 18-105

Anton Kmeť
2018-06-28 12:47:11+02
Ktorá z týchto súprav mi urobí lepšiu službu? Fotím hlavne hravé deti v relatívne slabo osvetlených interiéroch. Deti sú niekedy veľmi rýchle a interiéry dosť tmavé. Použiť blesk je nevhodné. Fotky tlačím do A4 /niekedy A3/. To je teraz. Neskôr budem robiť aj náročnejšie veci, preto prosím poraďte.
 
Jozi Mačutek
2018-06-28 13:45:53+02
Jednoznačne 2. možnosť, na 28-70 je dost kritiky, podla mna však velmi fajn posluži kym nekupiš časom niečo ine a ostane ti dobre telo.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-06-28 13:58:30+02
28-70 su vyhodene peniaze. Fotak s velkym obrazovym potencialom, ktory zabije nekvalitny objektiv. Inak A7II nie je bohvieako rychly fotak.
 
ajc_photo
2018-06-28 14:21:46+02
Treba si uvedomit - hrave deti v slabo osvetlenych interieroch - fotka bude VZDY vyzerat podpriemerne a velmi amatersky, kym v interieroch nebude bud velmi silne svetlo, alebo nebudes vhodne bleskat (= nie blesk priamo do tvare niekomu) alebo nebudes dosvecovat niecim (napr. LED alebo aj lacnejsimi svetlami). Povedal by som, ze fotogratickym riesenim nie je ani pevny objektiv bez dodatocneho svietenia.

Ako by sa dal dosiahnut dobry vysledok s hravymi detmi - A7II (to by bola moja volba - predsa je to kvalitny plnoformatovy aparat teraz za cenu, o akej sa nam pri tejto triede aparatov niekedy ani nesnivalo) + pevny objektiv, napr. Sony SEL-50F18 alebo Sony/Zeiss 55mm F1.8 + blesk na fotaku (Sony, Godox atd.) aspon odrazeny od bielej steny alebo od niecoho farebne neutralneho (biely karton, biely strieborny dazdnik) alebo kvalitne LED svetlo (napr. Rotolight NEO alebo NEO2) tiez rozptylene cez nieco. Pokial sa nenaucis robit so svetlom (ci uz blesk alebo trvale svetlo ziarovky alebo LEDky alebo denne svetlo cez okno), mozes vyhodit aj tisice za techniku, lepsie fotky mat nebudes.
 
Anton Kmeť
2018-06-29 11:52:41+02
Páni ďakujem, veľmi poučné. Žiaľ interiery sú tmavé, členité, niečo ako bludisko, akcie dynamické. Musí postačiť fotoaparát a objektív. Keď nie a7II + 28-70, čo je pri FF ideálny rozsah, tak možno a6300 + Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA + viac môjho pohybu . To by mala byť rýchlejšia súprava. Podľa DxO jo to dobrý objektív. Ale v praxi? Iné objektívy nenachádzam. Sony má malý výber. V Sigmách sa nevyznám. Prosím, skúste mi ešte niečo poradiť.
 
ajc_photo
2018-06-29 12:44:45+02
príspevok od: Anton Kmeť
Páni ďakujem, veľmi poučné. Žiaľ interiery sú tmavé, členité, niečo ako bludisko, akcie dynamické. Musí postačiť fotoaparát a objektív. Keď nie a7II + 28-70, čo je pri FF ideálny rozsah, tak možno a6300 + Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA + viac môjho pohybu . To by mala byť rýchlejšia súprava. Podľa DxO jo to dobrý objektív. Ale v praxi? Iné objektívy nenachádzam. Sony má malý výber. V Sigmách sa nevyznám. Prosím, skúste mi ešte niečo poradiť.
Co Ti poradit - stale hladas odpoved v objektive a to je vo fotografii len jedna mala kocka celej stavebnice - ano ten 24mm objektiv je super (aj super drahy), sam ho mam. Nepomohol by Ti ani objektiv s clonou 0.95 - ked Ti vyjde len tak-tak expozicia pri 35mm ekvivalentnom objektive na clonu 1.8, cas 1/60 sek a ISO 6400 - bude z toho vzdy nanic fotka, aj keby si to fotil Sony A7III. Pri foteni pohybu ide aj o to, aby si ho fotkou zmrazil a to sa neda pri pomalych exp. casoch okolo 1/100 sek). Skus dat nejake priklady par fotiek, co mas doteraz, nech si to vieme vobec predstavit.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()