Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Bezzrkadlovka - amaterske fotenie prirody

puresk
puresk 2018-10-10 15:59:42+02
Ahojte,

chcel by som sa zacat venovat trocha foteniu v prirode (ziadne dlhe cakanie na jelena na jednom mieste). Ako prve mi napadla zrkadlovka a teda eos 200d alebo d3400/d3500. D3500 som mal chvilu moznost aj testovat. Problem bol ze vlacit ten fotak so sebou (aj ked to je dost mala zrkadlovka) sa mi zasa nechcelo. Viacero znamych co mam mi na tento ucel odporucilo prave bezzrkadlovku a tu je ten vyber vacsi oproti tomu co som si mohol vybrat pri zrkadlovkach s mojim budgetom.

Fotit sa bude les, turistika na horach, dovolenky, vylety, zapady slnka, vodopady, etc. Mal som taku nainvnu predstavu ze si kupim zaciatocnicky nikon a budem dokupovat objektivy. Ak budem chciet upgrade tak predam telo a kupim nieco nove. Teda, vymenitelne objektivy sa urcite hodia. Bolo by fajn keby ma "hledacik". A ozaj..budget je takych 600e +- (16-17k czk)

Otazka je teda..aku bezzrkadlovku? Co som si ako amater zistil tak zatial zvazujem nasledovne (s mojim zameranim ale neviem co presne mam hladat a co vybrat):
1. Panasonic gx80
2. Fujifilm X-T100
3. Sony A6000
4. ?

Dakujem za pripadne odpovede
 
fatality
2018-11-04 22:14:32+01
príspevok od: Jozi Mačutek
Ja by som išiel do XT-100, Fuji ma skvely výber skiel a v rozhodovaní či brať APS-C alebo M43 je jednoznačna volba APS-C ma to väčšiu buducnosť a format 3:2 je podla mna modernejši ako 4:3. Tož moj nazor.
no inak..toto je doost dobra ponuka..ten setak sa da a neskor ma na vyber co len chce..
https://www.eglobalcentral.eu/fujifilm-x-t100-digital-cameras-with-xc-15-45mm-f-3.5-5.6-ois-pz-lens-black.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=referral&utm_campaign=RBHouseRemarketing#/product/24400
 
jozef84
2018-11-05 20:04:19+01
príspevok od: fatality
no inak..toto je doost dobra ponuka..ten setak sa da a neskor ma na vyber co len chce..
https://www.eglobalcentral.eu/fujifilm-x-t100-digital-cameras-with-xc-15-45mm-f-3.5-5.6-ois-pz-lens-black.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=referral&utm_campaign=RBHouseRemarketing#/product/24400
Aj A-10 za za 272 eur je vynikajúca voľba.
 
skippovic
2018-11-07 08:50:46+01
Ahoj, skus sa pozriet aj na Panasonic LX 100 (kludne prvu generaciu, mark ii neprinasa nejake extra zlepsenia), este pred nejakym casom ho mali vystaveny v alze showroome v ba. Ja som hladal tiez nieco kompaktne, je to trosku vacsie ako napr sony rx100, lepsie sa to drzi, ma fajnove manualne volice podobne ako napr fuji, dobru optiku, velmi slusne video a stale si to zoberies do vrecka bundy, na bike, do batoha. Pozeram, ze aktualne cena pod 500,-, takze sa aj do budgetu vojdes. Neda sa mu menit objektiv, ale zasa si ho radsej zoberies na vylety. Najlepsie sa chod pozriet do showroomu a porovnaj si velkosti fotakov, to ti velmi pomoze.
 
angel1
2018-11-18 13:30:04+01
príspevok od: skippovic
Ahoj, skus sa pozriet aj na Panasonic LX 100 (kludne prvu generaciu, mark ii neprinasa nejake extra zlepsenia), este pred nejakym casom ho mali vystaveny v alze showroome v ba. Ja som hladal tiez nieco kompaktne, je to trosku vacsie ako napr sony rx100, lepsie sa to drzi, ma fajnove manualne volice podobne ako napr fuji, dobru optiku, velmi slusne video a stale si to zoberies do vrecka bundy, na bike, do batoha. Pozeram, ze aktualne cena pod 500,-, takze sa aj do budgetu vojdes. Neda sa mu menit objektiv, ale zasa si ho radsej zoberies na vylety. Najlepsie sa chod pozriet do showroomu a porovnaj si velkosti fotakov, to ti velmi pomoze.
eee...LX100 urcite nie. Mame ho a je to hrozne. Ten objektiv papierovo znie dobre, no vela scen nezvlada. Navyse je to 12Mpx
To bude lepsi ten GX80 pripadne aj starsi GX7 (ma rovnaky cip) a tu je dokonca za dobru cenu:
https://foto.bazos.sk/inzerat/91468978/Panasonic-Lumix-DMC-GX7.php
 
vilkoo
2018-11-19 13:29:39+01
za 400 eur predam GX80 v zaruke
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()