Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prechod na bezzrkadlovku / poraďte

piwi
piwi 2018-11-22 21:46:27+01
Po dlhom zvažovaní som sa rozhodol prejsť na bezzrkaovku.
Rozhodujem sa medzi Sony A7III / A7 R III alebo Canon R, čo by bola lepšia cesta? Tieto značky preto, lebo mám objektívy Canon, a techniku ako blesky. Je mi jasne že ak by som prešiel na Sony, blesky musím vymeniť. Canon R sa mi celkom pozdáva, až na ten crop 4K. Čo Sony crop pri 4K nemá, ale neviem aké na ostrenie pri videu. Ďakujem za rady.
 
piwi
2018-11-25 16:50:43+01
príspevok od: landov
Neviem kolko a akych objektivov Canon mas, ale ja by som si este pockal na R dalsej generacie...urcite to bude lepsie ako aktualne R.
Hm, ďalšia generácia bude mat čo, dve karty, viac ostriacich bodov a crop 4K, za 3800? EUR? Ja
Som kupoval pre rokom 5d mark iv za 3600 a teraz to nepredám za 1800, proste pecka, stroj je to dobrý, ale už vtedy to nemalo čo konkurencia, osekane, aby si chránili inú divíziu. A už som znechutený, na čo má človek vlastne čakať Ach jaj.
 
close
2018-11-25 18:13:06+01
príspevok od: piwi
Takze tie vôbec nieje pocut? Žiadne bzucanie? Canon má napríklad nano usm a to je úplne tiche
Tip: v novembrovom Foto-video je rozhovor s Petrem Hajnem, ktorý je dvorný kameraman okrem iného aj filmového festivalu v Karlových Varoch a on v tom rozhovore veľmi vyzdvihuje kvality Fuji aj ich možností pre profesionálnych kameramanov tak ak sa k tomu článku vieš dostať skús si prečítať je to zaujímavé čítanie a možno ak uvažuješ nad Fuji aj pre teba inšpiratívne čitanie
 
fatality
2018-11-25 19:33:57+01
príspevok od: piwi
Takze tie vôbec nieje pocut? Žiadne bzucanie? Canon má napríklad nano usm a to je úplne tiche
23ku som mal,uplne nepocutelna..35ku som videl vo videoteste,tiez nepocutelna a na 50ku sa spytaj yquinoxa,ale malo by to byt to iste,co 23,35..
btw.co som si vsimol,mas 5dm4,co je velmi dobra masina,a tam by som isiel do csc len koli velkosti,
obrazovy vystup ma skvely a mohol by si byt sklamany..
 
piwi
2018-11-25 19:50:39+01
Dakuem za tvoj nazor, uz to zacina byt pre mna dilema
 
fatality
2018-11-25 19:56:59+01
príspevok od: piwi
Dakuem za tvoj nazor, uz to zacina byt pre mna dilema
za malo..ja som na zaciatku nevedel,co mas..5dm4 je super,co ti vlastne na nej chyba?
 
piwi
2018-11-25 20:04:21+01
príspevok od: fatality
za malo..ja som na zaciatku nevedel,co mas..5dm4 je super,co ti vlastne na nej chyba?
Po fotgrafickej stranke je to super stroj, len ma dako zacina sra... canon, ako jeho predjna politka, a to co teraz vydal a tak... A tak celkovo som rozmyslal prejst na bezzrkadlovku. Lepsie ostrenie a tak
 
piwi
2018-11-25 20:21:05+01
príspevok od: fatality
za malo..ja som na zaciatku nevedel,co mas..5dm4 je super,co ti vlastne na nej chyba?
Mozno sa nasereme a pojdem do R ka
 
fatality
2018-11-25 22:54:28+01
príspevok od: piwi
Po fotgrafickej stranke je to super stroj, len ma dako zacina sra... canon, ako jeho predjna politka, a to co teraz vydal a tak... A tak celkovo som rozmyslal prejst na bezzrkadlovku. Lepsie ostrenie a tak
mno..to si moc nepolepsis..
 
fatality
2018-11-25 22:54:41+01
príspevok od: piwi
Mozno sa nasereme a pojdem do R ka
-//-
 
Johnnny
2018-11-26 04:27:40+01
príspevok od: acton
Ked sa ma niekto niekedy opyta aky fotak si ma kupit tak urcite ho odporucim na vas, vy ste ich mali vsetky vruke, otestovane preverene... a co je najdolezitejsie z kazdej znacky kazdy model ste testovali, sony, panasonik, canon, fuji... uplne vas obdivujem ako pohotovo viete podat vierohodnu informaciu o kazdom fotoaparate... furt neviem preco ephoto nie je etruhlik.
A pre piwi, ked si chces kupovat techniku tak si vzdy prever najprv objektivy, tie su naozaj dolezitejsie ako samotny fotoaparat.
Ono je stale lepsie radit na zaklade informacii z internetu nez na zaklade pocitu ako to robis ty. Je to Canon, tak to proste musi ostrit dobre
 
acton
2018-11-26 04:51:50+01
príspevok od: Johnnny
Ono je stale lepsie radit na zaklade informacii z internetu nez na zaklade pocitu ako to robis ty. Je to Canon, tak to proste musi ostrit dobre
nemam vobec pocit ze tu ide o nejaky canon, skor si myslim, ze si tu niekto krati dlhu chvilu.
 
piwi
2018-11-26 06:08:47+01
príspevok od: Johnnny
Ono je stale lepsie radit na zaklade informacii z internetu nez na zaklade pocitu ako to robis ty. Je to Canon, tak to proste musi ostrit dobre
Ani raz som nepovedal že že Canon 5d Mk IV zle ostrenie, v segmente DLSR má ostrenie veľmi dobre. Hovoril som o lepšiom ostreni. Mat v hľadáčiku viac ostriacich bodov, mat v hľadáčiku možnosti ako automatické ostrenie na tvar, na oko. Automaticke ostrenie na oko by sa mi hodilo, hlavne pri deťoch, keď odclonim na 1.4. Pri takej clone, a rýchlom sa pohybujúcom objekte nieje žiadna sranda ostriť na oko ručne. Čo ostrenie len na tvar funguje na Canon 5D mk IV cez live view, a veľmi dobre, aj pri videu, vďaka technológií dual pixelu. Takze ešte raz by som rad povedal, Canon 5D mk IV je veľmi dobrý fotoaparát, a v segmente DLSR má veľmi dobre ostrenie s ktorým som spokojný.
 
Johnnny
2018-11-26 06:19:06+01
príspevok od: piwi
Ani raz som nepovedal že že Canon 5d Mk IV zle ostrenie, v segmente DLSR má ostrenie veľmi dobre. Hovoril som o lepšiom ostreni. Mat v hľadáčiku viac ostriacich bodov, mat v hľadáčiku možnosti ako automatické ostrenie na tvar, na oko. Automaticke ostrenie na oko by sa mi hodilo, hlavne pri deťoch, keď odclonim na 1.4. Pri takej clone, a rýchlom sa pohybujúcom objekte nieje žiadna sranda ostriť na oko ručne. Čo ostrenie len na tvar funguje na Canon 5D mk IV cez live view, a veľmi dobre, aj pri videu, vďaka technológií dual pixelu. Takze ešte raz by som rad povedal, Canon 5D mk IV je veľmi dobrý fotoaparát, a v segmente DLSR má veľmi dobre ostrenie s ktorým som spokojný.
To bola reakcia na actona po jeho vyrokoch ako napriklad: "co sa tyka rychlosti a ostrenia urcite je o milovy krok pred tym na co maju ludia na ephote."
 
piwi
2018-11-26 06:51:06+01
príspevok od: acton
nemam vobec pocit ze tu ide o nejaky canon, skor si myslim, ze si tu niekto krati dlhu chvilu.
Ani raz som nepovedal ze Canon je zly, ak by bol zly ne nemal by som Canon, ani by som ho nekupoval. Celu tuto temu som zakladal len koli tomu ze rozmyslam na prechode do mirrorless. A dovod? Ten som tu pisal vyssie.
 
acton
2018-11-26 07:33:01+01
príspevok od: Johnnny
To bola reakcia na actona po jeho vyrokoch ako napriklad: "co sa tyka rychlosti a ostrenia urcite je o milovy krok pred tym na co maju ludia na ephote."
Vam pekne hrabe
 
Johnnny
2018-11-26 07:42:12+01
príspevok od: acton
Vam pekne hrabe
Jo, ale podobne kraviny plodis len ty
 
piwi
2018-11-26 07:55:38+01
príspevok od: fatality
mno..to si moc nepolepsis..
Nepolepsim si s prechodom na mirroless?
 
michaldudik
2018-11-26 07:59:24+01
príspevok od: fatality
23ku som mal,uplne nepocutelna..35ku som videl vo videoteste,tiez nepocutelna a na 50ku sa spytaj yquinoxa,ale malo by to byt to iste,co 23,35..
btw.co som si vsimol,mas 5dm4,co je velmi dobra masina,a tam by som isiel do csc len koli velkosti,
obrazovy vystup ma skvely a mohol by si byt sklamany..
Mam 50f2 je to iste ako 23/f2 a 35/f2, uplne nepocutelna.
 
piwi
2018-11-26 08:06:39+01
príspevok od: michaldudik
Mam 50f2 je to iste ako 23/f2 a 35/f2, uplne nepocutelna.
Ta 50 f2 to je tato co je v tomto videu? https://www.youtube.com/watch?time_continue=66&v=-nNayQICzrk

Ak ano tak je to dost pocutelne, ale mozno som nasiel zly priklad.
 
Johnnny
2018-11-26 08:27:00+01
príspevok od: piwi
Nepolepsim si s prechodom na mirroless?
Zalezi co fotis. Mirrorless ma hromadu vyhod, ale konkretne R je dost osekane oproti konkurencii.
 
Strana 4 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()