Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fujifilm X100F alebo Panasonic Lumix LX100 M II

j.ondrej@centrum.sk
2019-01-17 06:57:36+01
Prosím o radu pri výbere kompaktného foťáku na bežné fotenie, cestovanie a turistiku. Ktorý z týchto dvoch si vybrať. X100F má veľmi dobré recenzie na kvalitu snímok(aj v jpeg), veľký snímač a zaujímavé filmové simulácie. Lumix LX100 M II ma láka univerzálnym rozsahom (24-75mm) a svetelnosťou. Cena na e-infin je porovnateľná. Oba majú pre mňa tú správnu "veľkosť". Sony RX100 M...mi príde dosť malý. Ďakujem za vaše rady a názory.
 
landov
2019-01-17 07:26:00+01
Pevne sklo vs.zoom. Mal som X100S, super fotacik na street, ale po case som ho predal lebo pevne sklo. Mal som Sony RX100III, tiez super fotacik, ale tiez isiel z domu, lebo hladacik tam sice bol, ale skor ako parodia na hladcik (hladacik je pre mna dost podstatny).
Tiez mi ide o cestovanie a turistiku, momenzalne som zakotvil u Canon G1X MK3, APSC cip, zoom, utesneny, zmesti sa mi do puzdra na ramennom popruhu na batohu. Minusom je cena a pre niekoho svetelnost objektivu - pre mna nie, pretoze je vyuzivany prave na turistiku a nie na fotenie v interieroch.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-01-17 07:29:30+01
X100F ma ovela lepsiu ergonomiu (vacsie ovladace) a obrazovy vystup je minimalne o triedu lepsi. Nevyhoda, prime objektiv nie je tak univerzalny. Panasonic bohuzial ne uplne vyuziva potencial 4/3 snimaca, nadpriemerne sumi aj pri zakladnom ISO a objektiv je sice svetelny, ale mohol by byt kvalitnejsi. Ako obrazovy zapisnik obstoji.
 
Ferdo
2019-01-17 07:34:25+01
príspevok od: j.ondrej@centrum.sk
Prosím o radu pri výbere kompaktného foťáku na bežné fotenie, cestovanie a turistiku. Ktorý z týchto dvoch si vybrať. X100F má veľmi dobré recenzie na kvalitu snímok(aj v jpeg), veľký snímač a zaujímavé filmové simulácie. Lumix LX100 M II ma láka univerzálnym rozsahom (24-75mm) a svetelnosťou. Cena na e-infin je porovnateľná. Oba majú pre mňa tú správnu "veľkosť". Sony RX100 M...mi príde dosť malý. Ďakujem za vaše rady a názory.
X100F pouzivam prakticky od jeho uvedenia na trh a mozem ti ho len odporucit Mam ho ako "holiday camera" popri tazkej full frame zrkadlovkovej vybave. Takze nosim ho na dovolenky, rodinne vylety atd.. proste vsade lebo je maly a skladny.

Panasonic Lumix vs. Fujifilm ? X100F ma vacsi, APS-C senzor, velmi dobry vystup a nizky sum pri vysokom ISO. Ja s nim fotim bez problemov az do 6400 ISO. Fotim do RAW a upravujem v Lightroome ale aj JPG vystup vdaka filmovym simulaciam je velmi slusny. Ostrenie tak isto velmi rychle. Donedavna mal X100F vo vnutri to najlepsie co Fujifilm mal. Teraz tu mame X-T3 s dalsou generaciou cipu, obrazoveho procesora a AF.

Panasonic LX100 II tiez nevyzera zle, uznavam, ma cip micro4/3 zhruba polovicnej velkosti X100F co je tiez pokrok oproti predchadzajucej generacii s 1" cipom. Aj zoom je super no prave ten fixny 23mm objektiv je to, co ma na X100F najviac bavi. Neriesim ziadne ohniska, viem ze tam mam jedno proste fotim a zoomujem nohami. Je to pre mna neskutocne oslobodzujuce Vsetky dolezite funkcie su ovladane mechanicky, do menu netreba liezt prakticky vobec. S X100F som objavil novu radost z fotenia a zacal som fotit znova viac rodinu, deti. Predtym ma uz nebavilo vlacit so sebou tazke zrkadlo s 2-3 pevnymi sklami (lebo zoomy nemam).

Takze rozmyslaj, obidva fotaky su dobra volba ale aj som stastny s X100F. Ja som toho casu, ked som mal ten fotak novy asi po 6 mesiacoch napisal svoju recenziu, mozes si precitat.. a je tam aj zopar fotiek

http://www.frantisekpetko.sk/fujifilm-x100f-recenzia/
 
j.ondrej@centrum.sk
2019-01-17 07:41:57+01
Ahojte. Ďakujem všetkým za vaše informácie. Aj mňa viac ťahá do X100F. A to som netušil, že za 42 minút od založenia témy budem vedieť odpoveď. A to je ešte len 7:41 ráno. Ešte raz ďakujem všetkým.
 
fatality
2019-01-17 10:42:07+01
príspevok od: j.ondrej@centrum.sk
Ahojte. Ďakujem všetkým za vaše informácie. Aj mňa viac ťahá do X100F. A to som netušil, že za 42 minút od založenia témy budem vedieť odpoveď. A to je ešte len 7:41 ráno. Ešte raz ďakujem všetkým.
este tu mas moznost tela fuji,pana,oly+objektiv podla svojho vyberu..
xt20 je napriklad mensia,nez x100f..samozrejme na rozdiel od nej,objektiv
bude vytrcat(az na niektore pancake objetivy)..ak by to nevadilo a islo primarne
o vahu,moznosti je podstatne viac,nez len x100f a lx100II..
 
Lubitto
2019-01-17 11:08:32+01
príspevok od: Ferdo
X100F pouzivam prakticky od jeho uvedenia na trh a mozem ti ho len odporucit Mam ho ako "holiday camera" popri tazkej full frame zrkadlovkovej vybave. Takze nosim ho na dovolenky, rodinne vylety atd.. proste vsade lebo je maly a skladny.

Panasonic Lumix vs. Fujifilm ? X100F ma vacsi, APS-C senzor, velmi dobry vystup a nizky sum pri vysokom ISO. Ja s nim fotim bez problemov az do 6400 ISO. Fotim do RAW a upravujem v Lightroome ale aj JPG vystup vdaka filmovym simulaciam je velmi slusny. Ostrenie tak isto velmi rychle. Donedavna mal X100F vo vnutri to najlepsie co Fujifilm mal. Teraz tu mame X-T3 s dalsou generaciou cipu, obrazoveho procesora a AF.

Panasonic LX100 II tiez nevyzera zle, uznavam, ma cip micro4/3 zhruba polovicnej velkosti X100F co je tiez pokrok oproti predchadzajucej generacii s 1" cipom. Aj zoom je super no prave ten fixny 23mm objektiv je to, co ma na X100F najviac bavi. Neriesim ziadne ohniska, viem ze tam mam jedno proste fotim a zoomujem nohami. Je to pre mna neskutocne oslobodzujuce Vsetky dolezite funkcie su ovladane mechanicky, do menu netreba liezt prakticky vobec. S X100F som objavil novu radost z fotenia a zacal som fotit znova viac rodinu, deti. Predtym ma uz nebavilo vlacit so sebou tazke zrkadlo s 2-3 pevnymi sklami (lebo zoomy nemam).

Takze rozmyslaj, obidva fotaky su dobra volba ale aj som stastny s X100F. Ja som toho casu, ked som mal ten fotak novy asi po 6 mesiacoch napisal svoju recenziu, mozes si precitat.. a je tam aj zopar fotiek

http://www.frantisekpetko.sk/fujifilm-x100f-recenzia/
Predchadzajuca generacia panaku mala rovnako velky senzor, nie 1".
 
Ferdo
2019-01-17 14:06:58+01
príspevok od: Lubitto
Predchadzajuca generacia panaku mala rovnako velky senzor, nie 1".
OK pomylil som si to s modelom LX10 , tam je 1" cip
 
pa10
2019-01-18 06:36:37+01
príspevok od: Ferdo
OK pomylil som si to s modelom LX10 , tam je 1" cip
V LX100 je kvoli "multi-aspect" snimacu efektivna velkost cipu medzi 1" a 4/3. Je tam sice 20mpx 4/3 snimac, avsak ten vyuziva redukovanu plochu tak, aby bol uhol zaberu rovnaky pri roznych pomeroch stran (20mpx --> 17mpx). Pri foteni s pomerom stran 4:3 je vyuzita plocha o 15% mensia voci beznemu 4/3 snimacu. Nazorne je to na tomto obrazku: https://www.dpreview.com/forums/post/57805474?image=0.
 
Guma
2019-01-18 15:16:45+01
mozes pozriet este nejaku Leicu.
 
j.ondrej@centrum.sk
2019-01-19 08:19:29+01
Už som objednal Fujifilm X100f. Ešte raz ďakujem všetkým za radu a názor.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()