Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát s vodoznakom

JanoTH
2019-02-01 11:14:19+01
Chcem sa spýtať všetkých, ktorí majú nejakú konkrétnu vedomosť o fotoaparátoch, ktoré dokážu defaultne pridávať do práve nasmímaných fotografií vodoznak (najlepšie definovaný užívateľom a menežovateľný pod heslom). Je to kvôli tomu, aby sa napr. z nejakej produkcie, výroby, stavby, technológie nešírili fotografie nasnímané a distribuované z neoficiálnych zdrojov a tým napr. nedochádzalo k ich zneužívaniu. Takto by fotografie boli už primárne v pamati fotoaparátu (resp. SD karte) chránené vodoznakom. Riešenie úprav forografií následne v gafických SW nepripadá do úvahy, nakoľko fotoaparátov je niekoľko, fotografovať môže niekoľko ľudí a nie je kontrolovateľná cesta obrázku (môže byť stiahnutí z fotoaparátu .....). Vopred ďakujem za tipy a rady.
 
marianr
2019-02-01 13:07:07+01
https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_watermarking
 
landov
2019-02-01 13:33:34+01
IMHO to je teda pekna kravina...
 
JanoTH
2019-02-04 12:54:12+01
príspevok od: landov
IMHO to je teda pekna kravina...
Ty si teda riadne chytrý. Predstav si stavbu ostrosledovanú, kde sa pohybuje 5000 ľudí denne. Všetci dodávatelia dokumentujú stav montáže, dokladujú vyriešenie nedorobkov, nedostatkov, robia sa desiatky fotos. A niektoré sú účelovo vyrobené a uverejnené na internete ako odstrašujúci príklad nekvality. Dá sa tomu zabrániť jedine tak, prosím tu sú fotoaparáty k zapožičaniu, dokumentujte ale fotky neopustia pamäť fotaparátu bez vodoznaku a teda viem, že boli urobené riadeným spôsobom a sú identifikovateľné. Takže takto sa má problém. Žiadne kravina to nie. Pretože, foteniu akýmkoľvek zariadením nie ej možné zabrániť, ale rozhodnútie, že iba fotos so špecifickým vodoznakom budú oficiálneu znávané je krok k zamedzeniu zneužívania. Možno si pochopil. Neviem o tebe nič a aj ja mám pochybnosti, či si natoľko erudovaný sa takto vyjadriť.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-02-04 13:03:01+01
Nepoznam taky fotak. Niektore dokazu pridavat autorske prava do metadat, ale tie sa na obraze neobjavuju.
 
Jozep
2019-02-04 15:41:06+01
Príspevky typu "výkrik do tmy" si nevšímaj, to je tu bežné.
Rýchle gúglenie mi našlo fotoaparát Ricoh G800 , vyzerá to že je robený presne na používanie ako popisuješ ty, mal by sa dať zaheslovať aj nastaviť vodoznak. Dúfam že to pomôže ak nič tak aspon ako odrazový mostík pre ďalšie hľadanie.
 
marianr
2019-02-05 11:43:50+01
Konkrétne fotoaparáty sú aj v tom linku čo som dával. Či sú práve v predaji, to som nezisťoval.
 
JanoTH
2019-02-05 14:44:07+01
Ďakujem všetkým. Pomohli mi tie linky aj odpovede.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()