Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Alternatíva za Canon Powershot N2

mothyll
2019-02-22 11:06:30+01
Ahojte. Do firmy hľadáme alternatívu za už dosluhujúce foťáky Canon Powershot N2. Úplne vyhovoval, no už sa nevyrába a nedá sa nikde zohnať za rozumnú cenu.

Požiadavky: výklopný dotykový LCD, ostrenie od max. 5cm. rozmery kompaktu, výdrž vyhotovenia, robustnosť a podobná kvalita ako N2

[b]Použitie /b] fotíme opotrebenie produktu z presne definovaných uhlov (niektoré ťažko dostupné, len vložíte a na displeji odkliknete) a v masívnych počtoch (aj ~1600 cvakov / deň)

Nepodarilo sa mi nič vhodné nájsť. Vďaka za zamyslenie.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-02-22 11:39:18+01
Tak toto bol dost ujety fotak, ktory nezaznamenal vacsi uspech. Vo vnutri je ale bezny kompakt. Vyraba sa ich cim dalej menej. Nic v tomto dizajne sa nerobi, ale funkcne by mohol vyhovovat novy Coolpix A1000.
https://www.nikon.sk/sk_SK/product/digital-cameras/coolpix/super-zoom-share/coolpix-a1000-silver
 
mothyll
2019-02-22 15:08:34+01
Karol, vdaka za paradny tip! Dizajn nehra rolu, je to jedno. moze to byt aj ohavne, ruzove ci hranate.

A mas pravdu - sukromne si moc neviem predstavit naco by mi prave toto bolo, ale na nase specialne ucely to vyhovuje. Uz sme na tom nacvakali cez 1mil. fotiek a mechanicky idu, len sa pri tak castej manipulacii v tak nestandardnych podmienkach obcas nepodari vyhnut nehode / padu.
 
z80
2019-02-23 18:09:24+01
príspevok od: mothyll
Ahojte. Do firmy hľadáme alternatívu za už dosluhujúce foťáky Canon Powershot N2. Úplne vyhovoval, no už sa nevyrába a nedá sa nikde zohnať za rozumnú cenu.

Požiadavky: výklopný dotykový LCD, ostrenie od max. 5cm. rozmery kompaktu, výdrž vyhotovenia, robustnosť a podobná kvalita ako N2

[b]Použitie /b] fotíme opotrebenie produktu z presne definovaných uhlov (niektoré ťažko dostupné, len vložíte a na displeji odkliknete) a v masívnych počtoch (aj ~1600 cvakov / deň)

Nepodarilo sa mi nič vhodné nájsť. Vďaka za zamyslenie.
Ja by som skor odporucil Canon G7X Mark II. Vyklopny dotykovy displej to ma, v makro rezime ostri na sirokom konci cca. 3cm od objektivu, ma vacsi senzor (kvoli nizsej hlbke ostrosti bude treba trochu priclonit), s vacsim rozlisenim zobrazi viac detailov a umozni fotit v tmavsich miestach (fotky su pouzitelne na dokumentacne ucely aj na ISO 6400). Cena +/- rovnaka (okolo 500 €) ako Nikon Coolpix 1000.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()