Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Bezzrkadlovka v porovnateľnej úrovni ako NikonD5600 + Sigma 30mm

Katka.K
2019-05-20 15:41:55+02
Zdravím, odpoveď na moju otázku som vo fóre nenašla, ak sa mýlim kľudne mi hoďte link 😊.

Je tomu osem rokov, čo som do daru dostala zrkadlovku (NikonD3000). Bol mi dobrým spoločníkom, na moje pomery úplne stačil. Prestriedala som pár objektívov, ale usadil sa u mňa Nikkor 35mm f1.8, áno aj vďaka svojej dostupnosti. No odkedy ho mám, nedala som ho dole, úplne pokryl moje potreby. Fotím hlavne portréty, moje dieťa-momentky, nejaké oslavy, občasne street. Postupom času však rozmýšľam nad niečim novším, o kus lepším z hľadiska výstupu.
Keď by som mala byť konkrétna uvažujem nad Nikon D5600 (žiadne terno ale mne úplne postačí) a niečo ako sigma 30 mm art (možno aj bazárovú).

Tu sa dostávam k prvej otázke pre skúsenejších ako ja, keďže v bezzrkadlovkách sa len začínam orientovať. Čo by ste mi odporučili v takej rovine/kvalite ako horespomínaný Nikon a sigma. Čo som pozerala tak sa mi pozdával napr. Sony Alpha A6000/ Fujifilm X-T100/ Olympus E-M10 Mk. II.. Poraďte mi prosím podľa vás, ktorí máte skúsenosť/vedomosť, prípadne aj aký objektív k tomu.

A ešte ma zaujíma či by ste osobne išli do tej zrkadlovky, alebo radšej mirrorless.
Ďakujem veľmi pekne.
 
fatality
2019-05-20 16:16:18+02
príspevok od: Katka.K
Zdravím, odpoveď na moju otázku som vo fóre nenašla, ak sa mýlim kľudne mi hoďte link 😊.

Je tomu osem rokov, čo som do daru dostala zrkadlovku (NikonD3000). Bol mi dobrým spoločníkom, na moje pomery úplne stačil. Prestriedala som pár objektívov, ale usadil sa u mňa Nikkor 35mm f1.8, áno aj vďaka svojej dostupnosti. No odkedy ho mám, nedala som ho dole, úplne pokryl moje potreby. Fotím hlavne portréty, moje dieťa-momentky, nejaké oslavy, občasne street. Postupom času však rozmýšľam nad niečim novším, o kus lepším z hľadiska výstupu.
Keď by som mala byť konkrétna uvažujem nad Nikon D5600 (žiadne terno ale mne úplne postačí) a niečo ako sigma 30 mm art (možno aj bazárovú).

Tu sa dostávam k prvej otázke pre skúsenejších ako ja, keďže v bezzrkadlovkách sa len začínam orientovať. Čo by ste mi odporučili v takej rovine/kvalite ako horespomínaný Nikon a sigma. Čo som pozerala tak sa mi pozdával napr. Sony Alpha A6000/ Fujifilm X-T100/ Olympus E-M10 Mk. II.. Poraďte mi prosím podľa vás, ktorí máte skúsenosť/vedomosť, prípadne aj aký objektív k tomu.

A ešte ma zaujíma či by ste osobne išli do tej zrkadlovky, alebo radšej mirrorless.
Ďakujem veľmi pekne.
ak by si chcela usetrit peniaze,chod do d5300 a pouzivaj nadalej 35/1.8..
ak by si chcela mirrorless,tak a6000,6300+sigma..fuji xt20+23/2,35/2..canon m50+22/2,32/1.4..
x-t100 je pomala..olympus ma mensi snimac..
 
marekking1
2019-05-20 20:08:30+02
Ja prechádzam z d7200 a 35mmn1.8g na sony a6400 a sigmu 30mm
 
Katka.K
2019-05-29 12:48:37+02
príspevok od: fatality
ak by si chcela usetrit peniaze,chod do d5300 a pouzivaj nadalej 35/1.8..
ak by si chcela mirrorless,tak a6000,6300+sigma..fuji xt20+23/2,35/2..canon m50+22/2,32/1.4..
x-t100 je pomala..olympus ma mensi snimac..
Vďaka, pzriem sa na ne bližšie 😊. Najviac sa mi teda pozdava fuji zatiaľ...Stále váham či ísť do nového alebo ostať pri zrkadle 😊
 
Katka.K
2019-05-29 12:49:26+02
príspevok od: marekking1
Ja prechádzam z d7200 a 35mmn1.8g na sony a6400 a sigmu 30mm
A ako si spokojný? Či ešte nevieš posúdiť?
 
yquinox
2019-05-29 13:23:30+02
príspevok od: Katka.K
Zdravím, odpoveď na moju otázku som vo fóre nenašla, ak sa mýlim kľudne mi hoďte link 😊.

Je tomu osem rokov, čo som do daru dostala zrkadlovku (NikonD3000). Bol mi dobrým spoločníkom, na moje pomery úplne stačil. Prestriedala som pár objektívov, ale usadil sa u mňa Nikkor 35mm f1.8, áno aj vďaka svojej dostupnosti. No odkedy ho mám, nedala som ho dole, úplne pokryl moje potreby. Fotím hlavne portréty, moje dieťa-momentky, nejaké oslavy, občasne street. Postupom času však rozmýšľam nad niečim novším, o kus lepším z hľadiska výstupu.
Keď by som mala byť konkrétna uvažujem nad Nikon D5600 (žiadne terno ale mne úplne postačí) a niečo ako sigma 30 mm art (možno aj bazárovú).

Tu sa dostávam k prvej otázke pre skúsenejších ako ja, keďže v bezzrkadlovkách sa len začínam orientovať. Čo by ste mi odporučili v takej rovine/kvalite ako horespomínaný Nikon a sigma. Čo som pozerala tak sa mi pozdával napr. Sony Alpha A6000/ Fujifilm X-T100/ Olympus E-M10 Mk. II.. Poraďte mi prosím podľa vás, ktorí máte skúsenosť/vedomosť, prípadne aj aký objektív k tomu.

A ešte ma zaujíma či by ste osobne išli do tej zrkadlovky, alebo radšej mirrorless.
Ďakujem veľmi pekne.
... neviem odkial si, ale jednou z moznosti je pozvat niekoho na kavu, kto ma techniku, ktoru by si chcela a zoznamit sa s nou na zivo a popytat sa priamo toho cloveka, ake ma skusenosti ... bezzrkadiel sa nemusis bat, je to dalsi vyvojovy stupen fotoaparatov a postupne nahradia zrkadlovky ... z mojej skusenosti ti poviem, ze som presiel zo zrkadla na mirrorless a fotim 95% fotiek na adaptovane manualne 40-rocne skla (portret, makro, krajina) a som velmi spokojny ...
 
seifi
2019-05-29 16:52:28+02
príspevok od: yquinox
... neviem odkial si, ale jednou z moznosti je pozvat niekoho na kavu, kto ma techniku, ktoru by si chcela a zoznamit sa s nou na zivo a popytat sa priamo toho cloveka, ake ma skusenosti ... bezzrkadiel sa nemusis bat, je to dalsi vyvojovy stupen fotoaparatov a postupne nahradia zrkadlovky ... z mojej skusenosti ti poviem, ze som presiel zo zrkadla na mirrorless a fotim 95% fotiek na adaptovane manualne 40-rocne skla (portret, makro, krajina) a som velmi spokojny ...
bezzrkadlovku ako doplnok, čosi ľahšie mať na cestu, ... na street, apod. OK; nech si slečna zoberie do rúk napr. Sony alfa a pozrie do hľadáčika. A z hľadiska výstupu, myslím si, zo spomenutých nebude lepšie nič. Z ergonomického hľadiska je to všetko prťaté a inak poskladané. Ohromne množstvo informácii a nastavení, ktoré budú zahlcovať displej a budú zbytočné. Ak je slečna technický typ, že bude nad tým maturovať čo k čomu, tak som sa pomýlil. Skôr by som radil , ak slečna nefotí, fotiť do raw.
A ked niečo iné a lepšie, a bezzrkadlovku, tak ten Nikon Z6 .
 
yquinox
2019-05-29 17:24:54+02
príspevok od: seifi
bezzrkadlovku ako doplnok, čosi ľahšie mať na cestu, ... na street, apod. OK; nech si slečna zoberie do rúk napr. Sony alfa a pozrie do hľadáčika. A z hľadiska výstupu, myslím si, zo spomenutých nebude lepšie nič. Z ergonomického hľadiska je to všetko prťaté a inak poskladané. Ohromne množstvo informácii a nastavení, ktoré budú zahlcovať displej a budú zbytočné. Ak je slečna technický typ, že bude nad tým maturovať čo k čomu, tak som sa pomýlil. Skôr by som radil , ak slečna nefotí, fotiť do raw.
A ked niečo iné a lepšie, a bezzrkadlovku, tak ten Nikon Z6 .
... tak myslim, ze FF fotak za 2k je mimo misu ... informacie zobrazovane na display-i sa predsa daju nastavit ... ja jej odporucam uvazovat nad niecim podobnym, ako postol fatality vyssie ...
 
jozef84
2019-05-29 17:51:42+02
príspevok od: seifi
bezzrkadlovku ako doplnok, čosi ľahšie mať na cestu, ... na street, apod. OK; nech si slečna zoberie do rúk napr. Sony alfa a pozrie do hľadáčika. A z hľadiska výstupu, myslím si, zo spomenutých nebude lepšie nič. Z ergonomického hľadiska je to všetko prťaté a inak poskladané. Ohromne množstvo informácii a nastavení, ktoré budú zahlcovať displej a budú zbytočné. Ak je slečna technický typ, že bude nad tým maturovať čo k čomu, tak som sa pomýlil. Skôr by som radil , ak slečna nefotí, fotiť do raw.
A ked niečo iné a lepšie, a bezzrkadlovku, tak ten Nikon Z6 .
Si teda poradil...aj ja som sa zahltil...
 
seifi
2019-05-29 17:58:55+02
príspevok od: jozef84
Si teda poradil...aj ja som sa zahltil...
preložím ti nemeniť za vybrané bezzrkadlovky, pretože to nie je ani lepší výstup, ani lepšia ergonomia či ovládanie, ani lepší hľadáčik, ani lepší výdrž batérie; je to len skladnejšie; a pravda, niečo iné, neznáme ... tak jej napíš, že si vybrala dobre a hurá do toho ...
 
jozef84
2019-05-29 18:17:03+02
príspevok od: Katka.K
Zdravím, odpoveď na moju otázku som vo fóre nenašla, ak sa mýlim kľudne mi hoďte link 😊.

Je tomu osem rokov, čo som do daru dostala zrkadlovku (NikonD3000). Bol mi dobrým spoločníkom, na moje pomery úplne stačil. Prestriedala som pár objektívov, ale usadil sa u mňa Nikkor 35mm f1.8, áno aj vďaka svojej dostupnosti. No odkedy ho mám, nedala som ho dole, úplne pokryl moje potreby. Fotím hlavne portréty, moje dieťa-momentky, nejaké oslavy, občasne street. Postupom času však rozmýšľam nad niečim novším, o kus lepším z hľadiska výstupu.
Keď by som mala byť konkrétna uvažujem nad Nikon D5600 (žiadne terno ale mne úplne postačí) a niečo ako sigma 30 mm art (možno aj bazárovú).

Tu sa dostávam k prvej otázke pre skúsenejších ako ja, keďže v bezzrkadlovkách sa len začínam orientovať. Čo by ste mi odporučili v takej rovine/kvalite ako horespomínaný Nikon a sigma. Čo som pozerala tak sa mi pozdával napr. Sony Alpha A6000/ Fujifilm X-T100/ Olympus E-M10 Mk. II.. Poraďte mi prosím podľa vás, ktorí máte skúsenosť/vedomosť, prípadne aj aký objektív k tomu.

A ešte ma zaujíma či by ste osobne išli do tej zrkadlovky, alebo radšej mirrorless.
Ďakujem veľmi pekne.
Ešte treba jednu informáciu od teba:1. Fotíš do RAW a upravuješ fotky aj v počítači? 2.Chceš mať hotový obrázok bez ďaľších úprav v počítači?
Senzor čo máš je ešte starý CCD 10,2 Mp a všetko novšie od toho veru zbadáš. Na začiatok sa priprav na sklamanie, lebo prvý výstup z Nikonu vyššej rady ako máš sa ti bude zdať málo ostrý, bez farieb, zašedivený oproti tomu, čo máš. To prekúsni a skús sa prelúskať úpravou fotiek v počítači, resp. v nastaveniach foťáku. Na vylepšenie o minimálne jeden rád ti stačí aj Nikon D5100. Zvyšné ušetrené peniaze použi na objektív.Tam máš napríklad 50mm, 85mm v dobrej cene a s výstupom budeš fakt spokojná. Vyššie rady ako 5100 majú viac megapixelov, pochybujem, že ich využiješ a budeš mať viac dát v počítači. A na kvalite to nezbadáš, len pri tlači na veľké formáty. Čo sa týka bezzrkadloviek, tak rady rovno ísť na Sony FF z Nikonu D3000... To nie je dobrá rada. Je tu kopec fakt veľmi dobrých CSC, z ktorých máš kvalitný aj JPEG bez ďaľších úprav v počítači. Len je to taká široká ponuka čo sa týka vhodných CSC foťákov a potom následne aj objektívov, že by to vydalo na knihu.Dohodni si radšej stretnutie s niekým kto má nejaké CSC, (poprípade zájdi do obchodu) pozri či ti sadne, a potom si doštuduj vhodné objektívy k tomu systému.Na deti potrebuješ rýchlejší foťák a objektív a ideálne aj so stabilizáciou a svetelný objektív.A pozri aj do fóra na E-phote kde si doplníš chýbajúce informácie o jednotlivých foťákoch a objektívoch. Prajem šťastnú ruku pri výbere.
 
fatality
2019-05-29 18:19:33+02
príspevok od: Katka.K
Vďaka, pzriem sa na ne bližšie 😊. Najviac sa mi teda pozdava fuji zatiaľ...Stále váham či ísť do nového alebo ostať pri zrkadle 😊
mam aj nikon d5xxx aj fuji xt20..ten nikon nieje zly fotak a na vystupe (s podobnym sklom) by si rozdiel pravdepodobne nezbadala..ale..
ak mam zosumarizovat rozdiely pre tvoje pouzitie..
xt20(a6300,m50) - lepsie ostrenie,mensia vaha,velkost,elektronicky hladacik(pre amatera skor vyhoda),ziaden front/back focus,ale vacsia spotreba bateriek..
d5300 - horsie ostrenie,vacsia vaha,velkost,maly opticky hladacik,mozne problemy front/back focus so sigmou(nutnost doladovat v servise),ale nizsia spotreba a moznost fotit s tvojou 35/1.8,tym padom mensia investicia..
v porovnani s d3000 si pri d5300 polepsis s ostrenim,vystupom,vyklopnym displejom...ale to aj pri tych bezzrkadlovkach+dalsie spomenute vyhody..ale za viac penazi..
toto boli suche fakty..
ak sa mam vyjadrit subjektivne..s bezzrkadlovkou sa mi foti omnoho lepsie,zrkadlovku som za posledny rok vytiahol asi 3x..
 
jozef84
2019-05-29 18:39:11+02
príspevok od: seifi
preložím ti nemeniť za vybrané bezzrkadlovky, pretože to nie je ani lepší výstup, ani lepšia ergonomia či ovládanie, ani lepší hľadáčik, ani lepší výdrž batérie; je to len skladnejšie; a pravda, niečo iné, neznáme ... tak jej napíš, že si vybrala dobre a hurá do toho ...
mýliš sa. Mal som Nikon D40X, ten mal ten istý číp CCD 10,2Mp ako Nikon D3000. Poznám jeho vlastnosti a mám kopec fotiek z neho. Takže mýliš sa, je to už starý číp a odvtedy išiel pokrok veľmi dopredu a veru rozdiel zbadá. A nie je veru malý. Na jej mieste by som možno ešte pouvažoval si ho nechať a dokúpiť IR filter a skúsiť ešte fotiť IR foto. Tento číp je na na to vhodný aj bez prestavby. Máš pravdu s výdržou. Ostatné sa dá polemizovať...
 
Johnnny
2019-05-29 19:36:51+02
príspevok od: seifi
preložím ti nemeniť za vybrané bezzrkadlovky, pretože to nie je ani lepší výstup, ani lepšia ergonomia či ovládanie, ani lepší hľadáčik, ani lepší výdrž batérie; je to len skladnejšie; a pravda, niečo iné, neznáme ... tak jej napíš, že si vybrala dobre a hurá do toho ...
Je to hlavne buducnost
 
marekking1
2019-05-29 20:13:11+02
príspevok od: Katka.K
A ako si spokojný? Či ešte nevieš posúdiť?
Ešte len v piatok si ju idem vyzdvihnúť, čakal som dlho.na dodavku
 
MagickVamp
2019-05-29 21:22:35+02
príspevok od: Johnnny
Je to hlavne buducnost
Niekde som cital ze velka vacsina majitelov tesly by to auto uz nikdy nekupila. ale ano je to buducnost, len zatial s kompromismy aj oproti lacnemu zrkadlu. Ja si napriklad mienim dokupit zas zrkadlo. Aj ked na portrety by som uz R nemenil.
 
krispin.pucinko
2019-05-29 23:31:14+02
príspevok od: Katka.K
Zdravím, odpoveď na moju otázku som vo fóre nenašla, ak sa mýlim kľudne mi hoďte link 😊.

Je tomu osem rokov, čo som do daru dostala zrkadlovku (NikonD3000). Bol mi dobrým spoločníkom, na moje pomery úplne stačil. Prestriedala som pár objektívov, ale usadil sa u mňa Nikkor 35mm f1.8, áno aj vďaka svojej dostupnosti. No odkedy ho mám, nedala som ho dole, úplne pokryl moje potreby. Fotím hlavne portréty, moje dieťa-momentky, nejaké oslavy, občasne street. Postupom času však rozmýšľam nad niečim novším, o kus lepším z hľadiska výstupu.
Keď by som mala byť konkrétna uvažujem nad Nikon D5600 (žiadne terno ale mne úplne postačí) a niečo ako sigma 30 mm art (možno aj bazárovú).

Tu sa dostávam k prvej otázke pre skúsenejších ako ja, keďže v bezzrkadlovkách sa len začínam orientovať. Čo by ste mi odporučili v takej rovine/kvalite ako horespomínaný Nikon a sigma. Čo som pozerala tak sa mi pozdával napr. Sony Alpha A6000/ Fujifilm X-T100/ Olympus E-M10 Mk. II.. Poraďte mi prosím podľa vás, ktorí máte skúsenosť/vedomosť, prípadne aj aký objektív k tomu.

A ešte ma zaujíma či by ste osobne išli do tej zrkadlovky, alebo radšej mirrorless.
Ďakujem veľmi pekne.
Fotolab ponuka zadarmo vypzicku nejakych sony produktov. je tam aj a6000, ak to mas blizko mozes skusit
https://www.fotolab.sk/eshop/zapozicanie-fotoaparatov/

 
Johnnny
2019-05-30 06:21:21+02
príspevok od: MagickVamp
Niekde som cital ze velka vacsina majitelov tesly by to auto uz nikdy nekupila. ale ano je to buducnost, len zatial s kompromismy aj oproti lacnemu zrkadlu. Ja si napriklad mienim dokupit zas zrkadlo. Aj ked na portrety by som uz R nemenil.
Ja som sa popravde uz viackrat pohraval s myslienkou, ze sa k DSLR vratim, pretoze EVF mi pride coraz otravnejsie, ale nezmeni to fakt, ze DSLR budu postupne nahradene.
 
seifi
2019-05-30 08:45:13+02
príspevok od: Johnnny
Ja som sa popravde uz viackrat pohraval s myslienkou, ze sa k DSLR vratim, pretoze EVF mi pride coraz otravnejsie, ale nezmeni to fakt, ze DSLR budu postupne nahradene.
teba EVF otravuje, ale nevymeníš a nevymeníš, lebo budú nahradené ... tak ideš trpieť, že o 10 rokov počet užívateľov rôznych aparátov bude v opačnom pomere ako je dnes ? teba to bude ohrozovať, že ty budeš so zrkadlovkou a 70% ľudí okolo teba budú mať iní typ aparátu ?
 
Johnnny
2019-05-30 11:54:05+02
príspevok od: seifi
teba EVF otravuje, ale nevymeníš a nevymeníš, lebo budú nahradené ... tak ideš trpieť, že o 10 rokov počet užívateľov rôznych aparátov bude v opačnom pomere ako je dnes ? teba to bude ohrozovať, že ty budeš so zrkadlovkou a 70% ľudí okolo teba budú mať iní typ aparátu ?
Nie, ide skor o to, ze tomu proste skonci podpora, objektivy a prislusenstvo sa bude primarne vyvijat pre popularnejsi CSC system.

Navyse sa poznam a viem, ze po roku by ma to zase tahalo spat k CSC.

No a za tretie, poslednu dobu sa zacinam venovat aj videu a CSC sa na to hodia viac.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()