Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Výber prvého fotoapaártu

Boricko
2019-06-09 11:06:42+02
Ahojte,

moje meno je Boris a chcel by som Vás poprosiť o radu pri výbere môjho prvého profesionálnejšieho fotoaparátu nakoľko s nimi doteraz nemám skúsenosti.

Venujem sa skôr amatérskemu točeniu videí ako fotografovaniu a chcel by som to posunúť na vyššiu úroveň, keďže kamery typu GoPro majú svoje značné limity.

Po hodinách strávených gúglením, sledovaním rôznych recenzií, článkov, video testov som sa dopracoval k 4 modelom fotoaparátov, ktoré sú v mojej cenovej hladine a z ktorých by som si chcel jeden vybrať:

- Canon EOS D250 (SL3)
- Canon EOS M50
- Panasonic G7
- NIKON 5600

Viete mi poradiť, ktorý foťák si vybrať?

Ako som už spomínal - foťák by som chcel skôr využívať na nahrávanie videí či už z cestovania alebo lesov a prírody kde trávim veľa času. Keďže v lese som veľmi často rád by som fotil aj divokú zver a zaobstaral si nejaký lepší objektív do diaľky, ale o tom potom...

Ideálne by bolo aby sa dali zohnať aj nejaké dobré objektívy za primeranú cenu.

Ďakujem za rady!
 
DenisBede
2019-06-09 12:46:29+02
Ahoj,
asi ťa nepoteším, ale z uvedených si asi nevyberieš vhodný prístroj.
Ak chceš najmä natáčať videá, prvé čo by si mal pri výbere riešiť je stabilizovaný snímač. Ten nemá (aspoň myslím) ani jeden z uvedených.
Z Panasonicov je super G9, zrkadlovkám sa radšej úplne vyhni. Zvážil by som ešte Olympus, aj ich lacnejšie fotoaparáty majú skvelú stabilizáciu (napr. E-M10 mark II).
Každopádne ťa to bude stáť podstatne viac peňazí ako si myslíš, treba si to dobre zvážiť. Ak pôjdeš do Olympusu/Panasonicu - špička pri natáčaní videí, ale ak budeš chcieť teleobjektív na fotenie divokej zvery, budeš si musieť pripraviť cca 2,5 K...
 
fatality
2019-06-09 13:56:02+02
príspevok od: Boricko
Ahojte,

moje meno je Boris a chcel by som Vás poprosiť o radu pri výbere môjho prvého profesionálnejšieho fotoaparátu nakoľko s nimi doteraz nemám skúsenosti.

Venujem sa skôr amatérskemu točeniu videí ako fotografovaniu a chcel by som to posunúť na vyššiu úroveň, keďže kamery typu GoPro majú svoje značné limity.

Po hodinách strávených gúglením, sledovaním rôznych recenzií, článkov, video testov som sa dopracoval k 4 modelom fotoaparátov, ktoré sú v mojej cenovej hladine a z ktorých by som si chcel jeden vybrať:

- Canon EOS D250 (SL3)
- Canon EOS M50
- Panasonic G7
- NIKON 5600

Viete mi poradiť, ktorý foťák si vybrať?

Ako som už spomínal - foťák by som chcel skôr využívať na nahrávanie videí či už z cestovania alebo lesov a prírody kde trávim veľa času. Keďže v lese som veľmi často rád by som fotil aj divokú zver a zaobstaral si nejaký lepší objektív do diaľky, ale o tom potom...

Ideálne by bolo aby sa dali zohnať aj nejaké dobré objektívy za primeranú cenu.

Ďakujem za rady!
pre tvoje potreby bude najlepsi Panasonic..zrkadlovkam sa pri videu vyhni..
Panasonic ma vyborne video,stabilizovany snimac,velky vyber objektivov,dobre ceny..
ma aj dobre setove objektivy a ma aj lacnejsie aj drahsie teleobjektivy..
 
Boricko
2019-06-09 17:30:33+02
Rozumiem tomu, že tá zrkadlovka nie je ideálna na nahrávanie videí, ale kedže môj finančný strop je cca 550e, nemôžem si dovoliť dať 1100e za prvý foťák kedže nie som ešte ani nejaký profesionál a chcel by som sa samozrejme ešte aj učiť...
Väčšina videí na Youtube je točená týmito zrkadlovkami a nepripadá mi to nejaké zlé nakoľko sa tvorbe videa aj venujem. S touto kvalitou videa by som bol na začiatok aj spokojný.

Ešte mám otázku, bez stabilizácie by to bolo naozaj také zlé?
Ďalej sa mi jedná aj o externý mikrofón ktorý by som chcel mať zapojený v kamere..a pozeral som aj SONY a6000 bohužiaľ nemá výstup pre externý mic, inak by sa mi zdal vhodný ale odradil ma mic...
Ktorý z týchto 4 modelov by ste si vybrali vy vzhľadom na vyššie uvedené požiadavky, poprípade aké iné telo do ceny 550e?
 
francesco
2019-06-09 17:35:31+02
Poloz si otazku ci radsej vyhodis 500e a nebudes spokojny alebo prisetris na normalnu kameru. Stabilizacia je pekna vec ale ak to myslis aspon trocha vazne s videom tak aj tak treba stabilizovat (gimbal, monopod, stativ, a pod.) Ak by som bol na krizi a musel si vybrat, tak z uvedených na video jednoznacne Panasonic.
 
fatality
2019-06-09 18:49:45+02
príspevok od: Boricko
Rozumiem tomu, že tá zrkadlovka nie je ideálna na nahrávanie videí, ale kedže môj finančný strop je cca 550e, nemôžem si dovoliť dať 1100e za prvý foťák kedže nie som ešte ani nejaký profesionál a chcel by som sa samozrejme ešte aj učiť...
Väčšina videí na Youtube je točená týmito zrkadlovkami a nepripadá mi to nejaké zlé nakoľko sa tvorbe videa aj venujem. S touto kvalitou videa by som bol na začiatok aj spokojný.

Ešte mám otázku, bez stabilizácie by to bolo naozaj také zlé?
Ďalej sa mi jedná aj o externý mikrofón ktorý by som chcel mať zapojený v kamere..a pozeral som aj SONY a6000 bohužiaľ nemá výstup pre externý mic, inak by sa mi zdal vhodný ale odradil ma mic...
Ktorý z týchto 4 modelov by ste si vybrali vy vzhľadom na vyššie uvedené požiadavky, poprípade aké iné telo do ceny 550e?
video vystup zrkadlovky je dobry,len ta praca s nou..
video vidis len na zadnom displeji,nie v hladaciku,pomale ostrenie cez live view,
naprd kontinualne ostrenie,sledovanie objektov..atd..
takze urcite na video bezzrkadlovka(aj m50 a g7 su bezzrkadlovky,to
dufam vies)..
+bezzrkadlovky vedia byt rovnako lacne,ako zrkadlovky..
stabilizovany snimac nepotrebujes,ak mas stabilizovany objektiv,ale ak mas
stabilizovany snimac,je vlastne stabilizovany kazdy objektiv,co na telo nasadis..
takze ja by som ti este raz poradil Panasonic,dobre video,dobre tela aj objektivy a
prijatelne ceny..
gx800,gx80,gx8,gx9..napr..
 
fatality
2019-06-09 19:08:15+02
príspevok od: Boricko
Rozumiem tomu, že tá zrkadlovka nie je ideálna na nahrávanie videí, ale kedže môj finančný strop je cca 550e, nemôžem si dovoliť dať 1100e za prvý foťák kedže nie som ešte ani nejaký profesionál a chcel by som sa samozrejme ešte aj učiť...
Väčšina videí na Youtube je točená týmito zrkadlovkami a nepripadá mi to nejaké zlé nakoľko sa tvorbe videa aj venujem. S touto kvalitou videa by som bol na začiatok aj spokojný.

Ešte mám otázku, bez stabilizácie by to bolo naozaj také zlé?
Ďalej sa mi jedná aj o externý mikrofón ktorý by som chcel mať zapojený v kamere..a pozeral som aj SONY a6000 bohužiaľ nemá výstup pre externý mic, inak by sa mi zdal vhodný ale odradil ma mic...
Ktorý z týchto 4 modelov by ste si vybrali vy vzhľadom na vyššie uvedené požiadavky, poprípade aké iné telo do ceny 550e?
https://www.prolaika.sk/e-shop/panasonic-lumix-dc-gx9-lumix-g-12-32-35-56-asph-mega-oisstrieb-zdarma-lumibox/p-4271415.xhtml#parametre
napr..
 
Boricko
2019-06-09 19:24:05+02
Nechám si poradiť. Myslím, že od tých Canonov respektíve zrkadloviek upsustím a začnem sa viac orientovať na tieto Panasonici. Myslím, že na začiatok by mohli byť fajn.

Páčia sa mi tieto
GX800
GX80
GX8,
gX9
G7

Ktorý z týchto by ste si vybrali a prečo? Máte nejaké osobné skúsenosti s nimi? Fotky sú aké? Videá vypadajú solídne.
 
Boricko
2019-06-09 19:29:02+02
príspevok od: fatality
https://www.prolaika.sk/e-shop/panasonic-lumix-dc-gx9-lumix-g-12-32-35-56-asph-mega-oisstrieb-zdarma-lumibox/p-4271415.xhtml#parametre
napr..
Veľmi dobrá cena, aj video výstup. Budem premýšľať nad týmto.
 
Boricko
2019-06-09 20:41:31+02
Rozhodol som sa teda pre:

Lumix DC-GX9 (link vyššie)

Veľmi pekne by som Vám chcel všetkým poďakovať za užitočné rady!

Ešte dve otázky:

Mám doma externý mikrofóon RODE VideoMicro, pokiaľ sa nemýlim tak by nemal byť problém s pripojením do fotoaparátku nakoľko mám doma redukciu do HDMI vstupu, je tak?

Aký objektív mi odporúčate na fotografovanie wildlife? Cenovo dostupný pre tento fotoaparát?
 
blahoslav J B Art
2019-06-09 23:36:59+02
príspevok od: Boricko
Rozhodol som sa teda pre:

Lumix DC-GX9 (link vyššie)

Veľmi pekne by som Vám chcel všetkým poďakovať za užitočné rady!

Ešte dve otázky:

Mám doma externý mikrofóon RODE VideoMicro, pokiaľ sa nemýlim tak by nemal byť problém s pripojením do fotoaparátku nakoľko mám doma redukciu do HDMI vstupu, je tak?

Aký objektív mi odporúčate na fotografovanie wildlife? Cenovo dostupný pre tento fotoaparát?
Panasonic H-FS45150AK Lumix G Vario 45-150mm f/4-5.6 ASPH. MEGA O.I.S.
ja fotim WL tymto
 
Porubo
2019-06-10 16:21:09+02
Netreba zabudat ze pri zveri... treba dlhe ohnisko.
Aj ked chces upustit od Canonu, nezabudaj na 400mm F5.6 je u Canonu velmi dobre sklo prave na toto a nie je drahe (neviem od ktoreho vyrobcu dostanes za tu cenu porovnatelne sklo na zver).
Naviac na zver pri rozpocte do 550e bych zabudol a sustredil sa na iny zaner.
 
Boricko
2019-06-11 11:40:16+02
Niekde začať treba...
Doteraz som fotil na telefón a dalo sa
Myslím, že to bude veľký posun.

Lumix DC-GX9 dnes dorazil, Ďakujem všetkým za tipy a rady!

 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-06-11 12:04:43+02
príspevok od: Boricko
Rozhodol som sa teda pre:

Lumix DC-GX9 (link vyššie)

Veľmi pekne by som Vám chcel všetkým poďakovať za užitočné rady!

Ešte dve otázky:

Mám doma externý mikrofóon RODE VideoMicro, pokiaľ sa nemýlim tak by nemal byť problém s pripojením do fotoaparátku nakoľko mám doma redukciu do HDMI vstupu, je tak?

Aký objektív mi odporúčate na fotografovanie wildlife? Cenovo dostupný pre tento fotoaparát?
Mikrofon sa zapaja do audio konektoru a nie do HDMI.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()