Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prvý fotoaparát

Murder_Inc
2019-07-14 14:26:59+02
Dobrý deň,
priznám sa, že som úplný amatér vo fotografovaní. Zatiaľ fotím len cez mobil. Stiahol som si aplikáciu, prostredníctvom ktorej môžem pochopiť (aspoň trochu) expozičnému trojuholníku a prečítal som si niektoré články vo fotoškole. Mnohí ale vedia, že teória a prax idú ruka v ruke a ani mobil a ani aplikácia pre manuálne fotenie mi neposkytnú to, čo fotoaparát určený priamo na fotenie.
Chcel by som fotiť momenty, ľudí, detaily, stavby - urban, street photo. Rád by som preto investoval do bezzrkadlovky.
Preto sa obraciam na Vás a prosím o radu. Môj rozpočet je do 800€ aj s objektívom. Zatiaľ som sa zapozeral do Canon EOS M50. Objektív vôbec neviem aký, jednoducho sa tomu nerozumiem. Každej rade budem veľmi vďačný a prosím, berte do úvahy, že som skutočný amatér, ktorý by chcel vkročiť do sveta "profesionálnejších" fotiek. Ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-07-14 18:24:52+02
Myslim si, ze sa najde kopec lepsich fotakov, ako EOS M50. Canon do radu M nedava vela technologii. Nie zeby zle fotil, foti ako EOS 80D. Konkurencia le dava do fotakov ovela viac vychytaviek a ma aj lepsiu ponuku objektivov. Olympus OM-D E-M10 Mark II alebo Mark III, Panasonic G80, GX8, GX80, Fujifilm X-T20/X-T100, Sony A6000/6300.
 
Murder_Inc
2019-07-14 21:40:06+02
Ďakujem. Z menovaných by som sa priklonil k Panasonicu a modelu G80. Spolu s týmto fotoaparátom si môžem vybrať objektívy:
12-60 mm (DMC-G80MEG-K),
14-140 mm (DMC-G80HEG-K).
Mne okrem ceny tie objektívy nič nehovoria. Preto by som sa rád poradil, ktorý z týchto dvoch by bol pre moje potreby lepší, resp. využiteľnejší.Ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-07-14 23:04:17+02
Kvalitnejsi je 12-60. 14-140 ma velky rozsah a nahradi dva objektivy, al eje len priemerny.
 
martin0134
2019-07-15 16:43:20+02
príspevok od: Murder_Inc
Dobrý deň,
priznám sa, že som úplný amatér vo fotografovaní. Zatiaľ fotím len cez mobil. Stiahol som si aplikáciu, prostredníctvom ktorej môžem pochopiť (aspoň trochu) expozičnému trojuholníku a prečítal som si niektoré články vo fotoškole. Mnohí ale vedia, že teória a prax idú ruka v ruke a ani mobil a ani aplikácia pre manuálne fotenie mi neposkytnú to, čo fotoaparát určený priamo na fotenie.
Chcel by som fotiť momenty, ľudí, detaily, stavby - urban, street photo. Rád by som preto investoval do bezzrkadlovky.
Preto sa obraciam na Vás a prosím o radu. Môj rozpočet je do 800€ aj s objektívom. Zatiaľ som sa zapozeral do Canon EOS M50. Objektív vôbec neviem aký, jednoducho sa tomu nerozumiem. Každej rade budem veľmi vďačný a prosím, berte do úvahy, že som skutočný amatér, ktorý by chcel vkročiť do sveta "profesionálnejších" fotiek. Ďakujem.
Zdravim , ak by bol zaujem tak ja predavam Panasonic GX80 aj s objektivmi a prislusenstvom . Fotak aj objektivy su v perfektnom stave .
 
Murder_Inc
2019-07-15 16:47:14+02
Ešte predsa len jedna otázka, aby som nebol zbrklý. Porovnával som Panasonic G80 a FujiFilm X-T20. Fuji má 24,3 MPx snímač a teraz neviem, či by nebol vhodnejší. I keď Panasonic vie rýchlejšie zaostriť s menej výkonným snímačom. Fuji by bol s objektívom o niečo drahší, ale stále sa zmestím do rozpočtu. Čiže Panasonic, alebo Fuji? Ďakujem.
 
blahoslav J B Art
2019-07-15 19:10:08+02
príspevok od: Murder_Inc
Ešte predsa len jedna otázka, aby som nebol zbrklý. Porovnával som Panasonic G80 a FujiFilm X-T20. Fuji má 24,3 MPx snímač a teraz neviem, či by nebol vhodnejší. I keď Panasonic vie rýchlejšie zaostriť s menej výkonným snímačom. Fuji by bol s objektívom o niečo drahší, ale stále sa zmestím do rozpočtu. Čiže Panasonic, alebo Fuji? Ďakujem.
na nieco je lepsi Fuji, na nieco Panasonic ... hlavne si ich chod osahat do predajne ... my ti nepovieme, co bude pre teba lepsie
 
Murder_Inc
2019-07-15 19:27:17+02
príspevok od: blahoslav J B Art
na nieco je lepsi Fuji, na nieco Panasonic ... hlavne si ich chod osahat do predajne ... my ti nepovieme, co bude pre teba lepsie
To určite pôjdem, len predtým som chcel už mať jasno v technických veciach. Ďakujem za radu.
 
Murder_Inc
2019-07-15 19:28:53+02
príspevok od: martin0134
Zdravim , ak by bol zaujem tak ja predavam Panasonic GX80 aj s objektivmi a prislusenstvom . Fotak aj objektivy su v perfektnom stave .
Ďakujem za ponuku, ale chcel by som radšej model DMC-G80.
 
blahoslav J B Art
2019-07-15 19:49:12+02
príspevok od: Murder_Inc
To určite pôjdem, len predtým som chcel už mať jasno v technických veciach. Ďakujem za radu.
co z toho, ak jeden z nich ma v niecom lepsie technicke parametre, ale nebude ti sediet v ruke, alebo jeho ovladanie?
 
Johnnny
2019-07-15 19:57:48+02
príspevok od: Murder_Inc
Ďakujem za ponuku, ale chcel by som radšej model DMC-G80.
Fuji ma vacsi snimac => lepsie fotky. Ale Panasonic ma stabilizovany snimac, na niektore veci sa to hodi. Plus cenovo dostupnejsie objektivy na ktorych vo vysledku zalezi viac. A lepsiu ergonomiu drzania a ovladania. Pokial chces fotak s 1-2 objektivmi a uz teraz vies, ze ich zaplatis, Fuji je mozno fajn volba, ale ak planujes dobuducna system rozsirovat, Panasonic vyjde vyhodnejsie
 
Murder_Inc
2019-07-15 20:46:40+02
príspevok od: blahoslav J B Art
co z toho, ak jeden z nich ma v niecom lepsie technicke parametre, ale nebude ti sediet v ruke, alebo jeho ovladanie?
Ja rozumiem, ale keďže som úplný amatér, tak na ovládanie si budem musieť úplne zvyknúť ako na nový prvok. Neprechádzam z jedného na druhý fotoaparát. Určite musí sedieť aj v ruke, ale teraz mi išlo len o technické veci, keďže práve tým sa nerozumiem.
 
Murder_Inc
2019-07-15 20:47:12+02
príspevok od: Johnnny
Fuji ma vacsi snimac => lepsie fotky. Ale Panasonic ma stabilizovany snimac, na niektore veci sa to hodi. Plus cenovo dostupnejsie objektivy na ktorych vo vysledku zalezi viac. A lepsiu ergonomiu drzania a ovladania. Pokial chces fotak s 1-2 objektivmi a uz teraz vies, ze ich zaplatis, Fuji je mozno fajn volba, ale ak planujes dobuducna system rozsirovat, Panasonic vyjde vyhodnejsie
Ďakujem, presne toto som chcel vedieť.
 
blahoslav J B Art
2019-07-15 21:48:09+02
nie je az tak dolezite, aky si kupis prvy fotoaparat ... dolezity bude az ten druhy, alebo treti
 
fatality
2019-07-16 13:34:32+02
príspevok od: Murder_Inc
Ja rozumiem, ale keďže som úplný amatér, tak na ovládanie si budem musieť úplne zvyknúť ako na nový prvok. Neprechádzam z jedného na druhý fotoaparát. Určite musí sedieť aj v ruke, ale teraz mi išlo len o technické veci, keďže práve tým sa nerozumiem.
vobec sa neboj ani m50..je to dobry fotak,dobre ostri a dnes uz ma pre amatera dost objektivov..+Sigma pre neho pripravuje nejake navyse..
ak si haklivy na sum(vela ludi aj koli nemu prechadza z telefonov a kompaktov vyssie),
do 4/3 snimaca nechod a vyberaj zo sony a6000,fuji xt20,canon m50..
ak nan az tak haklivy niesi,do uvahy pripadaju aj olympusy a panasonicy..
 
fatality
2019-07-16 16:35:34+02
príspevok od: Murder_Inc
Ja rozumiem, ale keďže som úplný amatér, tak na ovládanie si budem musieť úplne zvyknúť ako na nový prvok. Neprechádzam z jedného na druhý fotoaparát. Určite musí sedieť aj v ruke, ale teraz mi išlo len o technické veci, keďže práve tým sa nerozumiem.
moj tip..
https://www.e-infin.com/eu/item/3251/fujifilm_x-t20_mirrorless_digital_camera_with_18-55mm_lens_(black)
 
Murder_Inc
2019-07-16 19:23:22+02
príspevok od: fatality
moj tip..
https://www.e-infin.com/eu/item/3251/fujifilm_x-t20_mirrorless_digital_camera_with_18-55mm_lens_(black)
Ďakujem za radu. Rozhodnem sa medzi Panasonic a Fuji, ale najskôr si ich skúsim vyskúšať
 
Murder_Inc
2019-08-01 19:04:32+02
Nakoniec som sa rozhodol pre Fujifilm X-T20 s objektívom 18-55 mm, ktorého cena klesla aj u nás Ďakujem za rady a pomoc pri výbere.
 
fatality
2019-08-01 22:32:46+02
príspevok od: Murder_Inc
Nakoniec som sa rozhodol pre Fujifilm X-T20 s objektívom 18-55 mm, ktorého cena klesla aj u nás Ďakujem za rady a pomoc pri výbere.
dobra volba,nebudes sklamany..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()