Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Výber prvej zrkadlovky

Kralowski
2019-07-22 21:51:09+02
Zdravím,

Chcel by som sa spýtať akú zrkadlovku je vhodné zvoliť na začiatok. Považujem sa za začiatočníka síce mám skúsenosti s fotením aj so zrdkadlovkou, no je to už aj nejaká doba kedy som naposledy zrkadlovku držal v ruke. Je to v moje hobby či už fotím mobilom alebo hocičím iným. Ale k foťáku. Momentálne som v Amerike a zvažujem kúpu už tu, no niesom si istý či je to vhodné vzhľadom na nejakú tú záruku ktorú nejskôr asi nevyužijem kedže v Septembri sa vraciam na Slovensko. Jediný dôvod kvôli čomu to zvažujem je cena v ktorej sú zahrnuté starterpacky s príslušenstvom do ktorého by som nemusel potom investovať. Nuž kvalita týchto komponentov je otázna-. Pridám tu nasledovné linky. Chcel by som počuť názor niekoho kto sa vyzná a vie mi poradiť. Najviac zvažujem dva Canony a to 200D a 77D.

https://www.walmart.com/ip/Canon-EOS-Rebel-200D-SL2-24-2MP-Digital-SLR-Camera-Black-with-18-55mm-and-75-300mm-Double-Lens-All-You-Need-Bundle/876301443?athcpid=876301443&athpgid=athenaItemPage&athcgid=null&athznid=PWVAV&athieid=v0&athstid=CS020&athguid=ae5d2644-3c4-16c1b354f35fe6&athena=true

https://www.walmart.com/ip/Canon-EOS-Rebel-77D-24-2MP-DSLR-Camera-18-55mm-Lens-75-300mm-Lens-Canon-100ES-Camera-Case-and-16GB-Ultimate-Accessory-Kit/830362424

takže som na vážkach ktorý s týchto fotoaparátov kúpiť a Aj kde ho kúpiť.
 
francesco
2019-07-22 22:09:01+02
príspevok od: Kralowski
Zdravím,

Chcel by som sa spýtať akú zrkadlovku je vhodné zvoliť na začiatok. Považujem sa za začiatočníka síce mám skúsenosti s fotením aj so zrdkadlovkou, no je to už aj nejaká doba kedy som naposledy zrkadlovku držal v ruke. Je to v moje hobby či už fotím mobilom alebo hocičím iným. Ale k foťáku. Momentálne som v Amerike a zvažujem kúpu už tu, no niesom si istý či je to vhodné vzhľadom na nejakú tú záruku ktorú nejskôr asi nevyužijem kedže v Septembri sa vraciam na Slovensko. Jediný dôvod kvôli čomu to zvažujem je cena v ktorej sú zahrnuté starterpacky s príslušenstvom do ktorého by som nemusel potom investovať. Nuž kvalita týchto komponentov je otázna-. Pridám tu nasledovné linky. Chcel by som počuť názor niekoho kto sa vyzná a vie mi poradiť. Najviac zvažujem dva Canony a to 200D a 77D.

https://www.walmart.com/ip/Canon-EOS-Rebel-200D-SL2-24-2MP-Digital-SLR-Camera-Black-with-18-55mm-and-75-300mm-Double-Lens-All-You-Need-Bundle/876301443?athcpid=876301443&athpgid=athenaItemPage&athcgid=null&athznid=PWVAV&athieid=v0&athstid=CS020&athguid=ae5d2644-3c4-16c1b354f35fe6&athena=true

https://www.walmart.com/ip/Canon-EOS-Rebel-77D-24-2MP-DSLR-Camera-18-55mm-Lens-75-300mm-Lens-Canon-100ES-Camera-Case-and-16GB-Ultimate-Accessory-Kit/830362424

takže som na vážkach ktorý s týchto fotoaparátov kúpiť a Aj kde ho kúpiť.
Iba v skratke moj nazor (ak by si si precital iba niektoru z mnohých diskusii, ktore tu su na velmi podobnu tematiku by si bol hned v obraze). S tym co si dal tie odkliky urobis radost akurát tym co potrebuju vycistit sklady. Trend a buducnost su bezzkadlovky. Tela,ktore si si vybral-dajme tomu, ale objektivy, filtre, stativ, karta a co vsetko tam je su totalne nekvalitne blbosti, radsej si toho kupna zaciatok menej a normalne veci, nemusis mat vsetko hned a sam usudis co potrebujes a co nie.Inak som si spomenul na seba niekedy davno, postupoval som podobne, hlavne musel byt veeelky zoom .
 
Kralowski
2019-07-22 22:52:36+02
No pred tým som rozmýsľal nad bezzrkadlovkami. v tom som ale stratený ešte viac povedzme. Vedel by si mi poradiť niečo konkretnešie?
 
kamikzi
2019-07-23 06:17:45+02
a napíšeš aj čo chceš fotiť či len chceš niečo na začiatok a uvidíš čo ťa bude baviť?
inak z týchto dvoch by som osobne šiel po 77d ale isto nie takýto starter pack tak ako sa píše vyššie k nej by som pridal napr. 50mm stm f/1.8 objektív (podľa mňa základný objektív či pri nikone alebo canone) a zoom by ti na začiatok mohol stačiť aj 18-135 ak nechceš fotiť wildlife alebo šport ..ak by si chcel macro tak vydarené sú tamron 90mm
toď môj skromný názor
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-07-23 06:35:38+02
Tak tie starterpacky, ako pises, je sposob, ako ti predat 100+1 nepouzitelnych somarin. Napisal som uz pred rokmi o tom clanok: www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/sprievodca-kupujuceho/vyhodny-nakup/
 
francesco
2019-07-23 07:38:02+02
príspevok od: Kralowski
No pred tým som rozmýsľal nad bezzrkadlovkami. v tom som ale stratený ešte viac povedzme. Vedel by si mi poradiť niečo konkretnešie?
Tak trebárs nieco take https://www.prolaika.sk/e-shop/panasonic-lumix-dc-gx9lumix-g-12-32-35-56-asph-mega-oisblackpuzdro-dmw-bcsk7-e/p-4260148.xhtml. Niekto ti povie radsej Fuji, Canon atd. Naozaj staci posurfovat tuto na fore a dozvies sa uzitocne informacie. Len neocakavaj, ze existuje jedno riesenie na vsetko (reportaz, krajina, macro, portret atd.). So setovym objektivom to bude vzdy viacmenej zaznamnik, ale naozaj zavisi od zamerania a narokov. Chod na to radsej trpezlivejsie a skusaj co ta chyti a na to sa potom zameras hlbsie.


Este doplnim, ze tie zrkadlovky co si dal su urcite naekonomickejsim riesenim, vela ludi aj predava siroke spektrum objektivov za este lepsie ceny. Bonusom u bezzrkadloviek je vyborne video a u vacsiny typov aj vykonna stabilizacia.
 
Porubo
2019-07-23 10:29:43+02
Osobne radsej starsi profesionalny model z bazaru ako novy amatersky model. Napriklad Canon 5D mark ii je dnes extremne lacny a omnoho lepsi fotak: Omnoho lepsia kvalita spracovania, FF cip. Jedina vec co mi tam chyba je vstavana vodovaha (ale da sa dat bublinka do sanky a hned je to vyriesene), inak spickove telo!
Podobne s objektivmi, nove bych nekupoval, teraz je velmi dobra ponuka jazdenych.
 
kamikzi
2019-07-23 10:59:46+02
príspevok od: Porubo
Osobne radsej starsi profesionalny model z bazaru ako novy amatersky model. Napriklad Canon 5D mark ii je dnes extremne lacny a omnoho lepsi fotak: Omnoho lepsia kvalita spracovania, FF cip. Jedina vec co mi tam chyba je vstavana vodovaha (ale da sa dat bublinka do sanky a hned je to vyriesene), inak spickove telo!
Podobne s objektivmi, nove bych nekupoval, teraz je velmi dobra ponuka jazdenych.
ako úprimne kupovať 5d mark ii v dnešnej dobe je už trocha úlet ..jediná výhoda je lepší hľadáčik, trocha lepšia výdrž batérie (ale vyššia cena), čo sa týka low light ISO tak je rozdiel ani nie jeden ISO stop plus ešte weather sealing čiže ak plánuje fotiť portréty vonku počas dažďa ok môže byť inak by som šiel do 77d už len kvôli AF, možnosti za dobrý peniaz kúpiť nové telo (a nie 8-9 ročné), na začiatok lepší výber objektívov, o cca tretinu ľahší, lepšie FPS, s intervalometrom a celkovo pre niekoho kto relatívne začína viac friendly
 
Kralowski
2019-07-23 16:45:32+02
No každý na vás píše niečo iné. Tak si to trošku upresnime. Moja predstava fotenia keď si kúpim nejakú tú zrkadlovku/bezzrkadlovku je niečo také ako fotiť všeličo ale hlavne pravdepodobné v mestskom prostredí. Ľudí, street art, vsrtoo čo sa mi bude páčiť no určite neodmietam ani prírodu. Ešte to samozrejme nemám upresnené lebo len začínam. Ale čím sa celej dostávam s vašimi názormi začal som si pozerať aj tie bezzrdkadlovky ako napríklad Canon EOS M50 alebo nejaký ten Fujifilm v podobnej možno vyššej relácii. Môj budget na všetko na úplný začiatok si myslím že bude maximálne 1000 možno iba 800 proste budem sa pohybovať v týchto cenových hladinách. Možno teraz sa budeme vedieť lepšie dostať k nejakému záveru.
 
fatality
2019-07-23 17:05:33+02
príspevok od: Porubo
Osobne radsej starsi profesionalny model z bazaru ako novy amatersky model. Napriklad Canon 5D mark ii je dnes extremne lacny a omnoho lepsi fotak: Omnoho lepsia kvalita spracovania, FF cip. Jedina vec co mi tam chyba je vstavana vodovaha (ale da sa dat bublinka do sanky a hned je to vyriesene), inak spickove telo!
Podobne s objektivmi, nove bych nekupoval, teraz je velmi dobra ponuka jazdenych.
akurat,ze ostri presne len na stredovy bod..co je pri ff a dnesnej dobe bezzrkadloviek s 80-90% pokrytim senzora pdaf bodmi cisty nonsense..
 
fatality
2019-07-23 17:10:01+02
príspevok od: Kralowski
No každý na vás píše niečo iné. Tak si to trošku upresnime. Moja predstava fotenia keď si kúpim nejakú tú zrkadlovku/bezzrkadlovku je niečo také ako fotiť všeličo ale hlavne pravdepodobné v mestskom prostredí. Ľudí, street art, vsrtoo čo sa mi bude páčiť no určite neodmietam ani prírodu. Ešte to samozrejme nemám upresnené lebo len začínam. Ale čím sa celej dostávam s vašimi názormi začal som si pozerať aj tie bezzrdkadlovky ako napríklad Canon EOS M50 alebo nejaký ten Fujifilm v podobnej možno vyššej relácii. Môj budget na všetko na úplný začiatok si myslím že bude maximálne 1000 možno iba 800 proste budem sa pohybovať v týchto cenových hladinách. Možno teraz sa budeme vedieť lepšie dostať k nejakému záveru.
mrkni na sony a6000/6300..fuji xe3,xt20/30..canon m50..
a k tomu nejaky setovy zoom+pevne svetle sklo..
 
simonk
2019-09-07 11:38:35+02
c
 
simonk
2019-09-07 11:40:54+02
-
 
simonk
2019-09-07 11:42:30+02
Ahoj, podľa mňa nezáleží až tak na tom, aký fotoaparát, aké telo budeš mať, ale skôr na objektívoch. Chceš fotiť portréty, krajinky, nočnú oblohu? Na portréty sa najviac hodí objetív s nižšou clonou, okolo f1.8. Tie bývajú väčšinou 50mm, alebo 35mm. Ak chceš fotiť prírodu, hory a tak, odporúčal by som objektív s menšou ohniskovou vzdialenosťou, aspoň 18mm a clonou f3.5. Ak by si kupoval predsa len na Slovensku, odporúčam nakúpiť cez stránku: https://www.kodino.com/sk/ ,kde nájdeš zľavové kupóny.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()