Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon D750 vs. Canon 6D Mark II

marynnfree
marynnfree 2019-08-26 10:30:51+02
Ahojte, zaujimal by ma nazor a skusenosti, najma teda ludi ktory mali tu cest s tymito dvoma modelmi ci uz len jednym z nich alebo obomi. Ci ste s nimi spokojny, co by ste ocakavali lepsie alebo co vas naopak prijemne prekvapilo? Rada by som si zakupila full frame zrkadlovku tak max. okolo 1200e. Kedze je to vecsia investicia pozerala som si uz mnoho recenzii ale nejak si s tym neviem rady. Doteraz som fungovala 10r. na Nikone D5000, cize najprv som Canon ani nezvazovala, ale trochu mi to aj tak zamotalo hlavu. Fotim najme makro a portrety, obcas nejake spolocenske udalosti ako svadba, oslavy - ale len rekreacne, nic zarobkove, ale ak bude zo strany ludi zaujem v buducnosti to uplne nevylucujem. Ked ideme do hor alebo na dovolenku tak prirodzene aj krajinky ale to naozaj len z casu na cas. Z tych technickych veci ma najviac "trapia" tie rozdieli medzi tymi modelmi ako napriklad :
1. dynamicky rozsah (vraj ma Nikon lepsi, je to ale naozaj taky rozdiel?)
2. rozsah ISO , kde Canon ma vyrazne vyssi ale je aj vyuzitelny vzhladom na šum alebo je to len marketingovy tah?
3. dulany slot (je naozaj nutny? mate skusenost kde vas "zachranil"? )
4. logika a taka celkova intuicia co sa tyka ovladania toho modelu
5. v neposlednom rade aj vyber objektivov - budem rada ak mi aj poradite na zaciatok nejaky univerzalnejsi zoom s dobrou svetelnostou ktory bude tak do 1000e. casom by som si chcela zaobstarat ale aj pevne sklo
6. mam ext. blesk Nikon SB700 -ak by som sa rozhodla prejst na Canon budem ho moct vyuzivat aj na nom ?
7. akekolvek dalsie konstruktivne pripomienky a postrehy privitam.
Dakujem
 
MagickVamp
2019-09-03 10:46:10+02
príspevok od: fatality
mozno ine znacky taky lag nemaju..+pre niekoho su mozno podstatnejsie vyhody csc,nez vyhody dslr..kazdy potrebujeme nieco ine..
kazdopadne k tlacenkam csc dochadzalo najma preto,ze tato eskonomika je zalozena na neustalom
raste a csc bolo dobry dovod na zmenu,kupu po tom,co zrkadlovky boli vycibrene takmer k dokonalosti..
ale aj tak, ja osobne nelutujem..pre mna ma csc viac vyhod nez nevyhod..a mozno si len tak zo srandy spravim taky zvukovy testik na shutterlag,ako vyssie vo videu,lebo ja som nic take,ako ty(zmeskane okamihy) nepostrehol..
njn uz som dlho bf a ff nemal... :-P
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()