Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát na video a foto.

sasko
2019-09-13 20:34:51+02
Ahojte, potreboval by som poradiť ohladne výberu fotoaparátu.
Pred niekolkými rokmi som bol spokojný vlastník Canon 400D a objektivov 50mm 1,8 a 24mm 2,8.
Potom som prikúpil Panasonic G6 na video s objektivom 14-42mm koly videu (narodil sa mi syn) bol som velmi spokojný s full HD videom, ostrenie super, výsledný obraz doteraz v pohode aj na 82" 4K Qled tv.
Panasonic som predal a aj 400D, objektivy mi ostali na Canon tak som skusil Canon 100D s domnenim ze hadam to nebude take zle s tym videom, nuz mylil som sa, oproti Panasonicu je to hnus a ostrenie je zúfalé aj s STM objektívom.
Má sa mi narodiť druhý syn a chcem 100D predať s zanevrieť na Canon
Otázne je čo kúpiť aby to bol cca univerzál aj keď s kompromismi na video a foto.
Pozerám po Panasonic G80, LX100 alebo Sony A6000 kedže má APS-C senzor, len tie objektívy...

Najlepsie vychádza asi A6000 za dobrú cenu kedže je to výbehový model (full HD bude stačiť), poradte však nejaký malý objektív alebo skor dva.
Jeden široký na video a jeden portrétový (najčastejšie fotím ludí).
Ako je to v prípade redukcií na Canon objektívy? Asi nebude úplne korektne fungovať ostrenie na video však?
Ďakujem
 
juve16
2019-09-13 21:25:34+02
príspevok od: sasko
Ahojte, potreboval by som poradiť ohladne výberu fotoaparátu.
Pred niekolkými rokmi som bol spokojný vlastník Canon 400D a objektivov 50mm 1,8 a 24mm 2,8.
Potom som prikúpil Panasonic G6 na video s objektivom 14-42mm koly videu (narodil sa mi syn) bol som velmi spokojný s full HD videom, ostrenie super, výsledný obraz doteraz v pohode aj na 82" 4K Qled tv.
Panasonic som predal a aj 400D, objektivy mi ostali na Canon tak som skusil Canon 100D s domnenim ze hadam to nebude take zle s tym videom, nuz mylil som sa, oproti Panasonicu je to hnus a ostrenie je zúfalé aj s STM objektívom.
Má sa mi narodiť druhý syn a chcem 100D predať s zanevrieť na Canon
Otázne je čo kúpiť aby to bol cca univerzál aj keď s kompromismi na video a foto.
Pozerám po Panasonic G80, LX100 alebo Sony A6000 kedže má APS-C senzor, len tie objektívy...

Najlepsie vychádza asi A6000 za dobrú cenu kedže je to výbehový model (full HD bude stačiť), poradte však nejaký malý objektív alebo skor dva.
Jeden široký na video a jeden portrétový (najčastejšie fotím ludí).
Ako je to v prípade redukcií na Canon objektívy? Asi nebude úplne korektne fungovať ostrenie na video však?
Ďakujem
Na video je najlepsi Panasonic. Nevlastnim, ale co mam nastudovane z recenzii, pretoze tiez pokukujem po niektorom z Lumixov. Zalezi co vlastne chces. Porovnavat LX100 so sony A6000 je dost tazke. Jeden kompakt, kvalitny, druhy vybehovy model, ale pomerne zastarany. Ale s vymennymi objektivmi. G80 som mal vo uzsom vybere, nakoniec som ho vylucil z dovodu velkosti. Pre mna ako majitela zrkadlovky nema vyznam mat podobne velky fotak, ale pre teba mozno hej. Navyse je utesneny a celkovo ma dobre hodnotenie. Este skus pozriet lumix GX80 alebo GX9. Prvy je starsi, ale za pomerne zaujimavu cenu. GX9 je uz super masinka, na video aj foto, ako alternativa k zrkadlovke. Navyse k obom mas siroke portfolio objektivov, ci uz panasonic alebo olympus. Takze video urcite topka a podla objektivu aj moznost kvalitne fotit. To u SONY nemas a do A600O by som ja osobne uz nesiel.
 
photox
2019-09-13 23:41:21+02
príspevok od: sasko
Ahojte, potreboval by som poradiť ohladne výberu fotoaparátu.
Pred niekolkými rokmi som bol spokojný vlastník Canon 400D a objektivov 50mm 1,8 a 24mm 2,8.
Potom som prikúpil Panasonic G6 na video s objektivom 14-42mm koly videu (narodil sa mi syn) bol som velmi spokojný s full HD videom, ostrenie super, výsledný obraz doteraz v pohode aj na 82" 4K Qled tv.
Panasonic som predal a aj 400D, objektivy mi ostali na Canon tak som skusil Canon 100D s domnenim ze hadam to nebude take zle s tym videom, nuz mylil som sa, oproti Panasonicu je to hnus a ostrenie je zúfalé aj s STM objektívom.
Má sa mi narodiť druhý syn a chcem 100D predať s zanevrieť na Canon
Otázne je čo kúpiť aby to bol cca univerzál aj keď s kompromismi na video a foto.
Pozerám po Panasonic G80, LX100 alebo Sony A6000 kedže má APS-C senzor, len tie objektívy...

Najlepsie vychádza asi A6000 za dobrú cenu kedže je to výbehový model (full HD bude stačiť), poradte však nejaký malý objektív alebo skor dva.
Jeden široký na video a jeden portrétový (najčastejšie fotím ludí).
Ako je to v prípade redukcií na Canon objektívy? Asi nebude úplne korektne fungovať ostrenie na video však?
Ďakujem
Mas tie najlacnejsie a najhorsie objektivy ktore Canon ked vyrobil a ktore vobec nie su vhodne na video a ty podla toho posudzujes celu znacku.
 
asverusko
2019-09-14 09:24:03+02
príspevok od: sasko
Ahojte, potreboval by som poradiť ohladne výberu fotoaparátu.
Pred niekolkými rokmi som bol spokojný vlastník Canon 400D a objektivov 50mm 1,8 a 24mm 2,8.
Potom som prikúpil Panasonic G6 na video s objektivom 14-42mm koly videu (narodil sa mi syn) bol som velmi spokojný s full HD videom, ostrenie super, výsledný obraz doteraz v pohode aj na 82" 4K Qled tv.
Panasonic som predal a aj 400D, objektivy mi ostali na Canon tak som skusil Canon 100D s domnenim ze hadam to nebude take zle s tym videom, nuz mylil som sa, oproti Panasonicu je to hnus a ostrenie je zúfalé aj s STM objektívom.
Má sa mi narodiť druhý syn a chcem 100D predať s zanevrieť na Canon
Otázne je čo kúpiť aby to bol cca univerzál aj keď s kompromismi na video a foto.
Pozerám po Panasonic G80, LX100 alebo Sony A6000 kedže má APS-C senzor, len tie objektívy...

Najlepsie vychádza asi A6000 za dobrú cenu kedže je to výbehový model (full HD bude stačiť), poradte však nejaký malý objektív alebo skor dva.
Jeden široký na video a jeden portrétový (najčastejšie fotím ludí).
Ako je to v prípade redukcií na Canon objektívy? Asi nebude úplne korektne fungovať ostrenie na video však?
Ďakujem
Predávam:

https://foto.bazos.sk/inzerat/102760881/panasonic-gx80--objektiv-panasonic-14-140.php
 
asverusko
2019-09-14 09:24:59+02
Predávam:

https://foto.bazos.sk/inzerat/102760881/panasonic-gx80--objektiv-panasonic-14-140.php
 
sasko
2019-09-14 12:21:25+02
photox

Neber to v zlom, to zanevrenie na Canon som myslel zo srandy, preto som dal smile.
Canon je super, ale na foto, má super objektívy, jeden čas som mal aj 40D a 17-35mm2,8 - fotilo to super ale takýto velký fotoaparát sa mi nikde nechcelo brať, vyzeral som ako fotograf ale foto tomu nenasvedčovali
Preto 100D a preto malé objektívy,mám rád palacinkové objektívy aj ked sú trochu horšie možno.
Napriek tomu si nemyslím že 24mm 2,8 a 50mm 1,8 sú najhoršie objektívy, je to podla mňa to najlepšie s najlacnejšieho a najmenšieho pokial ide o náhradu setového objektívu.
Veď načo kupovať malé telo keď na neho nacapíme veľký objektív, ťažisko sa presunie na objektív a zle sa drží v jednej ruke, ale to len môj laický názor.

asverusko

Ďakujem za ponuku, pre mňa asi zbytočne dlhý objektív, skôr by som využil asi toto :

https://foto.bazos.sk/inzerat/101976096/Panasonic-DMC-G7-12-35-mm-f28-II-Power-OIS-Rokinon-75mm.php


Ale ešte uvidím, najskôr zoberiem nejaký best buy čo sa objavý, kludne ponúknite aj sem, budem vďačnný.



 
sasko
2019-09-14 19:41:05+02
O Sony A6000 uvažujem aj koly tomuto videu
https://www.youtube.com/watch?v=f-bv2VBvUFM&list=PL8kh8krkyCPOoYF3JnnwfCKNn0-CmkH1Y&index=6
a aj koly tomu že je tam APS-C čip a pri kúpe tohto objektívu :
https://objektivy.heureka.sk/sony-sel-50f18/specifikace/#section

sa dajú robiť aj slušné portréty.

Samozrejme nebudem všetko naraz kupovať, aj to telo sa dá po dvoch rokoch vymeniť za novšie keď klesnú ceny.

Skúste mi to vyhovoriť ak si myslíte že je to blbosť, navrhnite alternatívu, nechcem sa unáhliť, díky.
 
fatality
2019-09-15 09:28:27+02
príspevok od: sasko
O Sony A6000 uvažujem aj koly tomuto videu
https://www.youtube.com/watch?v=f-bv2VBvUFM&list=PL8kh8krkyCPOoYF3JnnwfCKNn0-CmkH1Y&index=6
a aj koly tomu že je tam APS-C čip a pri kúpe tohto objektívu :
https://objektivy.heureka.sk/sony-sel-50f18/specifikace/#section

sa dajú robiť aj slušné portréty.

Samozrejme nebudem všetko naraz kupovať, aj to telo sa dá po dvoch rokoch vymeniť za novšie keď klesnú ceny.

Skúste mi to vyhovoriť ak si myslíte že je to blbosť, navrhnite alternatívu, nechcem sa unáhliť, díky.
ak kladies doraz na foto,isiel by som do niecoho z trojice sony a6000,fuji xt20 alebo canon m50..ak na video,tak panasonic gx9..
 
sasko
2019-09-18 19:47:24+02
Predal som Canon 100D a kúpil Sony RX100 mk1 za cca 130€, nie je to definitíva iba som chcel už dávnejšie vyskúšať čo tento drobec dokáže. Bude dobrý spoločník do vačku, vždy pri ruke.

Fotil som v dobrom svetle na iso 80 a musím povedať že veľmi dobrý výstup, v interéri skúsim neskôr.
Video je celkom v pohode, full HD AVCHD 50 sn/s, bitrate bol skoro totožný s bývalou Panasonic G6.
Keď som ale porovnal video točené v interiéry tak Sony mal na jednofarebných plochách také mapy akoby stopy kompresie, Panasonic (setový objektív 14-42) mal skôr akoby taký zrnitejší ale na pohľad príjemnejší obraz.
Porovnával som na obrovskej 4K 82" tv Samsung Qled, ktorú mám doma dočasne(musel som byť na cca 2 metre od obrazovky .
Stabilizácia Sony je veľmi príjemná, taká plavná.

Keby chcem točiť 4K video pri 50 sn/s tak to by som už musel ísť asi do nových modelov od cca 900€ vyžšie však? To je pre mňa už veľa peňazí momentálne.
V prijatelnej cenovej kategórii samozrejme second hand je aj Panasonic GH4, kde sa dajú nastaviť aj brutálne dátové toky na full HD a asi vytiahnúť z toho maximum, neviem však či by takýto komplikovaný fotoaparát bol user friendly aj pre mna čo točí na automatiku.
Takýto veľký fotoaparát by bol fayn na doma a nadvor, na prechádzky z rodinou by som ho asi nebral,...(skúsenosti zo zrkadlovkami).
 
fatality
2019-09-18 22:05:02+02
príspevok od: sasko
Predal som Canon 100D a kúpil Sony RX100 mk1 za cca 130€, nie je to definitíva iba som chcel už dávnejšie vyskúšať čo tento drobec dokáže. Bude dobrý spoločník do vačku, vždy pri ruke.

Fotil som v dobrom svetle na iso 80 a musím povedať že veľmi dobrý výstup, v interéri skúsim neskôr.
Video je celkom v pohode, full HD AVCHD 50 sn/s, bitrate bol skoro totožný s bývalou Panasonic G6.
Keď som ale porovnal video točené v interiéry tak Sony mal na jednofarebných plochách také mapy akoby stopy kompresie, Panasonic (setový objektív 14-42) mal skôr akoby taký zrnitejší ale na pohľad príjemnejší obraz.
Porovnával som na obrovskej 4K 82" tv Samsung Qled, ktorú mám doma dočasne(musel som byť na cca 2 metre od obrazovky .
Stabilizácia Sony je veľmi príjemná, taká plavná.

Keby chcem točiť 4K video pri 50 sn/s tak to by som už musel ísť asi do nových modelov od cca 900€ vyžšie však? To je pre mňa už veľa peňazí momentálne.
V prijatelnej cenovej kategórii samozrejme second hand je aj Panasonic GH4, kde sa dajú nastaviť aj brutálne dátové toky na full HD a asi vytiahnúť z toho maximum, neviem však či by takýto komplikovaný fotoaparát bol user friendly aj pre mna čo točí na automatiku.
Takýto veľký fotoaparát by bol fayn na doma a nadvor, na prechádzky z rodinou by som ho asi nebral,...(skúsenosti zo zrkadlovkami).
skus pri tej rx100ke bw filter..lezu z nej paradne "hotove" bw fotky..
 
jozef84
2019-09-19 08:14:00+02
príspevok od: fatality
skus pri tej rx100ke bw filter..lezu z nej paradne "hotove" bw fotky..
Mal by si ten "filter" upresniť. Myslel si B+W filter? A ktorý? Prechodový, polarizačný, ND filter? Na Sony RX100 potrebuješ adaptér na nasadenie filtra, krytky, slnečnej clony...Alebo si to myslel nejak inak v nastavení fotoaparátu? Inak súhlas s výstupom. Niekedy z toho lezú veľmi slušné fotky. Na to, že to je 1" číp veľmi slušný výsledok porovnateľný s niektorými základnými Canon zrkadlovkami predchádzajúcej generácie, ale keď má dostatok svetla. V kontrastných scénach je to už horšie.
 
z80
2019-09-19 09:25:33+02
príspevok od: jozef84
Mal by si ten "filter" upresniť. Myslel si B+W filter? A ktorý? Prechodový, polarizačný, ND filter? Na Sony RX100 potrebuješ adaptér na nasadenie filtra, krytky, slnečnej clony...Alebo si to myslel nejak inak v nastavení fotoaparátu? Inak súhlas s výstupom. Niekedy z toho lezú veľmi slušné fotky. Na to, že to je 1" číp veľmi slušný výsledok porovnateľný s niektorými základnými Canon zrkadlovkami predchádzajúcej generácie, ale keď má dostatok svetla. V kontrastných scénach je to už horšie.
Predpokladam, ze myslel softwarovy C/B "filter" priamo vo fotaku.
 
fatality
2019-09-19 12:36:31+02
príspevok od: jozef84
Mal by si ten "filter" upresniť. Myslel si B+W filter? A ktorý? Prechodový, polarizačný, ND filter? Na Sony RX100 potrebuješ adaptér na nasadenie filtra, krytky, slnečnej clony...Alebo si to myslel nejak inak v nastavení fotoaparátu? Inak súhlas s výstupom. Niekedy z toho lezú veľmi slušné fotky. Na to, že to je 1" číp veľmi slušný výsledok porovnateľný s niektorými základnými Canon zrkadlovkami predchádzajúcej generácie, ale keď má dostatok svetla. V kontrastných scénach je to už horšie.
myslel som bw preset priamo vo fotaku..
 
jozef84
2019-09-19 12:38:04+02
príspevok od: z80
Predpokladam, ze myslel softwarovy C/B "filter" priamo vo fotaku.
Tiež mám ten pocit. .
 
sasko
2019-09-22 20:27:21+02
Ďakujem za tip, ten B+W filter som skúsil a myslím že veľmi pekné to je, fotil som portrét kamoša.
K tomu videu na RX100 ešte, písal som že sú vidieť akési stopy kompresie na jednoliatych plochách, nebola to chyba fotoaparátu ale softwérového doostrovania na televízore, nastavil som jemnejšie a zrazu to zmizlo, takže nemám výhrady k videu, možno mi to aj stačiť bude.
Škoda len že 4k 50fps zvládajú iba drahé fotoaparáty od cca 900€za telo, tolko už nechcem investovať.Všetko čo som doteraz videl na do 30fps sa mi nepáčilo a nehodilo sa ako rodinnná kamera.
 
sasko
2019-11-10 16:25:28+01
Ako pisem vyzsie, kupil som Sony RX100 do exterieru aby som mal nieco male do vačku a ešte som prikúpil Panasonic G7 na doma a točenie rodinneho videa a aby som mal možnosť meniť objektívy.

Postupne som prikúpil objektív Panasonic 12-60 mm f/3,5-5,6 do exterieru, Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 na domáce fotenie vacsinou a na portréty Panasonic Lumix G 42,5mm f/1,7.

Som celkom spokojný, mám o zábavu postarané,už len lepší videostatív chýba.

Chcel by som vyriešiť osvetlenie lebo v interiéry je ho málo aj ked pozapínam všetky svetlá.
Kúpil som led žiarovku aby som doplnil osvetlenie :
https://www.cvaknito.sk/nahradne-ziarovky/led-ziarovka-e27-85w-s-farebnou-teplotou-3000k--4000k--5500k/

Bol som trochu sklamaný, na stránke píšu 85W a ked som odmeral príkon tak bol max 27W, t.j. trošku silnejšia žiarovka, reklamovať nebudem, nechce sami plaťiť poštovné a babrať sa s tým aspoň už viem kde nenakúpim.

Napadlo ma vyriešiť svetlo jedným silným reflektorom namiereným do stropu, niečo takéto :

https://shop.emos.sk/1531261070-led-reflektor-profi-sedy,-200w-neutralna-biela

Viem že to nie je profi svetlo ani WB možno nebude ideálne ale na rodinné foto na tom asi moc nezáleží ak nebudú mať zelené ksichty alebo tak nejak, budem to ladiť (WB) do teplého odtieňa keď tak. Je to úplná hlúposť alebo sa to dá aj takto riešiť?

 
JohnNewton
2019-11-10 17:05:07+01
Ak sa nechceš natrápiť s farebným podaním, o ktorom rozhoduje farebná teplota a hodnota CRI, tak si kúp lacné halogénové žiarovky na 230 V E27, 100-150 W. Je to takmer ideálny zdroj umelého svetla vzhľadom k cene. CRI menšie ako 80 je úplne nevhodné.

https://www.best2buy.eu/sk/article/271/386/index-cri-color-rendering-index
 
JohnNewton
2019-11-10 17:12:35+01
Alebo ak to chceš riešiť odrazom od stropu, tak reflektor s halogénovou lineárnou žiarovkou, sú od cca 100 po 1500 W.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()