Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Odporučte posím fotoaparát

MilanSch
2019-09-15 12:21:29+02
Dobrý deň
Po dlhých dlhých rokoch "len" túžby po kúpe fotoaparátu a následným fotením pre radosť som sa dostal do situácie, keď už fotoaparát musím kúpiť. Moje vedomosti o fotení sú dosť chabé, a preto potrebujem radu alebo odporúčanie na fotoaparát od ľudí, ktorí tomu rozumejú, alebo ešte lepšie od ľudí, ktorí niekedy takýto prípad (nižšie popísaný) riešili.

Chcel by som natáčať a uploadovať nejaké videá na Youtube s zábermmi snímajúcimi klasické kreslenie na A4 výkres.

Fotoaparát by mal zvládať:
4K
Timelapse
Možnosť nepretržitého napojenia (powerbanka, el. sieť)
Možnosť pripojenia externého displeja (cez hdmi?)(pre nepretržitú kontrolu záberu)

Bol som rozhodnutý pre Panasonic DMC G7 a pýtal som sa tu na fóre, ale aj inde a nikde som nedostal jednoznačnú odpoveď na fungujúcu možnosť pripojenia externého displeja. Je tam síce možnosť bezdrôtovo sledovať v menšom okne cez Panasonic Image App na nejakom android zariadení, ale mám obavy o prehrievanie s tým spojené. Možno sa to prehrievať nebude...Neviem.

Ak viete odporučiť iný fotoaparát dajte vedieť.
Ďakujem
 
photox
2019-09-15 13:40:29+02
Vzdy iba youtube sleduj.
 
MaxGamut
2019-09-15 14:35:18+02
Chces aj vazne fotit alebo hlavne tocit video ?
Videokamery by tieto poziadavky mali zvadat bezne.
 
martinmlm
2019-09-15 15:09:58+02
príspevok od: MilanSch
Dobrý deň
Po dlhých dlhých rokoch "len" túžby po kúpe fotoaparátu a následným fotením pre radosť som sa dostal do situácie, keď už fotoaparát musím kúpiť. Moje vedomosti o fotení sú dosť chabé, a preto potrebujem radu alebo odporúčanie na fotoaparát od ľudí, ktorí tomu rozumejú, alebo ešte lepšie od ľudí, ktorí niekedy takýto prípad (nižšie popísaný) riešili.

Chcel by som natáčať a uploadovať nejaké videá na Youtube s zábermmi snímajúcimi klasické kreslenie na A4 výkres.

Fotoaparát by mal zvládať:
4K
Timelapse
Možnosť nepretržitého napojenia (powerbanka, el. sieť)
Možnosť pripojenia externého displeja (cez hdmi?)(pre nepretržitú kontrolu záberu)

Bol som rozhodnutý pre Panasonic DMC G7 a pýtal som sa tu na fóre, ale aj inde a nikde som nedostal jednoznačnú odpoveď na fungujúcu možnosť pripojenia externého displeja. Je tam síce možnosť bezdrôtovo sledovať v menšom okne cez Panasonic Image App na nejakom android zariadení, ale mám obavy o prehrievanie s tým spojené. Možno sa to prehrievať nebude...Neviem.

Ak viete odporučiť iný fotoaparát dajte vedieť.
Ďakujem
Sú fotáky s ktorými sa dá natáčať video. A sú kamery s ktorými sa dá fotiť....na túto tému by mohol Karol napísat článok.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-09-15 17:13:35+02
Pre sledovanie obrazu sa pouziva HDMI externy monitor. Bohuzial sanca pripojit tablet len ako externy displej je minimalna. Snad to v buducnosti zlepsi zavedenie USB-C do fotakov aj smart zariadeni. Ale to je velmi neiste.
 
photox
2019-09-15 17:26:16+02
príspevok od: Karol Srnec
Pre sledovanie obrazu sa pouziva HDMI externy monitor. Bohuzial sanca pripojit tablet len ako externy displej je minimalna. Snad to v buducnosti zlepsi zavedenie USB-C do fotakov aj smart zariadeni. Ale to je velmi neiste.
A nejde to nahodou pripojit cez wifi?
 
zvonec
2019-09-15 19:47:13+02
príspevok od: photox
A nejde to nahodou pripojit cez wifi?
Svojho casu som riesil externy prenosny display, medziinym som narazil aj na tuto firmu.
https://www.gechic.com/en-portable-monitor-onlap1101p-specification.html

Wifi netreba, HDMI je standard. Ipad vidim ako problem, pretoze na PC sa to robi cez appku tretej strany, staci trocha pogooglit.

Snad pomoze.....
 
photox
2019-09-15 20:26:51+02
príspevok od: zvonec
Svojho casu som riesil externy prenosny display, medziinym som narazil aj na tuto firmu.
https://www.gechic.com/en-portable-monitor-onlap1101p-specification.html

Wifi netreba, HDMI je standard. Ipad vidim ako problem, pretoze na PC sa to robi cez appku tretej strany, staci trocha pogooglit.

Snad pomoze.....
Skoro vsetko mam bezdrotovo spojene, neviem si predstavit tu splet kablov okolo mna. Netreba ziadne appky tretej strany, v mobile alebo tablete vidim to iste co vidi kamera aj ovladanie kamery to iste z tabletu ako aj na kamere.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()