Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

zrkadlovka alebo bezzrkadlovka pre začiatočníka

Niky88
Niky88 2019-09-23 14:40:07+02
Ahojte, rozmýšľam nad kúpou nejakého lepšieho fotoaparátu a rada by som sa s vami poradila. Veľmi rada fotím, mám to ako hobby ale chcela by som popracovať na kvalite fotografií viac a rada by som ak by mi fotografie priniesli úspech aj na niektorej z fotobánk. Zameriavam sa prevažne na krajinky, veľmi rada fotím prírodu a chcela by som robiť aj makrofotky. Cenová kategória do ktorej by som sa chcela zmestiť je tak max. cca okolo 400 €. Čo som si pozerala na internete digitálne zrkadlovky, tak ma zaujalo Canon EOS 200D alebo Canon EOS 4000D. Ako som si však čítala rôzne články tak zvažujem či by nebola predsa len lepšia bezzrkadlovka. Ak áno, ktorú by ste odporúčili aby som sa zmestila do limitu tiež za max. okolo 400 €? Počula som, že je dobrá značka Olympus, ale neviem aký typ...uvítam všetky Vaše rady a odporúčania a či lepšie ísť do zrkadlovky pre kvalitnejšie zábery alebo bezzrkadlovky...PS: keďže sa jedná o fotoaparát pre začiatočníka tak ideálne taký ktorý nebude mať príliš zložitý ovládanie Ďakujem!
 
fatality
2019-09-28 18:59:06+02
príspevok od: Niky88
Nejde o brašnu ale celkovo že to vychádza o polovicu menej a brasna je ako plus k tomu... pani vravela že je to výkonovo podobné pritom človek dosť ušetrí ale či naozaj...
pan/pani vo fotoobchode ti v prvom rade poradi to,co potrebuje predat..
4000d je novy fotak,kde canon recykluje stare suciastky..
ma plastovy bajonet,nevyklopny displej a stary 18mpix snimac,ktory sice
s dobrym objektivom a v spravnych rukach dokaze vycarit fajn fotky,ale neviem
ci aj s inymi nedostatkami zan chces dat 250€..
ak si uz vyberas len z tychto dvoch,ber z eshopu 200d..
 
photox
2019-09-28 19:09:07+02
príspevok od: airman26551
Ahoj, pred časom som riešil síce nie zrkadlovku, ale bezzrkadlovku vo veľmi podobnom rozpočte. Napokon som skončil pri Panasonicu GX80, kúpil som ho používaný, spolu so seťákom 12-32 mm 3,5-5,6 za super cenu nejakých 320 €, takže dá sa zohnať v tovom rozpočte. Za mňa osobne Ti ho môžem odporúčať všetkými 10-timi.
Ak ti nevadia menšie rozmery, tak to bude práve výhoda. Je naozaj malý a ľahký, ak chceš fotiť hlavne krajinu ako spomínaš, tak to oceníš pri prechádzkach a túrach. Ten objektív k nemu je síce tiež seťák, ale kvalitatívne fajn, mne osobne na ňom chýba len lepšia svetelnosť, ale to pri krajine riešiť nemusíš. Navyše má širší začiatok, po prepočte 24 mm. Ak by si šla do 200D, v tom rozpočte to bude pravdepodobne seťák 18-55, kde začínaš na 28 mm a ja osobne by som na krajinu bral niečo širšie. Rýchlosť GX80 riešiť pri krajine nemusíš, veľa ľudí tvrdí, že bezzrkadlovky sú pomalšie ako zrkadlovky (čo je v mnohých prípadoch pravda), no fotiť sa s ním dá. Napríklad s mojou GX80 som fotil aj preteky áut na okruhu teleobjektívom z bazáru za 80€ a dalo sa iste, výsledok nie je profi a skúsenejší fotografi by sa nad nimi len pousmiali, ale na fotenie pre radosť to postačovalo.

200D sa ale bude lepšie držať, plus má veľmi dobrý senzor. Ten však oceníš ak kúpiš časom lepšie a tým pádom aj drahšie sklo. Ak budeš fotiť seťákom, rozdiel myslím že ani nespoznáš (iste, pri MFT nebude taký dynamický rozsah ako pri APS-C, ale myslím že 99% začiatočníkov to na pohľad nemá šancu rozpoznať). Máš tu vyššie rozlíšenie, na druhej strane ak nebudeš tlačiť nič väčšie ako A3 tak ho tiež nevyužiješ.

Ak by som to mal uzavrieť, ako niekdajší majiteľ fotoaparátov Canon som s GX80 nadmieru spokojný. Štve ma len jedna jediná vec. Vnútorne ma zožiera to, že je to len MFT, čo ma síce v praxi neobmedzuje, ale je to proste MFT
Tu poniektori dobre rozpravky pisu...Ak by som to mal uzavrieť, ako niekdajší majiteľ fotoaparátov Canon som s GX80 nadmieru spokojný. Tak gx80 z druhej ruky so setakom12-32 mm 3,5-5,6.
Naozaj rad by som videl tie tvoje fotografie.
 
fatality
2019-09-28 19:14:20+02
príspevok od: Niky88
Nejde o brašnu ale celkovo že to vychádza o polovicu menej a brasna je ako plus k tomu... pani vravela že je to výkonovo podobné pritom človek dosť ušetrí ale či naozaj...
alebo este jeden tip:
https://www.e-infin.com/eu/item/2961/nikon_d5300_digital_slr_camera_+_af-p_dx_18-55mm_f/3.5-5.6g_vr_lens_kit
v tomto eshope dostanes aj 200d lacnejsie..
 
Niky88
2019-09-28 20:07:51+02
no ved to mi je jasne ze v obchodoch ponuknu hlavne to co potrebuju predat, preto sa radim este aj tu...ja tiez osobne si myslim ze 200D by bola lepsia volba..pozerala som aj ten eshop..ale ja osobne co sa tyka takychto drahsich veci radsej kupujem na predajni
 
fatality
2019-09-28 21:39:17+02
príspevok od: Niky88
no ved to mi je jasne ze v obchodoch ponuknu hlavne to co potrebuju predat, preto sa radim este aj tu...ja tiez osobne si myslim ze 200D by bola lepsia volba..pozerala som aj ten eshop..ale ja osobne co sa tyka takychto drahsich veci radsej kupujem na predajni
tak kup aspon zo slovenskeho eshopu(overeny cez heureku),ked sa bojis zo zahranicia..riziko tam mas prakticky nulove..v kamennej preplatis...
+vyhoda eshopu je,ze mas 2tyzdne na vyskusanie..ak sa ti cokolvek nebude pacit,mozes fotak vratit..
 
Johnnny
2019-09-29 10:30:56+02
Nez kupit 4000d, to by som radsej siel do bazaroveho fotaku. Jednak bude lepsi a jednak vydrzi dlhsie. A vo vysledku, bazar vobec nie je blbost

 
fatality
2019-09-29 10:51:26+02
príspevok od: Johnnny
Nez kupit 4000d, to by som radsej siel do bazaroveho fotaku. Jednak bude lepsi a jednak vydrzi dlhsie. A vo vysledku, bazar vobec nie je blbost

tiez si myslim to iste,na druhu stranu chapem zaciatocnika bez znalosti (chyb) techniky,ze sa boji kupit z bazaru..
 
Johnnny
2019-09-29 10:57:03+02
Nehovorim, ze tomu nerozumiem a ja osobne mam sam lepsi pocit z novych veci (rad rozbalujem ), ale 4000D nie je ani lowend. To je proste ... no ja by som si to nekupil
 
fatality
2019-09-29 13:19:44+02
príspevok od: Johnnny
Nehovorim, ze tomu nerozumiem a ja osobne mam sam lepsi pocit z novych veci (rad rozbalujem ), ale 4000D nie je ani lowend. To je proste ... no ja by som si to nekupil
no..ved to jej tu myslim radime vsetci
 
Niky88
2019-10-22 14:22:24+02
Ahojte rada by som sa s vami ešte niečo poradila...bola som už na pevno rozhodnutá pre kúpu zrkadlovky Canon 200D ale pozerám, že teraz sú akcie aj na bezzrkadlovky, konkr.som rozmýšlala nad Olympus E-M10 III + 14-42 mm R alebo Sony RX 100 MIII, tie som teraz našla len za 400 €. Myslíte však, že sú lepšie ako zrkadlovka Canon200D alebo nie? Má niekto z vás tento fotoaparát resp.že by vedel porovnať? na Canon 200D sa mi páči hlavne aj to, že má výklopný displej a čítala som nan len samé dobré recenzie aj pomer cena výkon...tak ako som už spomínala na začiatku - chcem fotiť hlavne krajiny a potom časom aj makro...
 
cinges
2019-10-22 15:51:37+02
kup si normalnu zrkadlovku, hlavne kvoli objektivom.. ked budes kupovat lepsie, alebo makro objektivy na bezzrkadlovku tak sa nedoplatis..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()