Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Univerzálny fotoaparát

tikikiki
2019-11-13 12:22:01+01
Ahojte, všetci... Chcel by som skúsených poprosiť o radu pri výbere správneho fotoaparátu.
Hľadám čo najviac univerzálny fotoaparát keďže bavý ma fotiť krajinky, portréty, šport, zvieratá, nočné oblohy atď.. Jednoducho všetko.
Pomerne veľa googlim ale mám pocit, že už sa začínam veľmi strácať a mať v tom guláš preto som sa rozhodol poprosiť o pomoc.
Zatiaľ čo som pozeral tak docela sa mi pozdráva fotoaparát SONY A7 I + 28-70mm (set). Aktuálne sú tieto foto v akcií za myslím dobrú cenu 750-890€. Záleží od shopu.
Čo sa samotného foto týka myslíte, že by to bola dobrá voľba ako univerzál? Bol som si ho aj vyskúšať v ruke no mal som z toho rozpačité pocity.. Ergonomia rsp. umiestnenie spúšte závierky mi moc nesedelo.. keďže som bol zvyknutý na NIKON Grip spúšť. To mi sedelo.
Je to síce Full Frame ale aj som sa dočítal, že niektore APS-C su v konečnom výsledku lepšie.
Pri výbere foto mi hlavne záleži aby to bol univerzál, dal sa nabíjať priamo cez USB (napr. ext.nabíjačka aj počas cvakania), bol to fotoaparát do budúcna čo sa špecifikácií týka, mal možnosť WiFi, NFC alebo Bluetooth prenosu fotiek, nie moc veľké telo (preto som skôr pozeral bezzrkadlovky ale nebránim sa ani zrkadlu) a hlavne aj nejaká tá odolnosť voči vode, prachu a počasiu.
Z toľkého googlenia som sa vždy nejako vrátil k tej SONY A7 I aj keď tá ergonómia nieje tip top.
Poškuľoval som aj po tej SONY A7 II ale tam je cena už aj s objektívom cez 1.400€ čo je cez môj rozpočet. Alebo ešte možnosť objednať ho z Amazonu kde je so super setom za 899€ ale bojím sa toho čo by mi prišlo domov. S tým skúsenosť nemám.
Ešte mi padol do oka aj SONY A6000 + seťák, Nikon 5600 + seťák.
Čo sa výkonu týka tak bol by som rád aj k dlhým uzávierkam keďže rád fotím nočnú oblohu a MilkWay. Aby som sa mohol s tým vyhrať, rýchly a tichý focus..
Môj cenový strop je cca. 900€ plus mínus.
Prosím skúste mi poradiť niečo rozumné, spolahlivé a kvalitné za tú sumu.. Nebránil by som sa ani kúpe z druhej ruky nemusí to byť fungel nové. Ale zas tiež moc nechcem 20 rokov staré mašinky.
Budem rád každej rade.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-11-13 12:54:57+01
Sony A7 je zastaraly fotak a objektiv 28-70 je podpriemery. Zostavu si kupi ten, co si nenecha poradit a necha sa zlakat tym, ze je to FF.
 
tikikiki
2019-11-13 13:30:16+01
príspevok od: Karol Srnec
Sony A7 je zastaraly fotak a objektiv 28-70 je podpriemery. Zostavu si kupi ten, co si nenecha poradit a necha sa zlakat tym, ze je to FF.
Ani ako základ do budúcna by to nebolo?
Ja som neni moc zástanca setov ale mám ten rozpočet obmedzený a na nejaké lepšie sklo by nezostalo. Preto by som skôr volil telo aby vydržalo do budúcna a postupne za rok dosetril na lepšie sklo.
Len vždy mi to nejako proste po čítaní fór a recenzií vyšlo na tu A7. Neviem.
Ja si rad nechám poradiť.
 
francesco
2019-11-13 13:42:24+01
krajinky, portréty, šport, zvieratá, nočné oblohy atď.. Jednoducho všetko - ak by na toto vsetko existoval univerzal za 900 eur, tak sme vsetci s drahymi výbavami blazni. Musis zacat postupne a sustred sa na to co najviac vyuzijes, FF je uplne mimo tvoho budgetu. Vyber si system, ktory ma u teba perspektivu pripadneho rozsirovania do buducna.
 
tikikiki
2019-11-13 13:57:42+01
príspevok od: francesco
krajinky, portréty, šport, zvieratá, nočné oblohy atď.. Jednoducho všetko - ak by na toto vsetko existoval univerzal za 900 eur, tak sme vsetci s drahymi výbavami blazni. Musis zacat postupne a sustred sa na to co najviac vyuzijes, FF je uplne mimo tvoho budgetu. Vyber si system, ktory ma u teba perspektivu pripadneho rozsirovania do buducna.
Z môjho pozorovania je to asi tak 50krajiny, 30portrety, 10zvierata, 7nocne oblohy, 3sport.
Nehovorím že to musí byt FF to že A7 ním zrovna je je uplna náhoda.
Nebránim sa ani APS-C.
Len som chcel poradiť lebo už som sa veľa strácal v tom.
 
Steeve_v
2019-11-13 14:00:38+01
Riesil som celkom podobnu vec aj ked nakoniec som sa rozhodol pre fotak, ktory je skor na sport, ale mozno na inspiraciu...:
www.ephoto.sk/forum/7/31270/dslr-do-1000e/
 
fatality
2019-11-13 19:03:05+01
príspevok od: tikikiki
Z môjho pozorovania je to asi tak 50krajiny, 30portrety, 10zvierata, 7nocne oblohy, 3sport.
Nehovorím že to musí byt FF to že A7 ním zrovna je je uplna náhoda.
Nebránim sa ani APS-C.
Len som chcel poradiť lebo už som sa veľa strácal v tom.
tazke kombinacia v tom limite..napr..
https://www.e-infin.com/eu/item/2076/sony_alpha_a6000_mirrorless_digital_camera_black_body_only_in_kit_box
https://www.e-infin.com/eu/item/1813/sony_vario-tessar_t*_e_16-70mm_f4_za_oss_e-mount_lens_sel1670z
krajina super,portret na dlhom konci ok..zvierata,obloha,sport tazsie
 
tikikiki
2019-11-13 22:35:08+01
príspevok od: Steeve_v
Riesil som celkom podobnu vec aj ked nakoniec som sa rozhodol pre fotak, ktory je skor na sport, ale mozno na inspiraciu...:
www.ephoto.sk/forum/7/31270/dslr-do-1000e/
Zaujímavé vlakno. A aké sklo si vzal k tomu Fuji?
Si zatiaľ spokojný? Ak som pochopil fotíš skôr výlety a krajinky?
 
tikikiki
2019-11-13 22:37:10+01
príspevok od: fatality
tazke kombinacia v tom limite..napr..
https://www.e-infin.com/eu/item/2076/sony_alpha_a6000_mirrorless_digital_camera_black_body_only_in_kit_box
https://www.e-infin.com/eu/item/1813/sony_vario-tessar_t*_e_16-70mm_f4_za_oss_e-mount_lens_sel1670z
krajina super,portret na dlhom konci ok..zvierata,obloha,sport tazsie
Vďaka za typ. Presne aj nad tou A6000 som uvažoval. Celkovo na tu sériu A6x00 sú dobre recenzie. Ale tu stránku e-infon nepoznám. Doručujú aj na sk? Rsp. Máš nejakú skúsenosť s nákupom odtiaľ?
 
fatality
2019-11-13 23:27:05+01
príspevok od: tikikiki
Vďaka za typ. Presne aj nad tou A6000 som uvažoval. Celkovo na tu sériu A6x00 sú dobre recenzie. Ale tu stránku e-infon nepoznám. Doručujú aj na sk? Rsp. Máš nejakú skúsenosť s nákupom odtiaľ?
dorucuju..
tema eglobalcentral a einfin tu bola,vacsina sk zakaznikov spokojnych..potom ju zmazali,lebo
je to konkurencia ephoto shopu..
od tej doby eglobalcentral-u trochu klesol rating,ale stale odtial dost ephotakov bezproblemovo nakupuje..
a einfin sa stale drzi..
https://www.trustpilot.com/review/e-infin.com

 
starýzvolen
2019-11-14 06:50:47+01
Za peniaze čo vyhodíš za nejhoršiu fullframe môžeš mať dobrú APS DSLR aj s 2 objektívmi. Takže napr. v Nikone by som v pohode kúpli D3500 so setovým 18-55 mm a prikúpil Nikkor 10-20 mm a Nikkor 55-200. Ceny cca 385+260+200 si v tvojom limite. D 3500 je síce low entry ale je to šikovný foťák s vychytanými muchami a dobrou ergonómiou. Objektívy malé ma ľahké.
Na nejaké kupovanie "foťáku pre budúcnosť" sa vykašli, foťák si kupuješ pre súčasnosť. Kým tá budúcnosť bude, môžeš mať nafotených tisíce fotiek a s fotením pekne prežité 2-3 roky.
 
tikikiki
2019-11-15 11:54:52+01
príspevok od: fatality
dorucuju..
tema eglobalcentral a einfin tu bola,vacsina sk zakaznikov spokojnych..potom ju zmazali,lebo
je to konkurencia ephoto shopu..
od tej doby eglobalcentral-u trochu klesol rating,ale stale odtial dost ephotakov bezproblemovo nakupuje..
a einfin sa stale drzi..
https://www.trustpilot.com/review/e-infin.com

Ďakujem ti popozerám sa na tie stránky.
 
tikikiki
2019-11-15 12:01:02+01
príspevok od: starýzvolen
Za peniaze čo vyhodíš za nejhoršiu fullframe môžeš mať dobrú APS DSLR aj s 2 objektívmi. Takže napr. v Nikone by som v pohode kúpli D3500 so setovým 18-55 mm a prikúpil Nikkor 10-20 mm a Nikkor 55-200. Ceny cca 385+260+200 si v tvojom limite. D 3500 je síce low entry ale je to šikovný foťák s vychytanými muchami a dobrou ergonómiou. Objektívy malé ma ľahké.
Na nejaké kupovanie "foťáku pre budúcnosť" sa vykašli, foťák si kupuješ pre súčasnosť. Kým tá budúcnosť bude, môžeš mať nafotených tisíce fotiek a s fotením pekne prežité 2-3 roky.
Ďakujem za tvoj typ a názor no N3500 si myslím že nieje prsné to čo hľadám. Či už veľkosťou, odolnosťou aj špecifikáciou mi moc nevyhovuje. A ten 55-200 si myslím že nieje bohvie aké sklo. Ak by som už volil 3500ku tak iba ako telo a jedno poriadne sklo.
Potrebujem univerzál telo a univerzál sklo keďže často chodím mega nabalený a každý gram navyše už poriadne cítiť. Preto skôr pokukujem po mirrorless. 🤷🏼‍♂️
 
jan.zitniak
2019-11-15 12:16:25+01
príspevok od: tikikiki
Ďakujem za tvoj typ a názor no N3500 si myslím že nieje prsné to čo hľadám. Či už veľkosťou, odolnosťou aj špecifikáciou mi moc nevyhovuje. A ten 55-200 si myslím že nieje bohvie aké sklo. Ak by som už volil 3500ku tak iba ako telo a jedno poriadne sklo.
Potrebujem univerzál telo a univerzál sklo keďže často chodím mega nabalený a každý gram navyše už poriadne cítiť. Preto skôr pokukujem po mirrorless. 🤷🏼‍♂️
Kúp si čo sa Tebe pozdáva najviac a potom uvidíš, čo ďalej ...
 
tikikiki
2019-11-15 14:31:43+01
príspevok od: jan.zitniak
Kúp si čo sa Tebe pozdáva najviac a potom uvidíš, čo ďalej ...
Len to že už z toľkého googlenia a čítania mám v tom guláš. 🤷🏼‍♂️😊
 
fatality
2019-11-15 18:06:15+01
príspevok od: tikikiki
Len to že už z toľkého googlenia a čítania mám v tom guláš. 🤷🏼‍♂️😊
moja skusenost..ten gulas sa casom utrase a na povrch vyplavaju zaverecne 2-3 moznosti,z ktorych si uz vyberies..
 
kamikzi
2019-11-15 18:07:36+01
a chceš niečo nové či aj bazár? z bazáru by som byť tebou bral d7200 napr. a k tomu objektívy aké bude treba ..
 
photox
2019-11-15 18:45:04+01
Predsa len sa musim priklonit k nazoru, ze ten najuniverzalnejsi fotoaparat je mobil, clovek ho ma stale pri sebe, jpeg robi lepsie ako dost vela ludi na ephote so zrkadlovkou. Ten kto sa nezivy fotografiou a nechce nieco specialne, ten ma pravdu, ze mobil je THE BEST... Vela ludi tu diskutuje, ze potrebuje zoom, vobec ma nenapada naco by som ja potreboval zoom na dovolenke? Aby som z brehu odfotil vyletnu lod ktora je 5 km daleko na mori? K comu mi to bude?
Najlepsie fotky su do 10 metrov a k tomu zoom netreba.
Ukludnuje ma zatial pre mna dost dolezita vec, to co dokaze GOPRO zatial nedokaze mobil... Tym co teraz napisem opat dost ludi zdvihnem zo stolicky ale ja by som kupil ako univerzalny fotak GOPRO, maly, robi super hotove jpegy, toci video ako maloktora kamera a aj pod vodou. Ked sa clovek nauci vyuzit na 100% GOPRO, verte mi, ze iny fotak nebude chciet.
 
jozef84
2019-11-15 18:54:12+01
príspevok od: fatality
dorucuju..
tema eglobalcentral a einfin tu bola,vacsina sk zakaznikov spokojnych..potom ju zmazali,lebo
je to konkurencia ephoto shopu..
od tej doby eglobalcentral-u trochu klesol rating,ale stale odtial dost ephotakov bezproblemovo nakupuje..
a einfin sa stale drzi..
https://www.trustpilot.com/review/e-infin.com

Pripomína mi to rozprávku od Dobsinskeho:Ženský vtip. Keď je tvoja dcéra taká majsterka, nech už teraz príde na sobáš. Ale nech príde takto: ani vo dne, ani v noci; ani pešky, ani vezky, ani nie na koni; po ceste i nie po ceste; ani oblečená, ani nahá. A nech mi pritom donesie dar i nie dar!"
 
kamikzi
2019-11-15 18:58:44+01
príspevok od: jozef84
Pripomína mi to rozprávku od Dobsinskeho:Ženský vtip. Keď je tvoja dcéra taká majsterka, nech už teraz príde na sobáš. Ale nech príde takto: ani vo dne, ani v noci; ani pešky, ani vezky, ani nie na koni; po ceste i nie po ceste; ani oblečená, ani nahá. A nech mi pritom donesie dar i nie dar!"
prečo? za mňa e-infin je osvedčený predajca ..to že budem mať záruku len rok ti je síce daň ale tak isto som mal keď som kupoval objektív z Nemecka napr.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()