Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Cestovanie, krajinky, co vybrat ?

andreewp
andreewp 2019-11-24 21:16:15+01
Caute, rad by som upgradol fotak ale neviem sa rozhodnut ktorou cestu sa ubrat.

Aktualna vybava zahrna uz x-rocny Canon 1000D, setak, 50 1.8, 17-40 f4, 430x blesk a drobnosti. Vybavu predavat neplanujem, max. 17-40 ak by si nasla adekvatna nahrada v pripade bezzrkadlovky.

Vyuzitie, sem tam krajinkarska fotografia, aj narocnejsie podmienky ale chcel by som vyuzivat aj na bezne cestovanie a nosit casto v batohu na take casual fotky. Rad by som zacal aj s videom...

Paci sa mi Canon RP bezzrkadlovka, akurat pouzitie adapteru a ponuka objektivov ma mierne odradzaju. Rad by som presiel na FF a tak dalsia moznost je 6D I - Mark II, tu by som uvazoval ako maly minus mierne vacsie rozmery / vahu tela. A najnovsie som si vsimol 77D a neskor prechod na bezzrkadlovku , ked bude sirsia ponuka.

Budget 1500+-, rozmyslam nad nejakym kompaktnym objektivom, nieco ako 24mm f2.0.
 
Azimut
2019-11-27 13:53:54+01
Na turistiku,dovolenku a pod. si neviem iné predstaviť ako ľahúčky, malinký Sony RX 100 :
 
jozef84
2019-11-27 17:29:27+01
príspevok od: Azimut
Na turistiku,dovolenku a pod. si neviem iné predstaviť ako ľahúčky, malinký Sony RX 100 :
Súhlasím - je to také malé nič, ktoré vždy môžeš mať so sebou. Len si ho treba pre lepší výsledok ešte trochu hardwarovo upraviť a fotky v softe mierne doostriť, pridať živosť a farbu.Nalepiť adaptér na polarizák, poprípade prechodový filter. Už som skúšal aj ND64 a ND 1000 a je to OK. A hodí sa aj na video. K tmu treba aspoň maličký ministatív(alebo gimbal Feiutech G6+), lebo stabilizácia je na toto veru slabá. Jeho potenciál je zhruba na úrovni starších Canon zrkadloviek.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()