Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fujifilm X-T3 alebo Sony Alpha A7 II

p4st3lk4
2020-01-22 15:09:47+01
Dobrý deň,
chcel by som Vás požiadať o radu.
Zvažujem upgrade môjho nikonu D7100 na niečo menšie a kompaktnejšie, ale zároveň by som si aj rád trocha obrazovo prilepšil (už keď investujem peniaze).
Zvažujem kúpu Fujifilm X-T3 alebo Sony Alpha A7 II prípadne A7R II.
Rozpočet mám do 2 000 Eur (max)
Prípadne ak by ste mi poradili aký objektív k danej značke kúpiť. Mám len čo to načítané ale osobné skúsenosti s danými značkami nemám.
Fujifilm by som kúpil asi v sete a k Sony dáke pevné sklo.
Fotím úplne bežné veci nič špeciálne (krajinky, rodinu a občas reportáž).
Ďakujem za radu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-01-22 15:49:56+01
T3 je ovela modernejsi pristroj ako A7II. Ak porovnavat, tak s A7III.
 
blahoslav J B Art
2020-01-22 15:54:57+01
Ja by som ostal pri N7100 a kúpil nejaký lepší objektív, teraz je v ponuke použitých dosť za dobré ceny
 
fatality
2020-01-22 16:03:09+01
príspevok od: p4st3lk4
Dobrý deň,
chcel by som Vás požiadať o radu.
Zvažujem upgrade môjho nikonu D7100 na niečo menšie a kompaktnejšie, ale zároveň by som si aj rád trocha obrazovo prilepšil (už keď investujem peniaze).
Zvažujem kúpu Fujifilm X-T3 alebo Sony Alpha A7 II prípadne A7R II.
Rozpočet mám do 2 000 Eur (max)
Prípadne ak by ste mi poradili aký objektív k danej značke kúpiť. Mám len čo to načítané ale osobné skúsenosti s danými značkami nemám.
Fujifilm by som kúpil asi v sete a k Sony dáke pevné sklo.
Fotím úplne bežné veci nič špeciálne (krajinky, rodinu a občas reportáž).
Ďakujem za radu.
hmm..obrazovo prilepsit..zalezi hodne od skiel..ake si mal na d7100 a ake by si kupil k xt3/a7II..
ak by neslo o redukciu velkosti,polepsil by si si aj lepsim sklom k d7100..
a ak si chces polepsit na xt3/a7II,musi to sklo byt lepsie,nez si pouzival na d7100..
inak mozes byt celkom sklamany..nieze by xt3/a7II boli zle,ale d7100 je dobry fotak a snimac
este stale parametricky stiha aj xt3ke a v podstate aj a7IIke..
 
jozef84
2020-01-22 16:23:01+01
príspevok od: p4st3lk4
Dobrý deň,
chcel by som Vás požiadať o radu.
Zvažujem upgrade môjho nikonu D7100 na niečo menšie a kompaktnejšie, ale zároveň by som si aj rád trocha obrazovo prilepšil (už keď investujem peniaze).
Zvažujem kúpu Fujifilm X-T3 alebo Sony Alpha A7 II prípadne A7R II.
Rozpočet mám do 2 000 Eur (max)
Prípadne ak by ste mi poradili aký objektív k danej značke kúpiť. Mám len čo to načítané ale osobné skúsenosti s danými značkami nemám.
Fujifilm by som kúpil asi v sete a k Sony dáke pevné sklo.
Fotím úplne bežné veci nič špeciálne (krajinky, rodinu a občas reportáž).
Ďakujem za radu.
Nemáš tu žiadne fotky, aby som posúdil, či si vyťažil z Nikonu D7100 maximum. Nikon má bez spracovania fakt taký "Yperitový" výstup jpeg bez farby. Na to aby si z tohto foťáku vyťažil maximum a vynikajúce fotky, je potrebné ovládať aj postproces a vyvolanie z RAW. Je to stále veľmi dobrý foťák a s prechodom na napríklad X-T3 si polepšíš len v tom, že sa už nemusíš trápiť s postprocesom, aj JPEGy sú už slušné a páči sa mi veľmi aj výstup v čiernobielej. Ďaľšia výhoda je menší ako Nikon, má kopec veľmi dobrých objektívov a mne osobne sa ovládal veľmi dobre. Vadilo mi podanie zelenomodrej a "červíkovanie" mne osobne nevadilo.(Treba citlivejší postproces)U Sony získaš o niečo lepší boukeh a myslím, že ak sa ti ho podarí kúpiť pod 800-900 eur, tak by som to asi zvážil kúpiť. Už aj ponuka objektívov je dobrá-dá sa vybrať.(ale väčšina je veľká a ťažká, radšej si to vyskúšaj naživo). Mne to pripadá do nevyvážene na zoomoch.Ale to je len môj pocit, niekomu to nemusí vadiť. Z tvojho rozpočtu by sa dalo na ten tvoj účel vybrať omnoho viac kombinácií. Na presnú radu potrebuješ pustiť viac informácií. Prajem dobrú voľbu.
 
close
2020-01-22 16:35:08+01
Ak zvažuješ niečo menšie a kompaktnejšie A7II to nie je ...mam ho a keď na to chceš lepšie sklo...napriklad ja mám 16-35 f4 alebo Sigma 24-70 f2.8 plánujem tak je to veľkosťou dosť porovnateľné s tým nikonom takže veľkosťou a váhou si určite nepomôžeš....trochu by si rozmerovo tomu pomohol s pevnými samyangami čo majú tie 24 f2.8 a 35 f2.8 a tieto inak kvalitné pevné aj zoomy su všetko veľké
 
p4st3lk4
2020-01-22 17:13:55+01
Čo sa týka objektívov mal som:

Tamron SP 15-30mm F/2,8 (tento som používal dlho)
Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6
Nikon AF-S 35mm f/1,8G DX
Sigma 18-35 mm F/1.8 (tu som mal problém z FF ... kalibrácia v servise pomohla len čiestočne)
Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD G2 (rovnaký problém FF )
Posledné dva som si kúpil ako upgrade, ale po problémoch FF som trocha sklamaný . Objektívy som určitý čas používal, nakoniec som ich vrátil a dostal peniaze nazad.
Uvažoval som, že by som kúpil dačo menšie, lebo 7100 ostavala skor doma a bral som ju len za učelom cieleného fotenia.
 
p4st3lk4
2020-01-22 17:55:05+01
príspevok od: jozef84
Nemáš tu žiadne fotky, aby som posúdil, či si vyťažil z Nikonu D7100 maximum. Nikon má bez spracovania fakt taký "Yperitový" výstup jpeg bez farby. Na to aby si z tohto foťáku vyťažil maximum a vynikajúce fotky, je potrebné ovládať aj postproces a vyvolanie z RAW. Je to stále veľmi dobrý foťák a s prechodom na napríklad X-T3 si polepšíš len v tom, že sa už nemusíš trápiť s postprocesom, aj JPEGy sú už slušné a páči sa mi veľmi aj výstup v čiernobielej. Ďaľšia výhoda je menší ako Nikon, má kopec veľmi dobrých objektívov a mne osobne sa ovládal veľmi dobre. Vadilo mi podanie zelenomodrej a "červíkovanie" mne osobne nevadilo.(Treba citlivejší postproces)U Sony získaš o niečo lepší boukeh a myslím, že ak sa ti ho podarí kúpiť pod 800-900 eur, tak by som to asi zvážil kúpiť. Už aj ponuka objektívov je dobrá-dá sa vybrať.(ale väčšina je veľká a ťažká, radšej si to vyskúšaj naživo). Mne to pripadá do nevyvážene na zoomoch.Ale to je len môj pocit, niekomu to nemusí vadiť. Z tvojho rozpočtu by sa dalo na ten tvoj účel vybrať omnoho viac kombinácií. Na presnú radu potrebuješ pustiť viac informácií. Prajem dobrú voľbu.
Ak máš na mysli niečo konktrétne, nechám si poradiť.
 
fatality
2020-01-22 18:44:47+01
príspevok od: p4st3lk4
Čo sa týka objektívov mal som:

Tamron SP 15-30mm F/2,8 (tento som používal dlho)
Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6
Nikon AF-S 35mm f/1,8G DX
Sigma 18-35 mm F/1.8 (tu som mal problém z FF ... kalibrácia v servise pomohla len čiestočne)
Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD G2 (rovnaký problém FF )
Posledné dva som si kúpil ako upgrade, ale po problémoch FF som trocha sklamaný . Objektívy som určitý čas používal, nakoniec som ich vrátil a dostal peniaze nazad.
Uvažoval som, že by som kúpil dačo menšie, lebo 7100 ostavala skor doma a bral som ju len za učelom cieleného fotenia.
noo..slusna zostavicka..
ak teda chces menit a cielom ma byt aj miniaturizacia(a odlahcenie),
A7II asi nebude najlepsia volba..
z toho,co podla mna vyhovuje je fuji xt2,xt20,xt3,xt30..canon m50..
sony a6xxx..
canon najslabsi vyber objektivov,ale mozno by si si akurat vybral..
sony uz lepsie,nez kedysi..
fuji najlepsi vyber..
 
jozef84
2020-01-23 09:31:04+01
príspevok od: p4st3lk4
Ak máš na mysli niečo konktrétne, nechám si poradiť.
Musíš presnejšie definovať svoje požiadavky a tým sa výber zúži. Zatiaľ tvojim požiadavkám vyhovuje minimálne 50 % foťákov. Máš slušný rozpočet, ale ani ten nezaručí, že budeš mať hotový výsledok. Niekedy je fakt lepší výsledok z nového mobilu, ako z foťáku, keď to dávaš iba na FCB.Niektoré foťáky majú slušný už aj JPEG bez znalostí postprocesu a u niektorých to z nich musíš dostať postprocesom. Možno v tvojom prípade by stačilo doplniť si napríklad zostavu o RX100III(ten zoberieš všade a viem ti poradiť pár šikovných vychytávok k nemu, filtre, adaptéry atď.) a nechať si Nikona D7100 a k nemu z druhej ruky Tokinu 11-16 na krajinky, pevnú 50mm(35mm, 85mm) a poprípade 16-80mm na cesty(ale pokiaľ budeš mať SONY RX100, tak asi už zbytočná kúpa, ak by si v budúcnosti chcel FF). Výstup z D7100 je fakt dobrý, keď robíš z RAWU. Na ten tvoj účel by som ja takto postupoval.A medzitým by som skúšal postproces a čas ukáže, že ktorým smerom sa pohneš. Možno do FF napr. Nikon d610- ten kúpiš momenálne za cca 700 eur. Tokina je použiteľná na ňom na ohnisku 16mm s veľmi dobrým výsledkom a ešte s bonusom, že môžeš použiť filtre 77mm, taktiež 50mm a 85mm použiješ na FF.
 
fatality
2020-01-23 10:44:33+01
príspevok od: jozef84
Musíš presnejšie definovať svoje požiadavky a tým sa výber zúži. Zatiaľ tvojim požiadavkám vyhovuje minimálne 50 % foťákov. Máš slušný rozpočet, ale ani ten nezaručí, že budeš mať hotový výsledok. Niekedy je fakt lepší výsledok z nového mobilu, ako z foťáku, keď to dávaš iba na FCB.Niektoré foťáky majú slušný už aj JPEG bez znalostí postprocesu a u niektorých to z nich musíš dostať postprocesom. Možno v tvojom prípade by stačilo doplniť si napríklad zostavu o RX100III(ten zoberieš všade a viem ti poradiť pár šikovných vychytávok k nemu, filtre, adaptéry atď.) a nechať si Nikona D7100 a k nemu z druhej ruky Tokinu 11-16 na krajinky, pevnú 50mm(35mm, 85mm) a poprípade 16-80mm na cesty(ale pokiaľ budeš mať SONY RX100, tak asi už zbytočná kúpa, ak by si v budúcnosti chcel FF). Výstup z D7100 je fakt dobrý, keď robíš z RAWU. Na ten tvoj účel by som ja takto postupoval.A medzitým by som skúšal postproces a čas ukáže, že ktorým smerom sa pohneš. Možno do FF napr. Nikon d610- ten kúpiš momenálne za cca 700 eur. Tokina je použiteľná na ňom na ohnisku 16mm s veľmi dobrým výsledkom a ešte s bonusom, že môžeš použiť filtre 77mm, taktiež 50mm a 85mm použiješ na FF.
myslim,ze toto nieje nim preferovana cesta..chce zmensit zostavu a zlepsit(alebo aspon zachovat) vystup..
ak zostane pri d7100,zostavu nezmensi,ak bude travelit s rx100,nezlepsi vystup..
+ta d610 je fajn fotak,ale ostrenim by si oproti d7100 pohorsil,takisto velkost by zostala..
+si myslim,ze clovek,co zainvestoval do tolkych roznorodych objektivov,nefoti len pre fb..
najlepsia cesta pre neho bude niektora bezzrkadlovka,najma ak budget nieje napnuty a netreba setrit
kazde euro..

 
kamikzi
2020-01-23 13:33:57+01
fuji x-t3 je so seťákom veľmi dobrá voľba na to čo fotíš a dokažeš ju zohnať do 1700€ len by som si odskúšal ako bude sedieť v ruke (tak ako asi u každého foťáku) ..čo sa týka sony a7II ako písali vyššie nepolepšíš si čo sa týka veľkosti a váhy
 
p4st3lk4
2020-01-23 15:08:18+01
Ďakujem za vaše rady. Čo sa týka fotenia, mám to len ako hobby, ale živiť sa tým nebudem.
Do FF zrkadlovky už nechcem ísť, je lepšie stavať systém na perspektívnejších technológiách. Vrátane toho chcem sa vyhnúť problémom z FF/BF, už na to nemám nervy. (to bol hlavný dôvod prečo uvažujem o CSC )

Fotky upravujem v Lightroome, pár záberov ak za to stoja, prípadne keď ich plánujem vytlačiť.
Striedam RAW(kde to má zmysel) a JEPG(reportáže a foto čo ostane len v PC)
Ohľadne toho Sony budete mať pravdu, to už radšej Nikon Z6 + 24-70 a počkať na najbližší caschback.
Vždy ma tak trocha lákal FF ako možnosť ďalšieho rozvoja.
Fujifilm sa mi páči hlavne dizajnom (trocha stará škola )
 
jozef84
2020-01-23 18:27:46+01
príspevok od: fatality
myslim,ze toto nieje nim preferovana cesta..chce zmensit zostavu a zlepsit(alebo aspon zachovat) vystup..
ak zostane pri d7100,zostavu nezmensi,ak bude travelit s rx100,nezlepsi vystup..
+ta d610 je fajn fotak,ale ostrenim by si oproti d7100 pohorsil,takisto velkost by zostala..
+si myslim,ze clovek,co zainvestoval do tolkych roznorodych objektivov,nefoti len pre fb..
najlepsia cesta pre neho bude niektora bezzrkadlovka,najma ak budget nieje napnuty a netreba setrit
kazde euro..

Nie je ešte vyhranený a poskytol ešte málo informácií.Ťažko mu je takto radiť. Či ovláda postproces, atď. Ak sa naučí vyvolať a spracovať výstup, tak výstup z RX100 môže mať krajší ako z Nikona D7100 - JPEG a ešte zvlášť od použitého objektívu.Nikon d610 má síce ťažkopádnejšie zaostrovanie oproti 7100, ale výstup za tú cenu fakt stojí.Mám D610 a toto mi až tak nevadí. Vadia mi tam iné veci(a dosť ma iritujú - zaisťovanie otočných voličov napríklad), ale je to vec zvyku-ale asi si nezvyknem to ovládať dvomi rukami.... Asi som sa namlsal z ovládania Fuji a Sony RX100(aj keď je maličký, dá sa perfektne prispôsobiť ovládanie na mieru). Každý výrobca má svoje výhody ale aj nevýhody.Je to o kompromisoch.Najradšej by som mal pozliepaný foťák z Nikonu, Fuji, Olympusu a Sony. Z každého by som zobral nejaký prvok. Možno tá nová Fujina 200 bez objektívu? Zobrať z druhej ruky širokáč, nový 16-50 stačí a k tomu z druhej ruky na modelky a makro 60mm(aj keď je strášne pomalý, ale fotky sú výborné) a ešte z druhej ruky nejaký zoom. Ten X trans mám, ale vadí mi na ňom podanie oblohy a dosť ťažko sa to bez citlivého postprocesu upravuje. To mi vadí dosť, viac ako to červíkovanie(to sa dá citlivejším ťahaním za bežce eliminovať).
 
jozef84
2020-01-23 18:32:03+01
príspevok od: p4st3lk4
Ďakujem za vaše rady. Čo sa týka fotenia, mám to len ako hobby, ale živiť sa tým nebudem.
Do FF zrkadlovky už nechcem ísť, je lepšie stavať systém na perspektívnejších technológiách. Vrátane toho chcem sa vyhnúť problémom z FF/BF, už na to nemám nervy. (to bol hlavný dôvod prečo uvažujem o CSC )

Fotky upravujem v Lightroome, pár záberov ak za to stoja, prípadne keď ich plánujem vytlačiť.
Striedam RAW(kde to má zmysel) a JEPG(reportáže a foto čo ostane len v PC)
Ohľadne toho Sony budete mať pravdu, to už radšej Nikon Z6 + 24-70 a počkať na najbližší caschback.
Vždy ma tak trocha lákal FF ako možnosť ďalšieho rozvoja.
Fujifilm sa mi páči hlavne dizajnom (trocha stará škola )
Tak už si doplnil údaje. Tak to potom si choď vyskúšať asi Fuji T2-T3, T20-30, možno aj novú 200-ku. S objektívov je tam kopec dobrých. Tu máš link na ich recenzie a fotky: https://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&page=fotocamere_fujifilm
 
p4st3lk4
2020-02-09 08:23:11+01
Ďakujem za vaše rady, nakoniec som si vybral Nikon Z6 + Nikkor Z 24-70mm f/4. Za tie peniaze čo sa teraz predáva....
 
roka222
2020-02-09 09:28:03+01
https://www.fotovideoshop.sk/shop/nikon-z6-%A024-70-ftz-adapter-64gb/p-2009892.xhtml
 
DenisBede
2020-02-09 14:00:00+01
Ahoj,
ja som pred rokom prešiel z D7200 na X-T3, zvažoval som aj Sony A7 III. Fotím wildlife, krajinu a street (pri cestovaní) v tomto poradí. Fotím iba ako hobby, tiež som chcel zmenšiť výbavu, tu pár mojich postrehov po plnom prechode na Fuji a po roku fotenia

Prečo som si nakoniec vybral X-T3 a nie A7 III:
Po prezretí ponuky objektívov a prerátaní celkových rozmerov a hmotnosti jednotlivých skiel a tiel podľa toho čo som mal vyhliadnuté som zistil, že objektívy Sony sú väčšie a ťažšie, rovnako aj drahšie ako podobné/ekvivalentné od Fuji (používal som camerasize.com). Navyše necítil som, že potrebujem pro výstupy FullFrame bezzrkadlovky ktoré ponúka Sony so svojou A7 radou. Rok po zmene už ale Sony má aj super telezoom 200-600 ktorý chýbal + malé a relatívne dostupné pevné sklá od Tamronu! Fuji navyše vyzerá že sa nechystá vynoviť svoje pevné sklá novou generáciou ani nejak nevyvíja nové sklá, lebo všetci tvrdia, že Fuji má super lens line-up... (nemá, pevné sklíčka fajn ale staré a nové sklá sú stále väčšie a profi zamerané... viď XF 8-16 a XF 200)

Ako som spokojný:
Musel som si zvyknúť na výstup z Fuji X-Trans snímača... je to iné kafe ako z Nikon zrkadloviek, iné nároky na postproces. Aj iná metodika dopočítavania expozičných údajov mi dosť robila šarapatu, na Fuji musím viac pracovať s vyrovnávaním expozície atď. Treba si to ideálne vyskúšať zopár dní.
Z hľadiska kvality výstupu necítim polepšenie... ale X-T3 a bezzrkadlovky ale celkovo majú viacero vychytávok, ktoré mi uľahčujú život a fotenie.
Čo sa týka zmenšenia veľkosti a váhy fotovýbavy, tu som veľmi spokojný. Páči sa mi prispôsobivosť Fuji techniky. Mám aj battery grip, takže keď fotím wildlife - 100-400 + grip, keď street tak malé sklíčka 16/23mm a máš malú ľahkú zostavu, čo je super! Vieš si to prispôsobiť...

Na druhej strane, po novinkách Sony, ktoré za rok prekvapili a Fuji, ktoré sklamali, keby sa rozhodujem teraz, možno viac uvažujem nad Sony... Radil by som ti ešte počkat, kým príde X-T4 resp. A7 IV, určite zľacnejú aktuálne modely. Výhoda Fuji ale je, že stále majú nejaké cashback-y

 
JohnNewton
2020-02-09 14:59:15+01
príspevok od: p4st3lk4
Ďakujem za vaše rady, nakoniec som si vybral Nikon Z6 + Nikkor Z 24-70mm f/4. Za tie peniaze čo sa teraz predáva....
Najlepšie čo si mohol urobiť.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()