Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon pozitív prosím o radu :) FF alebo nie ?

Olympusomd
Olympusomd 2020-04-28 06:32:44+02
Zdravím všetkých , hlavne Nikon pozitívnych. Rád by som Vás poprosil o radu. Rád by som v blízkej dobe sa posunul vyššie zo svojej zakladovky D3500. Chcel by som však zostať pri značke Nikon , kvôli objektívom ktoré teraz mám na Nikon. Rozmýšľam aký model si vybrať ak preferujem hlavne športovú fotografiu , auto-moto hlavne ale aj iné športy, ale bol by som rád ak by bol vhodný aj na portréty. Oplatí sa ísť do FullFrame alebo by som sa mal zastaviť niekde na ceste modelov D610,D7500 ? Ďakujem za všetky cenné rady odborníkov , nadšencov. Pekný deň
 
jozef84
2020-04-29 11:00:02+02
príspevok od: vojkovsky
Viete prečo? Lebo aj keby pri uvedení Z70 AF nefungoval na 100%, po čase príde upgrade a ten AF bude famózny. Na D500 z roku 2016 sa už upgrade firmwaru od Nikonu nedožijete, furt to bude AF na zrkadlovke.
Si zábavný. A na čo by si ten upgrade na d500 potreboval?Mňa tam veľa vecí nenapadá.
 
jozef84
2020-04-29 11:32:54+02
príspevok od: blahoslav J B Art
vy dvaja vyssie ... vedeli by ste svoje slova aj podporit nejakymi fotkami, napriklad hrajucich sa maciek, ci WL alebo svadobnymi? ... ktore ste mohli vyfotit vdaka zrkadlovke, ale s CSC by mozno fotka nebola?
Podpora nefunguje. Ale pohľadám v archíve.Mám aj CSC(Fuji, Olympus, Sony) a aj zrkadlovky Nikon (DX, FX). Ak idem do prírody, kde mám všetko statické, tak mi je to jedno. Skúsil som to s mobilom aj s CSC, ale akurát som sa rozčúlil, keď som chcel fotiť 4 veveričky, ktoré behali po mojom synovi a hľadali Snikers po vreckách...Ani jedna fotka nebola taká, ako som ju videl v elektronickom hľadáčiku. Väčšinou už veveričky boli inde...Po týchto skúsenostiach napríklad do Kvačianskej doliny radšej beriem zrkadlovku na fotenie kozičiek, ktoré prepadávajú bezbraných turistov a ozbíjajú ich o potravinové zdroje. Tie momentky mi za to stoja.Samozrejme sú tu už CSC, ktoré ti umožňujú už pri namáčknutí spúšte(nie stlačení) napáliť sériu fotiek a ty si vyberieš, ktorú chceš. Ale po prvé ešte taký CSC nemám a keby som aj mal, tak kto to bude triediť a vymazávať.
 
Budy
2020-04-29 11:40:20+02
Kreatívny nickname na nikon fórum Ak seriózne na šport, ale nevieš ako "veľmi" seriózne a neprezradíš ani aké sklá to vlastne už aktuálne máš, tak ťažko je tu radiť
 
blahoslav J B Art
2020-04-29 12:45:15+02
príspevok od: jozef84
Podpora nefunguje. Ale pohľadám v archíve.Mám aj CSC(Fuji, Olympus, Sony) a aj zrkadlovky Nikon (DX, FX). Ak idem do prírody, kde mám všetko statické, tak mi je to jedno. Skúsil som to s mobilom aj s CSC, ale akurát som sa rozčúlil, keď som chcel fotiť 4 veveričky, ktoré behali po mojom synovi a hľadali Snikers po vreckách...Ani jedna fotka nebola taká, ako som ju videl v elektronickom hľadáčiku. Väčšinou už veveričky boli inde...Po týchto skúsenostiach napríklad do Kvačianskej doliny radšej beriem zrkadlovku na fotenie kozičiek, ktoré prepadávajú bezbraných turistov a ozbíjajú ich o potravinové zdroje. Tie momentky mi za to stoja.Samozrejme sú tu už CSC, ktoré ti umožňujú už pri namáčknutí spúšte(nie stlačení) napáliť sériu fotiek a ty si vyberieš, ktorú chceš. Ale po prvé ešte taký CSC nemám a keby som aj mal, tak kto to bude triediť a vymazávať.
skor som myslel Robert O. a Magick V.
 
robertondrejovic
2020-04-29 13:01:05+02
príspevok od: blahoslav J B Art
vy dvaja vyssie ... vedeli by ste svoje slova aj podporit nejakymi fotkami, napriklad hrajucich sa maciek, ci WL alebo svadobnymi? ... ktore ste mohli vyfotit vdaka zrkadlovke, ale s CSC by mozno fotka nebola?
To je čo za nezrealizovateľnú požiadavku ? To čo by malo na tej fotke byť aby sa dalo jednoznačne povedať že to vyfotí len zrkadlovka a CSC nie?.Obidva systémy dokážu vyfotiť úplne to isté ak je expozícia a rovina ostrosti správna nie je absolútne nijaký rozdiel. Rozdiel je však v tom aká je v danej situácii pravdepodobnosť úspechu a aj komfort cesty k výsledku.Ktoré auto je lepšie Lada Niva alebo Ferrari ? Na horskú chatu Lada Niva a diaľnicu Ferrari.Netvrdím že fotiť z CSC sa rýchly pohyb a nečakaná scéna nedá isteže dá, ale je to v porovnaní so zrkadlovkami na to určenými ako je d500 ,d850 ,D5 či pripravovaná D6 ako jazda s Ladou Nivou po diaľnici či z Ferrari na chatu po horskej ceste.
 
blahoslav J B Art
2020-04-29 16:39:35+02
príspevok od: robertondrejovic
To je čo za nezrealizovateľnú požiadavku ? To čo by malo na tej fotke byť aby sa dalo jednoznačne povedať že to vyfotí len zrkadlovka a CSC nie?.Obidva systémy dokážu vyfotiť úplne to isté ak je expozícia a rovina ostrosti správna nie je absolútne nijaký rozdiel. Rozdiel je však v tom aká je v danej situácii pravdepodobnosť úspechu a aj komfort cesty k výsledku.Ktoré auto je lepšie Lada Niva alebo Ferrari ? Na horskú chatu Lada Niva a diaľnicu Ferrari.Netvrdím že fotiť z CSC sa rýchly pohyb a nečakaná scéna nedá isteže dá, ale je to v porovnaní so zrkadlovkami na to určenými ako je d500 ,d850 ,D5 či pripravovaná D6 ako jazda s Ladou Nivou po diaľnici či z Ferrari na chatu po horskej ceste.
bla bla bla ha ... same slova, ziadne fotky ... to fakt nemas ani 1 fotku, kde je zaujimava akcia s mackami?
 
MagickVamp
2020-04-29 18:28:41+02
príspevok od: blahoslav J B Art
bla bla bla ha ... same slova, ziadne fotky ... to fakt nemas ani 1 fotku, kde je zaujimava akcia s mackami?
Bla bla blahoslav....ty uchyle uz som ti povedal milion krat ze ti fotku neposlem, ani zo sprchy ani inu, max aktualnu ako cakam na muflony prave. Ulav si a nemiesaj sa tu uz do veci ktorym nerozumies.
 
blahoslav J B Art
2020-04-29 19:35:38+02
príspevok od: MagickVamp
Bla bla blahoslav....ty uchyle uz som ti povedal milion krat ze ti fotku neposlem, ani zo sprchy ani inu, max aktualnu ako cakam na muflony prave. Ulav si a nemiesaj sa tu uz do veci ktorym nerozumies.
takuto fotku odfotim aj mobilom, nieto este CSC, ziadna akcia kde by clovek potreboval zrkadlovku
 
robertondrejovic
2020-04-29 19:37:55+02
príspevok od: blahoslav J B Art
bla bla bla ha ... same slova, ziadne fotky ... to fakt nemas ani 1 fotku, kde je zaujimava akcia s mackami?
Na mačky si zvedavý? Mne spoločnosť mačiek prináša pokoj na duši preto ich chovám celý život nie však šľachtené ale obyčajné nechcem nikomu obmedzovať slobodu tieto si behajú kedy chcú a kde chcú.
 
robertondrejovic
2020-04-29 19:47:53+02
Systém mi písal že môžem poslať 20 fotiek kde je 15 zvyšných neviem preto znova.
 
robertondrejovic
2020-04-29 19:53:21+02
Ja ich tam zase vidím len 5 preto pokračujem
 
robertondrejovic
2020-04-29 19:59:37+02
Znalí sa budete určite rehotať ale ja som z toho jeleň ako sa to tu nahráva.
 
robertondrejovic
2020-04-29 20:35:04+02
Aj keď sa zdá že tie mačky sú v kľude v skutočnosti nepostoja ani sekundu a veľmi živo sa pohybujú a ja tiež neustále musím hýbať fotoaparátom všetko je nepredvídateľné mačka nie je pes na pokyny nereaguje.V kľude sú len keď odpočívajú po nažratí. Je tam zámerne aj jedna fotka z Nikon Z7 áno ide to vyfotiť aj s Nikon Z7 ale úspešnosť správneho zaostrenia cca 7% a s Nikonom d500 cca 80% a viac .
 
robertondrejovic
2020-04-29 20:52:49+02
Toto sa dá odfotiť v pohode hocičím mačka a kocúr odpočívajú po nažratí.
 
robertondrejovic
2020-04-29 21:20:29+02
A na záver čo čaká hlodavca ktorý sa dostane do pazúrov voľne žijúcej mačky.
 
papaccos
2020-04-29 21:59:17+02
Vždy obdivujem, ako sa zvrhne debata a diskusia na niečo úplne iné, čoho sa pôvodne otázka týkala. Ak máš dnes D3500, nemusíš skákať do Full Frame. Ja som predchádza z D3000 na D5200 a momentálne som na D7500. A vždy to bol skok k lepšiemu. Aktuálne by som ti radil kúpiť Z50 . Budúcnosť patrí bezzrkadlovkám a neoplatí sa investovať do zrkadlovky. Ak áno, tak len na nákup foťáku z druhej ruky.
 
blahoslav J B Art
2020-04-29 22:01:58+02
Hura, hura, hura

snad aj Magick V. sem prida nejake fotky bizonov, co isiel lovit
 
landov
2020-04-30 06:46:40+02
príspevok od: papaccos
Vždy obdivujem, ako sa zvrhne debata a diskusia na niečo úplne iné, čoho sa pôvodne otázka týkala. Ak máš dnes D3500, nemusíš skákať do Full Frame. Ja som predchádza z D3000 na D5200 a momentálne som na D7500. A vždy to bol skok k lepšiemu. Aktuálne by som ti radil kúpiť Z50 . Budúcnosť patrí bezzrkadlovkám a neoplatí sa investovať do zrkadlovky. Ak áno, tak len na nákup foťáku z druhej ruky.
No...dobra rada nad zlato. Ak zadavatel temy uvadza, ze " preferujem hlavne športovú fotografiu , auto-moto hlavne ale aj iné športy" a ty mu radis kupit Z50 ?!
 
robertondrejovic
2020-04-30 07:29:29+02
príspevok od: papaccos
Vždy obdivujem, ako sa zvrhne debata a diskusia na niečo úplne iné, čoho sa pôvodne otázka týkala. Ak máš dnes D3500, nemusíš skákať do Full Frame. Ja som predchádza z D3000 na D5200 a momentálne som na D7500. A vždy to bol skok k lepšiemu. Aktuálne by som ti radil kúpiť Z50 . Budúcnosť patrí bezzrkadlovkám a neoplatí sa investovať do zrkadlovky. Ak áno, tak len na nákup foťáku z druhej ruky.
Na čo sa zvrhla debata? Veď sa to točí stále o tom istom .Požiadavka bola poradiť aký je vhodný prístroj na športovú fotografiu. Skúsenejší podávajú výklad z vlastných poznatkov a skúseností že hoci bezzrkadlovka má síce vlastnosti ktoré zrkadlovka nikdy nemôže mať ,ale zatiaľ sa na športovú fotografiu voči zrkadlovkám na to určených nechytá.Že sú tu mačky? Aj taká bola požiadavka ,vyhovel som.
 
shagy2301
2020-04-30 08:23:54+02
príspevok od: papaccos
Vždy obdivujem, ako sa zvrhne debata a diskusia na niečo úplne iné, čoho sa pôvodne otázka týkala. Ak máš dnes D3500, nemusíš skákať do Full Frame. Ja som predchádza z D3000 na D5200 a momentálne som na D7500. A vždy to bol skok k lepšiemu. Aktuálne by som ti radil kúpiť Z50 . Budúcnosť patrí bezzrkadlovkám a neoplatí sa investovať do zrkadlovky. Ak áno, tak len na nákup foťáku z druhej ruky.
Ako píšete: bezzrkadlovky sú budúcnosť, fotiť ale chce aj zadávateľ otázky prítomnosť. A ak to má byť akcia/šport tak v súčastnosti stále najlepšie čo môže kúpiť sú vyššie modely APS-C DSL-R či už to bude Nikon D500, D7500 či canon 7D MkII, 80D, 90D.
Aktuálne ešte stále nie sú či už Z50 od nikonu alebo M6 MkII od Canonu dostatočne rýchle a isté v ostrení ako DSL-R. Kým budú CSC na tom tak dobre ako DSL-R vybehá aj tú zrkadlovku. Ono sa nestane že jedného dňa prestane to telo fotiť lebo sa viac predávajú CSC

Preto moja rada je ak to má byť Nikon tak určite podľa finančných možností D500 alebo D7500. Prípadne možno ešte pozrieť po použitých D3/D3s/D4
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()