Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon pozitív prosím o radu :) FF alebo nie ?

Olympusomd
Olympusomd 2020-04-28 06:32:44+02
Zdravím všetkých , hlavne Nikon pozitívnych. Rád by som Vás poprosil o radu. Rád by som v blízkej dobe sa posunul vyššie zo svojej zakladovky D3500. Chcel by som však zostať pri značke Nikon , kvôli objektívom ktoré teraz mám na Nikon. Rozmýšľam aký model si vybrať ak preferujem hlavne športovú fotografiu , auto-moto hlavne ale aj iné športy, ale bol by som rád ak by bol vhodný aj na portréty. Oplatí sa ísť do FullFrame alebo by som sa mal zastaviť niekde na ceste modelov D610,D7500 ? Ďakujem za všetky cenné rady odborníkov , nadšencov. Pekný deň
 
Olympusomd
2020-04-30 10:15:02+02
Oooooo toľko cenných rád . Ďakujem Vám všetkým musím si to všetko prečítať a zhodnotiť.
 
papaccos
2020-04-30 20:32:12+02
príspevok od: shagy2301
Ako píšete: bezzrkadlovky sú budúcnosť, fotiť ale chce aj zadávateľ otázky prítomnosť. A ak to má byť akcia/šport tak v súčastnosti stále najlepšie čo môže kúpiť sú vyššie modely APS-C DSL-R či už to bude Nikon D500, D7500 či canon 7D MkII, 80D, 90D.
Aktuálne ešte stále nie sú či už Z50 od nikonu alebo M6 MkII od Canonu dostatočne rýchle a isté v ostrení ako DSL-R. Kým budú CSC na tom tak dobre ako DSL-R vybehá aj tú zrkadlovku. Ono sa nestane že jedného dňa prestane to telo fotiť lebo sa viac predávajú CSC

Preto moja rada je ak to má byť Nikon tak určite podľa finančných možností D500 alebo D7500. Prípadne možno ešte pozrieť po použitých D3/D3s/D4
Napísali ste to dobre. Ja som len vychádzal z toho, že chalan doteraz fotil na D3500. A všade tu padajú tipy na D500. Je to super fotoaparát, ale má aj vysokú cenu. Tak beriem späť. Ja som užívateľ D7500 a som spokojný. Len nebudem dokupovať ďalšie objektívy, keďže neverím, že zrkadlovky majú budúcnosť. Tak som radil aj z toho pohľadu.
 
vojkovsky
2020-04-30 22:06:59+02
príspevok od: jozef84
. To máš ako s autami. Nie každé nové auto je lepšie, ako staré. Môže byť modernejšie, ale či aj funkčnejšie, tak to je na zváženie. (napríklad LCD na všetko-brrr)Navyše na starých sú vychytané muchy a kým sa vychytajú mušky na CSC, aby sa to dalo použiť na šport, tak to ešte potrvá. A zvlášť v tejto situácii, ktorá teraz bude na trhu. Predpokladám, že si D500 v ruke nemal.Inak by si nepísal s takou averziou a nekritickým prístupom k CSC. Pozri si ešte raz, čo písal hore, na čo to primárne chce použiť. Ty mu núkaš namiesto reálneho funkčného stroja iba "zmluvu o budúcej zmluve". Možno by som dal na zváženie aj D850 ak by bola v lepšej cene ako D500(FX aj DX v jednom).
Budúcnosť ukáže. Dovolím si nesmelo tvrdiť, že ak niekde mám prehľad v technike, tak je to Nikon a Olympus. Ostatným značkám sa venujem len okrajovo. A sám by som teraz chcel D500, ale nový D500 cez oficiálneho predajcu je drahý a som presvedčený, že do roka ho Z70 strčí do vrecka. Vo všetkom. Uvidíme, kto bude mať pravdu.
 
robertondrejovic
2020-05-01 07:29:43+02
príspevok od: vojkovsky
Budúcnosť ukáže. Dovolím si nesmelo tvrdiť, že ak niekde mám prehľad v technike, tak je to Nikon a Olympus. Ostatným značkám sa venujem len okrajovo. A sám by som teraz chcel D500, ale nový D500 cez oficiálneho predajcu je drahý a som presvedčený, že do roka ho Z70 strčí do vrecka. Vo všetkom. Uvidíme, kto bude mať pravdu.
Bodaj by si mal pravdu.Ak Z70 dobehne d500 v rýchlosti kontinuálneho ostrenia a nebude potreba fotoaparát uspávať , potom už naozaj nastane chvíľa kedy pôjdu zrkadlovky do šrotu. V presnosti zaostrovania sú bezzrkadlovky lepšie už teraz ,veď s princípu ,že ostria priamo na čip aj musia byť, ale platí aj to že zrkadlovka z vyladeným ostrením ,ak treba ostrí tiež presne.
 
robertondrejovic
2020-05-01 07:51:03+02
To že pôjdu zrkadlovky do šrotu som myslel samozrejme obrazne. Ja svoj zatiaľ najobľúbenejší fotoaparát Nikon D500 nezahodím, nepredám a bude pri mne pokiaľ budem žiť, nech už vymyslia čokoľvek. Na novinky sa samozrejme teším, veď ako sa hovorí novota soľ života.
 
MagickVamp
2020-05-01 13:11:58+02
príspevok od: vojkovsky
Budúcnosť ukáže. Dovolím si nesmelo tvrdiť, že ak niekde mám prehľad v technike, tak je to Nikon a Olympus. Ostatným značkám sa venujem len okrajovo. A sám by som teraz chcel D500, ale nový D500 cez oficiálneho predajcu je drahý a som presvedčený, že do roka ho Z70 strčí do vrecka. Vo všetkom. Uvidíme, kto bude mať pravdu.
Ver ze Z70 ho do roka do vrecka nestrci, nestrci ho do vrecka ani ovela drahsia Sony A9. Neviem ci v blizkej dobe bude CSC ktore bude schopne strcit do vrecka hoc len polo profi zrkadlovku v zanri sport a wildlife. Najvacsi problem je paradoxne ostrenie, ktore ked zaostri tak to vacsinou byva dobre ak sa nezblbne. No problem je ze x krat nevie zaostrit tam kde zaostria dokonca amaterske zrkadla, zrejme kvoli absencii krizovych bodov. Takze odporucam sledovat u noviniek ci maju krizove body a potom ist odskusat do predajne, lebo Olympus ich ako jediny ma a neostri o nic lepsie. Ale to je Olympus, treba pockat na Canon, Nikon a Sony a na ich prve fotaky s krizovymi bodmy. Tam sa zacne lamat chlieb.
 
sasko
2020-06-18 21:24:33+02
Z mojho pohladu je velka vyhoda bezrkadlovky vo videu, mam Panasonic G9, slusne foti a nahradi aj kameru.Som ale amater a fotim uz len rodinu na to mi bohato postacuje.
Pred par rokmi som mal canon 400d a panasonic g6, jedno na foto,druhe na video.
Treba este pockat par rokov a spokojny budu aj profesionali .
 
blahoslav J B Art
2020-06-19 00:15:50+02
príspevok od: sasko
Z mojho pohladu je velka vyhoda bezrkadlovky vo videu, mam Panasonic G9, slusne foti a nahradi aj kameru.Som ale amater a fotim uz len rodinu na to mi bohato postacuje.
Pred par rokmi som mal canon 400d a panasonic g6, jedno na foto,druhe na video.
Treba este pockat par rokov a spokojny budu aj profesionali .
Panasonic G9 staci pre amatera? ... ved tym sa daju tocit profi videa
 
sasko
2020-06-19 07:41:53+02
Ano ale ja som narocny amater , tocim svoje deti a tam treba rychlejsie ostrenie lebo nepostoja, starsie bezrkadlovky v 4k mali spomalene ostrenie a chcel som 50fps a tam uz nebolo vela na vyber.
Nebudem predsa tocit deti vo full hd ked si to pozriem za 5 rokov tak sa budem citit ako teraz keby zapnem dvd na 65" tv.
G9 ma este pomerne maly snimac a dokaze ho citat velmi rychlo, FF su este o nieco pomalsie.
Jedine velkost je uz trochu moc na mna a preto mam aj sony rx100 ale iba mark 1.

Canon mam rad ale sklamal ma pristupom k videu vo fotoaparatoch, rada m sa nechyta na 4/3 aspon vo videu a nativne objektivy zufalost...
 
mirosz
2020-06-19 09:25:31+02
príspevok od: sasko
Ano ale ja som narocny amater , tocim svoje deti a tam treba rychlejsie ostrenie lebo nepostoja, starsie bezrkadlovky v 4k mali spomalene ostrenie a chcel som 50fps a tam uz nebolo vela na vyber.
Nebudem predsa tocit deti vo full hd ked si to pozriem za 5 rokov tak sa budem citit ako teraz keby zapnem dvd na 65" tv.
G9 ma este pomerne maly snimac a dokaze ho citat velmi rychlo, FF su este o nieco pomalsie.
Jedine velkost je uz trochu moc na mna a preto mam aj sony rx100 ale iba mark 1.

Canon mam rad ale sklamal ma pristupom k videu vo fotoaparatoch, rada m sa nechyta na 4/3 aspon vo videu a nativne objektivy zufalost...
Praveze v tom je podla mna niekedy krasa stareho rodinneho videa. Ak by som tocil svoje deti a rodinu pred 20, 30 a viac rockmi a pozrem si to teraz, tak nechcem aby to bolo dokonale ostre a 4K...a uz vobec nie spomalene zabery, ktore sa pouzivaju v kaaaazdoooom videu, lebo je to strasne cool...
Ludom sa paci nostalgia starych videi, neostrych, zasumenych a rozstrasenych, hlavne pokial ide o rodinne videa. Nejake reportazne, to je ina vec, ale hovoris o toceni deti.
Preto aj teraz ludia casto v novych fotakoch a kamerach emuluju look starych 8mm kamier, niektori dokonca tocia na stare analogove 8mm kamery...
Rovnako ako analogove fotky spred 40 - 50 rokov maju inu atmosferu ako tie dokonale ostre a krasne farebne fotky z dnesnych fotakov.
 
fatality
2020-06-19 09:38:27+02
príspevok od: mirosz
Praveze v tom je podla mna niekedy krasa stareho rodinneho videa. Ak by som tocil svoje deti a rodinu pred 20, 30 a viac rockmi a pozrem si to teraz, tak nechcem aby to bolo dokonale ostre a 4K...a uz vobec nie spomalene zabery, ktore sa pouzivaju v kaaaazdoooom videu, lebo je to strasne cool...
Ludom sa paci nostalgia starych videi, neostrych, zasumenych a rozstrasenych, hlavne pokial ide o rodinne videa. Nejake reportazne, to je ina vec, ale hovoris o toceni deti.
Preto aj teraz ludia casto v novych fotakoch a kamerach emuluju look starych 8mm kamier, niektori dokonca tocia na stare analogove 8mm kamery...
Rovnako ako analogove fotky spred 40 - 50 rokov maju inu atmosferu ako tie dokonale ostre a krasne farebne fotky z dnesnych fotakov.
tak ale 8mm bol vo svojej dobe highend,takisto VHS,takze ked sa pozrieme na liniu vyvoja a pokroku a odvodime od nej pokracovanie do buducnosti,tak 4K o 20 rokov by malo posobit rovnako archaicky ako dnes 8mm alebo VHS 4:3 ..medzi, ja neviem,holografickymi 4D zaznamami
 
mirosz
2020-06-19 10:27:58+02
príspevok od: fatality
tak ale 8mm bol vo svojej dobe highend,takisto VHS,takze ked sa pozrieme na liniu vyvoja a pokroku a odvodime od nej pokracovanie do buducnosti,tak 4K o 20 rokov by malo posobit rovnako archaicky ako dnes 8mm alebo VHS 4:3 ..medzi, ja neviem,holografickymi 4D zaznamami
Mas praudu. Neviem ci 8mm bol vtedy high end, ale bolo to dostupne pre rodinne video. Teraz je dostupne 4k....mozno o 20 rokov to bude nostalgia a bude dostupne nieco ine, ako hovoris, hologramy, 4D alebo virtualna realita alebo ky fras
 
blahoslav J B Art
2020-06-19 10:52:04+02
príspevok od: mirosz
Mas praudu. Neviem ci 8mm bol vtedy high end, ale bolo to dostupne pre rodinne video. Teraz je dostupne 4k....mozno o 20 rokov to bude nostalgia a bude dostupne nieco ine, ako hovoris, hologramy, 4D alebo virtualna realita alebo ky fras
... alebo kresby uhlikom na steny jaskyne, v lepsom pripade
 
fatality
2020-06-19 11:18:25+02
príspevok od: mirosz
Mas praudu. Neviem ci 8mm bol vtedy high end, ale bolo to dostupne pre rodinne video. Teraz je dostupne 4k....mozno o 20 rokov to bude nostalgia a bude dostupne nieco ine, ako hovoris, hologramy, 4D alebo virtualna realita alebo ky fras
highend ako ze ten kto vo svojej dobe mal 8mm alebo VHS kameru bol frajer.. ..ostatni mohli cvakat Zenitom alebo Ljubitelom cb fotky a tisko zavidiet
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()