Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

potrebujem spratnejší fotoaparát

Gabika14
Gabika14 2021-01-28 15:07:13+01
Ahojte, poprosím Vás o radu pri kúpe nového foťáku, chcela by som nový fotoaparát najmä z dôvodu že moj je pre moje pacúčie ruky naozaj ťažký (mám Canan 5 D mark IV a objektív 85ku 1.2 a 24-70) no napríklad po svadbe a niekedy aj po dlhšom fotení mi idú "odísť ruky" od únavy. Niekedy keď si robím nejaké fotenie len pre seba, mi úplne postačí ľahší, spratnejší foťák. Taktiež ho potrebujem ako záložný, v prípade že sa môjmu dačo stane.
Viem, že mám radšej pocvičiť na ruky a používať naďalej Canon ale budem vďačná za každú reálnu radu do akého foťáku by ste mnou išli. Cenový strop 3.000 eur. Moja podmienka je asi len fullframe. nemusí to byť ani Canon, nie som ten zarytý typ fotografa čo je verný len jednej značke.

Ďakujem Vám za každú pomoc.
 
Tibor78
2021-01-29 13:03:20+01
Pri bezzrkadlovke si treba davat pozor na poveseny fotak na popruhu. Moze sa stat, ze ho zasiahne luc s laserovho DJ a moze to poskodit snimac (osobna skusenost), pri zrkadlovke som si toto strazit nemusel.
 
seifi
2021-01-29 17:17:23+01
príspevok od: francesco
Moja skusenost z foyenia svadieb po prechode zo zrkadla na bezzrladlo: Baterka no problem, hladacik no problem, opozdenie nepozorujem. Je mensia, rychlesia, tichy rezim, vidis co ofotis, ostrenie cez zivy nahlad, minimum odpadu, ziadne klacanie, lezanie atd. Video uplne iny level ako pridana hodnota. Ako pisem je to moja skusenost, mozno mas inu.
S tvojimi názormi môžem polemizovať ale dôležité bude, ako to bude sedieť slečne (napr. nepíšem, že batéria je problém, píšem, že 2 je málo, že ich treba 5; na komponovanie cez displej a vystreté ruky atd atd ... len aby o tom vedela) Jednému pasuje ono druhému oné ... a preto nech slečna nezabudne na rozdiely a nech si to porovná in natura. A v dopyte čítam ... Taktiež ho potrebujem ako záložný, v prípade že sa môjmu dačo stane.... tak ak kúpy bezzrkadlovku Canon, tak objektívy napuchnú cez prechodové kusy a váha a veľkosť sa stratila. To potom predať aj 5D aj objektívy. A kupovať 2x bezzrkadlovka a nové objektívy.
 
francesco
2021-01-29 19:42:51+01
príspevok od: seifi
S tvojimi názormi môžem polemizovať ale dôležité bude, ako to bude sedieť slečne (napr. nepíšem, že batéria je problém, píšem, že 2 je málo, že ich treba 5; na komponovanie cez displej a vystreté ruky atd atd ... len aby o tom vedela) Jednému pasuje ono druhému oné ... a preto nech slečna nezabudne na rozdiely a nech si to porovná in natura. A v dopyte čítam ... Taktiež ho potrebujem ako záložný, v prípade že sa môjmu dačo stane.... tak ak kúpy bezzrkadlovku Canon, tak objektívy napuchnú cez prechodové kusy a váha a veľkosť sa stratila. To potom predať aj 5D aj objektívy. A kupovať 2x bezzrkadlovka a nové objektívy.
S tou baterkou a rukami zavadzas, nehovoric o tom, ze vie dobijat priamo v tele hoci aj pocas fotenia. Na jednu baterku davam 700-900 foto. Objektivy su v ronakych parametroch tak isto mensie. Ale ok, asi sa nezhodneme, mozno mas ovela viac svadieb nafotenych s bezzrkadlom ako ja.
 
seifi
2021-01-29 19:55:14+01
príspevok od: francesco
S tou baterkou a rukami zavadzas, nehovoric o tom, ze vie dobijat priamo v tele hoci aj pocas fotenia. Na jednu baterku davam 700-900 foto. Objektivy su v ronakych parametroch tak isto mensie. Ale ok, asi sa nezhodneme, mozno mas ovela viac svadieb nafotenych s bezzrkadlom ako ja.
čo chceš ? aby som vyvesil bielu zástavu ? však len navrhujem, aby slečna nezabudla na to i ono; nech si porovná; ja to nedávam, ako písmo sväté; napr. podľa dohohodnutej metodiky merania vydrží bateria na zrkadlovke dajme tomu cca 1000 snímkov a na bezzrkadlovke 400 snímkov; a kto už ako zapína vypína hľadí je druhá vec; ale rovnaká batéria pri rovnakom spôsobe zaobchádzania vydrží na zrkadlovke minimálne 2x viac (u tej samej osoby) ; kde píšem, že sú objektívy väčšie ? píšem, že ak by použila tie samé na bezzrkadlovke tak cez adaptéry sa zväčšia; a ty hneď že zavádzam ...
dobré svetlo
 
Gabika14
2021-01-30 10:16:21+01
Ahojte Dakujem krásne za každú jednu radu! Všetko si to detailne prechádzam. A keď sa pre niečo rozhodnem a kúpim, dám vedieť✌🏽📷 sama som zvedavá čo to nakoniec bude. Úplne rozumiem že sa vylučuje to, (keď to teda laicky zhrniem) že chcem kvalitne fotky a fullframe no ľahký fotacik. 🙄
 
fatality
2021-01-30 14:25:57+01
príspevok od: Gabika14
Ahojte Dakujem krásne za každú jednu radu! Všetko si to detailne prechádzam. A keď sa pre niečo rozhodnem a kúpim, dám vedieť✌🏽📷 sama som zvedavá čo to nakoniec bude. Úplne rozumiem že sa vylučuje to, (keď to teda laicky zhrniem) že chcem kvalitne fotky a fullframe no ľahký fotacik. 🙄
uplne sa to nevylucuje,len sa to vylucuje so svetlymi zoomami,popr. inymi velkymi sklami..
napr.sony a7c+samyang 35/1.8 ma dokopy cca 700g..
 
gytheio
2022-11-06 18:27:16+01
Pan Haji Mirzaman si kupil tento fotoaparat pred 55 rokmi a do dnes ho pravidelne pouziva ako profesionalny fotoaparat. Negativy mu vyvolavaju v miestnom fotostudiu v Ps 2007.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()