Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon Z6 24-70mm alebo Sony A7 III ?

gajdost
2021-03-19 18:54:43+01
Co by ste doporucili ? Nemam ziadne objektivy.
 
jozef84
2021-03-19 21:20:45+01
príspevok od: gajdost
Co by ste doporucili ? Nemam ziadne objektivy.
Neviem na čo sa pýtaš. Na objektívy, alebo na foťáky?
 
blahoslav J B Art
2021-03-19 21:44:28+01
príspevok od: gajdost
Co by ste doporucili ? Nemam ziadne objektivy.
ja by som doporucil ten Nikon, lebo ma objektiv ... bez objektivu sa so Sony bude fotit pomerne tazko
 
jozef84
2021-03-19 22:01:41+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ja by som doporucil ten Nikon, lebo ma objektiv ... bez objektivu sa so Sony bude fotit pomerne tazko
 
gajdost
2021-03-19 22:19:26+01
Sorry, Nikon Z6 24-70 (teraz vysla aj verzia Z6 II - uz dost nad limit), alebo Sony A7 III so setakom (28-70 asi), pripadne nejaka ina varianta Sony a7 - je ich viac modelov.

Kazdopadne na bezne fotenie, obcas video. Trosku keby bolo to uzivatelske rozhranie intuitivne, nebolo by odveci.

Povodne som inklinoval k z6, ale kamarat mi vravel, ze mam pouvazovat na sony.
 
gajdost
2021-03-19 22:40:11+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ja by som doporucil ten Nikon, lebo ma objektiv ... bez objektivu sa so Sony bude fotit pomerne tazko
Ved som nespominal, ze na fotenie ... Do muzea to postaci aj bez objektivu.0
 
fatality
2021-03-20 10:04:59+01
príspevok od: gajdost
Sorry, Nikon Z6 24-70 (teraz vysla aj verzia Z6 II - uz dost nad limit), alebo Sony A7 III so setakom (28-70 asi), pripadne nejaka ina varianta Sony a7 - je ich viac modelov.

Kazdopadne na bezne fotenie, obcas video. Trosku keby bolo to uzivatelske rozhranie intuitivne, nebolo by odveci.

Povodne som inklinoval k z6, ale kamarat mi vravel, ze mam pouvazovat na sony.
tie fotaky su +- rovnake..o nieco lepsie ostrenie ma A7III..ale Z6 by ta na to,co
chces v nicom nelimitovala myslim..je to dobry fotak..
objektiv Z 24-70/f4 je uplne ina liga nez Sony 28-70..ten je velmi slaby..
takze,ak by to malo byt s tymito objektivmi+lepsie rozhranie,menu,isiel by som
do Z6..
ak by si k A7III zobral iny objektiv a nevadi ti neprehladnejsie menu,bola by ok aj A7III..
otazka vsak je,ci na "bezne fotenie" potrebujes fullframe..
podla mna nie a vo svete apsc by si mal v danom budgete lepsie moznosti,alebo za podobnu
zostavu zaplatil menej..
 
gajdost
2021-03-20 10:43:57+01
príspevok od: fatality
tie fotaky su +- rovnake..o nieco lepsie ostrenie ma A7III..ale Z6 by ta na to,co
chces v nicom nelimitovala myslim..je to dobry fotak..
objektiv Z 24-70/f4 je uplne ina liga nez Sony 28-70..ten je velmi slaby..
takze,ak by to malo byt s tymito objektivmi+lepsie rozhranie,menu,isiel by som
do Z6..
ak by si k A7III zobral iny objektiv a nevadi ti neprehladnejsie menu,bola by ok aj A7III..
otazka vsak je,ci na "bezne fotenie" potrebujes fullframe..
podla mna nie a vo svete apsc by si mal v danom budgete lepsie moznosti,alebo za podobnu
zostavu zaplatil menej..
Dakujem za reakciu. A co konkretne vidis ako "lepsiu" kombinaciu ? Mal som v minulosti Nikon zrkadlovky - ale problemy s tym front, back focusom ma dost odradzaju.

Suhlasim, ze FF je zbytocny mozno, ale zase aj to video a rychlost ostrenia je pre mna rozhodujuce.
Je nieco podobne CSC v takejto kvalite ? Cenu by som videl max 1200€. Do FF som ochotny viac investovat.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-20 11:02:58+01
príspevok od: fatality
tie fotaky su +- rovnake..o nieco lepsie ostrenie ma A7III..ale Z6 by ta na to,co
chces v nicom nelimitovala myslim..je to dobry fotak..
objektiv Z 24-70/f4 je uplne ina liga nez Sony 28-70..ten je velmi slaby..
takze,ak by to malo byt s tymito objektivmi+lepsie rozhranie,menu,isiel by som
do Z6..
ak by si k A7III zobral iny objektiv a nevadi ti neprehladnejsie menu,bola by ok aj A7III..
otazka vsak je,ci na "bezne fotenie" potrebujes fullframe..
podla mna nie a vo svete apsc by si mal v danom budgete lepsie moznosti,alebo za podobnu
zostavu zaplatil menej..
Podobný názor mám i ja. Mňa u Sony trošku mrzí, že nemá vrchný vstavaný displej.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-20 11:12:11+01
príspevok od: gajdost
Dakujem za reakciu. A co konkretne vidis ako "lepsiu" kombinaciu ? Mal som v minulosti Nikon zrkadlovky - ale problemy s tym front, back focusom ma dost odradzaju.

Suhlasim, ze FF je zbytocny mozno, ale zase aj to video a rychlost ostrenia je pre mna rozhodujuce.
Je nieco podobne CSC v takejto kvalite ? Cenu by som videl max 1200€. Do FF som ochotny viac investovat.
Full-frame Nikon Z6 a Sony A7III vo svete APS-C formátu svojimi parametrami a výbavou prekoná jedine Fujifilim XT4. U tohto fotoaparátu video v 4K došlo z pomedzi konkurencie asi najďalej a ostrenie vo videu je rýchlejšie ako u Nikonu Z6II. Mám obidva prístroje, takže môžem porovnávať. Cena u Fujifilmu však presahuje tvoje požiadavky na cenu. Je tu možno ešte Fujifilm XT3, ale tam chýba stabilizovaný snímač.
 
fatality
2021-03-20 11:43:47+01
príspevok od: gajdost
Dakujem za reakciu. A co konkretne vidis ako "lepsiu" kombinaciu ? Mal som v minulosti Nikon zrkadlovky - ale problemy s tym front, back focusom ma dost odradzaju.

Suhlasim, ze FF je zbytocny mozno, ale zase aj to video a rychlost ostrenia je pre mna rozhodujuce.
Je nieco podobne CSC v takejto kvalite ? Cenu by som videl max 1200€. Do FF som ochotny viac investovat.
v apsc som myslel nieco ako fuji xt30 alebo sony a6xxx..
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-20 12:13:20+01
príspevok od: gajdost
Co by ste doporucili ? Nemam ziadne objektivy.
Krásny deň prajem. Pokiaľ budeme porovnávať Nikon Z6 a Sony A7 III, tak Nikon bude ťahať za kratší koniec. CSC fotoaparáty Sony sú na trhu od roku 2013 a Nikon Z od roku 2018. Veľká výhoda Sony je v tom, že na CSC fotoaparáty možno použiť objektívy od Tamronu bez nutnosti použitia redukcie. Pokiaľ sa na Nikone použijú objektívy druhých strán, je nevyhnutné používať redukciu, čo je z pohľadu veľkosti a váhy celkovej zostavy zatiaľ v systéme Z výrazná nevýhoda. Nikon Z6 je prvá generácia bezzrkadloviek nového systému, zatiaľ čo Sony má na trhu už tretiu generáciu. V rámci ceny treba sa pozrieť aj na optiku. NIKON Z 24-70 mm f/4 S stojí na Heureka.sk aktuálne 899 eur a Sony FE Vario-Tessar T* 24-70mm f/4 ZA OSS zakúpime za 827 eur. Cena za optiku je u oboch výrobcov porovnateľná. Ak by som zvažoval kúpu bezzrkadlovky u Nikonu, tak by som volil druhú generáciu! Oproti Sony A7 III je papierovo lepšia a hlavne má slot na dve karty. Môj záver: doplatiť a zakúpiť Nikonu Z6II, alebo sa rozhodnúť pre kúpu Sony A7 III. Pokiaľ je prioritou video a nebude vadiť APS-C snímač odporúčam Fujifilm XT4.
 
lennyl
2021-03-20 16:28:29+01
príspevok od: gajdost
Co by ste doporucili ? Nemam ziadne objektivy.
kupit Sony. pretoze Nikon je dlhodobo v strate, pomaly robi dalsie objektivy/tela. na Sony su lacne pevne skla Samyang, vyborne aj dostupne Tamron zoomy, kvalitne Sigma pevne skla a dostatok original FE Sony skiel.

Nikon nie je zly ani fotak ani objektivy, ale nebudem investovat len 2000euro do tela, kde je situacia dnes aka je.
 
gajdost
2021-03-20 20:43:55+01
A kvalita displeja a hľadáčika ako to vypadá u týchto modelov Z6 , resp. Z6 II a A7III ?

Este prosba : Vyslo velmi vela verzii A7 III /R,S,C/ - ktorá by vyhovola mojim požiadavkam, ak by som sa rozhodoval ?

Ďakujem pekne všetkým.
 
lennyl
2021-03-20 22:49:35+01
kamarat ma A7III a AF ma velmi dobry (lepsi ako moja A7R3 pri seriovom snimani - nevynechava tak neostre snimky).
hladacik v A7III mi prisiel ale o nieco horsi ako na mojej A7R3 (aj preto som si kupil A7R3) a chcel som mat viac MPx kvoli pripadnym orezom.
A7c by som si asi nekupil - chybaju tam programovatelne tlacidla (ktore vyuzivam) a nema ani predne kolecko a ma maly hladacik. naopak ma otocny display (co som vzdy chcel, ked fotim na vysku) a ma este viac vylepseny AF vdaka Real Time Tracking od A7III aj A7R3.

Nikon Z6/II ma oproti A7III ale lepsi hladacik (to som iba cital, pozeral na youtube). ale neviem, ci by toto bol hlavny argument pre mna na kupu.

inak ludia nadavaju (aj ja som taky bol) na menu v Sony fotakoch. neprehladnost. no poviem to tak, ze uz viem kde co je (na mojej A7R3), dolezite veci mam na programovatelnych tlacidlach a Fn rychlom menu.
po case to tak hodnotim, ze na Sony fotaku prechadzam menu z lava do prava a na Nikon (posledny som mal D750) som ho prechadzal z hora dolu. tj. netrapi ma to.
 
gajdost
2021-03-28 22:55:03+02
Ďakujem za reakcie. Momentálne som zúžil výber na Nikon Z6 24-70 a Fuji XT-4 16-80. Cenovo sú na tom relatívne podobne. Neviem, či FullFrame využijem, ale s Nikonom som v minulosti pomerne dlho pracoval. Dnes už však nevlastním žiadny foťák ani objektív. Tak k čomu by ste sa priklonili vy ?
 
fatality
2021-03-29 16:30:15+02
príspevok od: gajdost
Ďakujem za reakcie. Momentálne som zúžil výber na Nikon Z6 24-70 a Fuji XT-4 16-80. Cenovo sú na tom relatívne podobne. Neviem, či FullFrame využijem, ale s Nikonom som v minulosti pomerne dlho pracoval. Dnes už však nevlastním žiadny foťák ani objektív. Tak k čomu by ste sa priklonili vy ?
xt4 je lepsi fotak,ale apsc..z6 je horsi od xt4 ale fullframe..
24-70 je lepsi objektiv..16-80 je horsi objektiv oproti 24-70..
mas to tazke.. ..
btw.co potrebujes na xt4 co nema xt3? po poslednom
update firmware na xt3 ostri takmer ako xt4..
a usetril by si nejake peniaze,popr.kupil lepsie sklo..
 
ludy
2021-03-29 18:02:57+02
príspevok od: gajdost
Ďakujem za reakcie. Momentálne som zúžil výber na Nikon Z6 24-70 a Fuji XT-4 16-80. Cenovo sú na tom relatívne podobne. Neviem, či FullFrame využijem, ale s Nikonom som v minulosti pomerne dlho pracoval. Dnes už však nevlastním žiadny foťák ani objektív. Tak k čomu by ste sa priklonili vy ?
Z mojho pohladu je dolezitejsi objektiv ako telo fotaku. Co som cital, 28-70 su vyhodene peniaze.

Mozem ti v kratkosti povedat moju skusenost - na jar pred 10 rokmi som si kupil prvy seriozny fotak D300, vyskusal som na nom nikkor 50mm f1.8, nikkor 35mm f.18mm, tamron 17-50 f 2.8 a nikkor 80-200 f4 ais. Fotky, ktore sa mi najviac pacia su prave z 80-200 f4 ais. To proste vidis rozdiel na tom podani farieb a kontrastu. Rovnako som s nim najradsej fotil, bohuzial bol to len MF, co nie je uplne vhodne na niektore situacie. Po case sa mi nechcelo vsetko vlacit na tury a hoby fotenie takze asi po 5,5 roku som vsetko rozpredal a hladal novy fotak. Hlavny parameter bol kompaktnost a moznost natacania videa.

Myslim v 2016 vysiel Oly omd 5M2 (alebo M1?) s 12-40 f2.8. Kvalitna konstrukcia, kvalitne sklo, kompatne rozmery oproti predchadzajucej vybave. Avsak za tu cenu ma odrazadal ten m43 senzor. Myslim ze v tej dobe tato kombinacia vychadzala okolo/cez 2000e. Po dlhom skumani a rozmyslani som isiel do Sony RX100 MIII. Fotacik super ako kvalitny lahky zapisnik, pouzival som ho dost dlho ako hlavny fotak, takmer 3 roky. Nevyhoda pre mna bola nemoznost pripojit externy mikrofon, takze som si postriehol na akciu a kupil som Panasonic video kameru (povodna cena niekde okolo 400-500e, takze ziadne super delo, normalna domaca kamera) a zistil som, ze je dobra kombinacia pouzivat fotak na foto a kameru na video (pokial nerobis bokeho svadobne video a pod...)

Ked vychadzalo Sony so seriou A6xxx a A7 (kde kompaktnost je uz velmi dobra) tak som zasa zacal poskulovat po predsa len lepsich fotakoch. Neviem ci Nikon a Cannon vtedy o mirrorless este nechyrovali a vedel som, ze zrkadlo uz nechcem. Na bazosi som nasiel cenovo velmi vyhodnu ponuku na Oly omd 5M2 ale uz aj na A7II. Takze zasa tazke rozhodovanie a porovnavanie ale nakoniec som sa rozhodol pre FF A7 MkII. Ako som spominal, objektiv povazujem za velmi dolezity, takze co som usetril na kupe tela na bazosi som dal do objektivu a kupil som Zeiss Batis 85 f1.8. Za tie roky hoby fotenia som zistil, ze na moj styl sa mi na 90% fotiek hodi 85mm ohnisko, takze momentalne fotim s touto zostavou a mozem len pochvalit. Ten Batis je uplne inde, nez objektivy, ktore som mal doteraz (pre mna celkovo tato zostava + kalibrovany kvalitny Eizo monitor). Co sa tyka prenosu farieb a kontrastu, tak subjektivne je este lepsi nez nikkor 80-200 f4 ais. Niektore rawy netreba vobec upravovat, maximalne posunut farebnu teplotu o jeden-dva kroky do ruzova. A dnes uz zasa poskulujem po Batise 25, pripadne 40mm...ale zatial sa drzim

Na druhej strane ano, velka slabina A7II je prave ostrenie. A7III, A7IV je na tom uz urcite ovela lepsie (podla toho co ukazuju), ale na A7II je ostrenie pomalsie. Obcas sa stane ze ostri dlhsie (najma v slabsom svetle) a pre niekoho to moze byt problem. Menu neries, je to len o zvyku. Ergonomia na D300 je ovela lepsia nez A7II, ale da sa na to zvyknut, je tam kopa funkcnych tlacidiel. Posledna vec, ktora by na A7II mohla byt lepsia (mna nikdy neobmezdila, ale nefotim wildlife) je hlucna uzavierka. Avsak pre mna ako cloveka, ktory foti do svojho rodinneho albumu a fotografiou sa nezivy, je tato zostava za tuto cenu maximalne vyhovujuca a pomalsie ostrenie mu prepacim, kedze co za tuto cenu dostavam a vyhody u mna jednoznacne prevysuju (krasny vystup, skalovatelnost Sony systemu, dynamicky rozsah, kompaktnost).

Inak zrovna do tohto-tyzdnoveho fotostlpceka supol Karol rozhovor s Martinom Trenklerom (odkaz na podcast), ktory na fotenie motosportu pouziva Sony techniku a velmi chvali (aj ked on asi pouziva GM skla a tela asi tiez niektory z vyssich radov

Aby som to zhrnul
1. Hladaj najma kvalitny objektiv - telo za 3-4-5 rokov vymenis za nove, objektiv mozes pouzivat dalsich x rokov (ak sa nerozbije alebo neskonci tvoj vyrobca techniky
2. Ak si hobyk, kup mirrorless FF z bazaru. V dnesnej dobe je to uz cenovo velmi dostupne. Profi fotograf uz asi vie co potrebuje

Kazdopadne, rozhodovanie je to narocne ale zabavne. Uzi si vyberanie a novu techniku
 
landov
2021-03-29 18:14:51+02
príspevok od: ludy
Z mojho pohladu je dolezitejsi objektiv ako telo fotaku. Co som cital, 28-70 su vyhodene peniaze.

Mozem ti v kratkosti povedat moju skusenost - na jar pred 10 rokmi som si kupil prvy seriozny fotak D300, vyskusal som na nom nikkor 50mm f1.8, nikkor 35mm f.18mm, tamron 17-50 f 2.8 a nikkor 80-200 f4 ais. Fotky, ktore sa mi najviac pacia su prave z 80-200 f4 ais. To proste vidis rozdiel na tom podani farieb a kontrastu. Rovnako som s nim najradsej fotil, bohuzial bol to len MF, co nie je uplne vhodne na niektore situacie. Po case sa mi nechcelo vsetko vlacit na tury a hoby fotenie takze asi po 5,5 roku som vsetko rozpredal a hladal novy fotak. Hlavny parameter bol kompaktnost a moznost natacania videa.

Myslim v 2016 vysiel Oly omd 5M2 (alebo M1?) s 12-40 f2.8. Kvalitna konstrukcia, kvalitne sklo, kompatne rozmery oproti predchadzajucej vybave. Avsak za tu cenu ma odrazadal ten m43 senzor. Myslim ze v tej dobe tato kombinacia vychadzala okolo/cez 2000e. Po dlhom skumani a rozmyslani som isiel do Sony RX100 MIII. Fotacik super ako kvalitny lahky zapisnik, pouzival som ho dost dlho ako hlavny fotak, takmer 3 roky. Nevyhoda pre mna bola nemoznost pripojit externy mikrofon, takze som si postriehol na akciu a kupil som Panasonic video kameru (povodna cena niekde okolo 400-500e, takze ziadne super delo, normalna domaca kamera) a zistil som, ze je dobra kombinacia pouzivat fotak na foto a kameru na video (pokial nerobis bokeho svadobne video a pod...)

Ked vychadzalo Sony so seriou A6xxx a A7 (kde kompaktnost je uz velmi dobra) tak som zasa zacal poskulovat po predsa len lepsich fotakoch. Neviem ci Nikon a Cannon vtedy o mirrorless este nechyrovali a vedel som, ze zrkadlo uz nechcem. Na bazosi som nasiel cenovo velmi vyhodnu ponuku na Oly omd 5M2 ale uz aj na A7II. Takze zasa tazke rozhodovanie a porovnavanie ale nakoniec som sa rozhodol pre FF A7 MkII. Ako som spominal, objektiv povazujem za velmi dolezity, takze co som usetril na kupe tela na bazosi som dal do objektivu a kupil som Zeiss Batis 85 f1.8. Za tie roky hoby fotenia som zistil, ze na moj styl sa mi na 90% fotiek hodi 85mm ohnisko, takze momentalne fotim s touto zostavou a mozem len pochvalit. Ten Batis je uplne inde, nez objektivy, ktore som mal doteraz (pre mna celkovo tato zostava + kalibrovany kvalitny Eizo monitor). Co sa tyka prenosu farieb a kontrastu, tak subjektivne je este lepsi nez nikkor 80-200 f4 ais. Niektore rawy netreba vobec upravovat, maximalne posunut farebnu teplotu o jeden-dva kroky do ruzova. A dnes uz zasa poskulujem po Batise 25, pripadne 40mm...ale zatial sa drzim

Na druhej strane ano, velka slabina A7II je prave ostrenie. A7III, A7IV je na tom uz urcite ovela lepsie (podla toho co ukazuju), ale na A7II je ostrenie pomalsie. Obcas sa stane ze ostri dlhsie (najma v slabsom svetle) a pre niekoho to moze byt problem. Menu neries, je to len o zvyku. Ergonomia na D300 je ovela lepsia nez A7II, ale da sa na to zvyknut, je tam kopa funkcnych tlacidiel. Posledna vec, ktora by na A7II mohla byt lepsia (mna nikdy neobmezdila, ale nefotim wildlife) je hlucna uzavierka. Avsak pre mna ako cloveka, ktory foti do svojho rodinneho albumu a fotografiou sa nezivy, je tato zostava za tuto cenu maximalne vyhovujuca a pomalsie ostrenie mu prepacim, kedze co za tuto cenu dostavam a vyhody u mna jednoznacne prevysuju (krasny vystup, skalovatelnost Sony systemu, dynamicky rozsah, kompaktnost).

Inak zrovna do tohto-tyzdnoveho fotostlpceka supol Karol rozhovor s Martinom Trenklerom (odkaz na podcast), ktory na fotenie motosportu pouziva Sony techniku a velmi chvali (aj ked on asi pouziva GM skla a tela asi tiez niektory z vyssich radov

Aby som to zhrnul
1. Hladaj najma kvalitny objektiv - telo za 3-4-5 rokov vymenis za nove, objektiv mozes pouzivat dalsich x rokov (ak sa nerozbije alebo neskonci tvoj vyrobca techniky
2. Ak si hobyk, kup mirrorless FF z bazaru. V dnesnej dobe je to uz cenovo velmi dostupne. Profi fotograf uz asi vie co potrebuje

Kazdopadne, rozhodovanie je to narocne ale zabavne. Uzi si vyberanie a novu techniku
"Co som cital, 28-70 su vyhodene peniaze. "
Nuz pokial myslis ten Nikon Z 24-70 o ktorom autor temy pise, tak nesmies verit vsetkemu, co citas. Je to TOP objektiv.
 
ludy
2021-03-29 19:46:51+02
príspevok od: landov
"Co som cital, 28-70 su vyhodene peniaze. "
Nuz pokial myslis ten Nikon Z 24-70 o ktorom autor temy pise, tak nesmies verit vsetkemu, co citas. Je to TOP objektiv.
myslim Sony 28-70 o ktorom autor temy pise v jednom z prispevkov

skratka podla mna by si mal amater nastavit myslenie tak, ze objektivy sa neinovuju tak casto ako fotoaparaty. kupil som medium class telo z bazaru, ktore mi dnes staci a za usetrene peniaze top objektiv, s tym, ze objektiv mi zostane a bude sluzit na vybornej urovni, k tomu dokupim dalsie ked budem chciet a za par rokov kupim zasa z bazaru telo, ktore je dnes top. takato zostava sa uz da dnes vyskladat u ktorehokolvek z Canon/Nikon/Sony
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()