Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Smartphone alebo fotoaparát

Drobec255
Drobec255 2021-05-28 13:38:53+02
Zdravím, chcem sa spýtať idem si kúpiť bez/ zrkadlovku oplatí sa investovať keď môj phone má 4 objektívy??? Aj môj telefón zvládne RAW formát
 
Kris
2021-05-30 15:39:56+02
príspevok od: robertondrejovic
Je to tak, bežný užívateľ nie len že nevie ale ani nechce vedieť urobiť ani tú najzákladnejšiu úpravu fotky, tam nie je o čom takým len mobil ,ale bez posmechu sú spokojný čo viac si želať, paradoxne my čo fotíme akože poriadnymi strojmi sme stále akýsi nespokojní a túžobne očakávame kedy vydajú nové telá a objektívy. Ale aj to patrí k fotografickému nadšeniu to tajomné vzrušenie pri rozbaľovaní nového objektívu či tela a tá radosť z prvých dní ich používania.
Úplne súhlasím.
 
Kris
2021-05-30 15:47:16+02
príspevok od: Drobec255
Zdravím, chcem sa spýtať idem si kúpiť bez/ zrkadlovku oplatí sa investovať keď môj phone má 4 objektívy??? Aj môj telefón zvládne RAW formát
A pre zakladateľa. Techniku meň až vtedy, keď budeš vedieť prečo potrebuješ niečo nové, niečo lepšie.
 
gytheio
2021-05-30 16:02:51+02
príspevok od: Kris
Reagoval som na tvoju prvu správu. "aj ten najhorší kompakt...", myslím, že každý chápe čo som sa snažil napísať. A na záver aj tak najlepší je ten fotoaparát, ktorý vie človek ovládať a má ho pri sebe. Je jedno či je to smartphone, zrkadlovka...
Ale tocilo sa to to okolo toho rawu. On predsa napisal ze naco mu je zrkadlovka ked jeho phone ma raw... O nic ine neslo iba o to, ze jemu je raw z toho jeho mobilu uplne zbytocny lebo za jedno nevie co s nim a za druhe aj keby vedel tak s tym rawom ziadne zazraky... To, ze jozef84 je majster v prekrucani vieme ale aj ty?
Ked uz bola rec o rawe z jeho phone a rawe zo zrkadlovky tak tie rawy su od seba tak daleko ako je Albansko daleko k Marsu.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()