Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fullframe bezzrkadlovka pre amatera

2021-06-07 22:43:15+02
Zdravim,chcel by som poprosit o radu pri vybere FF bezzrkadlovky...Kedysi davnejsie som mal Canon 5D mark II ale predal som vsetko vratane skiel...
Fotak by som vyuzival na fotenie rodina-deti,cestovanie...
Kedze zacinam s cistym stitom (nemam ziadne skla) moja prva velka dilema je Sony alebo Canon.Co sa objektivov tyka zo zaciatku by som isiel do 35mm+85mm co si myslim by mi malo bohate stacit..
Co sa tiel tyka tak uvazujem nad Canon EOS RP a Sony A7RII...
Najviac som momentalne nakloneny k A7RII kvoli 40 megapixelom,dynamickemu rozsahu..Ale vraj je tam pomaly autofocus a zla colorscience?Z dlhodobeho hladiska zasa uvazujem ze ak kupim Canon RP plus nejake objektivy tak casom mozem RP predat a kupit napriklad pouzitu R6 alebo tak nejak..Este okrajovo zvazujem Sony A7III a ako posledneho favorita mam EOS R...TO EOS R mi ale pride ako najhorsia mozna investicia z dlhodobejsieho hladiska kedze EOS R je stale relativne novy, takze sa tazko zhana bazarovo a 1600-1700 eur za R mi pride momentalne ako najhorsia mozna alternativa zo vsetkych spomenutych co sa pomeru cena-vykon tyka...
Prosim poradte!
 
2021-06-10 21:41:56+02
Beriem FF definitivne...Cenovo to je to iste jak APS-C..Na FF je kopec super objetivov za par supov..A fotit na nieco mensie ako FF alebo APS-C v roku 2021?To mozem rovno fotit na telefone..
0
0
 
gytheio
2021-06-10 21:57:19+02
príspevok od:
Beriem FF definitivne...Cenovo to je to iste jak APS-C..Na FF je kopec super objetivov za par supov..A fotit na nieco mensie ako FF alebo APS-C v roku 2021?To mozem rovno fotit na telefone..
Ked nasadis na FF objektiv za par supov budes robit horsie fotografie ako s mobilom. Ked nasadis drahy objektiv a neovladas PP, tiez nebudu tie fotografie lepsie ako z mobilu. Tak ci tak ten maly kompakt z toho vychadza najlepsie. Ale sam uvidis🙂
0
2
 
robertondrejovic
2021-06-11 06:23:03+02
príspevok od:
Beriem FF definitivne...Cenovo to je to iste jak APS-C..Na FF je kopec super objetivov za par supov..A fotit na nieco mensie ako FF alebo APS-C v roku 2021?To mozem rovno fotit na telefone..
Prečo len FF čo takto stredoformát napr.HASSELBLAD H6D-400c MS za 50 164 euro aj to len telo keď už chceš poriadne fotky ?? Teraz už bez irónie, si úplne mimo reality, odporúčam ti príspevok od gytheio prečítať aspoň 10 x za sebou možno to pochopíš tam je povedané všetko opakovať sa je zbytočné.
0
1
 
gytheio
2021-06-11 06:41:41+02
príspevok od: robertondrejovic
Prečo len FF čo takto stredoformát napr.HASSELBLAD H6D-400c MS za 50 164 euro aj to len telo keď už chceš poriadne fotky ?? Teraz už bez irónie, si úplne mimo reality, odporúčam ti príspevok od gytheio prečítať aspoň 10 x za sebou možno to pochopíš tam je povedané všetko opakovať sa je zbytočné.
Najlepsi radcovia na fototechniku su na ephote. FF s objektivom za par supov
0
1
 
j.ondrej@centrum.sk
2021-06-11 09:29:08+02
príspevok od: gytheio
Viem, ze chces FF fotoaparat, nebudem ti to vyhovarat iba ti odpoviem na tvoju otazku. Chces hracku ktora za teba spravi vsetko okrem stlacenia spuste, Canon PowerShot G5 X Mark II. Ma vsetko co potrebujes, vyborne ostri, ma vyborny jpeg a tiez foti do raw. Nebudes musiet nastavovat nijaky kontrast WB... Ten fotoaparat to vie nastavit lepsie ako ty. Je maly, ma excelentne svetelny objektiv s vybornym zoomom. Tiez si ho kupim, mne prave ten FF zacina liezt na nervy. Fotim 20 rokov a viem, ze uplne staci tento maly fotacik. Dnes su uz aj tie male fotoaparaty velmi ale velmi suce....
Ahoj. Tento kompakt autora témy nezaujal, ale ja ho mám na zozname už dlhšie. Máš s ním nejaké skúsenosti, fotky? Cena nie je nízka, čo som pozeral cca 800Eur.
0
0
 
gytheio
2021-06-11 10:46:19+02
príspevok od: j.ondrej@centrum.sk
Ahoj. Tento kompakt autora témy nezaujal, ale ja ho mám na zozname už dlhšie. Máš s ním nejaké skúsenosti, fotky? Cena nie je nízka, čo som pozeral cca 800Eur.
Nemam s nim nijake skusenosti ale mal som g7 m2 a fotil excelentne, Asi po roku som ho daroval dievcatku ktora chcela fotit ale doma nemali dost penazi ani na jedlo.
Chyba mi taky fotacik, chcem ten g5 m3 plus vodotesne puzdro🏊‍♂️
Canon nerobi zle fotoaparaty🙂
0
0
 
Johnnny
2021-06-11 11:18:05+02
príspevok od:
Beriem FF definitivne...Cenovo to je to iste jak APS-C..Na FF je kopec super objetivov za par supov..A fotit na nieco mensie ako FF alebo APS-C v roku 2021?To mozem rovno fotit na telefone..
FF dnes uz naozaj casto nevychadza drahsie, ale na sklach by som nesetril.

A rozhodne to nie je otazka toho aky je rok. Mobili nenahradzaju fotaky kvalitou, ta je stale mizerna, ale su dostupne, mas ich stale pri sebe a zdielanie na socialne siete je za 0.
0
0
 
2021-06-11 20:31:21+02
Gythelo-tak ked podla teba robi mobil lepsie fotky ako objektiv za par supov- Canon EF 50mm 1,8 tak potom uz neviem...Mal som aj 70-200mm a mam z neho krasne fotky,na mile vzdialene od toho co odfotim z Iphonu..A to napriek tomu ze nemam sajnu co znamena skratka PP...Ale ked som pozeral na 32 palcovom monitore fotky z toho Canonackeho kompaktu tak az taky rozdiel medzi nim a Iphonom to nebol..
robertondrejovic-Ty FF nevlastnis a mas len stredoformat?
0
0
 
2021-06-11 21:06:14+02
príspevok od: Johnnny
FF dnes uz naozaj casto nevychadza drahsie, ale na sklach by som nesetril.

A rozhodne to nie je otazka toho aky je rok. Mobili nenahradzaju fotaky kvalitou, ta je stale mizerna, ale su dostupne, mas ich stale pri sebe a zdielanie na socialne siete je za 0.
Ja som len povedal ze ak by som si mal kupit nejaky maly kompakt za 800 eur tak si rovno kupim mobil...To by som musel byt inak upadnuty na hlavu...Ja chapem ked si profi fotograf kupi mensi kompakt ako 3-4 telo len tak zo srandyna dovolenky..Bokeh je pre profika po rokoch fotenia nudna rutina,ostrost rovnako tak..Chyba mu uz zrazu aj zrno a tak si kupi stary fotak a foti na film..Chapem..Ja chcem ale aj bokeh aj ostrost aj fullframe..A ze sa budem musiet nieco naucit?Nevadi mi to ,ja sa ucim rad...Fotenie nie je jadrova fyzika...Kompakty za 800eur prenecham nech si kupuju profesionalne deformovani fotografovia a Nemecke dochodkyne pre mna za mna..
0
0
editovaný
 
gytheio
2021-06-11 21:55:20+02
príspevok od:
Ja som len povedal ze ak by som si mal kupit nejaky maly kompakt za 800 eur tak si rovno kupim mobil...To by som musel byt inak upadnuty na hlavu...Ja chapem ked si profi fotograf kupi mensi kompakt ako 3-4 telo len tak zo srandyna dovolenky..Bokeh je pre profika po rokoch fotenia nudna rutina,ostrost rovnako tak..Chyba mu uz zrazu aj zrno a tak si kupi stary fotak a foti na film..Chapem..Ja chcem ale aj bokeh aj ostrost aj fullframe..A ze sa budem musiet nieco naucit?Nevadi mi to ,ja sa ucim rad...Fotenie nie je jadrova fyzika...Kompakty za 800eur prenecham nech si kupuju profesionalne deformovani fotografovia a Nemecke dochodkyne pre mna za mna..
Vies kolko tu bolo takych falosnych profilov ako je aj ten tvoj? Kolki si pytali radu. A vies kolki aj ukazali co fotili bud predtym alebo aj potom? Ani jeden.
Nepisal som, ze si musis kupit ten kompakt, asi si na hlavu padnuty ked takto reagujes.

Vela uspechov.
0
1
 
2021-06-11 23:19:38+02
príspevok od: gytheio
Vies kolko tu bolo takych falosnych profilov ako je aj ten tvoj? Kolki si pytali radu. A vies kolki aj ukazali co fotili bud predtym alebo aj potom? Ani jeden.
Nepisal som, ze si musis kupit ten kompakt, asi si na hlavu padnuty ked takto reagujes.

Vela uspechov.
Ani sa necudujem ak si ich tu uvital ty...Predpokladam ze si im fotografovanie znechutil este skor nez si vobec kupili prvy fotak..."FF ti bude na obtiaz ked to nevies ,to z mobilu urobis lepsiu fotku ked neovladas PP "...
Cely cas si Ironicky,arogantny,povysenecky...A na zaver ako inak ironia,vraj Vela uspechov...

0
0
 
vlados
2021-06-12 04:48:38+02
Ono to bude o tom, ze si ocakaval, ze ked oznamis svoj mokry sen o kupe FF, tak tu vsetci zhiknu a spravia salto. Lenze tu spravis viac dojem, ked sem zavesis podarenu fotku, ako ked budes blabolit o kupe FF. Skus sa zamerat na vypravanie o kupe hassiho, to by ti tu azda spravilo vytuzeny respekt....
0
0
editovaný
 
gytheio
2021-06-12 07:58:43+02
príspevok od: vlados
Ono to bude o tom, ze si ocakaval, ze ked oznamis svoj mokry sen o kupe FF, tak tu vsetci zhiknu a spravia salto. Lenze tu spravis viac dojem, ked sem zavesis podarenu fotku, ako ked budes blabolit o kupe FF. Skus sa zamerat na vypravanie o kupe hassiho, to by ti tu azda spravilo vytuzeny respekt....
On ziadny fotoaparat nepotrebuje, je to falosny nik ktory chce vyvolat hadku. Takych tu je aj bolo vela.
Asi pred dvoma rokmi som sem dal fotografiu jednej dochodkyne ktoru som fotil v Nemecku. odkial by tento vedel, ze tu ta fotografia bola? To, ze to bola dochodkyna bolo spomenute az niekde dole v komente.
Je tu par ludi ktori su tu roky, maju tu fotografie ale maju tu aj falosne niky cez ktore tu robia bordel.
Pytal som sa Karola niekolko raz ci im to nevadi, ziadna odpoved.
0
1
 
Johnnny
2021-06-12 09:51:34+02
príspevok od:
Ja som len povedal ze ak by som si mal kupit nejaky maly kompakt za 800 eur tak si rovno kupim mobil...To by som musel byt inak upadnuty na hlavu...Ja chapem ked si profi fotograf kupi mensi kompakt ako 3-4 telo len tak zo srandyna dovolenky..Bokeh je pre profika po rokoch fotenia nudna rutina,ostrost rovnako tak..Chyba mu uz zrazu aj zrno a tak si kupi stary fotak a foti na film..Chapem..Ja chcem ale aj bokeh aj ostrost aj fullframe..A ze sa budem musiet nieco naucit?Nevadi mi to ,ja sa ucim rad...Fotenie nie je jadrova fyzika...Kompakty za 800eur prenecham nech si kupuju profesionalne deformovani fotografovia a Nemecke dochodkyne pre mna za mna..
Vobec nemusis byt padnuty na hlavu.

Do vyberu fotoaparatu vstupuje x parametrov a kazdy si musi najst idealnu kombinaciu s tym, ze all in one vacsinou nedostane. Su to naroky na kvalitu, naroky na techniku ako taku (ostrenie, vydrz, rychlost atd), kolko toho je ochotny vlacit, kolko je do toho ochotny investovat ci muz casu, alebo penazi, atd.

Aj 1" kompakt urobi podstatne lepsiu fotku nez telefon, ale pokial sa na tie fotky budes pozerat len cez displej telefonu, moze Ti to byt jedno.
0
0
editovaný
 
vlados
2021-06-12 11:33:09+02
príspevok od: Johnnny
Vobec nemusis byt padnuty na hlavu.

Do vyberu fotoaparatu vstupuje x parametrov a kazdy si musi najst idealnu kombinaciu s tym, ze all in one vacsinou nedostane. Su to naroky na kvalitu, naroky na techniku ako taku (ostrenie, vydrz, rychlost atd), kolko toho je ochotny vlacit, kolko je do toho ochotny investovat ci muz casu, alebo penazi, atd.

Aj 1" kompakt urobi podstatne lepsiu fotku nez telefon, ale pokial sa na tie fotky budes pozerat len cez displej telefonu, moze Ti to byt jedno.
Na kompaktoch mi vadi nemožnosť rozostrenia. Ani pana lx100 sa nechyta. A rozostrenie je dôležity prvok dobrej fotky vo velkej casti nametov. Mam CSC pana s obj 25-1,7 a tiez ziadna sláva. Našťastie som kupoval vlastne len na skusku starsi, takze coraz viac poškulujem po apsc, pravdepodobne Fuji (moja srdcovka)
0
0
 
Johnnny
2021-06-12 13:43:00+02
príspevok od: vlados
Na kompaktoch mi vadi nemožnosť rozostrenia. Ani pana lx100 sa nechyta. A rozostrenie je dôležity prvok dobrej fotky vo velkej casti nametov. Mam CSC pana s obj 25-1,7 a tiez ziadna sláva. Našťastie som kupoval vlastne len na skusku starsi, takze coraz viac poškulujem po apsc, pravdepodobne Fuji (moja srdcovka)
Nemoznost je prehnane, ale na portrety to nie je. Imho kompakty su dost momentkove/cestovatelske zariadenia a na portret sa to fakt extra nehodi. Takze samozrejme, ak je toto cielom, na nejaky 1" kompakt by som sa vyprdol
0
0
 
krispin.pucinko
2021-06-12 20:12:56+02
príspevok od: vlados
Na kompaktoch mi vadi nemožnosť rozostrenia. Ani pana lx100 sa nechyta. A rozostrenie je dôležity prvok dobrej fotky vo velkej casti nametov. Mam CSC pana s obj 25-1,7 a tiez ziadna sláva. Našťastie som kupoval vlastne len na skusku starsi, takze coraz viac poškulujem po apsc, pravdepodobne Fuji (moja srdcovka)
myslim, ze ty by si mal absolutne dokonaly priklad toho ako sa to robi. Kupis nieco, hocico, podla farby fotaku alebo ceny a ucis sa. postupne zistujes co sa ti paci a co nie. co potrebujes lepsie a co je pre teba nepodstatne a ked pride spravny cas tak vymenis za nejaku strednu triedu. a pokracujes v skumani o objavovani a ked to financna situacia dovoli tak z toho raz bude high-end fotak...

na rozdiel od supermanov co z fleku zoberu nejaky top model pretoze potrebuju ukazat, ze na to maju a preto, ze citali na internete, ze 40Mpix je dobre. nafotia nim jedno leto. potom to bude stat v sufliku do vianoc kedy si niekto spomenie, ze treba nafotit atmosferu. potom este jedna dve dovolenky a fotak pojde na bazos lebo ho nema kto nabijat a vlacit so sebou. a tito ludia sa potom cuduju, ze na forach ich nikto neberie vazne a nechce sa s nimi seriozne bavit o technike...
0
2
editovaný
 
2021-06-12 20:31:15+02
To co tu je za psychiatriu?Jeden ma tu obvinuje ze sa snazim robit na niekoho dojem s Canonom RP a druhy paranoik mi tu splieta nieco o nejakej fotke Nemeckej dochodkyne?!
Stranka vyzerala seriozne,mal som sa ist spytat trebars na pokec...

0
1
 
2021-06-12 21:01:47+02
príspevok od: krispin.pucinko
myslim, ze ty by si mal absolutne dokonaly priklad toho ako sa to robi. Kupis nieco, hocico, podla farby fotaku alebo ceny a ucis sa. postupne zistujes co sa ti paci a co nie. co potrebujes lepsie a co je pre teba nepodstatne a ked pride spravny cas tak vymenis za nejaku strednu triedu. a pokracujes v skumani o objavovani a ked to financna situacia dovoli tak z toho raz bude high-end fotak...

na rozdiel od supermanov co z fleku zoberu nejaky top model pretoze potrebuju ukazat, ze na to maju a preto, ze citali na internete, ze 40Mpix je dobre. nafotia nim jedno leto. potom to bude stat v sufliku do vianoc kedy si niekto spomenie, ze treba nafotit atmosferu. potom este jedna dve dovolenky a fotak pojde na bazos lebo ho nema kto nabijat a vlacit so sebou. a tito ludia sa potom cuduju, ze na forach ich nikto neberie vazne a nechce sa s nimi seriozne bavit o technike...
Vacsinou ludia ked nieco chcu tak makaju v dvoch robotach a domov sa chodia len vyspat...To ze ty si leniva socka je tvoj problem...
-2
0
 
zolooo
2021-06-13 06:25:05+02
"Najviac som momentalne nakloneny k A7RII kvoli 40 megapixelom,dynamickemu rozsahu"

Kúpte si Sony A7RII

"zo zaciatku by som isiel do 35mm+85mm co si myslim by mi malo bohate stacit.."

Kúpte si 35 a 85mm

Veď ste si to vyriešili hneď v zadaní témy. Načo ste vlastne začali s touto diskusiou? Začali zle a skončili urážkou ľudí, ktorí míňali svoj drahocenný čas a chceli Vás usmerniť...
0
3
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()