Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Zrkadlovka pre začiatočníka

lukas111
2021-06-11 19:06:51+02
Zdravím, posledné dni pozerám po prvej zrkadlovke. Pozerám videá, recenzie zisťujem informácie kde sa len dá, aby som vybral najlepšie. Chcel by som zrkadlovku hlavne na fotenie prírody. Do zrkadloviek sa veľmi nevyznám, iba čo som pochytal z recenzií. Rozmýšľam teda nad variantmi Canon 2000D so základným objektívom, Canon 4000D so základným objektívom alebo mám ponuku na Canon 1200D so základným objektívom za nejakých 150€ + by som dokúpil nejaký další objektív vhodný na fotenie prírody. Ak by sa tu našli nejakí ľudia, ktorí sa do toho vyznajú a mali by chvíľu na to poradiť mi čo je pre mna najlepšia voľba ako pre začiatočníka, tak by som bol veľmi rad, vďaka za rady.
 
blahoslav J B Art
2021-06-12 01:03:23+02
na zaciatok na ucenie kludne moze byt aj ten Canon 1200D za 150 E ak je OK
ak si dobre pamatam, tie 2000D a 4000D maju iba plastovy bajonet
dalsi objektiv kupit az neskor, ked zistis, ci potrebujes nieco kratsie, alebo dlhsie, alebo co
 
vaclav.pavelek
2021-06-12 11:49:14+02
Namiesto tela investuj do dobrého skla, aj 1200D ti urobí dobrú službu len na to hodiť radšej kvalitné sklo, pevnú 50 alebo niečo také
 
bobino38
2021-06-12 14:43:47+02
príspevok od: lukas111
Zdravím, posledné dni pozerám po prvej zrkadlovke. Pozerám videá, recenzie zisťujem informácie kde sa len dá, aby som vybral najlepšie. Chcel by som zrkadlovku hlavne na fotenie prírody. Do zrkadloviek sa veľmi nevyznám, iba čo som pochytal z recenzií. Rozmýšľam teda nad variantmi Canon 2000D so základným objektívom, Canon 4000D so základným objektívom alebo mám ponuku na Canon 1200D so základným objektívom za nejakých 150€ + by som dokúpil nejaký další objektív vhodný na fotenie prírody. Ak by sa tu našli nejakí ľudia, ktorí sa do toho vyznajú a mali by chvíľu na to poradiť mi čo je pre mna najlepšia voľba ako pre začiatočníka, tak by som bol veľmi rad, vďaka za rady.
poslal som ti súkromnú spprávu
 
fatality
2021-06-13 11:12:16+02
príspevok od: vaclav.pavelek
Namiesto tela investuj do dobrého skla, aj 1200D ti urobí dobrú službu len na to hodiť radšej kvalitné sklo, pevnú 50 alebo niečo také
na prirodu 50mm na apsc?
 
fatality
2021-06-13 11:18:34+02
príspevok od: lukas111
Zdravím, posledné dni pozerám po prvej zrkadlovke. Pozerám videá, recenzie zisťujem informácie kde sa len dá, aby som vybral najlepšie. Chcel by som zrkadlovku hlavne na fotenie prírody. Do zrkadloviek sa veľmi nevyznám, iba čo som pochytal z recenzií. Rozmýšľam teda nad variantmi Canon 2000D so základným objektívom, Canon 4000D so základným objektívom alebo mám ponuku na Canon 1200D so základným objektívom za nejakých 150€ + by som dokúpil nejaký další objektív vhodný na fotenie prírody. Ak by sa tu našli nejakí ľudia, ktorí sa do toho vyznajú a mali by chvíľu na to poradiť mi čo je pre mna najlepšia voľba ako pre začiatočníka, tak by som bol veľmi rad, vďaka za rady.
na tieto ucely sa poobzeraj skor po nikon d3200 alebo d5100..na bazosi stoja +- tolko,co tie canony,maju vsak omnoho lepsie snimace..s vacsim dynamickym rozsahom a mensim sumom..
 
jozef84
2021-06-14 08:18:46+02
príspevok od: fatality
na prirodu 50mm na apsc?
50mm pri aps-c je dlhé na iba prírodu. Je to dosť o kompromisoch. Ak si zoberie kočku so sebou, tak použitie by sa našlo. . Ku Nikonu 5100 doporučujem radšej objektív Tokina 11-16mm. Veľmi dobrá kombinácia a teraz z druhej ruky za veľmi dobrý peniaz.
 
lukas111
2021-06-14 13:00:18+02
Ďakujem pekne za všetky rady.
 
Scout
2021-06-14 15:18:58+02
príspevok od: lukas111
Zdravím, posledné dni pozerám po prvej zrkadlovke. Pozerám videá, recenzie zisťujem informácie kde sa len dá, aby som vybral najlepšie. Chcel by som zrkadlovku hlavne na fotenie prírody. Do zrkadloviek sa veľmi nevyznám, iba čo som pochytal z recenzií. Rozmýšľam teda nad variantmi Canon 2000D so základným objektívom, Canon 4000D so základným objektívom alebo mám ponuku na Canon 1200D so základným objektívom za nejakých 150€ + by som dokúpil nejaký další objektív vhodný na fotenie prírody. Ak by sa tu našli nejakí ľudia, ktorí sa do toho vyznajú a mali by chvíľu na to poradiť mi čo je pre mna najlepšia voľba ako pre začiatočníka, tak by som bol veľmi rad, vďaka za rady.
Objektív na krajinu za dobrý peniaz je canon 10-18mm. Má dokonca aj stabilizáciu, čo ale na krajinu až taká výhoda nie je. Nikon má v podobnej cene Nikkor 10-20mm. Telo dopasuj potom nejaké čo sa zmestí do tvojho budgetu... Ja by som nebral záklaďák, lebo potom ti bude zbytočne trčať v poličke alebo ho predáš za také peniaze, že ti to nestojí ani za tu námahu na bazosi...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()