Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

POPROSIM o NÁZOR na kúpu v najbližšej dobe.

rickshow
rickshow 2021-07-05 14:28:03+02
Poprosím Vás o pomoc pri výbere fotoaparátu. Chcel by som ho využiť ako druhú značku popri mojom OLYMPUSE OMD EM 1 mk II, ktorý mám vo výbave s dosť objektívmi ako 14-40/2,8 PRO, 40-150/2,8 PRO - telekonvertor, OLYMPUS 25/1,8, / 45/1,8 / SIGMA 60/2,8 DN MACRO / SIGMA 16/1,4 DC DN C + blesky. MAL by som záujem o FUJIFILM XT4 - NIKON Z5 - CANON 6D mk II, prípadne 90D.
Vedeli by ste ma usmerniť ,poprosím, bez vedľajších poznámok. A samozrejme za názory ďakujem.
 
jozef84
2021-07-07 10:33:34+02
príspevok od: blahoslav J B Art
sum zo snimaca je ako korona virus ... niektory variant fotaku sumi viac, iny menej ... ale na konci dna a noci sa so sumom bude treba naucit zit
Dobrá definícia.
 
krispin.pucinko
2021-07-07 12:43:11+02
príspevok od: gytheio
Chceli by ste to odfotit tak aby to nesumelo ale neviete ako, tak chcete fotak co nesumi ktory neexistuje miesto toho aby ste sa naucili fotit😆
Takze ty fotis 100 eurovym kompaktom a nie kuskom za 1600 eur? Ved sa staci aucit to fotit tak aby bola dobra fotka aj za 100 eur
 
gytheio
2021-07-07 13:48:18+02
príspevok od: krispin.pucinko
Takze ty fotis 100 eurovym kompaktom a nie kuskom za 1600 eur? Ved sa staci aucit to fotit tak aby bola dobra fotka aj za 100 eur
Dobra fotografia sa da odfotit s hocijakym fotoaparatom a ja fotim tym co mam po ruke. Ale tu sa bavime o niecom inom.
 
adam99
2021-07-07 15:35:23+02
buď je gytheio fakt tak sprostý, alebo je to proste troll čo má akosi veľa voľného času

obe možnosti sú reálne a jedna nevylučuje druhú
 
robertondrejovic
2021-07-07 16:47:18+02
príspevok od: adam99
buď je gytheio fakt tak sprostý, alebo je to proste troll čo má akosi veľa voľného času

obe možnosti sú reálne a jedna nevylučuje druhú
Neveríš ,že dobrá fotografia sa dá odfotiť hocijakým fotoaparátom?? Sleduješ fotky nášho bývalého šéfredaktora Karola Srnca?? Tu máš jasný dôkaz že to možné je, lebo ten čo chytí do ruky/ od mobilu cez lacný kompakt až po najdrahší profi stroj/ s tým spraví perfektnú fotku po technickej stránke a zaujímavú aj po kompozičnej na to však foťák nemá vplyv. Možné to teda je, treba to len vedieť a tomto jedinom píše aj Gytheio aj ja obaja sme sprostí a trolovia ??? Kamarát uvažoval že prejde z mobilu na zrkadlovku a zrovna nie na hocijakú mal vyhliadnutý a ktosi mu odporučil Nikon D500,zrovna ho vlastním tak som mu ho požičal .Ani nezaťal nemá možnosť použiť nastavenie zelený foťáčik teda plnú automatiku zase dôkaz že špičková technika v rukách toho čo o tom nemá šajnu nepomôže urobiť lepšiu fotografiu. Foťáky vyššej triedy sa robia predovšetkým preto aby mali lepšiu mechanickú odolnosť aj na tvrdšie zaobchádzanie a široké možnosti manuálneho nastavenia ktoré súdiac podľa tvojho vyjadrenia sú aj tebe na nič lebo kto nevie ovládať tie gombíky a koliečka na foťáku a nevyužíva možnosť zvoliť si vlastné nadstavenie aby trebárs čo najviac eliminoval šum o ktorom tu bola reč tomu je aj najdrahší foťák úplne zbytočný aspoň po technickej stránke namastiť ego si s ním však môže.
 
gytheio
2021-07-07 16:54:48+02
príspevok od: robertondrejovic
Neveríš ,že dobrá fotografia sa dá odfotiť hocijakým fotoaparátom?? Sleduješ fotky nášho bývalého šéfredaktora Karola Srnca?? Tu máš jasný dôkaz že to možné je, lebo ten čo chytí do ruky/ od mobilu cez lacný kompakt až po najdrahší profi stroj/ s tým spraví perfektnú fotku po technickej stránke a zaujímavú aj po kompozičnej na to však foťák nemá vplyv. Možné to teda je, treba to len vedieť a tomto jedinom píše aj Gytheio aj ja obaja sme sprostí a trolovia ??? Kamarát uvažoval že prejde z mobilu na zrkadlovku a zrovna nie na hocijakú mal vyhliadnutý a ktosi mu odporučil Nikon D500,zrovna ho vlastním tak som mu ho požičal .Ani nezaťal nemá možnosť použiť nastavenie zelený foťáčik teda plnú automatiku zase dôkaz že špičková technika v rukách toho čo o tom nemá šajnu nepomôže urobiť lepšiu fotografiu. Foťáky vyššej triedy sa robia predovšetkým preto aby mali lepšiu mechanickú odolnosť aj na tvrdšie zaobchádzanie a široké možnosti manuálneho nastavenia ktoré súdiac podľa tvojho vyjadrenia sú aj tebe na nič lebo kto nevie ovládať tie gombíky a koliečka na foťáku a nevyužíva možnosť zvoliť si vlastné nadstavenie aby trebárs čo najviac eliminoval šum o ktorom tu bola reč tomu je aj najdrahší foťák úplne zbytočný aspoň po technickej stránke namastiť ego si s ním však môže.
Vobec netreba na takychto reagovat, pozri na jeho fotografie, vobec nic k teme nenapisal a nenapisal ani to, preco napisal to co napisal. Je to falosny nik a je tu uz dlho a uz od zaciatku pise to iste co napisal aj teraz. On vobec nevie o com pises.
 
blahoslav J B Art
2021-07-07 17:08:28+02
príspevok od: gytheio
Dobra fotografia sa da odfotit s hocijakym fotoaparatom a ja fotim tym co mam po ruke. Ale tu sa bavime o niecom inom.
bangladesske prislovie hovori ... dobra fotka sa da odfotit s hocijakym fotakom, ktory mas po ruke ... ale ak nemas po ruke ziadny fotak, ziadnu fotku neodfotis
 
krispin.pucinko
2021-07-07 19:19:02+02
príspevok od: gytheio
Dobra fotografia sa da odfotit s hocijakym fotoaparatom a ja fotim tym co mam po ruke. Ale tu sa bavime o niecom inom.
a preco mas po ruke to co mas? stary sa ti vari pokazil? alebo si len nevedel vydrzat kupit si nieco nove/ine, ako to nevie vydrzat ten co zalozil toto vlakno?
 
gytheio
2021-07-07 19:44:30+02
príspevok od: krispin.pucinko
a preco mas po ruke to co mas? stary sa ti vari pokazil? alebo si len nevedel vydrzat kupit si nieco nove/ine, ako to nevie vydrzat ten co zalozil toto vlakno?
Priznam sa neviem o co ti ide? Mam Canon R, Canon 6D, gopro, s6, s ultra... fototechniku nosim so sebou do exterieru iba ked mam zakazku na fotenie inac fotim s mobilom, lebo je vzdy po ruke.
A moj nazor, ten co zalozil toto vlakno chce menit znacku. Ma kompletny olympus ale popri tom poskuluje po canone alebo nikone? Dava ti to nejaky zmysel? Mozno to jemu dava zmysel, ze nevie co s peniazmi a chce mat dve kompletne znacky, co je podla mna kontraproduktivne. Alebo to nechce povedat na rovinu chce vymenit znacku, co pri olympuse nie je vobec divne.

Mam po ruke to co mam, 20 rokov jednu znacku.
 
krispin.pucinko
2021-07-07 21:53:54+02
príspevok od: gytheio
Priznam sa neviem o co ti ide? Mam Canon R, Canon 6D, gopro, s6, s ultra... fototechniku nosim so sebou do exterieru iba ked mam zakazku na fotenie inac fotim s mobilom, lebo je vzdy po ruke.
A moj nazor, ten co zalozil toto vlakno chce menit znacku. Ma kompletny olympus ale popri tom poskuluje po canone alebo nikone? Dava ti to nejaky zmysel? Mozno to jemu dava zmysel, ze nevie co s peniazmi a chce mat dve kompletne znacky, co je podla mna kontraproduktivne. Alebo to nechce povedat na rovinu chce vymenit znacku, co pri olympuse nie je vobec divne.

Mam po ruke to co mam, 20 rokov jednu znacku.
preco by to pri olympuse malo byt divne? ved hore si pisal ze sa staci naucit fotit a dobra fotka bude hocicim....
 
gytheio
2021-07-08 06:20:36+02
príspevok od: krispin.pucinko
preco by to pri olympuse malo byt divne? ved hore si pisal ze sa staci naucit fotit a dobra fotka bude hocicim....
krispinko dobra fotka nie je to iste ako dobre fotky. Na to aby si s olympusom spravil dobru fotografiu treba nejaku pripravu, cas. Preco olympusom nefotia profesionali? Lebo s nim napriklad nenafotia v takej kvalite svadbu ako s inou znackou. Na Canon alebo Nikon nasadis dobry objektiv a fotis, na olympus nasadis dobry objektiv a furt je to iba dizajnove tazitko na tvojom krku.
Olympus nie je vykonny stroj ako su ine znacky, neda sa nan spolahnut tak ako na...
Ked bude mat Karol nafotenu 20tu svadbu ked naozaj zazije stresove situacie pri foteni, opytaj sa ho ci stale foti s olympusom.
 
gytheio
2021-07-08 06:21:42+02
príspevok od: krispin.pucinko
preco by to pri olympuse malo byt divne? ved hore si pisal ze sa staci naucit fotit a dobra fotka bude hocicim....
A dobre, ze to sleduje blahoslav, konecne sa nieco nauci.
 
roka222
2021-07-08 06:47:12+02
príspevok od: gytheio
A dobre, ze to sleduje blahoslav, konecne sa nieco nauci.
 
blahoslav J B Art
2021-07-08 09:37:54+02
príspevok od: gytheio
A dobre, ze to sleduje blahoslav, konecne sa nieco nauci.
Ja mam mobil s umelou inteligenciou, ona sa učí za mňa
 
jozef84
2021-07-08 13:11:36+02
príspevok od: gytheio
A dobre, ze to sleduje blahoslav, konecne sa nieco nauci.
Photox, tvoj talent treba využiť. Musím ťa navrhnúť adminovi do "Kritického okienka", aby si ho viedol. Tvoje teoretické a praktické znalosti a skúsenosti ako fotiť, čím fotiť a ako upravovať fotky v postprocese, by našli rozumné a praktické využitie. A určite by to oživilo konverzáciu. E-photo by získalo potrebný impulz na ďalší rozvoj a kopec platiacich prispievateľov. A stále je tu možnosť uložiť tvoje skúsenosti do archívu a začiatočníci, ale aj pokročilí a profesionáli sa môžu od teba učiť. Ale navrhujem, aby sa tam dala špeciálna taxa, lebo tieto vedomosti nikde na nete nenájdete publikované. Mal by si si to know-how chrániť, nie len tak zadarmo každému nezištne radiť.
 
kevo7
2021-07-08 15:41:50+02
príspevok od: jozef84
Photox, tvoj talent treba využiť. Musím ťa navrhnúť adminovi do "Kritického okienka", aby si ho viedol. Tvoje teoretické a praktické znalosti a skúsenosti ako fotiť, čím fotiť a ako upravovať fotky v postprocese, by našli rozumné a praktické využitie. A určite by to oživilo konverzáciu. E-photo by získalo potrebný impulz na ďalší rozvoj a kopec platiacich prispievateľov. A stále je tu možnosť uložiť tvoje skúsenosti do archívu a začiatočníci, ale aj pokročilí a profesionáli sa môžu od teba učiť. Ale navrhujem, aby sa tam dala špeciálna taxa, lebo tieto vedomosti nikde na nete nenájdete publikované. Mal by si si to know-how chrániť, nie len tak zadarmo každému nezištne radiť.
Pijem tvoje slová. Konečne to už niekto povedal. Veď kto by nezaplatil keď na jednom mieste má komplexné, správne a pravdivé informácie o fotení. Vyhodím všetky tie sprosté knihy. Ďakujem.
 
gytheio
2021-07-08 16:32:37+02
príspevok od: kevo7
Pijem tvoje slová. Konečne to už niekto povedal. Veď kto by nezaplatil keď na jednom mieste má komplexné, správne a pravdivé informácie o fotení. Vyhodím všetky tie sprosté knihy. Ďakujem.
Aj si nejaku knihu o foteni cital? Skor ako odpovies pozri sa na svoje fotografie.
 
jozef84
2021-07-08 16:45:48+02
príspevok od: gytheio
Aj si nejaku knihu o foteni cital? Skor ako odpovies pozri sa na svoje fotografie.
Vidíš aký záujem je o tvoje poradenstvo? Kevo7 ide vyhodiť knihy o fotení, ja urobím to isté. A verím, že nás budú následovať všetci amatéri a myslím, že aj veľa profesionálov. Budú mať všetko na jednom mieste, nemusia sa trápiť s výberom foťáku, alebo mobilu, so štúdiom, skúšaním a nastavovaním foťákov a s postprocesom. Môžeš rozbehnúť biznis vo veľkom. Zúžitkuješ svoje rozsiahle vedomosti. Skús osloviť admina, že chceš platené kritické okienko. Bubáky sa ti len tak pohrnú.
 
kevo7
2021-07-09 08:59:52+02
príspevok od: gytheio
Aj si nejaku knihu o foteni cital? Skor ako odpovies pozri sa na svoje fotografie.
Ver mi Acton Photox ISO Man, úplne chápem tvoju frustráciu. Profík s 20 ročnou praxou ako ty, neobmedzenými teoretickými vedomosťami o fotení, more času za počítačom, ako o sebe tvrdíš a výsledky žiadne. To bude podkladom tvojej agresie. Alebo iná duševná choroba. Nemusíš odpovedať, stačí keď sa pozrieš na svoje fotografie.
 
jozef84
2021-07-09 10:36:56+02
príspevok od: kevo7
Ver mi Acton Photox ISO Man, úplne chápem tvoju frustráciu. Profík s 20 ročnou praxou ako ty, neobmedzenými teoretickými vedomosťami o fotení, more času za počítačom, ako o sebe tvrdíš a výsledky žiadne. To bude podkladom tvojej agresie. Alebo iná duševná choroba. Nemusíš odpovedať, stačí keď sa pozrieš na svoje fotografie.
No krivdíš mu. Napríklad táto fotka s parametrami fotenia clona 32, čas 1/0,63 fotená na ohnisku 200mm ma zaujala a je dôkazom, že žiadna difrakcia neexistuje a sú to len výmysly bývalého šéfredaktora. Toto by určite nedokázal...Asi len treba chcieť a všetko sa dá. Pokochaj sa aj ty: www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/666541/a-makovicka-dnes/?s=photos
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()