Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

(bez)zrkadlo do 300-400eur?

nika147
nika147 2021-09-07 17:17:02+02
Zdravím, rada by som si prišla pre radu. Rada by som si rozšírila fotografické obzory aby som mohla fotiť to, čo telefón nezvládne. Chcela by som nejaký menší bazárový kúsok (oslovil ma canon 100D), ak by vedel robiť 60fps fullHD videá tak by to bol skvelý bonus, ale podmienka to nie je. Čo sa týka objektívov tak rozhodne chcem 50mm f1.8. Bola by som rada ak by sa do tej ceny zmestil aj nejaký "menší" zoom (55-200? 70-300). V mojej galérii je vidno čo ma baví fotiť najviac, čím viac bokeh tým viac adidas, príležitostne nejaký ten pohyb. Neplánujem sa foteniu venovať na profi úrovni a taktiež so sebou neplánujem na vylety ťahať 3kg foto vybavenia. Na značke mi nezáleží, skôr aby k telu bola dobrá dostupnosť objektívov.
 
Porubo
2021-09-14 17:54:31+02
V Bratislave som videl vseliake ukazy, napriklad odbacanie doprava na cervenej niektori robia tak, ze prejdu po chodniku a usetria tak az 5 sekund casu... kto vie na co ho potrebuju... zeby tam zilo tak vela zachranarov a museli sa stale niekam nahlit!?
 
jozef84
2021-09-14 18:30:50+02
príspevok od: Porubo
V Bratislave som videl vseliake ukazy, napriklad odbacanie doprava na cervenej niektori robia tak, ze prejdu po chodniku a usetria tak az 5 sekund casu... kto vie na co ho potrebuju... zeby tam zilo tak vela zachranarov a museli sa stale niekam nahlit!?
Je tu aj analógia s foťákmi medzi jednotlivým triedami. Aj auto ťa dovezie do cieľa, ale je rozdiel ako rýchlo. A to je väčšinou rozdiel v ovládaní foťáku. Rovnaký čip, rovnaký výsledok, ale prístup a ovládanie pohodlnejšie, rýchlejšie. Takže aj autorka si musí porovnať a vyskúšať čo je ešte pre ňu vyhovujúce a čo už je za čiarou. Ten cenový limit je dosť obmedzujúci v podstate len na DX formát, aby ostalo aj na objektív a zároveň obstojné telo. V tomto prípade by som asi doporučil pohľadať radšej aj v tábore Nikonu, Pentax, a ak zľaví z rýchlosti, tak možno aj Fuji. Mnohí sa zbavujú lacno morálne zastaralej výbavy, ktorá ale fotí stále skvele. Kritérium by som dal 16Mpix čip a vyššie. Na bazoši je dosť ponúk aj do 300-400 eur aj s objektívmi. Svoju prácu ale odvedú ešte dobre.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-09-23 21:08:39+02
príspevok od: nika147
Zdravím, rada by som si prišla pre radu. Rada by som si rozšírila fotografické obzory aby som mohla fotiť to, čo telefón nezvládne. Chcela by som nejaký menší bazárový kúsok (oslovil ma canon 100D), ak by vedel robiť 60fps fullHD videá tak by to bol skvelý bonus, ale podmienka to nie je. Čo sa týka objektívov tak rozhodne chcem 50mm f1.8. Bola by som rada ak by sa do tej ceny zmestil aj nejaký "menší" zoom (55-200? 70-300). V mojej galérii je vidno čo ma baví fotiť najviac, čím viac bokeh tým viac adidas, príležitostne nejaký ten pohyb. Neplánujem sa foteniu venovať na profi úrovni a taktiež so sebou neplánujem na vylety ťahať 3kg foto vybavenia. Na značke mi nezáleží, skôr aby k telu bola dobrá dostupnosť objektívov.
Určite by som šiel do bezzrkadlovky! Hlavne výhody sú elektronický hľadáčik, vďaka čomu vidí fotograf priamo to, ako bude fotografia vyzerať ešte pred jej zhotovením. Nemusí tak fotograf triafať expozíciu ako na klasickej zrkadlovke. Väčšina bezzrkadloviek ma tiež kvalitný režim bezhlučného fotografovania a za mňa je to vynikajúca funkcia. U bezzrkadloviek je oproti klasickým zrkadlovkám prepracovaný systém AF zaostrovania pri natáčaní videa. Ja som začínal s Nikonom D60, potom prešiel na Nikon D700 a neskôr na Nikon D4. Posledná klasická zrkadlovka u mňa bol Nikon D780. Minulí rok som ale úplne prešiel na bezzrkadlovky a dnes by som sa určite neobzeral späť. Vo Vašom prípade by som sa možno poobzeral po nejakej Sony bezzrkadlovke s APS-C snímačom alebo Fujifilme s APS-C snímačom. Pre človeka, ktorý fotografoval mobilom alebo kompaktom je prechod na bezzrkadlovku asi najlepšia voľba. Klasická digitálna zrkadlovka je síce fajn, ale v dnešnej dobe už predstavuje zastaralú technológiu. Priplatiť sa niekedy oplatí.
 
vlados
2021-09-25 10:35:27+02
osobne by som doporucil kupit lacno s dvoma troma objektivmi nejaku zrkadlovku ci bezrkadlovku.... to je uplne jedno, hlavne lacno v dobrom stave. A nerozsirovat dalsou kupou prislusenstva. Povazujte prvu kupu za skusku.
S prvym fotakom pridete postupne na to, co naozaj chcete, co potrebujete a co naopak nechcete.
Az si vyjasnite vlastne preferencie, lacno kupeny fotak predajte zas lacno, a kupte si svoj naozajstny fotak.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()