Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Novy fotoaparat shanim Canon

Pepa112
Pepa112 2021-09-30 19:27:48+02
Dobry den, chci si poridit vovy fotoaparat, znacka je jasna,,, Canon, prechazim z APS-C (250D) ,,, mam cca 5 objektivu EF a EF-S. A ted premyslim, co poridit,,, Canon EOS R6, nebo Canon EOS 6D Mark II .. Krom toho ze R6 je drazsi,,, to by me netrapilo zas az tolik,,, Co by jste poradili? Nekdo tady jeste zminoval 90D, jenze ten je APS-C... asi bych radeji FF,,ale zas dilema, co s objektivy? EF-S jestli jsem dobre rozumel nepouziji v Mark? U R6 je psano ze to spolupracuje sEF i EF-S,, Opravdu? Pres nejaky redukcni krouzek? O co budu ochuzen? Videl jsem uz i redukcni krouzek s koleckem ovladani funkci,,, V objektivech a jejich kompatibilite mam chaos, i Canonu to je myslim docela slozite,, Takze je to tak, ze u Mark neni moznost pouzit EF-S? U R6 lze,a le s nejakym omezenim, treba stabilizace? Nebo i v necem jinem? Kazdou radu uvitam, fotim prevazne prirodu, zvirata, budovy,,, vetsinou i v horsim svetle..., diky moc za kazdou radu
 
Porubo
2021-10-02 10:52:05+02
Nie som expert na R6, ale ak to ma nejaky orezavaci mod, tak bych ho nepouzival s EF-S, lebo je to len orezanie. Cize pri tychto objektivoch by si platil za nevyuzitu - orezanu cast snimaca. Proste za cenu FF by si mal APS-C. To bych skor predal take objektivy.
Co je to horsie svetlo? U mna je to letne bezoblacne poludnie!
Ak myslis menej intenzivne, jemnejsie, dokonca bych povedal lepsie lebo mozno robit aj dlhe expozicie omnoho lahsie. Tak na to treba stativ a nie lepsi fotak, zakial nefotis akciu, nejakych cyklistov skakajucich na mostiku a pod. Stativ ma viac vyhod nez pouzivanie nizkeho ISO, alebo to ze si odlozis fotak a cakas na spravny moment. Mozes robit aj casozber (time-lapse), alebo sa vhodne zakomponovat ci na selfii alebo nejak zboku zozadu aby si dotvaral krajinu. Niekedy mozes pouzit aj cudzich ludi, ale to neodporucam. Minule som nejakych zilincanov ukecaval nech pockaju do sumraku/zotmenia zebych ich nakomponoval a usli mi, nevydrzali cakat! To pisem lebo si pisal prirodu a budovy. Samozrejme k prirode patri aj makro, a tam pri velkych zvacseniach je jednak problem mat dost svetla a jednak treba clonit, teda stativ zasa pride vhod. (Samozrejme su aj ine moznosti ako odpalovat napr. externy blesk s mensim softboxom a pod.)
Ak priroda su zver, tak potom zas dobry "crop" moze byt lepsia volba nez "FF".
Vklude bych sa obzrel aj po bazari. Jedina vec co mi vadi na starej 5D mark 2 je ta ze nema digitalnu vodovahu, a z kolajnice mi vypadavala az som pred mesiacom stratil na jednom kopci. Som to tam neraz hladal ale nenasiel a skoda lebo tu znacku uz mali vypredanu a co som v obchode skusal inu asi 4x lacnejsiu, tak tam bubliny boli vseliako dokonca jedna bublina ukazovala inak ako ta pod nou... Na zver aj stara 7D postaci.
Povedal bych tak, to mas ako ked zariadujes byt. Darmo budes mat najvacsi byt s najkrajsiou fasadou, ked vnutri nic nebude. Tie doplnky ako okna, nabytok, pracka su dolezitejsie ako rozloha.
Radsej bych riesil ine veci a az nakoniec telo, teda napriklad ak chces zver tak nieco 400mm+ a az zvysok do tela. Plus nefotograficke doplnky ako dobry batoh, maskovanie, obuv atd. Alebo v pripade krajiniek spacak, podlozku na spanie, celovky a pod. Telo fotaku je posledny clanok, aj ked oplati sa mat dve, pricom jedno moze byt aj nizka a lacna trieda, ked sa zaspini cip a cakas pokym Ti ho vycistia a pod.
Proste pre mna su dolezitejsie ine veci ako ta vodovaha lebo som ju uz par krat stratil co vypadla a zakerne ju vyrabaju zelenu takze tazko vidno. Alebo fotobatoh, abych v nom dobre odniesol aj telo, objektivy a stale mal kde das spacak.
A hlavne ak chces FF, tak bych premyslal nad sklom. Daju sa lacno kupit stare 17-40 F4, co je dobra volba na ultra-siroky koniec, plus nejake makro ak nemas. (Moje oblubene kombo 17-40 a 100) A ak chces nebodaj zver sport, tak najprv nieco dlhe a zbavit sa EF-S a az potom bych siel do FF a stary fotak si nechal do zalohy.
 
Pepa112
2021-10-02 20:13:45+02
príspevok od: gytheio
Ja mam Canon R + som dost investoval do objektivov, Canon RF 70-200 f,2,8, Sigma EF 150-600, Samyang RF 14mm f2,8. Okrem toho mam stare objektivy Sigma EF 35 F1,4 ktory pouzivam asi najcastejsie naozaj spickovy objektiv, Sigma EF 24 f1,4, tiez bezvadny objektiv, Canon 50 F1,4 aj 1,8 ktore vobec nepouzivam, Helios 2 krat ktorych sa asi zbavim nadobro a Sigmu EF 15mm f2,8 ktoru skoro vobec... Vsetky objektivy funguju excelentne okrem jedneho. Mam este prvy model Tamronu 24-70 f2,8 ktory foti naozaj spickovo ale nie je kompaktibilny s bezzrkadlovkou. Model G uz nadherne funguje aj s Canon R.
Mam este aj Canon 6D ktory uz vobec nepouzivam lebo nema vyklopny displej, ten na bezzrkadlovke pouzivam stale. Keby mal Canon 5D m4 vyklopny displej tak sa kludne vratim k zrkadlovkam. Este stale su na tom lepsie ako bezzrkadlovky, moj skromny nazor.
Hmmm, tak to je k uvazeni, ja myslim ze me by stacil i ten 6D,, jen se asi budu muset zbavit ov´bjektivu EF-s-S asi,,,, ale mozna to bude jen k dobru.. dik za radu a nazor,,,
 
gytheio
2021-10-02 21:36:24+02
príspevok od: Pepa112
Hmmm, tak to je k uvazeni, ja myslim ze me by stacil i ten 6D,, jen se asi budu muset zbavit ov´bjektivu EF-s-S asi,,,, ale mozna to bude jen k dobru.. dik za radu a nazor,,,
Tie objektivy som spominal preto lebo su dolezitejsie ako fotoaparat. To co mas momentalne ty sa na FF nehodi. To kolko svetla tienov farieb a detailov dopadne na snimac ma nastarost objektiv a nie fotoaparat. Na ten snimac to dopravi objektiv a kvalitnejsi objektiv toho prepusti na snimac ovela viac a ovela rychlejsie ako nekvalitny.
Ano ten 6D uplne staci a k tomu ten Tamron 24-70 f2,8.
Fotit zlym objektivom je ako fotit mobilom, nikdy nevies ci sa zadarilo. Nech sa dari.
 
Porubo
2021-10-03 19:37:45+02
Vklude si daj cas, ked pises ze fotis prirodu. Teraz som bol v noci v lese, a uz to zacina, oktober! Niektore svahy kopcov uz su pekne ciastocne rysave! Pri vychode, pri zapade to teraz bude super najblizsie tyzdne. Radsej rychlo fot s tym co mas, a potom v novembri ked spadne listie to zacni riesit!
Ano EF-S treba predat, lebo robit zo snimaca orezy, to mozes rovno pouzivat mensi snimac. Viem ze Ti mohli prirast k srdcu, ako mne 60mm Tamron prirastol a dlho predlho mi bolo za nim smutno, ale nakoniec to bolo asi spravne.
 
roka222
2021-10-04 13:34:45+02
Dobrá cena
Canon EOS R + 24-105mm f/4L kit
https://www.fotovideoshop.sk/shop/canon-eos-r-24-105mm-f-4l-kit/p-2009059.xhtml
 
MagickVamp
2021-10-04 14:19:17+02
príspevok od: roka222
Dobrá cena
Canon EOS R + 24-105mm f/4L kit
https://www.fotovideoshop.sk/shop/canon-eos-r-24-105mm-f-4l-kit/p-2009059.xhtml
Ak by chcel niekto to R tak za 750 odkupim tu 24-105L :-P
 
fatality
2021-10-04 19:11:15+02
príspevok od: MagickVamp
Ak by chcel niekto to R tak za 750 odkupim tu 24-105L :-P
sak tu si uz raz predal,nie?
 
Tinnunculus
2021-10-04 19:59:09+02
Napríklad, by si mohol ísť do EOS Rp, so základným zoomom RF 24-105, tým s premenlivou clonou, + prichádzajúcim na trh, RF 100-400mm f/5,6-8 - to je ľahká, malá zostava, aktuálna ponuka Canonu pre nadšených fotografov prírody. Len je ešte otázne, aký veľký upgrade je to oproti tvojej zostave. Na to som, keď už Canon do toho takto išiel, zvedavý. Príroda v horšom svetle so 100-400 F5.6-8 na FF, vs 70-300 F/4-5,6 na APS-C.
Sú ešte ťažké, L sklá a vyššie rady, kde by upgrade bol na fotenie pri slabom svetle dostatočný.
 
MagickVamp
2021-10-04 20:27:32+02
príspevok od: fatality
sak tu si uz raz predal,nie?
Hej, lebo avizovali superkompaktnu rf 24-70f4... ale teraz po nej ani chyru ani slychu... :-/
 
fatality
2021-10-05 10:05:40+02
príspevok od: MagickVamp
Hej, lebo avizovali superkompaktnu rf 24-70f4... ale teraz po nej ani chyru ani slychu... :-/
mozno Canon prekvapi.. ..a vyda ju z nicoho nic, bez aviza..
 
roka222
2021-10-05 11:02:50+02
superkompakt rf 24-70f4 = Colombová manželka
 
MagickVamp
2021-10-05 11:14:33+02
príspevok od: roka222
superkompakt rf 24-70f4 = Colombová manželka
njn, najivne som sa tesil ze budeme v lete zoznameni...
 
MagickVamp
2021-10-05 11:15:45+02
príspevok od: fatality
mozno Canon prekvapi.. ..a vyda ju z nicoho nic, bez aviza..
Moc neverim. :-P Ale myslim, ze keby nebol covid uz by bola von. Oni mmntalne nestihaju vyrabat ani to co maju.
 
fatality
2021-10-05 11:49:21+02
príspevok od: MagickVamp
Moc neverim. :-P Ale myslim, ze keby nebol covid uz by bola von. Oni mmntalne nestihaju vyrabat ani to co maju.
to je ten lepsi pripad..pre firmu
 
Porubo
2021-10-05 13:28:56+02
príspevok od: MagickVamp
njn, najivne som sa tesil ze budeme v lete zoznameni...
Len aby ti nebola neverna a nebyvala uz u niekoho ineho, napriklad u japonskeho testera techniky.
 
MagickVamp
2021-10-05 13:40:14+02
príspevok od: Porubo
Len aby ti nebola neverna a nebyvala uz u niekoho ineho, napriklad u japonskeho testera techniky.
Tak je to Columbova zena, nie moja. ,-) Ak mi ju dobre zabehol tak nevadi.
 
Pepa112
2021-10-07 18:18:46+02
príspevok od: Porubo
Nie som expert na R6, ale ak to ma nejaky orezavaci mod, tak bych ho nepouzival s EF-S, lebo je to len orezanie. Cize pri tychto objektivoch by si platil za nevyuzitu - orezanu cast snimaca. Proste za cenu FF by si mal APS-C. To bych skor predal take objektivy.
Co je to horsie svetlo? U mna je to letne bezoblacne poludnie!
Ak myslis menej intenzivne, jemnejsie, dokonca bych povedal lepsie lebo mozno robit aj dlhe expozicie omnoho lahsie. Tak na to treba stativ a nie lepsi fotak, zakial nefotis akciu, nejakych cyklistov skakajucich na mostiku a pod. Stativ ma viac vyhod nez pouzivanie nizkeho ISO, alebo to ze si odlozis fotak a cakas na spravny moment. Mozes robit aj casozber (time-lapse), alebo sa vhodne zakomponovat ci na selfii alebo nejak zboku zozadu aby si dotvaral krajinu. Niekedy mozes pouzit aj cudzich ludi, ale to neodporucam. Minule som nejakych zilincanov ukecaval nech pockaju do sumraku/zotmenia zebych ich nakomponoval a usli mi, nevydrzali cakat! To pisem lebo si pisal prirodu a budovy. Samozrejme k prirode patri aj makro, a tam pri velkych zvacseniach je jednak problem mat dost svetla a jednak treba clonit, teda stativ zasa pride vhod. (Samozrejme su aj ine moznosti ako odpalovat napr. externy blesk s mensim softboxom a pod.)
Ak priroda su zver, tak potom zas dobry "crop" moze byt lepsia volba nez "FF".
Vklude bych sa obzrel aj po bazari. Jedina vec co mi vadi na starej 5D mark 2 je ta ze nema digitalnu vodovahu, a z kolajnice mi vypadavala az som pred mesiacom stratil na jednom kopci. Som to tam neraz hladal ale nenasiel a skoda lebo tu znacku uz mali vypredanu a co som v obchode skusal inu asi 4x lacnejsiu, tak tam bubliny boli vseliako dokonca jedna bublina ukazovala inak ako ta pod nou... Na zver aj stara 7D postaci.
Povedal bych tak, to mas ako ked zariadujes byt. Darmo budes mat najvacsi byt s najkrajsiou fasadou, ked vnutri nic nebude. Tie doplnky ako okna, nabytok, pracka su dolezitejsie ako rozloha.
Radsej bych riesil ine veci a az nakoniec telo, teda napriklad ak chces zver tak nieco 400mm+ a az zvysok do tela. Plus nefotograficke doplnky ako dobry batoh, maskovanie, obuv atd. Alebo v pripade krajiniek spacak, podlozku na spanie, celovky a pod. Telo fotaku je posledny clanok, aj ked oplati sa mat dve, pricom jedno moze byt aj nizka a lacna trieda, ked sa zaspini cip a cakas pokym Ti ho vycistia a pod.
Proste pre mna su dolezitejsie ine veci ako ta vodovaha lebo som ju uz par krat stratil co vypadla a zakerne ju vyrabaju zelenu takze tazko vidno. Alebo fotobatoh, abych v nom dobre odniesol aj telo, objektivy a stale mal kde das spacak.
A hlavne ak chces FF, tak bych premyslal nad sklom. Daju sa lacno kupit stare 17-40 F4, co je dobra volba na ultra-siroky koniec, plus nejake makro ak nemas. (Moje oblubene kombo 17-40 a 100) A ak chces nebodaj zver sport, tak najprv nieco dlhe a zbavit sa EF-S a az potom bych siel do FF a stary fotak si nechal do zalohy.
Dekuji moc za odpoved, prectu si to jeste jedno, je tam hodne veci k uvazeni,, Asi opravdu misto penez vrazenych do R6 vyuziji kvalitni sklo a ty EF-S holt prodam, dekuji jeste jednou moc za ochotu a pekny vecer preji
 
Pepa112
2021-10-11 19:58:04+02
Jen jeste,,, ktery objektiv vychazi lip,krom toho ze CANON je drazsi ??? https://objektivy.heureka.cz/canon-ef-24-70mm-f-2_8l-ii-usm/ nebo Tamron 24-70 f2,8 ??? Premyslim, ze teda asi novy Mark 6D a k tomu jeden z techle objektivu... Dekuji vam moc za pomoc
 
Porubo
2021-10-12 17:50:04+02
K takym veciam sa neviem vyjadrit, pravdepodobne obidva su spickove objektivy. Len jedna vec sa mi na oboch nepaci a to 82mm obruba, viac by sa mi pacila 77mm ako bola na starsich modeloch.
Na internete je vela stranok kde to testovali, vsetky mozne veci ako odlesky, komu, ostrenie, kvalitu zhotovenia, skreslenie (sudkovitost, poduskovitost) az po v dnesnej dobe precenovanu ostrost.

Skus pozriet:
https://www.opticallimits.com/canon_eos_ff
https://www.the-digital-picture.com/Reviews/
https://www.lenstip.com/
https://www.imaging-resource.com/lenses/reviews/

Z toho sa Ti hlava zamota! Ja som take kedysi citaval a stratil som tym zbytocne vela casu co som mohol venovat chodeniu do terenu. A to nie je vsetko! Lebo ako pri vsetkych vyrobkoch je tam aj kusova variabilita. Ak ludia pisu na internety zvycajne pravdu tak niektori ludia idu do extremu a vracaju kusy pokym cca na 3. - 5. pokus nemaju ten co sa im najviac paci... to mi pride uz uplne plytvanie zivotom a casom na tejto Planete.

Ako dobry gazda Ja osobne bych kupil asi omnoho lacnejsi Tamron a mal bych usetrene na dalsie veci. Alebo ked nevies, spytaj sa manzelky, kupis lacnejsi a Ona bude mat novy kozuch!
 
Pepa112
2021-10-12 19:12:01+02
príspevok od: Porubo
K takym veciam sa neviem vyjadrit, pravdepodobne obidva su spickove objektivy. Len jedna vec sa mi na oboch nepaci a to 82mm obruba, viac by sa mi pacila 77mm ako bola na starsich modeloch.
Na internete je vela stranok kde to testovali, vsetky mozne veci ako odlesky, komu, ostrenie, kvalitu zhotovenia, skreslenie (sudkovitost, poduskovitost) az po v dnesnej dobe precenovanu ostrost.

Skus pozriet:
https://www.opticallimits.com/canon_eos_ff
https://www.the-digital-picture.com/Reviews/
https://www.lenstip.com/
https://www.imaging-resource.com/lenses/reviews/

Z toho sa Ti hlava zamota! Ja som take kedysi citaval a stratil som tym zbytocne vela casu co som mohol venovat chodeniu do terenu. A to nie je vsetko! Lebo ako pri vsetkych vyrobkoch je tam aj kusova variabilita. Ak ludia pisu na internety zvycajne pravdu tak niektori ludia idu do extremu a vracaju kusy pokym cca na 3. - 5. pokus nemaju ten co sa im najviac paci... to mi pride uz uplne plytvanie zivotom a casom na tejto Planete.

Ako dobry gazda Ja osobne bych kupil asi omnoho lacnejsi Tamron a mal bych usetrene na dalsie veci. Alebo ked nevies, spytaj sa manzelky, kupis lacnejsi a Ona bude mat novy kozuch!
Neeeee,, manzelky se neptat To neeeee Jinak diky moc za odkazy mrknu, je to pravda tezke vybirani....
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()