Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Univerzálny foťák

misko635
2021-10-08 19:53:46+02
Ahojte, mám takú menšiu dilemu hľadám univerzálny foťák a rozhodujem sa medzi Nikon D500
Sony A7iii
Sony A7Riii
Ak by sa dali napísať aj nejaké skúsenosti s týmito fotakmi ďakujeme .
 
pepos
2021-10-08 21:10:06+02
Ahoj, na Sony A7Riii FX- výborná na video,dáš takmer všetky objektívy - staré sklá ap., samozrejme s redukciami, D500 je zrkadlovka DX - šport, príroda a detail,makro, neviem čo budeš viac fotiť. Oba sú perfektné. Mám ich už nejaký čas. Viac používam Sony, aj s objektívmi Nikon. Ak bude záujem, podrobnosti potom.
 
misko635
2021-10-08 21:20:16+02
Hľadám niečo čo bude mať super AF (šport,zvieratá) a taktiež hľadám niečo čo bude dostačujúce na krajinky . A z týchto troch adeptov sa neviem nejako rozhodnúť. A tiež sa celkom obávam u Sony toho menu, čítal som veľa toho že je to zle, neprehľadné.
 
gytheio
2021-10-09 07:17:41+02
príspevok od: misko635
Hľadám niečo čo bude mať super AF (šport,zvieratá) a taktiež hľadám niečo čo bude dostačujúce na krajinky . A z týchto troch adeptov sa neviem nejako rozhodnúť. A tiež sa celkom obávam u Sony toho menu, čítal som veľa toho že je to zle, neprehľadné.
Miško a preco hladas u Sony ked mas obavy z tej znacky?
 
Jozi Mačutek
2021-10-09 07:48:43+02
Fotim krajinky, svadby a občas nejaké športové akcie. A7R III to všetko dáva s prehľadom, rozliško na velké printy, cropovanie aj rýchle ostrenie v akcii. Odporúčam
 
misko635
2021-10-09 09:35:01+02
príspevok od: gytheio
Miško a preco hladas u Sony ked mas obavy z tej znacky?
Mam obavy len z toho menu, ináč mi to príde fakt že super ale to ak Nikon
 
misko635
2021-10-09 09:35:56+02
príspevok od: Jozi Mačutek
Fotim krajinky, svadby a občas nejaké športové akcie. A7R III to všetko dáva s prehľadom, rozliško na velké printy, cropovanie aj rýchle ostrenie v akcii. Odporúčam
Takže by ste odporúčali si radšej priplatiť a kúpiť a7Riii ako A7iii
 
gytheio
2021-10-09 09:59:13+02
príspevok od: misko635
Mam obavy len z toho menu, ináč mi to príde fakt že super ale to ak Nikon
Ale preco vobec nad tou znackou rozmyslas ke sa vela ludi na nu stazuje? To by som chcel vediet preco si niekto kupi Sony aj napriek tomu, ze iny sa na tu znacku stazuju.
 
Jozi Mačutek
2021-10-09 10:30:49+02
príspevok od: misko635
Takže by ste odporúčali si radšej priplatiť a kúpiť a7Riii ako A7iii
Oba fotoaparáty su výborné robil som s nimi a je to skoro to isté. Je to len o preferencii či 24 alebo 42mpix.... Rko som odporuičil preto, lebo vdaka jeho rozlišeniu je vhodny úplne na všetko vratane krajiniek a možnosti väčšieho orezu fotiek pri iných žánroch.
 
misko635
2021-10-09 19:29:00+02
príspevok od: Jozi Mačutek
Oba fotoaparáty su výborné robil som s nimi a je to skoro to isté. Je to len o preferencii či 24 alebo 42mpix.... Rko som odporuičil preto, lebo vdaka jeho rozlišeniu je vhodny úplne na všetko vratane krajiniek a možnosti väčšieho orezu fotiek pri iných žánroch.
A nejake negatívum ?
 
Porubo
2021-10-09 20:35:27+02
Hociaky systemovy fotoaparat je univerzalny:
Daju sa menit objektivy, pripojit odpalovak, namontovat na stativ, pridat kablova spust atd.
Vlastne je to len cast celeho systemu - tyka sa to prakticky vsetkych s menitelnymi objektivmi, obidva su univerzalne.
Co nie je univerzalne su fotoaparaty na mobiloch, specializovane kamery ako na vyzvednych lietadlach, sondy na kablikoch v medicine atd.
A samozrejme kompakty hlavne s pevnym ohniskom alebo bez bleskovej kolajnicky.
 
blahoslav J B Art
2021-10-09 21:21:05+02
príspevok od: misko635
A nejake negatívum ?
negativum moze byt napr. Sony neprehladne menu, ktore podla nejakych recenzentov je lepsie az na Mark IV
 
jozef84
2021-10-10 09:31:18+02
príspevok od: blahoslav J B Art
negativum moze byt napr. Sony neprehladne menu, ktore podla nejakych recenzentov je lepsie az na Mark IV
Syn má III verziu a žiadna tragédia. Skôr naopak, poznám omnoho horšie organizované menu, kde máš problém nájsť konkrétne nastavenie. A fotí teda fakt super.
 
jan.zitniak
2021-10-10 21:06:15+02
príspevok od: misko635
Hľadám niečo čo bude mať super AF (šport,zvieratá) a taktiež hľadám niečo čo bude dostačujúce na krajinky . A z týchto troch adeptov sa neviem nejako rozhodnúť. A tiež sa celkom obávam u Sony toho menu, čítal som veľa toho že je to zle, neprehľadné.
A to Ťa dokáže menu odradiť od používania tak špičkovej značky / foťáka?
 
gytheio
2021-10-11 05:49:26+02
príspevok od: jan.zitniak
A to Ťa dokáže menu odradiť od používania tak špičkovej značky / foťáka?
Niekedy hociaka malickost dokaze poriadne znechutit aj to fotenie. Ked pri hocijakej cinnosti necitite komfort je lepsie to nerobit nech ide o akukolvek znacku.
 
Porubo
2021-10-11 07:54:17+02
Nie je pravda, uz stari predkovia vedeli ze prilis vela pohodlia cloveka ubija podobne ako privela nepohodlia. Musi byt rovnovaha medzi poriadkom a chaosom, pohodlim a nepohodlim, istotou a neistotou najznamejsie sa to vola jing - jang.
Tento princip plati aj vo fotografii, treba namahu, nepohodlie, potom ma clovek aj akysi pocit zasluzenia. Mna ty bo nebavilo z postele alebo gauca, treba zazit nocny vystup na kopec kde sa zadycham, povlacim si desiatky kg veci, alebo nepohodu zo spania v lese. Statie vonku vo vetre a cakanie na dobre svetlo ma tiez svoje caro, dokonca je to take meditacne az clovek ma z toho transcendentne pocity.
A to plati vsade, kedysi som napriklad hraval Sach. Tam tiez by ma to prestalo bavit, ak bych pohodlne stale vyhraval, ale taka nepohoda, nervozita zo silneho supera, to dodavalo tu stavu, stavu zivota!
 
jozef84
2021-10-11 09:52:05+02
príspevok od: jan.zitniak
A to Ťa dokáže menu odradiť od používania tak špičkovej značky / foťáka?
Moja reč. A dá sa na to v pohode zvyknúť.A príjemný bonus - fotí fakt skvele a je na to kopec objektívov a dobre vypracovaný systém na použitie objektívov napríklad aj od Canonu.
 
jan.zitniak
2021-10-11 11:50:41+02
príspevok od: Porubo
Nie je pravda, uz stari predkovia vedeli ze prilis vela pohodlia cloveka ubija podobne ako privela nepohodlia. Musi byt rovnovaha medzi poriadkom a chaosom, pohodlim a nepohodlim, istotou a neistotou najznamejsie sa to vola jing - jang.
Tento princip plati aj vo fotografii, treba namahu, nepohodlie, potom ma clovek aj akysi pocit zasluzenia. Mna ty bo nebavilo z postele alebo gauca, treba zazit nocny vystup na kopec kde sa zadycham, povlacim si desiatky kg veci, alebo nepohodu zo spania v lese. Statie vonku vo vetre a cakanie na dobre svetlo ma tiez svoje caro, dokonca je to take meditacne az clovek ma z toho transcendentne pocity.
A to plati vsade, kedysi som napriklad hraval Sach. Tam tiez by ma to prestalo bavit, ak bych pohodlne stale vyhraval, ale taka nepohoda, nervozita zo silneho supera, to dodavalo tu stavu, stavu zivota!
Krásna a trefná reč ...
 
gytheio
2021-10-11 12:14:16+02
príspevok od: Porubo
Nie je pravda, uz stari predkovia vedeli ze prilis vela pohodlia cloveka ubija podobne ako privela nepohodlia. Musi byt rovnovaha medzi poriadkom a chaosom, pohodlim a nepohodlim, istotou a neistotou najznamejsie sa to vola jing - jang.
Tento princip plati aj vo fotografii, treba namahu, nepohodlie, potom ma clovek aj akysi pocit zasluzenia. Mna ty bo nebavilo z postele alebo gauca, treba zazit nocny vystup na kopec kde sa zadycham, povlacim si desiatky kg veci, alebo nepohodu zo spania v lese. Statie vonku vo vetre a cakanie na dobre svetlo ma tiez svoje caro, dokonca je to take meditacne az clovek ma z toho transcendentne pocity.
A to plati vsade, kedysi som napriklad hraval Sach. Tam tiez by ma to prestalo bavit, ak bych pohodlne stale vyhraval, ale taka nepohoda, nervozita zo silneho supera, to dodavalo tu stavu, stavu zivota!
Takze treba si si Sony vzdy naplanovat duplovany cas na fotenie lebo sa pri fotografovani vzdy zamotate v menu... ale treba to brat s usmevom a povedat si co ma nezabije z toho aspon zosediviem.
Preco si tento tvoj nazor nepouzil aj ked tu niektori vyplakavali nervacili lebo Canon nemal dve pamatove karty, pritom to nebol ani najmensi problem. Len tu niektori z toho odpadavali. Ked ma Sony menu pri ktorom niektori naozaj sediveju to uz je pre nase dobro🙂
 
Porubo
2021-10-11 12:32:15+02
Pravda je taka ze sem chodim obcas po takych davkach, snazim sa nepodlahnut foram. Ale par krat som pisal o tych kartach ze vacsinou data sa daju opravit. Sam som mal problemy, ale to sa len poskodil suborovy system, a robila to z nejakych pre mna mystickych dovodov citacka.
Pravda je taka ze ta pravdepodobnost zlyhania je minimalna, zakial clovek pouziva normalne karty kupene v obchode, nie nejake podivne cinske napodobeniny. Pravdepodobne ta pravdepodobnost zlyhania nestoji za rec. Mozno vacsia je ta ze fotograf sa zdrzi kvoli dopravnej nehode alebo nepride kvoli chorobe.
A doteraz ked sa fotili svadby tak to nikomu nevadilo. Pride mi to ako medialna hysteria, ako boli doteraz
- africke vcely
- ozonova diera
- choroby sialenych krav
- tzv. najhorsia pandemia aku prezivame (dovolim si rypnut lebo o minulosti sa prilis lahko vravi )

Vsetko treba brat s odstupom a chladnou hlavou!
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()