Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Je tento PC vhodny, postacujuci na pracu s Photoshop?

ludmila72
2021-10-09 17:29:01+02
Vedeli by ste mi prosim poradit, ci by bol tento notebook vhodny na pracu vo Photoshope, upravu fotografii? Dakujem
https://notebooky.heureka.sk/lenovo-yoga-slim-7-82a2000gck/
 
Fuser
2021-10-09 18:43:50+02
Podla toho aky Photoshop... ake velke budu fotky a ci budes aj RAW pouzivat.

Nevyhoda:
- maly display 14"
- malo RAM (8GB)
- maly disk 256GB

Da sa natom robit ale kupujes si to na 3 roky?
 
gytheio
2021-10-09 19:19:38+02
Ked mne odisiel velky Pc mal som v plane kupit laptop, v internete som vyhladal diskusiu aky laptop treba aby v pohode fungoval s Ps. Vacsina sa zhodovala, ze laptopy vhodne na Ps zacinaju s cenou 1800 eur a vyssie. Stolovy pocitac za 1000 eur je na tom lepsie ako laptop za 1800 eur. Ale ked chce niekto pouzivat laptop nic proti, len je treba zainvestovat.
 
Porubo
2021-10-09 20:37:42+02
Preco si radsej nezostavit tzv. desktop?
Vyhody: Kvalitnejsi displej, vyrazne lepsia ergonomia - zakial sa nepouziju externe periferie (klavesnica, mys), lahsie opravy a zivotnost (plus moznost prestavat, prepouzit komponenty).
 
seifi
2021-10-10 21:34:03+02
príspevok od: Fuser
Podla toho aky Photoshop... ake velke budu fotky a ci budes aj RAW pouzivat.

Nevyhoda:
- maly display 14"
- malo RAM (8GB)
- maly disk 256GB

Da sa natom robit ale kupujes si to na 3 roky?
14" monitor na operatívu na služ.cestách; doma nech je už aký chce NB, obraz ale hodiť na monitor; predtým boli , a hádam zostali tie dock station ... položiť a pripojené ...
 
kwido
2021-10-12 13:38:50+02
Podla mojich skusenosti je 8GB operacnej pamate naozaj velmi malo.
Ja mam 24 GB a chelo by to este viac. S 8GB ti bude PS padat hlavne ak budes vrstvit a otvarat viac fotiek naraz.Naozaj nutne minimum je 16Gb.
A urcite treba externy monitor. Na NTB displej v tejto kategorii necakaj nejaku farebnu vernost ani po kalibracii.
 
jozef84
2021-10-12 14:48:04+02
príspevok od: kwido
Podla mojich skusenosti je 8GB operacnej pamate naozaj velmi malo.
Ja mam 24 GB a chelo by to este viac. S 8GB ti bude PS padat hlavne ak budes vrstvit a otvarat viac fotiek naraz.Naozaj nutne minimum je 16Gb.
A urcite treba externy monitor. Na NTB displej v tejto kategorii necakaj nejaku farebnu vernost ani po kalibracii.
Nechápem, ako som mohol upravovať fotky na Celerone...
 
JanoB
2021-10-12 22:58:40+02
- procesor min. 4 jadrá ( intel 10 generáciu i5 (i7) 10xxxx , alebo 11 generáciu i5(i7) 11xxxx, alebo AMD 5600 - 5900 )
- disk SSD min. 512GB
- RAM min 16GB DDR4
- display matný IPS min. 100%sRGB, uhloprička záleží podľa osobných preferencií ale 15,6 odprúčam
- grafická karta stačí základná

Moja skúsenosť je radšej zainvestovať viac ako po 3 rokoch mať parametrami nepoužitešný NB. Aktualizovaný SW vyžaduje stále väčšie nároky na HW
 
JanoB
2021-10-12 23:03:14+02
príspevok od: JanoB
- procesor min. 4 jadrá ( intel 10 generáciu i5 (i7) 10xxxx , alebo 11 generáciu i5(i7) 11xxxx, alebo AMD 5600 - 5900 )
- disk SSD min. 512GB
- RAM min 16GB DDR4
- display matný IPS min. 100%sRGB, uhloprička záleží podľa osobných preferencií ale 15,6 odprúčam
- grafická karta stačí základná

Moja skúsenosť je radšej zainvestovať viac ako po 3 rokoch mať parametrami nepoužitešný NB. Aktualizovaný SW vyžaduje stále väčšie nároky na HW
ešte by som dodal, dôležité je aj dobré chladenie, mám dobrú skúsenosť s nb ASUS , ideálne celohliniková konštrukcia
 
Porubo
2021-10-13 08:38:37+02
Dobre chladenia maju tzv. herne notebooky, ale tie su z dobrych dovodov - aby sa zmestila GPU a chladenie - vacsie od 15.6. To len taky tip kde pozerat, ak niekto chce silou mocou notebook. Stale vsak odporucam pokial sa da mat desktop, a tych dovodov je tam viacej. Ozaj a komponenty pre notebook sa znacia rovnako ako pre desktopy ale su osekane a aj kvoli spominanemu chladeniu nepracuju az tak naplno ako v desktope. To je na dlhsiu diskusiu ako a nakolko sa tyka GPU, CPU a pod. Bolo tu spomenute aj pouzivanie periferii a dokovacej stanice, tu laptopy opat tahaju za kratky koniec, kedze maju velmi malo portov a potom treba pouzit rozne spomenute stanice alebo usb huby a ine zariadenia, ak clovek nechce stale odpajat mys, klavesnicu ked zapaja ramceky pre externe disky atd.
Laptop ma zmysel len ked clovek casto cestuje alebo robi z dvoch miest. Ja mam napriklad taky pracovny pocitac, od firmy lebo mame tzv. home office. Ale osobny pocitac jedine desktop, zakial bych velmi nependloval.

Priklad znacenia:
The original investigation was prompted by Nvidia’s confusing naming scheme, where laptop and desktop GPUs have the exact same name but certainly feature vastly different performance.
https://www.techspot.com/review/2064-geforce-vs-geforce-desktop-laptop-gaming/
 
calimero
2021-10-13 11:47:09+02
Ja sa už hrozím doby, keď budú padať otázky typu "Je tento mobil vhodný na prácu s PS?".
Ale v dobe, keď sa už na mobiloch píšu aj diplomovky, skladá hudba a neviem čo ešte, by som sa nečudoval.
Zvláštna doba. Boli časy, keď sme chceli čo najväčší monitor, aby nás neboleli oči, čo najergonomickejšiu klávesnicu a myš, aby nás neboleli ruky. O výkone a možnostiach chladenia PC ani nehovorím. Ľudia sú lakomí investovať do kvalitného PC s poriadnym monitorom, klávesnicou a myšou a za tie isté peniaze kúpia smartfón, ktorý je síce cool, ale v konečnom dôsledku je to len mačkopes, ktorý vie všetko, ale nič poriadne.
To len na zamyslenie. Je taká doba, doba povrchná
 
gytheio
2021-10-13 12:16:15+02
príspevok od: calimero
Ja sa už hrozím doby, keď budú padať otázky typu "Je tento mobil vhodný na prácu s PS?".
Ale v dobe, keď sa už na mobiloch píšu aj diplomovky, skladá hudba a neviem čo ešte, by som sa nečudoval.
Zvláštna doba. Boli časy, keď sme chceli čo najväčší monitor, aby nás neboleli oči, čo najergonomickejšiu klávesnicu a myš, aby nás neboleli ruky. O výkone a možnostiach chladenia PC ani nehovorím. Ľudia sú lakomí investovať do kvalitného PC s poriadnym monitorom, klávesnicou a myšou a za tie isté peniaze kúpia smartfón, ktorý je síce cool, ale v konečnom dôsledku je to len mačkopes, ktorý vie všetko, ale nič poriadne.
To len na zamyslenie. Je taká doba, doba povrchná
Ten smartfon nosis so sebou, je pre 90% ludi dolezitejsi ako Pc. Je normalne, ze don investuju. Predstavujem si ako ludia nosia so sebou Pc.
Photoshop v smartfone nebude nikdy existovat, v dobe presetov nema Ps v smartfonoch nijaku sancu, uz len velkostou pididispleja je to nerealne. Ps v buducnosti budu pouzivat iba profici ktori budu bzdy o krok v predu pred presetmi. Zacina byt nelogicke v dobe nastupujucich presetov investovat do Pc ktory utiahne Ps. Zanedlho nas zaplavia programy ktore iba otvorite vlozite fotografiu a program vam ukaze 100vky spickovo spresetovanych variant tej jedinej fotografie. Naco Ps ked vam sa nikdy nepodari prekonat ten preset.
Vobec sa neoplati investicia do Pc pokial neovladate obstojne Ps.
 
calimero
2021-10-13 15:57:48+02
príspevok od: gytheio
Ten smartfon nosis so sebou, je pre 90% ludi dolezitejsi ako Pc. Je normalne, ze don investuju. Predstavujem si ako ludia nosia so sebou Pc.
Photoshop v smartfone nebude nikdy existovat, v dobe presetov nema Ps v smartfonoch nijaku sancu, uz len velkostou pididispleja je to nerealne. Ps v buducnosti budu pouzivat iba profici ktori budu bzdy o krok v predu pred presetmi. Zacina byt nelogicke v dobe nastupujucich presetov investovat do Pc ktory utiahne Ps. Zanedlho nas zaplavia programy ktore iba otvorite vlozite fotografiu a program vam ukaze 100vky spickovo spresetovanych variant tej jedinej fotografie. Naco Ps ked vam sa nikdy nepodari prekonat ten preset.
Vobec sa neoplati investicia do Pc pokial neovladate obstojne Ps.
Tých 90% ľudí, pre ktorých je smartfón dôležitejší ako PC, predtým fotili kompaktom a tiež si vystačili bez Photoshopu. Tu sa bavíme o inej cieľovej skupine, nie o vešaní fotiek na Instagram. To, že hotové presety časom vytlačia Photoshop neznamená, že to budem robiť v mobile, kde vidím prd makový.
Ja sa len pozastavujem nad dnešnou dobou a preceňovaním mobilov. Z vlastnej skúsenosti, aj mňa živí internet a online svet. Každý by si myslel, že mám najmodernejší smartfón, aby som mal všetko poruke a hneď. Takúto potrebu vôbec nemám. Niet nad 24 palcový monitor a veľkú klávesnicu. A to nehovorím o úprave fotiek, ale o bežnej robote typu office.
Doba je šialená a ako som písal vyššie, dnes sa už aj diplomovky píšu na mobile. A výsledok? Oční lekári a ortopédi sa o prácu báť nemusia
 
blahoslav J B Art
2021-10-13 16:58:45+02
nevidim problem prepojit mobil s monitorom a klavesnicou ... napr. Nokia N8 z roku 2010 mala HDMI konektor na prepojenie kablom s monitorom

snad sucasne mobily su niekde dalej
 
gytheio
2021-10-13 17:17:01+02
príspevok od: blahoslav J B Art
nevidim problem prepojit mobil s monitorom a klavesnicou ... napr. Nokia N8 z roku 2010 mala HDMI konektor na prepojenie kablom s monitorom

snad sucasne mobily su niekde dalej
Ked to mala Nokia v roku 2010 preco to uz nemal dalsi model a ked su sucasne mobily dalej preco to nemaju? Vy tu pisete ako o hotovej veci pritom sa to vobec neujalo.
Uplne si viem predstavit niekoho ako nafoti svadbu s 30Mpx fotakom a potom tie rawy stiahne do mobilu aby ich nasledne v mobile v Ps obrobil. To je asi ta najstupidnejsia vec. Nevidim ani najmensi dovod aby ten Ps bol v mobile ked aj tak 99% ludi ktori ako tak ovladaju Ps neprekonaju tie presety.
 
gytheio
2021-10-13 17:22:33+02
príspevok od: calimero
Tých 90% ľudí, pre ktorých je smartfón dôležitejší ako PC, predtým fotili kompaktom a tiež si vystačili bez Photoshopu. Tu sa bavíme o inej cieľovej skupine, nie o vešaní fotiek na Instagram. To, že hotové presety časom vytlačia Photoshop neznamená, že to budem robiť v mobile, kde vidím prd makový.
Ja sa len pozastavujem nad dnešnou dobou a preceňovaním mobilov. Z vlastnej skúsenosti, aj mňa živí internet a online svet. Každý by si myslel, že mám najmodernejší smartfón, aby som mal všetko poruke a hneď. Takúto potrebu vôbec nemám. Niet nad 24 palcový monitor a veľkú klávesnicu. A to nehovorím o úprave fotiek, ale o bežnej robote typu office.
Doba je šialená a ako som písal vyššie, dnes sa už aj diplomovky píšu na mobile. A výsledok? Oční lekári a ortopédi sa o prácu báť nemusia
Reagoval som na ten Ps v mobile.
 
blahoslav J B Art
2021-10-13 17:56:31+02
príspevok od: gytheio
Ked to mala Nokia v roku 2010 preco to uz nemal dalsi model a ked su sucasne mobily dalej preco to nemaju? Vy tu pisete ako o hotovej veci pritom sa to vobec neujalo.
Uplne si viem predstavit niekoho ako nafoti svadbu s 30Mpx fotakom a potom tie rawy stiahne do mobilu aby ich nasledne v mobile v Ps obrobil. To je asi ta najstupidnejsia vec. Nevidim ani najmensi dovod aby ten Ps bol v mobile ked aj tak 99% ludi ktori ako tak ovladaju Ps neprekonaju tie presety.
stale si myslim, ze ty si tu na Ephoto omylom ... Ephoto je stranka pre zacinajucich a amaterskych fotografov ... staci si pozriet clanky, ake sa tu objavuju a galeriu s fotkami (na vynimky, ktore potvrdzuju/poskodzuju pravidlo)

a ty tu stale tocis o profesionalnych fotografoch a ich potrebach, ich technike

rozumiem, ze ty si profesionalny fotograf, ktory si fotenim zaraba ... ale vacsina clenov Ephoto nie
 
gytheio
2021-10-13 18:56:41+02
príspevok od: blahoslav J B Art
stale si myslim, ze ty si tu na Ephoto omylom ... Ephoto je stranka pre zacinajucich a amaterskych fotografov ... staci si pozriet clanky, ake sa tu objavuju a galeriu s fotkami (na vynimky, ktore potvrdzuju/poskodzuju pravidlo)

a ty tu stale tocis o profesionalnych fotografoch a ich potrebach, ich technike

rozumiem, ze ty si profesionalny fotograf, ktory si fotenim zaraba ... ale vacsina clenov Ephoto nie
Profesionalom sa stanem az ked k svojmu mobilu pripojim monitor a klavesu, kliknem na neexistujucu plnohodnotnu verziu Ps a budem sa snazit o to co uz je davno prekonane. Az potom budem profesional.
 
blahoslav J B Art
2021-10-13 19:38:13+02
príspevok od: gytheio
Profesionalom sa stanem az ked k svojmu mobilu pripojim monitor a klavesu, kliknem na neexistujucu plnohodnotnu verziu Ps a budem sa snazit o to co uz je davno prekonane. Az potom budem profesional.
mozno si profesionalny diskuter a Ephoto ti plati za rozprudenie diskusie ... a k tomu ti staci aj obycajny smartfon
 
gytheio
2021-10-13 20:01:59+02
príspevok od: blahoslav J B Art
mozno si profesionalny diskuter a Ephoto ti plati za rozprudenie diskusie ... a k tomu ti staci aj obycajny smartfon
Myslis, ze ma ephoto plati za to, ze tu ludi odhovaram od kupi drahej techniky Pc Ps? Ked uz ti zalezi na zacinajucich fotografoch preco si ticho ked ich tu niektori nahovaraju na kupu tej najdrahsej techniky? Alebo mas rovnaky nazor a treba im draha technika? Alebo si tu iba chces rypnut do mna ako vzdy?
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()