Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Je tento PC vhodny, postacujuci na pracu s Photoshop?

ludmila72
ludmila72 2021-10-09 17:29:01+02
Vedeli by ste mi prosim poradit, ci by bol tento notebook vhodny na pracu vo Photoshope, upravu fotografii? Dakujem
https://notebooky.heureka.sk/lenovo-yoga-slim-7-82a2000gck/
 
blahoslav J B Art
2021-10-13 20:45:21+02
príspevok od: gytheio
Myslis, ze ma ephoto plati za to, ze tu ludi odhovaram od kupi drahej techniky Pc Ps? Ked uz ti zalezi na zacinajucich fotografoch preco si ticho ked ich tu niektori nahovaraju na kupu tej najdrahsej techniky? Alebo mas rovnaky nazor a treba im draha technika? Alebo si tu iba chces rypnut do mna ako vzdy?
mne je uplne jedno, kto si co kupi a za kolko ... najviac ma zaujima, co si kupim ja

ja moje amaterske fotky a videa upravujem a striham na 17'' notebooku DELL z roku 2013 (+ v 2020 doplnenie SSD disku na system), 8GB RAM, isiel na nom LR aj PS, kym mi ich Adobe nezacal blokovat ako neoriginalne a tak som ich odinstaloval pred 1 a 2 rokmi
 
jozef84
2021-10-14 10:44:58+02
príspevok od: gytheio
Myslis, ze ma ephoto plati za to, ze tu ludi odhovaram od kupi drahej techniky Pc Ps? Ked uz ti zalezi na zacinajucich fotografoch preco si ticho ked ich tu niektori nahovaraju na kupu tej najdrahsej techniky? Alebo mas rovnaky nazor a treba im draha technika? Alebo si tu iba chces rypnut do mna ako vzdy?
Asi preto ich nenahovára na drahú techniku, lebo nie je za to platený.A ty si nevyvracal jeho domnienku, že ťa e-photo platí. Ty ako vždy pravdovravný nechceš klamať, tak to bude s veľkou pravdepodobnosťou pravda. Len mi nejde do hlavy, že každého odhováraš od kúpy drahého stroja a sám si také kúpiš...Ešte by si mohol vysvetliť ten pojem "preset" čo stále dookola spomínaš. Čo máš na mysli?
 
gytheio
2021-10-14 12:03:08+02
príspevok od: jozef84
Asi preto ich nenahovára na drahú techniku, lebo nie je za to platený.A ty si nevyvracal jeho domnienku, že ťa e-photo platí. Ty ako vždy pravdovravný nechceš klamať, tak to bude s veľkou pravdepodobnosťou pravda. Len mi nejde do hlavy, že každého odhováraš od kúpy drahého stroja a sám si také kúpiš...Ešte by si mohol vysvetliť ten pojem "preset" čo stále dookola spomínaš. Čo máš na mysli?
je to preklep, nie preset ale reset
 
jozef84
2021-10-14 12:11:26+02
príspevok od: gytheio
je to preklep, nie preset ale reset
To pochybujem. Toto je, čo si písal: Ked to mala Nokia v roku 2010 preco to uz nemal dalsi model a ked su sucasne mobily dalej preco to nemaju? Vy tu pisete ako o hotovej veci pritom sa to vobec neujalo.
Uplne si viem predstavit niekoho ako nafoti svadbu s 30Mpx fotakom a potom tie rawy stiahne do mobilu aby ich nasledne v mobile v Ps obrobil. To je asi ta najstupidnejsia vec. Nevidim ani najmensi dovod aby ten Ps bol v mobile ked aj tak 99% ludi ktori ako tak ovladaju Ps neprekonaju tie presety.
 
gytheio
2021-10-14 12:15:01+02
príspevok od: jozef84
To pochybujem. Toto je, čo si písal: Ked to mala Nokia v roku 2010 preco to uz nemal dalsi model a ked su sucasne mobily dalej preco to nemaju? Vy tu pisete ako o hotovej veci pritom sa to vobec neujalo.
Uplne si viem predstavit niekoho ako nafoti svadbu s 30Mpx fotakom a potom tie rawy stiahne do mobilu aby ich nasledne v mobile v Ps obrobil. To je asi ta najstupidnejsia vec. Nevidim ani najmensi dovod aby ten Ps bol v mobile ked aj tak 99% ludi ktori ako tak ovladaju Ps neprekonaju tie presety.
neprekonaju tie resety, a?
 
jozef84
2021-10-14 12:16:29+02
príspevok od: gytheio
neprekonaju tie resety, a?
Asi to napíšem po mongolsky, keď tomu svojmu nerozumieš...
 
gytheio
2021-10-14 12:17:56+02
príspevok od: jozef84
Asi to napíšem po mongolsky, keď tomu svojmu nerozumieš...
nerozumiem tvojmu rodnemu jazyku, nemusis sa znasilnovat
 
jozef84
2021-10-14 12:28:33+02
príspevok od: gytheio
nerozumiem tvojmu rodnemu jazyku, nemusis sa znasilnovat
Nerobí mi problém preložiť do tvojho rodného jazyka. Stačí takto v latinke, alebo to dám aj do azbuky? 2010 ond Nokia -giin ezemshild baikhad yaagaad öör zagvartai baigaagüi, odoo baigaa gar utasnuud ni khezee baigaa yum bol yaagaad baidaggüi yum be? Ta end duussan züiliinkhee talaar bicheerei, ene ni ogt tokhioldoogüi.
Bi khen negniig 30Mpx zuragtai khurim gej tösöölj, tüükhii ediig ni gar utsandaa tataj avaad Ps deer gar utsandaa khiij bolno. Ene bol khamgiin teneg züil baij magadgüi yum. Ps -iig gar utsan deer bailgaj baigaa öchüükhen shaltgaanyg bi olj kharakhgüi baina.? 2010 онд Nokia -гийн эзэмшилд байхад яагаад өөр загвартай байгаагүй, одоо байгаа гар утаснууд нь хэзээ байгаа юм бол яагаад байдаггүй юм бэ? Та энд дууссан зүйлийнхээ талаар бичээрэй, энэ нь огт тохиолдоогүй.
Би хэн нэгнийг 30Mpx зурагтай хурим гэж төсөөлж, түүхий эдийг нь гар утсандаа татаж аваад Ps дээр гар утсандаа хийж болно. Энэ бол хамгийн тэнэг зүйл байж магадгүй юм. Ps -ийг гар утсан дээр байлгаж байгаа өчүүхэн шалтгааныг би олж харахгүй байна.
 
kwido
2021-10-15 09:38:32+02
príspevok od: jozef84
Nechápem, ako som mohol upravovať fotky na Celerone...
Jednoducho. Zase taky zbytocne ironicky koment bez zamyslenia sa.
Operacnu system vyzadoval menej pamate aj menej vykonne PC, to iste plati aj pre programy a samozrejme vtedy nemali fotaky senzory s tak vysokym rozlisenim.
Aky mas teraz fotak?
Nechapem ako sme mohli niekedy fotit s masinami ktore mali cip s 6MP rozlisenim a sumelo to uz na ISO 400 viac ako sucasne masiny na 12800.
 
jozef84
2021-10-15 10:16:41+02
príspevok od: kwido
Jednoducho. Zase taky zbytocne ironicky koment bez zamyslenia sa.
Operacnu system vyzadoval menej pamate aj menej vykonne PC, to iste plati aj pre programy a samozrejme vtedy nemali fotaky senzory s tak vysokym rozlisenim.
Aky mas teraz fotak?
Nechapem ako sme mohli niekedy fotit s masinami ktore mali cip s 6MP rozlisenim a sumelo to uz na ISO 400 viac ako sucasne masiny na 12800.
Nikon D610 24 MPix, Sony RX 100iii -20MPix, Nikon D5100 - 16MPix a odskúšané RAWy Nikon D850 a Sigma Merill DP1. Úpravy v RAWe idú v pohode aj na Celerone a akurát načítanie do Photoshopu z Adobe RAW trvá 1-2 minúty u D850 a Sigmy ešte dlhšie. Základné úpravy vo Photoshope(retuše, pár vrstiev) to ide v pohode. Pokiaľ nerobíš spájanie panorám z veľa snímkov, alebo skladanie makier, tak pri troche trpezlivosti to ide. Operačný systém na Celerone je Windows 8.1 a 4M RAM. Grafika vstavaná. Novší systém I7 procesor, 16M RAM, SSD disk - Windos7. Citeľný rozdiel v načítaní, ukladaní, skladaní, ale pri bežnej práci s Adobe RAW a retušiach, rozdiel nevnímam. SSD disk citelne pomohol zrýchliť , u RAM zvýšenie z 8 na 16M až taký rozdiel necítim. Takže keď to zhrniem, tak ak ťa to neživí, tak je zbytočné sa hnať za najdrahšou mašinou, ktorá za dva tri roky je už morálne zastaralou. Ako vravia bratia Češi:" Aj s Trabantem se dá objet svět". Len s menším pohodlím.
 
JohnNewton
2021-10-16 09:25:53+02
príspevok od: calimero
Tých 90% ľudí, pre ktorých je smartfón dôležitejší ako PC, predtým fotili kompaktom a tiež si vystačili bez Photoshopu. Tu sa bavíme o inej cieľovej skupine, nie o vešaní fotiek na Instagram. To, že hotové presety časom vytlačia Photoshop neznamená, že to budem robiť v mobile, kde vidím prd makový.
Ja sa len pozastavujem nad dnešnou dobou a preceňovaním mobilov. Z vlastnej skúsenosti, aj mňa živí internet a online svet. Každý by si myslel, že mám najmodernejší smartfón, aby som mal všetko poruke a hneď. Takúto potrebu vôbec nemám. Niet nad 24 palcový monitor a veľkú klávesnicu. A to nehovorím o úprave fotiek, ale o bežnej robote typu office.
Doba je šialená a ako som písal vyššie, dnes sa už aj diplomovky píšu na mobile. A výsledok? Oční lekári a ortopédi sa o prácu báť nemusia
No prepáč, nad 24" monitor je 27,30,32 ....atď palcový monitor, a ortopédi žijú hlavne zo športovcov, ktorí behajú do úmoru po asfalte, počul som to verejne povedať majiteľa novej ortopedickej kliniky, ktorý im poďakoval, za to že si ju mohol postaviť....
 
calimero
2021-10-16 12:08:59+02
príspevok od: JohnNewton
No prepáč, nad 24" monitor je 27,30,32 ....atď palcový monitor, a ortopédi žijú hlavne zo športovcov, ktorí behajú do úmoru po asfalte, počul som to verejne povedať majiteľa novej ortopedickej kliniky, ktorý im poďakoval, za to že si ju mohol postaviť....
A čo tým chcel autor povedať?
O tom, ako trpia kĺby pri behu po asfalte viem svoje. Ale to neznamená, že sa nedá behať po poľnej ceste, lese alebo iných nespevnených povrchoch. Ani to nie je ideálne, ale vždy lepšie ako asfalt alebo vysedávanie doma bez pohybu.
Analogicky. Môžeš sa hrbiť nad mobilom, alebo si kúpiš poriadny monitor s poriadnou klávesnicou. Áno. Ani to nie je ideálne, ale v ktorom prípade trpia menej oči a chrbtica?
A súhlasím. Nad 24" palcovým monitorom je 27, 30 32. A viem aj to, že keď mi odíde môj 24-palcový, ďalší bude určite väčší. Lebo niet nad zdravie a pohodlie pri práci.
Ak niekto strávi niekoľko hodín denne čumením do mobilu, to je na zamyslenie. Ja by som to svojmu decku nedovolil a kúpil by som mu poriadny počítač.
 
gytheio
2021-10-16 12:34:41+02
príspevok od: calimero
A čo tým chcel autor povedať?
O tom, ako trpia kĺby pri behu po asfalte viem svoje. Ale to neznamená, že sa nedá behať po poľnej ceste, lese alebo iných nespevnených povrchoch. Ani to nie je ideálne, ale vždy lepšie ako asfalt alebo vysedávanie doma bez pohybu.
Analogicky. Môžeš sa hrbiť nad mobilom, alebo si kúpiš poriadny monitor s poriadnou klávesnicou. Áno. Ani to nie je ideálne, ale v ktorom prípade trpia menej oči a chrbtica?
A súhlasím. Nad 24" palcovým monitorom je 27, 30 32. A viem aj to, že keď mi odíde môj 24-palcový, ďalší bude určite väčší. Lebo niet nad zdravie a pohodlie pri práci.
Ak niekto strávi niekoľko hodín denne čumením do mobilu, to je na zamyslenie. Ja by som to svojmu decku nedovolil a kúpil by som mu poriadny počítač.
24 palcovy monitor je skoro ako pozerat do mobilu. Idealny pre pracu v Pc je od 32 hore. Ja mam 36 a som 1,5m od monitora. To si s 24 nemozes dovolit.
 
Porubo
2021-10-16 13:01:31+02
príspevok od: JohnNewton
No prepáč, nad 24" monitor je 27,30,32 ....atď palcový monitor, a ortopédi žijú hlavne zo športovcov, ktorí behajú do úmoru po asfalte, počul som to verejne povedať majiteľa novej ortopedickej kliniky, ktorý im poďakoval, za to že si ju mohol postaviť....
Nepoznam statistiky, ale mam kamarata ktory sa uz ako tridsiatnik chvastal s tym ako si znicil krcnu chrbticu hranim hier na mobile. Mal dost vazne problemy so stavcami.
Nedavno som siel na ranny vlak a pani mi predavala cez take cudo co vyzeralo ako mobil spojeny s tlaciarnou a vedla mala pocitac. Vravim, tak vidite uz aj Vy ste ako japonci a miniaturizujete. Vysvetloval som jej ze si znici oci a krcnu chrbticu. (Ja omnoho mladsi a fit chlap.) Pani mi vystrasene vravela ze maju prikazy od sefa ze musia jeden den v mesiaci predavat aj takto listky, aby vraj nevysli z cviku. Takze zamestnavatel ju nutil zdravotne a ergonomicky horsie pracovat. Na moje nabadania aby v ramci svojho zdravia to nerobila (a asi nema za to ani priplatky) asi zo strachu zo sefa pokracovala. Inak mila pani, mam ju rad, obcas prehodime par slov. Len toto sa mi vobec nepacilo aby bol na nu zbytocny tlak pouzivat zalozny system, ktory je nevhodny na dlhodobu pracu.
 
calimero
2021-10-16 13:10:55+02
príspevok od: gytheio
24 palcovy monitor je skoro ako pozerat do mobilu. Idealny pre pracu v Pc je od 32 hore. Ja mam 36 a som 1,5m od monitora. To si s 24 nemozes dovolit.
Tak to bol vtip dňa. Ono viac záleží od rozlíšenia, veľkosti bodu, podsvietenia, kontrastu, jasu. Môj 24-palcový S-IPS monitor má rozlíšenie 1920x1200 a veľkosť bodu 0.270mm. Na to sa nechytajú ani väčšie monitory s 4K rozlíšením.
 
gytheio
2021-10-16 13:32:54+02
príspevok od: calimero
Tak to bol vtip dňa. Ono viac záleží od rozlíšenia, veľkosti bodu, podsvietenia, kontrastu, jasu. Môj 24-palcový S-IPS monitor má rozlíšenie 1920x1200 a veľkosť bodu 0.270mm. Na to sa nechytajú ani väčšie monitory s 4K rozlíšením.
Od 2013 mam iba 4k monitor a zacinal som 24 do 36. Velky monitor je uplne ina trieda co sa tyka komfortu pri praci. Uz si vobec neviem predstavot, ze by som mal pracovat s 24 palcovym monitorom a v Ps uz vobec nie ked pol stranky zaberaju nastroje a okna.
 
calimero
2021-10-16 14:06:34+02
príspevok od: gytheio
Od 2013 mam iba 4k monitor a zacinal som 24 do 36. Velky monitor je uplne ina trieda co sa tyka komfortu pri praci. Uz si vobec neviem predstavot, ze by som mal pracovat s 24 palcovym monitorom a v Ps uz vobec nie ked pol stranky zaberaju nastroje a okna.
Videl som veľa monitorov 27" a viac a veľa z nich sa nechytá na môj 24". Ako som písal vyššie, veľkosť je len jeden z parametrov. Navyše u mňa úprava fotiek zaberá asi len 20% stráveného času pred PC, preto uprednostňujem menšie rozlíšenie a radšej väčšie zobrazovacie body. Dnes by som išiel do rozlíšenia 2560×1440 pri veľkosti monitora 27" až 32".
 
gytheio
2021-10-16 14:11:11+02
príspevok od: calimero
Videl som veľa monitorov 27" a viac a veľa z nich sa nechytá na môj 24". Ako som písal vyššie, veľkosť je len jeden z parametrov. Navyše u mňa úprava fotiek zaberá asi len 20% stráveného času pred PC, preto uprednostňujem menšie rozlíšenie a radšej väčšie zobrazovacie body. Dnes by som išiel do rozlíšenia 2560×1440 pri veľkosti monitora 27" až 32".
Ja rozmyslam prikupit este jeden hoci aj 24 palcovy prave iba na tie nastroje a okna. Keby som fotil iba 3:2 alebo nebosaj stvorce asi by mi nebol treba druhy nonitor ale moj format je 16:9 a este sirsie. To je na 24 uplne nerealne a aj ten 36 je maly na ten format, na to treba 2 monitory.
 
Hakuna Matata
2021-10-19 19:42:06+02
príspevok od: gytheio
24 palcovy monitor je skoro ako pozerat do mobilu. Idealny pre pracu v Pc je od 32 hore. Ja mam 36 a som 1,5m od monitora. To si s 24 nemozes dovolit.
Myslím, že s mojím 24" som na tom výrazne lepšie ako Ty s akýmkoľvek 36". Alebo by som ho mal vyhodiť? (Eizo CG247X)
Zrejme máš zdôvodnené sedieť 1,5 metra od screenu, ale ja v tom žiadny zmysel nevidím.
 
Porubo
2021-10-19 20:04:41+02
Nie som sice oftalmolog, ale dufam zeby to mohla byt dobra prevencia voci myopii.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()