Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon Z6II alebo Sony A7 IV

Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-11-25 12:15:27+01
Zaujíma ma názor na tieto dve bezzrkadlovky ohľadom vhodnejšieho použitia na natáčanie videí a ktorý typ vstavaného displeja je podla vás pri tvorbe vhodnejší a praktickejší? Momentálne uvažujem, že by som prešiel z Nikonu Z na Sony E-Mount systém. Ide mi hlavne o vhodnejší prístroj pre video. U Sony ma hlavne láka, že ponuka objektívov tretích strán je oproti systému Nikon Z Nikonu značná a cenovo dostupnejšia a tiež možnosť interného nahrávania v kvalite 10-bit. Pri natáčaní videa budem používať statív aj gimbal.
 
jozef84
2021-11-25 16:46:49+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Zaujíma ma názor na tieto dve bezzrkadlovky ohľadom vhodnejšieho použitia na natáčanie videí a ktorý typ vstavaného displeja je podla vás pri tvorbe vhodnejší a praktickejší? Momentálne uvažujem, že by som prešiel z Nikonu Z na Sony E-Mount systém. Ide mi hlavne o vhodnejší prístroj pre video. U Sony ma hlavne láka, že ponuka objektívov tretích strán je oproti systému Nikon Z Nikonu značná a cenovo dostupnejšia a tiež možnosť interného nahrávania v kvalite 10-bit. Pri natáčaní videa budem používať statív aj gimbal.
Takže, ide to. . Našli ste spôsob.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-11-25 16:58:33+01
Našiel, konečne je to na správnom mieste.
 
francesco
2021-11-25 21:47:35+01
Pri prechode na bezzrkadlovku som cakal nez vyjde Nikon (Z6) a ten ma presvedcil o tom, co som uz dlhsie tusil, ze prejdem na Sony. A7IV je vraj nalepsia hybridna kamera, ale nemam ju fyzicky odskusanu, takze neviem . Mna osobne v nicom ani pri videu ani pri foto neobmedzuje A7iii.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-11-26 14:06:25+01
Obrovskou vyhodou Sony su dostupone objektivy. Bud alterantivne os Samyang, Tokina, Tamron, Sigma.... Aj z druhej ruky sa lahsie zhanaju. Ja mam uz 5 GM objektivov z druhej ruky, na kazdom som usetril minimalne 600€ a to su ako nove. Preto mi ani nenapadne, kupovat si nejaku Sigmu...
 
Jozi Mačutek
2021-11-26 17:56:14+01
Súhlasim s Karolom, ja som síce nemal rozpočet ani na bazarové GM skla, avšak Sony má skvelé, kompaktné a lacné 35mm 1.8, 55mm 1.8 a 85mm 1.8, ktoré vyžmykajú maximum z foťaku a navyše sú za veľmi dobré ceny, obzvlašť bazarovky.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-11-26 19:17:56+01
príspevok od: Karol Srnec
Obrovskou vyhodou Sony su dostupone objektivy. Bud alterantivne os Samyang, Tokina, Tamron, Sigma.... Aj z druhej ruky sa lahsie zhanaju. Ja mam uz 5 GM objektivov z druhej ruky, na kazdom som usetril minimalne 600€ a to su ako nove. Preto mi ani nenapadne, kupovat si nejaku Sigmu...
Pri potencionálnom prechode na systém Sony sa trochu obávam toho, či mi nebude chýbať vrchný vstavaný displej. Som naň dosť navyknutý a tak teraz neviem, či je to len otázka zvyku, nakoľko bezzrkadlovky Sony vrchným displejom nedisponujú. S mirrorless fotoaparátmi od spoločnosti Sony nemám zatiaľ žiadnu skúsenosť.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-11-26 19:31:22+01
príspevok od: francesco
Pri prechode na bezzrkadlovku som cakal nez vyjde Nikon (Z6) a ten ma presvedcil o tom, co som uz dlhsie tusil, ze prejdem na Sony. A7IV je vraj nalepsia hybridna kamera, ale nemam ju fyzicky odskusanu, takze neviem . Mna osobne v nicom ani pri videu ani pri foto neobmedzuje A7iii.
Ja som doteraz fotografoval s Nikonom a zo systémom Sony som ešte nefotografoval. Od uvažovania nad mirrorless fotoaparátmi Sony ma vždy odrádzal fakt, že im chýba vstavaný displej a neviem, či by som si na to zvykol. Na druhej strane ma však fascinuje nespočetne množstvo objektívov tretích strán za pomerne priaznivé ceny, či už nové alebo použité.
 
francesco
2021-11-26 20:16:56+01
príspevok od: Jozi Mačutek
Súhlasim s Karolom, ja som síce nemal rozpočet ani na bazarové GM skla, avšak Sony má skvelé, kompaktné a lacné 35mm 1.8, 55mm 1.8 a 85mm 1.8, ktoré vyžmykajú maximum z foťaku a navyše sú za veľmi dobré ceny, obzvlašť bazarovky.
Aktualne fungujem na tejto trojici + mam este 20 1.8. Dokupim v bilzkej dobe 100-400 gm a zamykam penazenku .
 
Jozi Mačutek
2021-11-27 11:31:11+01
príspevok od: francesco
Aktualne fungujem na tejto trojici + mam este 20 1.8. Dokupim v bilzkej dobe 100-400 gm a zamykam penazenku .
Jo, taktiež veľka spokojnosť. Hlavne to je malé, tak ako sa mi pri mirrorlesse páči. Ja mam na najširšom konci 25ku Batis ale táto 20tka aj mňa troška láka na astro
 
quapor
2021-11-27 19:49:03+01
tu ich mate vsetky v zozname, je ich cez 130

List of Sony FE lenses for full frame cameras
https://lesdeuxpiedsdehors.com/en/sony-fe-lenses-list/
 
2022-01-24 15:45:23+01
Riešenia vašich finančných problémov
Jednotlivcom kdekoľvek na svete ponúkame pôžičku v rozmedzí od 3 000 eur do 80 000 000 eur, všetci ľudia ju môžu splatiť aj s úrokom pri úrokovej sadzbe 2% z akejkoľvek požadovanej sumy. Kontaktujte ma emailom: biezbardelaura@gmail.com
WhatsApp: +33752595873

Webstránka: http://www.keogh-group.com
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()