Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Bezzrkadlovka za Canon 7D

zajopajo
zajopajo 2022-06-28 10:38:34+02
Ahojte,

po dlhšej dobe sa vraciam k foteniu. Pôvodne som používal Canon 7D. Sem tam ho zoberiem na turistiku, ale vzhľadom na váhu ma to pomerne dosť obťažuje. Pozerám novú bezzrkadlovku a neviem si zatiaľ dať rady čo vybrať. Mám doma ku Canon 7D šesť L-kových objektívov. Tak by tu bola možnosť ostať o Canonu, i ked mi je jasné, že L-kové objektívy zo zrkadlovej rady budú dočasnou voľbou a časom dokúpim RF objektívy.
Pozeral som Sony A7III.
Odporúčaný mi bol Nikon Z s objektívom NIKKOR Z 24–200 mm f/4–6,3 VR
https://www.fotovideoshop.sk/shop/nikon-z-5-24-200-mm/p-2011119.xhtml
Mal by mať veľmi ostrú kresbu.

Zamýšľal som sa aj nad Olympus OM-D E-M5 Mark III, len neviem či by ten malý snímač nebol problém. S väčším snímačom by bol Fujifilm X-T4, len pri Fujifilm mám pocit, že je dosť obmedzený výber objektívov len na Fuji.

Doplním, že fotím krajinu, cestovateľskú fotografiu, architektúru, rád beriem foťák na hory, takže váha a rozmery sú pre mňa dôležité. Občas fotím portréty a rodinné sešlosti.
 
gytheio
2022-07-01 06:40:14+02
príspevok od: fatality
ak si len nadsenec alebo poloprofi, tak origi Lka ti budu booohate stacit..
ono doteraz bohate stacili aj profesionalom,takze... ..
do dnesneho dna vobec netusis preco su Lkove objektivy najlepsie
 
Johnnny
2022-07-01 07:22:17+02
príspevok od: gytheio
do dnesneho dna vobec netusis preco su Lkove objektivy najlepsie
By som sa Ta aj opytal, ale strach mi nedovoli ...
 
arpi
2022-07-01 10:00:13+02
príspevok od: gytheio
do dnesneho dna vobec netusis preco su Lkove objektivy najlepsie
Ja presne viem. Lebo inym ako Lkovym objektivom sa taky fenomenalny zaber ako je "Jazdec na koni s hodinkami" nafotit neda. Inak ja som to skusal. Ale Nikonom to neslo. Sony to neslo. Ani Olympusom. Ani Panasonikom. Len Lkovy objektiv je to prave orechove. Nechces ten zaber premenovat na "Jazdec na koni s hodinkami nafoeny Lkovym objektivom"? Aby bolo hned vsetko jasne.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()